Hruška svaloga

  • Autori: Pushkin I. ALE., Kalinina I. Ns., Baykova G. N., Sibírský záhradníckeho výskumného ústavu. M. ALE. Lisenavenko
  • Sa objavili pri prekročení: Hruška ussuriya x bere bosc
  • Rok predpokladov: 1996
  • Hmotnosť plodu, g: 75-100
  • Načasovanie dozrievania: Čoskoro Moskva
  • Trvanie odstránenia ovocia: Od konca septembra
  • Účel: Univerzálny
  • Typ rastu: Pamätník
  • Obchodovateľnosť: Dobré
  • Výška, M: päť

Pozrite si všetky charakteristiky

Triediť Svarog je predočená odroda, ktorá sa vyznačuje dobrou odolnosťou voči mrazu a bohatému pravidelnému plodovaniu. Veľmi obľúbená škála záhradníkov Sibíri a Urals. Ovocie používajú čerstvé, použitie na varenie Compotes, džemy, pečenie, sladkosti.

História odstránenia

Na základe základu záhradníctva sibír. M. ALE. Lisenagenko Chovatelia I. ALE. PUCCINO, I. Ns. Kalinina, G. N. BAIKOVA. Odroda bola získaná pri obnovení miestnej zimnej Hardy hrušky USSUI a FROFY BERE BOSC. V štátnom registri zavedenej v roku 1996.

Popis odrôd

Kôra strednej triedy s výškou až 5 m s kompaktnou zaoblenou korunou je kôra šedivá hnedá má tendenciu. Vetvy sú mierne zakrivené s ľahkým oblúkom červenohnedej farby s nápadou rastu obličky. Listy malýmobladnia-oválny tvar, nakoniec na konci, svetlo zelené pokrčené mierne dospievajúce. Kvitne v máji. Tepelná milujúca odroda: V horúcich rokoch sú ovocie sladké, v daždivom – vodnaté a čerstvé.

Ovocná charakteristika

Mierne menej ako priemerná veľkosť váži 75-140 g, tvar sa podobá plodom bergamot alebo úplne zaoblené. Počas obdobia odnímateľnej zrelosti farbu svetla zelená, v čase dozrievania žltej s červeno-rozmazanými a rozmazanými pruhmi, zelené bodky sa nachádzajú pod kožou. Mäso šťavnaté, jemné, mastné. Skin Little Matte, tenký. Veľké hnedé semená. Hrušky majú dobrú komoditu a sú dokonale prepravované. Skladované pri izbovej teplote počas 20-25 dní, na suchom chladnom mieste – asi 90 dní.

Prečítajte si viac  Paradajka ružové plameniak

Chuť vlastnosti

Chuť sladká, korenistická, s sotva chytľavou zemosťou, s ľahkou arómou. Obsah cukru – 9,5%. Vitamín C – 9,5 mg na 100 g. TASTING Rating 4.5 z možných 5 bodov.

Dozrievanie a plodenie

Prvé plody začína priniesť 5-6 rokov. Dozrievať hrušky do polovice septembra, odstráňte zber do konca septembra. Spotrebiteľské zrelé nastáva začiatkom októbra, približne 3 týždne po zbere. Ovocie nemajú tendenciu rozpadať a rotovať na pobočkách. S veľmi veľkým výnosom sa môže sladkosť ovocia znížiť.

Výnos

Krépum je pravidelné, považuje sa nie veľmi hojné: Mladý strom prináša asi 20 kg, ale s vysokou kvalitou starostlivosti je jeden dospelý strom môže priniesť až 150 kg.

Rastúce regióny

Odporúča sa pre kultiváciu v regióne Volga-Vyatka, Východná a západná Sibíri.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Je to považovaný za čiastočne seba-orientovaný pohľad, ale získať dobrú plodinu, odporúča sa zasadiť odrody opeľovačov: Age-Starý, Hound, Zarechny, Kupava, báječné.

Pristátie

Pre hrušku sú vybrané dobre osvetlené úseky, ktoré sa nachádzajú vo vzdialenosti najmenej 3 m od budov, s ochranou pred vetrom a návrhmi. Vhodné juhovýchodné, južné alebo západné steny budov alebo živých plotov. Odporúča sa zasadiť rastlinu na jemnom kopci. Spodná časť stromu musí byť na svetlom polovicu, takže oblasť praženia bude chránená pred prehriatím.

Preferuje výživné pôdy s dobrou drenážou. Podzemná voda by mala byť v hĺbke 2-3 m od povrchu. Je lepšie zasadiť v chladnom prostredí v apríli – môže, keď sa pôda zahrieva. V južných regiónoch odporúčame pristátie na jeseň.

Dvojročné rastliny, ktorých výška nepresahuje 70 cm, s intaktnými koreňmi a barel. Ak sa nachádzajú preteky na pobočkách alebo 1-2 korene, miesto Donom je rezané a dezinfikuje: korene – drevený popol, pobočky – záhradné odlyhania. Korene pred umiestnením v jame, blázon do chromatografie zo zeme a hliny na základe „heteroacexín“.

Prečítajte si viac  Hrozí vlajka

Krčma pre pristátie pripravte 3 týždne. Urobte si to veľkosť 80×80 cm a rovnaké hĺbky, hojne napojené – 4-5 vedrá vody, potom sa naleje na zmes humusu a záhradného pozemku. V Podzolickom pôde pridávame drevo alebo vlasový vápno. Veľký strom sa jemne umiestni do otvoru, kolíky sú inštalované v blízkosti, pôda sa vyliala do niekoľkých častí, každé podtuky. Koreňový krk nie je ponorený. Po pristátí je hojne napojená, mulčovaná pilina a rašelina. Nabudúce zavlažovanie sa vykonáva po 14 dňoch. V prvom roku po výsadbe rastliny potrebuje zalievanie každý týždeň.

Pestovanie a starostlivosť

Rozmanitosť je náročná na podmienky kultivácie: nemá rád sušenie a ohromujúcu pôdu. Pre dobré plodnice je potrebné pravidelne navlhčiť a krmivo. Na chudobných pôdach so zriedkavými zavlažovaním sa chutná chuť plodov zhoršuje. S pravidelným zavlažovaním rastie dobre na všetkých typoch pôdy. Najmä v prípade potreby vlhkosti v prvej polovici leta sa vytvárajú plody a rastú. V horúcich rokoch je tiež potrebné hojne zvlhčovať, je možné posypať alebo používať špeciálne drážky, presmerované v blízkosti prioritného kruhu. Krmizujte hrušku s organickými a fosforečnými draslíkmi. Namiesto mulča, môžete použiť bylinný trávnik.

Potrebuje pravidelné orezávanie na riedenie hustých korún a zosvetlenie jeho vnútra. Odstráňte extra pobočky v apríli. Na jeseň sa odporúča vykonať sanitárne orezávanie, ale len v prípade potreby.

Strom v Sibírskej klíme by sa mal správne variť na zimovanie: Odstráňte staré a choré výhonky, spracujte trupu a pobočky z kefy 5% močovinové riešenie, kŕmiť potaš-fosforečné hnojivá, ponorte. Ak je zima menšia, hlaveň je zabalená v príbehu alebo gumene.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Triediť Svarog odlišuje vysokú imunitu pre brummer a mnoho plesňových ochorení. Bakterióza je najnebezpečnejšia medzi chorobami vírusu: listy a kmeň menia farbu, jediným spôsobom, ako sa zbaviť choroby, je úplne odstrániť poškodené oblasti. Často ovplyvnené Frozhorcou. Ako prevencia, odporúča sa pravidelne čistiť mŕtve kôru na vetvy a kufre, nastaviť pasce na hmyz. Od útoku TLY, sú liečení karboofos drog, Roviikurtov. V invázii chrobáka sú postihnuté listy odstránené a spálené, korunný sprej „Nitrafen“.

Prečítajte si viac  Mikado čierna paradajka

Stabilita na pôdne klimatické podmienky

Druh rozlišuje dobrú zimnú zvernosť: odoláva teplotám až do -30 stupňov, v drsných zimy často zmrazí výhonky, ale neovplyvňuje výnosy. V oblasti, kde sa zimné teploty znížili pod -40 na ochranu pred zmrazením, zvar je očkovaný na bodkovaní mysúry hrušky. Mnohé mladé stromy sú pokryté smrekmi Sweets alebo Agrovolock, dospelí – ponorte a pokrývajú mulčovaciu plochu cez korene. Rôzne je vhodné pre regióny so studenou zimou a krátkym chladným letom, ako aj pre lokalitu s chladnými zimami a horúcim leto. S príslušnou starostlivosťou, kultúra dokonale rastie na rôznych druhoch pôdy.

Recenzie Recenzie

Záhradníci Call Pear Svarog Miracle pre Sibír. Treba poznamenať, že stupeň je vhodný aj pre tých, ktorí nemôžu venovať veľkú pozornosť koberecom stromu. Dokonale úrodné v drsnej klíme takmer bez inej účasti. Výnos dáva každoročne akékoľvek zmeny počasia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: