Paradajka bogatyr

 • Autori: MACEATINA L. ALE.
 • Rok predpokladov: 2007
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Čerstvé použitie, na spálenie a konzervovanie, pre šťavu, pre kečup a paradajkovú pastu
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 105-110
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Bush: Nočný stupeň
 • Výška kríka, pozri: 55-70

Pozrite si všetky charakteristiky

Zvyšujúca sa popularity nízko-temperamenných paradajok spôsobuje skutočné záujmy záhradníkov na nové produkty a overené odrody. Jeden z nich – determinant stupeň je bogatyr určený na pestovanie vo filmoch, sklenených a polykarbonátových skleníkoch, ako aj v otvorenej pôde. Veľké plody majú vynikajúcu chuť a širokú škálu aplikácií – spotreba v čerstvej forme, kuchynské šťavy, omáčky, paradajkové pasty, varenie letných a zimných šalát.

História odstránenia

Pôvodcom odrody je slávny chovateľ lásky Anatolyevna MACEATINA, Autorom viac ako 25 odrôd a takmer 40 hybridov paradajok. Na štátnom trhu chovných úspechov je odroda registrovaná v roku 2007.

Popis odrôd

Stále hodnotené stredne bohaté kríky (55-70 cm) pokryté stredne veľkými klasickými zelenými listami. Bežné žlté kvety sa zbierajú v jednoduchých kvetenstve. Ovocie sú pripevnené v kefách na kĺbovom ovocí.

Vlastnosti a plusy odrôd:

 • nedostatočná potreba poklepania;

 • Veľkosti s obmedzenými veľkosťami;

 • Odolnosť voči praskaniu a vynikajúcej chuti;

 • Vysoký výnos, silná imunita, nenársnosť.

Z nevýhody poznamenajte slabú ochranu proti prudkým rozdielom teploty a zvýšeným požiadavkám na zloženie pôdy.

Hlavné kvality ovocia

Veľký (od 150 g) ploché balené slabé ovocie, zelené v nezrelých podmienkach, stať sa svetlými červenými, lesklými, navonok veľmi atraktívnymi.

Charakteristiky

Mäkká šťavnatá malá mäso má priemernú konzistenciu, sa lesknú s cukrusovými kryštálmi na prestávke. Tesná koža chráni pred praskaním a umožňuje prepravovať ovocie na dlhé vzdialenosti.

Dozrievanie a plodnenie

Paradajka sa vzťahuje na strednú kategóriu, načasovanie dozrievania 105-110 dní.

Výnos

Bogatyr poskytuje stabilné výnosy – 2,2 kilogramov z jedného kríka, dobré poľnohospodárske inžinierstvo poskytuje najmenej 3-4,5 kg s rastlinami.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

V polovici marca je siatie na sadenice, a pristátie v zemi sa vyskytuje po 60-65 dňoch.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Paradajka bogatyr

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Paradajka bogatyr

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Paradajka bogatyr

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Na získanie stabilnej a plnohodnotnej úrody, pôvodca odporúča dodržiavať systém pristátia 40×60 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Pestovanie sadeníc hrdinu trvá dva mesiace, po ktorom je pripravený na transplantáciu na trvalé miesto. Predtým, ako by mala byť kalená – rastliny by mali byť zvyknutí na teplotu vonkajšieho prostredia, jeho denné kvapky a slnečné svetlo, agresívne jar a začiatkom leta.

Na transplantáciu je pôda v skleníku pripravená vopred. Tieto udalosti začínajú neskoro na jeseň, keď je pôda purifikovaná zo zvyškov rastlín a domácností. Potom je potrebné vstúpiť do organických látok pod výživou – hnoja, humus, kompost, vtáčie vrh. Na jar sa neodporúča čerstvý hnoj, nie je možné nielen spaľovať slabé korene, ale aj prínos z toho je oveľa nižšia ako z humorovania.

Jednoducho je vysvetlené – napriek tomu, že má oveľa viac prospešných látok, jeho ťažká štruktúra sťažuje prácu s pôdou, je plný aktívnych semien burín, ktoré budú určite klíčiť v pôde, a to tiež má helminti vajcia , škodlivé patogény. Zároveň prepracovaný hnoja vo veku dvoch rokov už prešiel potrebnou fázou fermentácie, zmenila sa na voľnú látku, voňajúce pôdu a je vhodný pre všetky druhy rastlín. Humus robí zeme voľné, priedušné a prevzdušňovanie.

Bogatyr sa dobre vyvíja v úrodnej svetelnej pôde, najmä po cibule a mrkve, ako aj uhorky a strukoviny. Tieto parametre však berú do úvahy len pri pristátí v otvorenom pozemku. V skleníku, nikto nestáva cibuľu a mrkva, ale uhorky sú výsadba, takže môžete zmeniť svoje miesta s paradajkami. Nízko-temperamentné kríky nemusia byť zviazané, čo eliminuje záhradníka z potreby zapojiť sa do organizácie podpory alebo trellis. V varenom dobre pripravte zemitú zmes s pridaním zvlhčovania, drevený popol, superfosfát a mladé rastliny sú vysadené. Pôda okolo stonky je zhutnená a rozliate dobre rozliate vodu. Nasledujúci deň musí byť vlhká pôda postihnutá, aby sa zabránilo tvorbe pevnej šupky. Ďalšia starostlivosť leží v zavlažovaní, burine, kŕmenie a preventívne spracovanie

Paradajka bogatyr

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Paradajka bogatyrKvasinkaParadajka bogatyrKyselina boritáParadajka bogatyrJódParadajka bogatyrPopolParadajka bogatyrVápnik selitraParadajka bogatyrkyselina jantárováParadajka bogatyrSérumParadajka bogatyrPeroxid vodíkaParadajka bogatyrKuracie vrhParadajka bogatyrSódaParadajka bogatyrSpievaťParadajka bogatyrMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Paradajka má dobrú odolnosť voči vrcholu hnilobu a iných chorôb, ale na zaručenie plného plodovania, preventívne spracovanie insekticídov a fungicídov sa odporúčajú.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Paradajka bogatyr

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Paradajka bogatyr

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Paradajka bogatyrPhytofluoroParadajka bogatyrNafúknutý rosaParadajka bogatyrVrcholParadajka bogatyrClapporiosParadajka bogatyrŠedý ganilParadajka bogatyrTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Rozmanitosť je prispôsobená kultivácii počas Ruska. Ide o sever, severozápad, centrál, Volga-Vyatsky, Ústredný výbor, North Caukazský, Mersatnevian, Nizhnevolzhsky, Ural, West Siberian, East Siberian, Ďaleké východné regióny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár