Hrozno Rizamat

  • Autori: Uzbekistan
  • Účel: Tabuľka
  • Bery: ružová, s jedným intenzívnejším farebným barel
  • Chuť: harmonický
  • Čas dozrievania (filter): Rannestered
  • Čas dozrievania, dni: 150
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -18
  • Hmotnosť BUCHY, G: 2000-3000
  • Výnos: 200-250 c / ha
  • Typ kvetu: OBOY

Pozrite si všetky charakteristiky

Keď je v súkromnom dome záhrada, a jeho majitelia milujú kopať v postele, otázka, ako rýchlo sa budú zaoberať hrozno, stáva sa relevantný veľmi rýchlo. Nádherné zelené húštiny nielen vytvárajú extra tieň a zdobia nádvorie, ale aj chuť zrelých a listových krytov. Jedna z lahodných možností pre výsadbu domu je vinograd risamat.

História odstránenia

Táto odroda sa objavila kvôli úsiliu chovných vedcov z Uzbekistanu pred viac ako 50 rokmi, ktoré sa snažili priniesť možnosť neprekonateľnú v ich chuťových vlastnostiach. „Rodičia“ tohto hrozna boli papagájová odroda (okrúhle purpurové bobule) a Kattata-Kurgan (okrúhle zelené bobule). Bol menovaný po Rizamatskom Musamuhamedove – jeden z najväčších prútiach majstrov Uzbekistanu.

Popis

Priradenie odrody – tabuľky. V JOKE sa Rizamat nazýva stôl-raisarový stupeň, pretože má neuveriteľne bohatú chuť, a to ako v jeho pôvodnom formulári, ako aj ako hrozienka, ktorý je získaný veľkým a veľmi sladkým.

Pestovať – ​​vec, ktorá si bude vyžadovať veľkú trpezlivosť a self-venovanie, pretože štruktúra odrody priamo koreluje s jeho vlastnosťami chuti. Tí, ktorí milujú v krajine, len relaxujú, dokonca sa stretávajú s sadesami.

Čas dozrievania

Rizamat je dostatočne pestovaný – úplne zrelý, potrebuje držať len 150 dní po začatí vegetácie. Koniec leta, menovite august-polovicu-september, čas, keď dozrieva. Vďaka tomu hrozí hrozna odkazovať na skoré triedy.

Bozk

Rizamat poteší tých, ktorí ho vysadili a zdvihli, veľké klastre, ktorých hmotnosť môže dosiahnuť 900 g. Pri použití dodatočných finančných prostriedkov, ktoré zvyšujú rast, možno dosiahnuť priemernou hmotnosťou krytov v rokoch 2000-3000. Tvar kefiek v oboch prípadoch bude kužeľový, rozvetvený.

Bobule

Ružinká-Scarlet Rizamat Berries sú veľmi veľké a naplnené sladkou šťavou. Sú dosť mäsité, takže toto hrozno sú v surovej forme – skutočný dezert. Vo veľkosti bobúľ sa môže dosiahnuť 2-3 centimetre a hmotn. Rozsah od 8 do 14 g. Semená v nich sú prakticky necítené, ale bohužiaľ, niekedy sa stretávajú. Forma bobúľ, napriek tomu, že predchodcovia rizamatického boli okrúhle, valcové, však, sa však vyskytujú zmiešané klastre.

Chuť

Organoleptické vlastnosti tohto hrozna sú vysoko hodnotené bežnými spotrebiteľmi a skúsenými tvarmi. Kyslosť bobule môže dosiahnuť 5 g / dm3, zatiaľ čo obsah cukru je 250 g / dm3. Svetlý, nezabudnuteľný, harmonický vkus bude prinútiť tých, ktorí aspoň raz vyskúšali Risamat, vzdali sa jesť iné odrody. Žiadna z tartu, ani nadmerná kyselina – toto hrozno sa bude páčiť aj pre tých, ktorí sa nepáči tento bobule.

Výnos

Z jedného kríka môžete zbierať z 20 do 30 kg bobule – obrovská úroda potešenie za záhradníkov za rok alebo dva po pristátí. Výťažok je 200-250 c / ha.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Hrozno Rizamat

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Hrozno Rizamat

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Podklady pre Rizamat – veľmi dôležitý stav. Bez nich, hrozno nebude schopný dať dobrú úrodu. Pred pristátím do pôdy, musíte najľahšie ľahko a odstrániť všetky buriny, inak prizeráta odrody prinesie iba sklamanie.

Pristátie

Jar, leto a jeseň – najlepší čas na pristátie Risamat. Ak semeno prežilo zimu, mala by byť vysadená v zemi hneď, ako prichádzajú prvé teplé dni. Miesto by malo byť zvolené priestranné: táto odroda rastie na gigantické veľkosti. Zároveň absencia návrhov a množstvo tepla len v prospech rastu sadeníc. Pôda musí byť dobre pripravená a zmiešaná s asi 6 kg čerstvého hnoja. Stojí tiež za pridanú drenáž – vrstva by mala byť od 5 do 6 cm.

Hrozno Rizamat

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Hrozno Rizamat

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Hrozno Rizamat

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Hrozno Rizamat

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Hrozno Rizamat

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Táto rozmanitosť hrozna sú nebezpečné kvety, takže niekedy sa ani nemusí uchýliť k dodatočným finančným prostriedkom – Rizamat sa vyrovnáva s reprodukciou sám. Avšak prítomnosť radu opeľovačov bude vždy plus.

Orezávanie

Vzhľadom k tomu, rizamatové kríky môžu rásť 10 m okolo, a dosiahnuť výšku od 5 do 6 m, mala by byť pravidelne rezaná. Zvyčajne odstráňte nižšie oči (od 12 do 15) a urobte to na jar a jeseň. Pri preťažení je Rizamat veľmi ľahký.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Hrozno Rizamat

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Hrozno Rizamat

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Vzhľadom k tomu, táto odroda je distribuovaná na juhu Ruska, v chladných oblastiach, nemusí začať: teplota je nižšia ako 18 ° C extrémne škodlivá. Je potrebné ho izolovať nielen so štandardným polyetylénom. Nadmerná vlhkosť je tiež škodlivá pre toto hrozno: stojí len za porušenie rýchlosti zavlažovania, pretože trup sa okamžite hnilí, a bobule – vyľudniť od nadmernej vody.

Choroby a škodcov

Rizamat nie je absolútne žiadna imunita ochoreniam, takže počet spracovateľských odvetví chemikálií by sa malo dosiahnuť od 6 do 7 v jednej sezóne. Najstrašnejšie pre túto odrody sú choroby, ako je maliklivá rosa a oidium.

Hrozno Rizamat

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

Hrozno Rizamat> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

Hrozno Rizamat> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

Hrozno Rizamat> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

Hrozno Rizamat> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Rizamat je uložený celkom dobre vďaka obsahu cukru vo vnútri bobule a hustá, ale tenká koža so slabým dotykom, pokojne transfers dopravy. Na slnku, on sa nalial len sladkosťou, takže sa obávajú, že plodina sa zhorši, to nestojí za to.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár