Malina Bogatyr

 • Autori: Supermanálna škôlka, Moskva, Rusko
 • Oprava: Áno
 • Bery: Raspberry
 • Chuť: Sour-Sweet
 • Čas dozrievania: Médium
 • Hmotnosť bobule, g: 15-20
 • Výnos: 5- 12 kg s krovím
 • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Vysoká
 • Obdobie plodovania: začiatkom júla – august
 • Krvácanie: Dobré

Pozrite si všetky charakteristiky

Stammer Malina Bogatyr je relatívne novým druhom. Rastlina bola odvodená v supermalanínovej škôlke v blízkosti Moskvy. Každoročne sa fanúšikovia tejto odrody stále viac a viac.

Popis odrôd

Bush má výšku 180-200 cm, kompaktný. Strieľa silné, výkonné, reprofitácie. InterBice sú skrátené, hroty – chýba.

Načasovanie dozrievania

Raspberry Rogatyr sa vzťahuje na stredne-káblové diaľkové triedy. Prvé bobule môžu byť ochutnávané začiatkom júla. Zároveň je úroda predstiera, že nie je zároveň – od júla a do konca augusta je možné 5 poplatkov za poplatok.

Výnos

Produktivita prezentovanej odrody je veľmi vysoká, z jedného kríka je možné zozbierať 6-12 kg bobule.

Bobule a ich chuť

Ovocie majú malinovú farbu a kužeľ formulár. Bobule sú veľké, ich hmotnosť dosahuje 15-20 g. Chuť je príjemná, kyslá sladká, tiež pre ovocie je charakterizované výraznou vôňou. Úroda malinami Bogatyr má vynikajúcu šľachtenie a dobrú prepravu.

Vlastnosti pestovania

Pri pristátí tejto odrody stojí za to zvážiť nasledujúce faktory:

 • Ide o stupeň odolný voči suchu, ale včas zavlažovanie poskytne úspešnú zber;

 • Napriek vysokej odolnosti z mrazu, v regiónoch s drsným podnebím a malým množstvom snehu, kultúra pre zimu je pokrytá agrofiber na ochranu pôdy z mrazenia;

 • Neplácajte Malina v zemi, ktorá je aspoň trochu skrínovaná, pred nástupom, aby sa vápnik znížili kyslosť;

 • odmietnuť pestovať túto rozmanitosť v regióne s krátkym letom, pretože bobule nebudú mať čas na rast.

Výber miesta a prípravy pôdy

Najvýhodnejšie pristátie takejto maliny Zeme by malo byť úrodné a mierne vlhké. Množstvo vyrobeného vápna je asi 0,5 kg na 1 kV. M. Sledujte hrebeň, ktorý sa má odstrániť z bežného miesta podzemnej vody. Malina Bogatyr sa bude cítiť pohodlne na dobre osvetlenom pozemku.

Najlepšie je pristáť ker na miesto, kde hrášok vyrastal, fazuľa, fazuľa, petržlen, kôpch, cesnak, luku. Vyhnite sa lôžkam, kde ste predtým udržali zemiaky, papriky, baklažány.

Orezávanie

Táto KUSTE vyžaduje orezávanie. Je dôležité stlačiť hlavný driek na 10 cm. Pre estetiku sú eliminované bočné rozmrazované vetvy s pražením ošípaných. Tieto akcie vynakladajú bližšie k stredu jesene. Na jar je Bush eliminovaný výhonkami poškodenými v zime.

Stambabinálna odroda môže tvoriť náhradné výhonky. Ak sú všetky výhonky odstránené a opustia jeden, potom závod bude rastlina vo forme stromu, ktorá vydrží hmotnosť veľkých plodov a bude stáť vítroové nárazy. Ak opustíte Bush na booster a nechajte ho rásť, potom sa zníži pravdepodobnosť úspešného zberu.

Zavlažovanie a kŕmenie

Táto odroda nemá rád bohatú vlhkosť, v suchom čase stromu dosť na vodu 4-krát mesačne. Množstvo vody je jeden vedro na kríku. Je dôležité navlhčiť pôdu počas záväzného obdobia ovocia – v tomto čase, že kultúra strávi veľa sily. Ak sa vôbec rozpustí, nebude mať vplyv na chuť bobúľ, ale môžu sa dostať malé. Zvyčajne na hydratáciu lokality, kde je obsiahnutá malina, záhradkári sa odporúča použiť metódu zavlažovania odkvapkávania.

V hnojive sa bush potrebuje trikrát za sezónu.

 1. Prvé kŕmenie pochádza z jari do kvitnutia. Počas tohto obdobia sa ako aditívum používa roztok močoviny (20 g na vedierku vody) na liter pre každú inštanciu. Okolo vás môžete dať kultúru s kompostom.

 2. Druhýkrát sa strom oplodňuje, keď sa tvoria bobule. Relevantné v tomto období sa stane draslíkom.

 3. Posledné kŕmenie sa koná na jeseň, pretože sa používa fosforu.

Choroby a škodcov

Odroda sa považuje za stabilnú pred antracózou, vertikálovou a dilimelou. Ale Pawkin Tick alebo Galiari by sa mali báť. Aby ste zabránili ochorenia, môžete použiť dvojnásobné spracovanie: pružina je skutočný nástroj BI-58, jeseň – zlodej kvapalina 3%.

Reprodukcia

Chov takéto maliny je možné dvoma spôsobmi.

 1. Porno. Ak to chcete urobiť, oddeľte procesy spolu s pôdou a vypadnú na iné miesto. Už ďalšiu sezónu môžete čakať na zber.

 2. Cherenca. Aby ste to urobili, musíte vykopať kríky a oddeliť koreňové návrhy s obličkami. Umiestnite ju do piesočnatého podkladu tak, aby bol zakorenený. Budúci rok môže byť stromček transplantovaný do otvorenej zeme.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár