Malina himbo top

  • Autori: Švajčiarsko, Peter Hauenstein
  • Oprava: Áno
  • Bery: Jasne červená
  • Chuť: Sour-Sweet
  • Hmotnosť bobule, g: 6-8
  • Výnos: 3 kg s krovím, 15 t / ha
  • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Zima Hardy
  • Účel: Vhodné na spracovanie na džem, džemy, zemiakov na kaše a surové mrazené výrobky
  • Obdobie plodovania: Jún, prvé desaťročie augusta – september
  • Stupeň výnosu: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Dnešný hosť v dlhom zozname prezentovaných malinových odrôd – himbo top (Synonym – Latinský názov HIMBO-TOP) patriaci do rozsiahlych odrôd typu opravy. Neslavná stupeň je stále málo známa záhradkárom Ruska, ale má veľké vyhliadky v dôsledku vynikajúcej dopravy a všestrannosti v žiadosti. Berry Himbo Top je vhodný na konzumáciu v čerstvej forme, najširšie spektrum konzervovania, šoku mráz. Schopnosť prenášať dopravu na diaľkové vzdialenosti vám umožní rásť stupeň na implementáciu.

História odstraňovania odrôd

HIMBO TOP je výsledkom talentovanej práce švajčiarskych chovateľov z Rafc obcí, ktorý sa nachádza v kantóne Zürichu. Úrad patrí Peter Haunstein (Peter Hauenstein). V práci sa používali ako rodičia z farmy blaženosti a Himbo Queen. Pokiaľ je známe, Peter HuenTÍN nazval jeho BrainChild RAFZAQUAK, ale dal právo na rôznorodosť slávnej obchodnej spoločnosti promo-ovocie AG. Pred spotrebiteľom ju Malina dnes dosiahla, zapísaná ako medzinárodná obchodná značka.

Popis odrôd

HIMBO TOP je silnejšia mocná bushová výška 1,5-2 metrov s veľkými emisnými výhonkami pokryté fialovými krátkymi hrotmi. Zároveň sa rastlina vydáva obmedzený počet strieľacích strieľa, čo neinterferuje s aktívnou hromadením bočných vetvičiek a získanie vysokých výnosov. Ovocné výhonky dosahujú 80 cm dlhé a potrebujú zálohy počas zrelosti bobúľ. Pobočky sú pokryté komplexnými 3- a 5-lamelové vráskavé listy s farbou z svetla na tmavo zelený odtieň. Počas kvitnutia sú výhonky pokryté veľkými bielymi kvetmi, zostavené vo vysoko rozvetvených kefách, ktoré zaisťujú vysokú dekoratívnosť kríka.

Načasovanie dozrievania

Odroda je odnímateľná, takže zaznamenáva v ročnom a na bienáš. Rozdiel v načasovaní dozrievania bobúľ – dvojročné pobočky dávajú zrelé bobule oveľa skôr ako jeden vzduch. To je dôvod, prečo zrenia zberu trvá pomerne dlhý čas – až dva mesiace, a počas tejto doby je záhradník čas zbierať 2 zber. Obdobie ovocia spadá do júna a potom august, september.

Rastúce regióny

Himbo top rastie dokonale a dokonale ovocie v regiónoch stredného prúžku našej krajiny. Avšak, ak je jeho kultivácia zapojená do závažnejších zemepisných šírok, množstvo plodín je výrazne klesá – posledné bobule jednoducho nemá čas na dosiahnutie technickej a fyziologickej zrelosti.

Výnos

Malina Himbo Top sa vzťahuje na odrody s vysokým podkladom – od 1 Bush zbierať až 3 kg bobule, s hektármi – až 15 ton.

Bobule a ich chuť

Jasné červené veľké bobule kužeľového tvaru nasýtenej červenej farby vážia 6 až 8 gramov. Držiak strednej hustoty má príjemnú dezert sladkú chuť s ľahkou kyslosťou a ťažkou malinovou arómou. Ochutnávky sa neustále vysoko.

Vlastnosti pestovania

Odroda potrebuje dobrú agrotechnológiu, ktorá umožňuje prijímať vysokú úrodnosť a vysokokvalitné bobule. Samotný proces je podobný starostlivosti o všetky malinové odrody a je možné pestovať aj v záhrade-nováčikovej záhrade. Základná podmienka sleduje významnú vzdialenosť medzi krídlami a riadkami, resp. 150×300 cm. Na výsadbu mladých sadeníc sa testeri pripravujú hĺbku výkopu na polovicu metra a šírku 60 cm.

Výber miesta a prípravy pôdy

Čas na výsadbu záhradníkov Tradične si vyberiete jeseň, aj keď jar dáva vynikajúce výsledky – na leto majú mladé rastliny čas na zvýšenie výkonného koreňového systému. Pre pestovanie zvolených solárnych úsekov s popoludňajším tieňovaním. Pôda sa pripraví vopred, asi pol mesiaca. Kopírovanie zákopov, posilniť steny, usporiadajú drenážnu vrstvu, pôdnu palice s komplexnými minerálnymi hnojivami a organickými. Pri pristátí koreňov úhľadne narovnajte, zaspávajte pri pôde, pozerá sa, že nevybuchne koreňový krk. Zem okolo sadenice je utesní a dobre rozliate.

Orezávanie

Pre stupeň himbo top Prerezávanie. Stráviť ho na jeseň, po odstránení plodiny, odstránenie tých, ktorí strávili bilaterálne výhonky a nemali čas na to. Jarné strávenie sanitárne orezávanie, odstraňovanie pacientov a zármutok.

Zavlažovanie a kŕmenie

Maliny odolné voči suchu Himbo Top potrebuje štandardnú vodnú komunikáciu – podľa potreby. Tu je oveľa dôležitejšia nie frekvencia a hĺbka – pôda by mala byť nasiaknutá na polovicu merača. Aby sa vlhkosť nerozširuje pred heressom krajinou, je najlepšie odísť v zákope. Po zavlažovaní, musíte vykonať mulčovanie, ktoré ušetrí vlhkosť a zachráni Zem zo sušenia a praskania.

Kŕmenie začína od druhého roka, k tomuto závodu dostatočne potraviny vyrobené pristátím. Pružina je potrebná dusíkové hnojivá, v lete potaš-fosforu, jesenné organické – komposty, vrh, humus.

Odolnosť proti mrazu a príprava na zimu

HIMBO TOP je charakterizovaný vynikajúcou zimnou ťažkosťou, ale v zónach riskantného poľnohospodárstva, rastlina potrebuje útočisko na zimu. Po orezaní sa výhonky ohýbajú na zem, stlačia a zakryjú sweetheart, slamový alebo netkaný materiál. Dodatočná ochrana vo forme snowdrifts je vítaná.

Choroby a škodcov

Táto Raspberry trieda má vysokú odolnosť voči úžasným plesňovým chorobám a škodcom. Napriek tomu, že rastlina potrebuje preventívne spracovanie insekticídov a fungicídov. Z plesňových ochorení, „fytosporín“, „oxycho“, „topaz“. Aby sa zabránilo útokom škodcov, používajte také lieky ako „iskra“, „karate“, „Carbofos“ a ďalšie.

Reprodukcia

Bohužiaľ, CHIMBO TOP dáva malým farebným potomkom, preto je chov semenáčok rastúcich jadro je veľmi problematické, najmä preto, že sú veľmi zlé. Pre jeho chovu musia stromy kúpiť, a zavinenie týchto pôvodcov. Je to ich úsilie o zníženie tvorby koreňových procesov viedli k deficitu vlastného pristávacieho materiálu. V škôlkoch na nákup mladých rastlín tejto odrody môžu vždy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: