Hrozno Lieparas Dzintars

 • Autori: G.Ns. Westmins, Lotyšsko
 • Účel: Tabuľka
 • Bery: Biely
 • Chuť: harmonický, muškátový oriešok
 • Čas dozrievania (filter): Veľmi skoro
 • Čas dozrievania, dni: 90
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -25
 • Hmotnosť BUCHY, G: 230-300
 • Typ kvetu: Funkčne ženy
 • Hustota luny: Mierna hustota

Pozrite si všetky charakteristiky

Rastúce hroznové vinice a zber už nie je výlučne oblasťou vinárov. Dnes vyrastať nádherná rozmanitosť stola na jeho pozemku môže každý záhradník. Jeden z vyhľadávaných druhov je lieparas dzintars.

História odstránenia

Opísané hrozno bolo odstránené v Lotyšsku Chovateľ. Ns. Westmin.

Distribúcia geografie

Na území Ruska, as v iných krajinách, táto odroda sa často nachádza, pretože má veľký zoznam výhod.

Popis

Lieparas DZintars – tabuľkový stupeň s kvetmi funkčne. Ak hovoríme o samotnom Bush, má silné zvýšenie, takže sa vyžaduje pravidelné orezávanie.

Tento typ plodiaceho koeficientu je 0,75-0,85. Počet Slurdey na úteku – 1,3-1,5.

Čas dozrievania

Dozrieva Lieparas Dzintars za 90 dní, preto sa vzťahuje na veľmi skoré odrody.

Bozk

Valcové klastre sú vytvorené na kríku. Ich hustota môže byť opísaná ako mierna. Hmotnosť jedného klastra sa môže pohybovať od 230 do 300 gramov.

Bobule

Ovocie na hrozno majú biely odtieň. V období úplnej zrelosti je hladina cukru 210-240 g / dm³. Kyslosť je na úrovni 5-6 g / dm³.

Na hrozno je tvorený stredom kože. Počas jedla je prakticky nie je viditeľný. Vnútorné ovocie skrývajú mäsité, šťavnaté mäso, ktoré sa roztopia v ústach. Hmotnosť jedného hrozna – od 4 do 5 gramov. Ovocie majú zaoblený formulár.

Chuť

Testery na celom svete hodnotia chuť tejto odrody ako nutmetické, harmonické.

Výnos

Vintage vinič dáva neustále. Toto je vysoká odroda.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Aby rastlina prináša dobrú zber, je potrebné ho včas hnojiť. Najlepšie využitie okolo mulčovania viniča. Nielenže pomáha zabrániť chovu trávy burín, ale tiež šetrí vlhkosť. To je veľmi dôležité v lete, keď sa vlhkosť odparí rýchlejšie a dažďa idú menej.

Pristátie

Najlepší čas na výsadbu viniča – jar alebo začiatkom leta. V tomto čase sa rastlina vykonáva v zemi, zakorenená bez vystavenia mrazu. Ak je pristátie vyrobené v horúcom klíme bez dymu, potom najlepší čas na výsadbu sadenice je zima.

Vyberte si solárne, teplé a suché miesto. Aj keď je závod v popoludňajších hodinách v tieni, bude to stále dobre. Hrozno vyžaduje najmenej 6 hodín slnečného svetla. Nevkladajte vinič v mokrom, tienistom a veternom mieste so zlým cirkuláciou vzduchu alebo bez neho. Podobné podmienky prispievajú k rozvoju plesňových ochorení.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Táto odroda vyžaduje opelenie, pretože kvety sú tvorené výlučne typu žien na kríkoch. V daždivom a veternom počasí môže byť opelenie zle, pretože sa väčšinou zaoberá včiel.

Orezávanie

Odborníci hovoria, že môžete použiť krátke orezávanie, ale je lepšie opustiť 6-8 očí. Na kríku by ich počet mal byť od 40 do 50 kusov.

Zalievanie

Zalievanie mladého viniča pravidelne a hlboko, takže pôda zostáva mierne vlhká, ale vyhnúť sa konvergencii. Surová a mokrá pôda môže poškodiť rastlinu, takže je žiaduce usporiadať vysoko kvalitnú drenáž v pristátí.

Dospelé kríky nevyžadujú veľa vody, pretože sú extrahované z pôdy na vlastnú päsť. Ale keď sa sucho drží dlhý čas, bez ďalšieho zavlažovania nemôže robiť. Najlepšie je použiť odkvapový zavlažovací systém.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Pri pristátí v úrodnej pôdny hnojivo nie je možné vykonať. Ak sa používa pieskovec, potom bez pravidelného kŕmenia nie je robiť.

Najlepšie je použiť organické hnojivá:

 • konský a kravský hnoj;
 • Drevený popol;
 • kostná múka.

Existuje veľký rozsah hotových minerálnych kompozícií, ktoré môžu byť tiež použité na jar a počas tvorby ovocia.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Na juhu úkrytu sa táto odroda nevyžaduje, pretože odpor mrazu je -25 stupňov. Ak sa v regióne, kde sa plánuje zasadiť opísanou odrodou, teplota vzduchu sa znižuje pod túto značku, potom môžete použiť špeciálny materiál alebo vetvy z ihličnatého dreva.

Choroby a škodcov

Možný vzhľad plesňových ochorení. Niektoré z najčastejšie zváženia čiernej škvrnitosti a mliekarnej rosy, ktoré sú obzvlášť rýchlo vyvíjajú v mokrom a teplom počasí. V tomto prípade stojí za to používať fungicídy.

Od škodcov Najčastejšie sa vyskytol Slovo. Môže tiež útočiť na trápenie, húsenice, rozmary. Ak chcete chrániť pred nimi, použite insekticídy.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Ak sú hrozno po zbere, aby ste sa dostali na chladné miesto, môže byť uložený na týždeň.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár