Jahodové arómy

 • Autori: Amerika
 • Chuť: sladký
 • Veľkosť: Veľké a stredné
 • Hmotnosť: 25 g
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Oprava: Áno
 • Načasovanie dozrievania: priemer
 • Účel: Hlboké zmrazenie, sušenie (užívanie)
 • Popis kríka: Vysoká, trestuhodná
 • Bery: Jasne červená

Pozrite si všetky charakteristiky

Strawberry je najvyhľadávanejšie bobule. Možno nájsť na mnohých domácich pozemkoch a potravinách. Strawberry AROMAS Rôzne viedol v USA, v Kalifornii. Avšak, to dobre rastie v drsných ruských podmienkach, ak poskytneme kompetentnú starostlivosť.

Popis odrôd

AROMAS je pomerne silná jahodová trieda, má dobrý potenciál z hľadiska zdravia, odolnosť proti chorobám. Rozmanitosť je vhodná na spotrebu v čerstvo zozbieraných a na zachovanie. Plody sú veľké, s ťažkou chuťou a vôňou, vďaka ktorej stupeň a dostal svoje meno. Kríky majú priamy formu, sú pomerne vysokým rastom as zvýšeným zotrvaním, ale vo všeobecnosti kompaktné vo veľkosti. Maximálna výška BUSH – 40 cm, koreňový systém je vyvinutý veľmi dobre.

Lístie je zaokrúhlené, má hadičku prevodov, vstane sa nad pôdou. Listy aktívne rastú, kvety sú veľké, na nich sa tvoria veľa bobúľ. Fúzy v tejto oblasti rastú intenzívne. Arómy je relatívne nová odroda pre ruskú oblasť, ale rýchlo získava popularitu. V mnohých ohľadoch je jeho význam spôsobený nasledujúcimi pozitívnymi vlastnosťami: \ t

 • veľmi sladké ovocie s bohatou jahodovou arómou;
 • v skleníku alebo pod jahodovým filmom môže po celý rok rásť;
 • Je pohodlné navlhčiť a uvoľniť, pretože kríky sú zdvihnuté cez pôdu;
 • dokonale toleruje teplo;
 • Vintage sa môže prepravovať bez akýchkoľvek problémov;
 • Vynikajúca odolnosť voči chorobám, hmyzom;
 • Nedokončiteľný výkon, ak poskytnete kompetentnú starostlivosť.

Existujú nevýhody, ktoré tiež stojí za zváženie:

 • Telo plodu nie je príliš mäkká;
 • Ak je pôda uhličitanový typ, je možné chlór;
 • Chuť a odšťaviteľnosť ovocia je silne závislá od kvality hydratačnej, pôdnej služby, slnka;
 • Vysoké riziká smrti v tepla bez riadneho zavlažovania.

Táto odroda je zimná, v južných regiónoch nie je ani pokrytá. Ale v severných zónach je potrebné spoľahlivo skryť rastlinu na zimu. Je potrebné odstrániť bolesti farby, držať lôžka, zakryť občerstvenie alebo agrofrix pred mrazom.

Načasovanie dozrievania

Ovocie túto odnímateľnú strawberry odrody medzi poslednými dňmi mája na prvý chlad. Stredné zrenie závisí od rastúcej oblasti. Niekedy sa môže na začiatku júna posunúť. Druhá vlna dozrievania prináša viac ako polovicu celého úrody. Zostávajúca časť dozrieva o jeseň.

Výnos

Prvé plody sú veľmi zriedkavé v množstve, ale s druhou vlnou je viac a viac. Približná úroveň výnosov závisí od starostlivosti a líši sa od 700 do 1200 plodov za sezónu. Hmotnosť bobule je tiež rôznorodá – od 25 do 40 gramov.

Bobule a ich chuť

Vo forme Aromátov sa podobá kužeľa, niekedy skôr ako srdce, ale v každom prípade je poukázal na koniec. Farba nasýtené, červené, prvé svetlé, ale potom sa stáva viac a tmavšie. Konzistencia hustá, ale prázdnota vnútri. Povrch má lesklý lesklý. Uložené a prepravované Arómy sú veľmi dobré.

Pokiaľ ide o chuť, môže sa líšiť v závislosti od zrelosti plodu, klímy, zloženia pôdy. Všetky poruchy kyslosti okamžite ovplyvňujú sladkosti: znižuje sa a kyseliny idú do popredia. Podľa farby môžete súdiť chuť: tmavší tón, jasnejšie a bohatšie chuť bobúľ. Plody z jesenného rastu periódy dozrievajú dlhšie, pretože dostanú slnečné svetlo menej.

Vlastnosti pestovania

AROMAS – nie príliš rozmarný stupeň. Neodporúča sa však hodiť posteľ s bobule, pretože okamžite ovplyvní kvalitu zberu. Existujú tri najdôležitejšie nuansy rastúcej jahody tejto odrody.

 • Hydratačný. Tento zástupca flóry veľmi miluje vodu. Musí neustále zavlažovať, nie menej ako raz za 7 dní. Ak je počasie slnečné a horúce, každý deň alebo každý druhý deň musíte vodné bobule. Prebytok alebo nedostatok vlhkosti ovplyvní chuť jahodového negatívneho. Ak je málo vody, bobule budú kyslé, ak je toľko spresniť.
 • Uvoľnenie a buriny. Táto nuancia je veľmi dôležitá a stále v štádiu pristátia. Uistite sa, že ste skontrolovali zem na prítomnosť koreňov. Musíte naliať a stratiť pôdu v čase. Kúpanie by nemalo byť hlboké: dosť hlboko 4 cm.
 • Orezávanie usova. Vzhľadom k tomu, fúzy veľmi aktívne rastie, reprodukcia jahodových arómov nie je problém. Optimálne rozdeliť kríky na maternicu a plodné. Z prvého vyčistenia kvetov a nechať fúzy, s ovocným zmýšľajúcim, odstráňte všetky fúzy.

Výber miesta a prípravy pôdy

Jahody tejto odrody je plánovaná celoročne, ak príde na balkón alebo skleníkovú metódu. V otvorených pôdnych arómoch vysadených na zamračené dni, je najlepšie to urobiť na konci posledného mesiaca leta alebo na začiatku jesene. V južných regiónoch môžete ísť pristáť až do októbra. V jarnom období sa aromas sedí po zahriatí pôdy na +15 stupňov. Môžete zasadiť jahody a v lete, na posledný týždeň v júli: v tomto prípade bobule plne prinášajú zber na budúci rok.

Nezabudnite na prípravu pôdy: Ak je pôda kyslá, musí byť neutralizovaná Dolomitou múkou, vápna. Grokes musia zostať vopred v plnej dĺžke bajonet a za mesiac môžete začať pristáť. Pri čerpaní nezabudnite, aby sa humus, popol, superfosfáty, draslík.

AROMAS – odroda, ktorá miluje voľné miesto a slnečné lúče. Kríky sú pestované, ale nebudú ich blízko blízko. Môžete zasadiť bobule s kaskádou pomocou horolezec. Optimálna systém pristátia je nasledovná: medzi krídlami sú zachované najmenej 30 cm, uličkou je polovica merača. Po pristátí je potrebné vode jahody každý deň o pol týždňach, potom sa môžete presunúť do štandardného režimu.

Opeľovanie

Odnímateľné jahodové arómy v samotnej otvorenej pôde je opelené: stačí na zasadnutie len niekoľkých riediacich krívkov. Ale v skleníku alebo dome je potrebné to urobiť umelo. Ďaleko od všetkých pod právomocou získať včely a čmeliaky, najmä ak je pristávacia lokalita malá. Dosť opeľujúcej manuálne metódy, keď je kefka, kefka alebo bavlnená peľ sa prenesie z jedného kríka k ostatným. Urobí sa niekoľkokrát denne, pričom sa snaží rovnomerne distribuovať peľ. Elektrické spotrebiče sú často inštalované v skleníkoch.

Podriadený

Je dôležité neustále kŕmiť jahody Aromasy, ako to premýšľané. Diagram výkresu je nasledovný:

 • V jarnom období je potrebné hnojiť dusíkom: krava, vrh;
 • Pri kvitnutí používajte komplexné plávne hnojivá zakúpené v špeciálnych predajniach;
 • V lete dvakrát mesačne je potrebné hnojiť s kompozíciami s fosforu, dusíkom, draslíkom;
 • Na jeseň musíte obohatiť zloženie pôdy fosforu-potaš.

Spracovanie puzdier večer alebo ráno.

Jahodové arómy

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

Jahodové arómyKvasinkaJahodové arómyKyselina boritáJahodové arómyAmoniakJahodové arómyPopolJahodové arómyJód

Choroby a škodcov

Imunita tejto odrody je vysoká, preto nie sú špinenie a iné infekcie nie sú hrozné. Prevencia vykonávajú ľudové opravné prostriedky:

 • rozptyľovanie horčice medzi krídlami;
 • Striekanie s riešením mangánu.

Tiež zamat, fenikel, cesnak, cibuľa tiež pomôžu škodcom a chorobám. Pôda bude bohatšia, ak strukoviny môžu byť vysadené: hrášok, fazuľa.

Jahodové arómy

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

Jahodové arómyZverJahodové arómyBellenkaJahodové arómyMravceJahodové arómySlimákJahodové arómyRoztočJahodové arómyNevadickýJahodové arómyVýletyJahodové arómyChrobák

Jahodové arómyBuuray SpottyJahodové arómyHnilobaJahodové arómySpotyJahodové arómyKrútenie listyJahodové arómySušenieJahodové arómyOtvory v listoch

Reprodukcia

Aktualizácia výskumu sa musí vykonávať každé tri roky. Usov Aromámy dáva veľa, takže nemôžete trpieť semienmi. Celkom bohato zavlažovať bobule v lete tak, že výstupy sú vytvorené aktívnejšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár