Hruška

 • Autori: Ns.G. Karatyan, Arménsky výskumný ústav
 • Sa objavili pri prekročení: Lesná krása X Bere Winter Michurina
 • Hmotnosť plodu, g: 150-200
 • Načasovanie dozrievania: Rannesey
 • Trvanie odstránenia ovocia: Od konca septembra
 • Účel: Univerzálny
 • Typ rastu: Sociácia
 • Výnos: Stred
 • Prepravovateľnosť: Dobré
 • Výška, M: Až 3 m

Pozrite si všetky charakteristiky

Elena bola vytvorená na pestovanie v komplikovaných klimatických podmienkach. Výsledkom je, že je ľahko schopný prenášať významné výkyvy teploty. Je obzvlášť ocenený záhradkami a spotrebiteľom na neskoršie kvitnúce a vynikajúce chuťové vlastnosti.

História odstránenia

História tejto zimnej hrušky sa začala pred viac ako polstoročím, keď v Arménsku (výskumné ústavy) skupinou zamestnancov pod vedením. G. Karatan sa podarilo prekročiť lesnú krásu a kôru Michurina. Na štátnom trhu táto univerzálna kultúra pozostáva z roku 1990.

Popis odrôd

Kultúra kulturolárnej kompaktnej veľkosti, zriedka stúpa na 3 metre. S príslušným orezaním dostáva kompresnú konfiguráciu Amid, ktorá poskytuje schopnosť rásť v malých oblastiach.

Skúsení záhradníci poznamenávajú, že nemá tendenciu nadmernú tvorbu výhonkov a procesov praženia. Farba kôry na stonku a hlavné vetvy sú sivé-hnedasté, povrchová drsnosť sa cíti. Upokojuje sú zriedkavé, priemerná hrúbka. Mladé vetvičky majú jasné čerešňové odtiene, ale ako nadobudnutý vzostup hnedohnedého farby. Kôra na pobočkách lesklý, žiadny vstup.

Stredne-vládnuce výhonky. Veľké listy, svetlé zelené odtiene, lesklé, s konfiguráciou v tvare elipsy, finelyzované. Kultúra kvitne intenzívne, tvoriť biele stredne veľké kvety. Spreňové ovocie sa vyskytuje synchrónne. Rastúce plody sú sklon k pádu. Elena sa úspešne vyvíja na ľahkých a živných pôdach, je self-leštená.

Z výhody kultúry si poznamenávame:

 • kompaktnosť;

 • pri odchode;

 • Vynikajúca adaptačná kapacita pre kolísanie teploty;

 • Neskôr kvitnúce;

 • vysoký stupeň chladničky;

 • Nádherné chuťové vlastnosti hrušky;

 • Dobrá úroveň ohniska a prepravy s včasným jedlom hrušiek;

 • Krásna imunitná ochrana proti chorobám.

Minusy:

 • priemerná úroveň odolnosti voči nízkym teplotám a nedostatku vlhkosti;

 • Hrušky a strata komodity.

Ovocná charakteristika

Hruška v kultúre stredných a veľkých rozmerov (150-200 g), konfigurácie v tvare kužeľa a krátke zhoršené, so širokým dnom. Koža z nich je mierna, jemná, zeleno-žltá odtiene s červenošom. Vo fáze splatnosti spotrebiteľov je farba ovocia vyjadrená žltá. V priebehu starnutia sa stávajú intenzívne žlté koleso so svetlými ružovými odtieňmi, jasne viditeľnými sivastými subkutánnymi bodkami a oranžovými škvrnami.

Krémové odtiene konzistencie ovocných, husté, šťavnaté, mierne mastné, jemnozrnné, topenie. Krátke mrazené, zahustené, zakrivené. Trvanie skladovania hrušiek – do 4 mesiacov.

Podľa uplatniteľnosti – ovocie sa používajú v čerstvom stave a pri recyklácii, sušení a prijímaní nepodlieha.

Chuť vlastnosti

Podľa chuti vlastnosti hrušiek, sladkosti nie sú vyslovené, s originálnymi a ľahkými poznámkami kyslosti. Dajte príjemnú korenistú arómu. Skóre ochutnávky v bodoch – 4.8.

Dozrievanie a plodnenie

Pokiaľ ide o čas dozrievania, kultúra je skoro. Odnímateľný čas pochádza od konca septembra. Stupeň splatnosti spotrebiteľov trvá do januára. Ovocná rastlina začína 5-7 rokov od pristátia.

Výnos

Úroveň výnosu je priemer – asi 40 kg s 1 obecou.

Rastúce regióny

Môžu byť pestované vo všetkých regiónoch Ruska.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Kultúra je samopidalna, seba-leštená.

Pristátie

V južných zemepisných šírkach je výsadba Elena lepšia skoro na jar. V stredných zemepisných šírkach bude najlepšie sadzby pristátia v období september-októbri. Pred ochladením má strom čas na root.

Pre kultúru je potrebné vybrať dobre osvetlené úseky, najlepšie s prístreškami z chladného vetra a návrhu.

Kultúrne korene sa bojí zmáčania, takže pristátie sadenice sa vyrába na zvýšených miestach. Hladina podzemnej vody by nemala byť menšia ako 4 m od okraja pôdy.

Sedacích výklenkov sa pripravia 3-4 týždne pred plánovaným termínom vykládky. Wells pripravujú hĺbku a priemer 50-70 cm. Postupy ďalších udalostí.

 1. Dno jamiek vypustite vrstvu 10-15 cm pomocou sutiny, rozdrvosti alebo zlomených tehál.

 2. Výstupná zem je poháňaná kompozíciou kompostu alebo humusu. Tesniaca pôda zriedená pridaním piesku alebo rašeliny. Ílové doplnky robia zemegule a piesčité pôdy. Je žiaduce, aby sa s potash-fosforovými zložkami a popolom dreva.

 3. Wells dopĺňajú živné pôdu pri 20-30 cm. V takom stave sa určitý čas udržiavajú – pôda sa musí usadiť. Počas sucha pred vynesením, ramená jamiek sa odporúča pravidelne zavlažovať.

 4. Pred pádom, obec opatrne skúma, rezanie drsných koreňov. Ponorte korene do vedra s ílovou zmesou alebo nasiaknutý vo vode 10-12 hodín.

K okamžitému pristátiu v Fosse pripravujú kopce z úrodnej kompozície. Svietiace ich posilnia tak, aby bola platforma umiestnená na úrovni 3-5 cm nad hladinou pôdy. Lesy musia byť naložené, a potom dopĺňať yams v pôde.

Po vylodenie sadenice sadeníc bohato zavlažujú. Odporúča sa vystupovať v obvode v preddavkach. Mulčovanie s rašelinou alebo pilinou.

Pestovanie a starostlivosť

Veľké plody kultúry na starnutie sú potrebné bohaté výživové podávače. A pre mladých ľudí vstupujúcich do obdobia plodovania, včasné zavlažovanie.

Starostlivosť o kultúru, mali by ste sa držať viacerých pravidiel.

 1. Najprv počiatočná 5 rokov rastu Elena vyžaduje vytvorenie jesenného orezávania a v nasledujúcich rokoch, rezné rezanie a sanitárne. Ten sa zvyčajne vykonáva dvakrát ročne – pred začiatkom vegetácie a na konci vyvrátenia.

 2. Od 4. ročného rastu, na jar a jeseň, podkladom Organica. Letné použitie Manouge Composély, ktoré musia obsahovať fosforečné a potašové prísady.

 3. Blízkeho korozívneho priestoru podlieha systematickému baldachýnu a uvoľneniu.

 4. Pred nástupom stromov, stromy bohato zavlažované, pôda je poháňaná kompostom. V stredných zemepisných šírkach koreňa je vhodné zatvoriť hrubú vrstvu rašeliny alebo pílu mulčovanie. Tabuľka mladých ľudí sú pokryté Burlap alebo Agrovolok.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Dlhá história a prax rastúcej kultúry s prebytkom svedčí o jeho spoľahlivého imunitného potenciálu vo vzťahu k chorobám. Napriek tomu môžu byť stromy prekvapení chorobami pluzového pôvodu v chladnom a ročnom letnom období. Nebezpečné sú útoky pasty a ovocných hnilôch. Preto je vhodný proces fungicídneho obchodného spracovania stromov počas obdobia zamerania, na konci kvitnutia a na páde.

Elena je zriedkavá, ale podstúpila útoky tly, s ktorými sa snažia pomocou chemických prípravkov. Takéto spracovanie sa lepšie vykonáva na konci vyvrátenia a skorého jari.

Stabilita na pôdne klimatické podmienky

Stupeň odolnosti z mrazu v kultúre je na priemernej úrovni. Ale s kompetentným odchodom, môže byť zrušená a v stredných zemepisných šírkach, kde studený je časté až mínus 25-30 stupňov Celzia.

Kultúra sa nedá nazvať úplne odolný voči suchu, ale nedostatok vlhkosti 10-20 dní nie je plná problémových následkov, dokonca aj počas starnutia ovocia. Negatívne na koreň stromov reagovať na významné prepätie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: