Hrozno Tsimlyánsky čierny

 • Autori: A. G. Pavlyuchenko, M.G. Chekmareva GNU „All-Russian Scientific Sevisný ústav vinohradníctva a vinárstva. Ja.A. Potapenko „Rosselhozakadhemni, G. Novocherkassk
 • Účel: Technické
 • Bery: Námornícka modrá
 • Chuť: Špecifický, TART
 • S kosťami: Áno
 • Čas dozrievania (filter): Rannestered
 • Čas dozrievania, dni: 130-135
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -18
 • Názvy synonymá: Krehká kefa, hruška, čierna, čierne víno, Tsimlyánsky
 • Hmotnosť BUCHY, G: 110-160

Pozrite si všetky charakteristiky

Mnohé pestované hrozno na svojich stránkach. V súčasnosti vyznamenané odrody bobúľ, z ktorých jeden je Tsimlyansky čierny. Okrem priameho účelu – jedenie a výrobu vína kultúra dokonale chráni pred teplom. Z viniča vytvára zelené prístrešky, pod ktorým je príjemný relaxovať v lete.

História odstránenia

Chovatelia I. G. Pavlyuchenko a M. G. Chekmareva na GNU „All-Russian Vedecký výskumný ústav vinohradníctva a vinárstva. Ja. A. Potapenko »priniesol nový stupeň prechodom cez rameno a pobrežie. Práce boli vykonané na základe Rossel Chojakademim. Novocherkasska. Nový stupeň Tsimlyánsky čierny.

Okrem hlavného mena sa hrozno nazýva:

 • Čierne víno;

 • Krehká kefa;

 • Čierna;

 • Hruška;

 • Tsimlyánsky.

K použitiu záhradníkov bol nový stupeň povolený v roku 1959.

Distribúcia geografie

Odroda Tsimlyanian Black pestovaná vo vinohradníckych oblastiach Kuban. Lahodné hrozno rastie na Tamanskom polostrove. Berry rastie v regióne Rostov – Don Valley, na území Krasnodar, Krym, na severnom Kaukaze.

Popis

Tsimlyansky Black – hrozno červeného hrozna technických dôvodov. Lovoidové listy majú troj- alebo päť-lopatkový tvar s špicatými hranami. Farba tmavo zelená s sivým kotletom. Bush so strednou rastovou silou. Výška môže dosiahnuť 5 metrov.

Čas dozrievania

Pestovateľská sezóna nie je dlhšia ako 135 dní. Tsimlyánsky Čierny odkazuje na skoré ročníky a ovocie dozrievajú už na konci leta.

Bozk

Cylindroconic kefy tvar, stredný výkon. V priemere hmotnosť Brozdy sa pohybuje od 110 do 160 gramov. Bunda sa uchováva na tenkej krehkej nohe a ľahko sa čistí. Preto názov krehké kefy.

Bobule

Tmavé nasýtené modré bobule, zdá sa, že sú čierni. Hrozno rastie na stredné veľkosti. Veľkosť jedného Berryho 13,3×13,1 mm. Váži jedno ovocie 1,0-1,3 gramov. Najčastejšie zaoblený tvar, menej často slabo. Krátka akútna pupovina v tvare špice nie viac ako 1 mm.

Chuť

Pod pokožkou strednej hustoty je kardiálnou buničinou s dvoma kosťami vo vnútri. Chuť špecifický, koláč so zamatou čokoládovou cestou. Cukráreň je 210 g / dm. Kyslosť 7,8 g / dm.

Výnos

Vinič súhlasí dobre. Percento neplodných výhonkov je 70. Rôzne odrody Tsimlyansky Black s dobrou agrotechnológiou sa môže dosiahnuť od 40 do 60 c / ha. Vo vzostupnej oblasti sa hodnota znižuje na 30-45 centov / ha. Escape Fuction Koeficient 0.6-1.0.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Hrozno Tsimlyánsky čierny

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Hrozno Tsimlyánsky čierny

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Tsimlyanian Black sa aktívne rozvíja s dobrou podporou osvetlenia a prítomnosti. Hrozno sa bojí koncepcií, takže je potrebné si vybrať miesto s menším vplyvom severného vetra.

Pristátie

Nový stupeň preferuje pôdu bohatú na mikroúlevy a voľnej pôdy. Najlepšia verzia The Supa Footy, Sugice Pôda. Jamy sa hlboko až 80 cm. Na dno nevyhnutne leží humus. Vzdialenosť medzi krídlami je potrebné ponechať najmenej 1,5 metra.

Hrozno Tsimlyánsky čierny

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Hrozno Tsimlyánsky čierny

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Hrozno Tsimlyánsky čierny

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Hrozno Tsimlyánsky čierny

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Hrozno Tsimlyánsky čierny

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvetinový typ ozoeple. Na zvýšenie opeľovania v blízkosti hrozna Tsimlyansky Black sa odporúča zasadiť autorský (domorodý).

Orezávanie

Pravidelné orezanie 5 obličiek každý rok. V tomto prípade je Bush podávaný správny formulár.

Zalievanie

Táto odroda má vysoké indikátory na dymovú a plynovú odolnosť. Rastlina ľahko odoláva teplom a suchom. V takýchto podmienkach sa cukrovka získa rýchlejšie. Zavlažovanie sa vykonáva na jar a jeseň na ochranu koreňov z mrazenia:

 • V prvom roku sa sadenice navlhčujú večer raz týždenne od 5 do 20 litrov na kríku;

 • Za mesiac sa zalievanie zníži na raz za dva týždne;

 • Po dozrievaní bobúľ sa zavlažovanie a navlhčilo pôdu koncom jesene.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Hrozno Tsimlyánsky čierny

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Hrozno Tsimlyánsky čierny

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Tsimlyánsky čierny vyžaduje minerálne a organické hnojivá. K bežnému minerálu patrí do dusičnanu amoniaku a potašovej soli. Komplexná – Nitroposka. Môžete použiť špeciálne hotové komplexné hnojivá pre hrozno.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Tsimlyanian Black Stupeň odoláva mrazu na -18 ° C. Pri nižších teplotách je potrebné zakryť rastlinu a vytvoriť ďalšiu vrstvu snehu zhora. V prípade, že koreňový systém bude trpieť mrazom, v budúcom hrotoch skiny obličky.

Choroby a škodcov

Hrozno Tsimlyánsky čierny je veľmi úžasný plesň. Má slabú odolnosť voči Oidium. Preto je potrebné vykonať komplex opatrení, aby sa zabránilo chorobám tejto kultúry.

Hrozno Tsimlyánsky čierny

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

Hrozno Tsimlyánsky čierny> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

Hrozno Tsimlyánsky čierny> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

Hrozno Tsimlyánsky čierny> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

Hrozno Tsimlyánsky čierny> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Vína vyrobené z rôznych Tsimlyánskych čiernych môžu byť uložené v bareli asi 2 roky. S touto metódou skladovania sa víno stáva lepším. Vzhľadom na veľké percento cudzie hrozna tejto odrody vytvárajú brehy s kyslými druhmi.

Recenzie Recenzie

Hrozno Tsimlyanian čierny jeden z najlepších odrôd vín, ale náročné na starostlivosť. V súlade so všetkými podmienkami správnej starostlivosti a preventívne opatrenia, prinesie veľký úrodu. Chuť vína pripraveného z tejto odrody nebude porovnávať s inými. Všetky snahy o pestovanie hrozna Tsimlyansky Black sa vyplatí bohatou úrodou.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár