Hrozno buffalo

  • Autori: New York State Experimentálna poľnohospodárska stanica, Cornell University, USA
  • Účel: Univerzálny
  • Bery: čierna
  • Chuť: Jahody
  • Čas dozrievania (filter): Rannestered
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -27
  • Názvy synonymá: Buffalo Muskat (Buffalo Muskat), Earley Stulen, Fiorito (Fiorito), New York 10830 (New York 10830) \ t
  • Výnos: 100-120 c / ha
  • Typ kvetu: OBOY
  • Hustota luny: RHYLEY

Pozrite si všetky charakteristiky

Zahraničné odrody sú rovnako populárne medzi záhradkami, ako aj domáce. Jedným zo zástupcov zahraničného výberu je buffalo hrozna. V tomto článku zvážte vlastnosti odrody, výnosu, chuť bobúľ, odolnosť proti mrazu a tiež čas skladovania.

História odstránenia

V roku 1938 bol zavedený nový hybrid Buffalo na území experimentálnej poľnohospodárskej stanice v Cornell University v New Yorku. Hrozno Herbert a Watkins považujú rodičovský pár hybridov. Názov hrozna bol podaný na počesť mesta, ktorý sa nachádza v štáte New York. Účel hybridného – univerzálna odroda.

Popis

Grapes Buffalo sa vzťahuje na strednú úroveň. Kríky sú silnejšie, hoci v porovnaní s inými odrodami sa môžu zdať malé. Vine dozrieva úplne, farba je svetlá, bohatý hnedý odtieň. Listy z straty veľkej, zelenej, rozdelenia na čepele je prakticky neprítomné, v tvare sa pripomínajú klinový tvar. Používajú sa hrany a nízke downgrády.

Čas dozrievania

Blossom začína v máji, a úplné dozrievanie ovocia musí byť 1-2 týždne septembra.

Bozk

Brozdi kužeľový tvar, existuje uvoľnenie. V priemere sa hmotnosť jedného klastra líši od 0,5 do 0,8 kg.

Bobule

Bobule vo veľkosti, vo forme oválu. Tint Black, je tu malý úhor. Kožené elastické, nevybuchne. Mäso šťavnaté (s plným starnutím). Hmotnosť jedného bobule 6-8 g.

Chuť

Chuť nasýtený, je tu strawberry dotady. Percento cukru je 21, ale kyslosť sa líši od 5 do 10 g / dm3. Mnohí záhradníci poznamenávajú, že keď nie je úplné dozrievajúce bobule výrazne akútne.

Výnos

Výťažok je dobrý z jedného kríka môže byť zozbieraný 50-60 kg bobule. S dobrou agrotechnickou údržbou až 100 kg. O zbere plantáže je 100-120 c / ha.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Pri pohľade do hroznových šarviek by buffalo stojí na južnej strane stránky. Je potrebné zariadiť malý holmik tak, aby sa voda okolo sadeníc neupravila. Tento hybrid nemá rád veľa mokrej pôdy. Zem musí byť voľná, podvážne. Pozemok musí byť vybavený užitočnými minerálmi.

V severných regiónoch je lepšie si vybrať malé fúkané pozemky.

Dodržiavajte aj graf zavlažovania a kŕmenia. Je potrebné kŕmiť na jar v období dozrievania a plodovania a pred zimovaním.

Včas, aby sa zmiasť extra výhonky a vykonávali preventívnu prácu z škodcov.

Hrozno rastú na mieste, kde sa Zucchini alebo reďkovky predtým rástli.

Pristátie

Pred pristátím sadenice, musíte sa dobre pripraviť. Vykopať otvor s veľkosťou 0,8 m v hĺbke a 0,5 m v priemere. Drenáž je položený na dne. Je potrebné, aby sa korene neboli veľmi dotýkajú podzemnej vody. Na vrchole drenáže je Zem upravená pred hnojivám, môže byť humus alebo hnoj, ako aj užitočné minerály. Potom sa vysadzujú sadenice. Stojí za to zaplatiť pozornosť tomu, ako je koreňový systém dobre vyvinutý, mal by mať aspoň 3 obličky a 2 uniknúť. Musíte vykopať sadenice tak, že pečenie krku zostáva nad zemou. Po krajine okolo pobočky sú vetvy utiahnuté a hojne vylievajú vodu.

Vzdialenosť medzi kríkmi by mala byť 1-1,5 m a medzi radmi 2 m.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvety na hrozno Buffalo z oboch pohlaví, takže sa nevyžaduje žiadne ďalšie opelenie.

Orezávanie

Prerezávanie potrebného dvakrát sezóny. Na jeseň sú všetky vinice odrezané, ktoré sa uvoľnili viac ako 2 roky a tie výhonky, ktoré nie sú ovocie. A tiež odstrániť poškodené vetvy. Jesenné orezávanie nastáva po tom, čo všetky listy padli.

Na jar, prerezávanie bezprostredne po roztavení snehu. Zlomené vetvy sú odstránené a tie, ktoré sa nepohybovali po zime.

V lete sa vinič výrazne vyrába listy, takže je potrebné odstrániť listy včas, ktorý prekrýva banda zo slnečného svetla.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Odolnosť proti mrazu v tomto hybridnom -27 stupňoch, ktorá umožňuje v južných oblastiach dodatočne nie na pokrytie kríkov. Ale v centrálnych a severných regiónoch, kde sú ostré rozdiely teploty, je potrebné odstrániť vinič z choler a prúdiť ich na agrofluórsky.

Choroby a škodcov

Buffalo hrozna sú odolné voči najbežnejším hubovým ochoreniam, ale stále stojí preventívny postrek na sezónu.

Hlavnými škodcami hrozna sú osy, vtáky, kliešte, ako aj lelnky a chrobáky.

Niektoré jedli bobule, iné – mladé výhonky. Na boj proti škodcom je potrebné stráviť včasné striekanie. Drogy s roztočmi sú vhodné s obsahom síry. LapTicket nemá rád insekticídy. S OSS, môžete sa vyrovnať so záhradným trávnikom alebo špeciálnymi nájazdmi dymu. Malé mesh pomáha z vtákov.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Môžete uložiť hrozno v tmavom a chladnom mieste, napríklad v suteréne. Teplota by mala byť nula až +2 stupňov. Čas použiteľnosti 1 mesiac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár