Malina Joan Jay

 • Autori: Spojené kráľovstvo, D. Derek
 • Oprava: Áno
 • Bery: Tmavo červená
 • Chuť: sladký
 • Čas dozrievania: priemer
 • Hmotnosť bobule, g: 6-8
 • Výnos: 6-7 kg s krovím
 • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Nízke, až do -16 ° C
 • Hodnotenie ochutnávky: 4,7
 • Účel: Čerstvé použitie, zmrazenie, konzervovanie

Pozrite si všetky charakteristiky

Najobľúbenejšie odrody malých sa považujú za odnímateľné, to znamená, že tieto ovocie nepretržite a opakovane. Nováčikom medzi rastlinami tohto druhu sa považuje za Malina Joan Jay. V článku zvážte znaky odrôd, pozitívnych strán a výnosov, ako aj metódy chovu a mrazu.

História odstraňovania odrôd

Malina Joan Jay je hybrid. Prechod bol vykonaný britským chovateľom D. Derek. Pre rodičovský pár si vybral Joan Squire (mužské kvety, uškrtený peľ pre opeľovanie) a Terry Lewis (ženské kvety, kvety boli opelené). Výsledok neurobil dlho čakať dlho, a v roku 2008 v meste Maidstone, Anglicko, objavil sa nový druh maliniek.

Popis odrôd

Maturovaný Bush, nízky. Sadenice prvého roka vyrastú až 1 m. Sky v kríku 5-8 kusov. V druhom roku rastú pobočky až 2 m. Vlastnosti útekov sú, že sú silné a nemajú tŕne.

Jedna úniková účty za priemernú 7 bočných stoniek od 40 do 60 cm. Výhonky svetlého zeleného tieňa, rovno. Ale čím viac zberov môže byť silnejšia pobočka kŕmená. Aby sa tomu zabránilo, že stojí za to inštalovať.

Veľké listy, s malým hlbokým vzorom, je tu malá trvanlivosť.

Hlavné výhody odrody:

 • Dobrá odolnosť voči suchu;

 • Vysoký výnos;

 • predĺžené obdobie plodovania;

 • nedostatok hrotov;

 • Jednoduchý chov algoritmus.

Nevýhody by mali zahŕňať:

 • odolnosť proti mrazu;

 • krátka skladovateľnosť;

 • previs;

 • Potrebujete inštalovať podporu.

Prečítajte si viac  Čo a ako cítiť spánok na Apple?

Načasovanie dozrievania

Malina Joan Jay má priemerný čas dozrievania a odkazuje na typ opravy. Zber začne s druhou polovicou júla, hlavná plodina spadá do septembra a v októbri zostane dozrievajú.

Výnos

Jedna vetva predstavuje 50-80 plodov, s krídlom, môžete zbierať 6-7 kg bobule. Ak zvažujeme plantáže, potom môžete zbierať bobule až 15 ton z jedného hektára.

Bobule a ich chuť

Bobule veľké, nasýtený červený odtieň. Vo forme kužeľových, vážiacich 6-8 g. Dokončením sezóny sa váha bobúľ výrazne zníži.

Ak na bobule je špička biela, potom ovocie ešte nedá. Farba bobule je jednotná a pri zbere bobule sa ľahko odstráni z jadra.

Ochutnať plody kyslej sladkej, nasýtenej, šťavnatej, s príjemnou malinskou arómou. Mäso tesné, elastické, mäsité. Skin Silná, bobule nie. Hlavný mínus: bobule majú tendenciu rýchlo.

Vlastnosti pestovania

Počas celej rastúcich období môžete zasadiť túto malinu, pretože sadenice majú vysoké percento prežitia. Pre dobrú zber okamžite v prvom roku, záhradníci zvyčajne používajú stimulanty kŕmenia a rastu. Aj rastlina je správne napojená.

Kríky stojí na mulčovanie. Poskytne normálne prírodné pôdne prostredie, nebude rozptýliť alebo zahriať príliš veľa, a bude tiež šetriť burinu z klíčenia.

Stojí za to rezať kríky správne, rovnako ako zviazať mladé výhonky tak, aby sa nerozbili pod hmotnosť ovocia.

Výber miesta a prípravy pôdy

Ak hovoríme o mieste, oveľa lepšie zasadiť maliny, potom je to vždy slnečná strana stránky. Riadky by mali ísť zo severu na juh. Vopred zvýraznená plocha stojí za to prepnúť, dajte Zem, aby ste sa trochu stali. V prípade potreby je možné pozemok prepnúť na hnojivá. Ak je pozemok hlinitý, potom, ak je to možné, je potrebné odstrániť hlinku.

Ďalej musíte robiť riadky. Pre sadenice môžete použiť metódu jamiek alebo zákopov. Tu bude voľba čisto osobná. Pyski musí byť hĺbka až 50 cm, široká až 80 cm. Počet studní by sa mal rovnať počtu sadeníc. Vedľa otvorov a v celom Malinniku sme nastavili značku. Vzdialenosť medzi nosičmi z 3 m, a drôt, na ktorom budú pripojené vetvy, sa má distribuovať pri 3 úrovniach: 0,7 m, 1 m a 1,6 m.

Prečítajte si viac  Všetko o lese BlackBerry

V pozadí navyše môžete naliať stimulanty rastu alebo akékoľvek iné hnojivo. Skriny sú spustené v studni a zaspiate zem tak, že koreňový krk je na zemi. Medzi krídlami, je potrebné ponechať 80 cm pri 80 cm, ale medzi radmi bude 1-2 m.

Po vylodenie, sadenice potrebujú zbaviť, 2 lyžica na jednej diere.

Orezávanie

Orezané s malinami, ako sú všetky kultúry pre domácnosť, dvakrát ročne: na jar a jeseň. Druhý rok po sezóne plodín stojí za to oreznúť vetvy tak, aby zostalo len 30 cm v dĺžke. To prispieva k aktívnemu rastu útekov na budúci rok. Jesenné orezávanie je vykonané po prvých mrazoch.

Na jar, sušené meče sú odstránené, tie, ktoré sa nepohybovali po zime a zdravý rezanie na prvé opuchy obličky. Každý rez by mal byť liečený záhradou HARR.

Zavlažovanie a kŕmenie

Malina Joan Jay miluje vodu. Hoci táto kultúra prevedie sucho, ale nie je potrebné zneužiť. Nedostatok vlhkosti ovplyvní výnos, bobule začne oheň, hoci ich chuť a nebudú trpieť. V priemere by jeden Bush mal opustiť 20 litrov, a ak budeme vychádzať zo skutočnosti, že kríky sú vysadené v priekope, potom 60 l na 1 m.

A tiež stojí za to, aby sa kŕmenie počas celej rastúcej sezóny. Môže to byť drevený popol, pomôže sa vyhnúť útokom väčšiny škodcov a dodávať kríky s potrebnými minerálmi alebo hnojami.

Odolnosť proti mrazu a príprava na zimu

Táto odroda má nízku odolnosť proti mrazu, len do -16 stupňov. Preto mnohí záhradníci, po suchých kríkoch, začnú starostlivo posilniť. Ak sú výhonky rezané na konope, môžete zakryť vrstvu mulčovania z piliny. Potom dajte Huskknik a potom bude vhodný akýkoľvek hustý vášňový materiál, fólia sa zvyčajne používa.

Prečítajte si viac  Apple Tree Apple Kúpele

A stojí za to starať sa o korene. V tomto prípade, keď prvý sneh padá, malý holmik je vyrobený nad kríkom.

V južných regiónoch na pokrytie maliny nestojí za to.

Choroby a škodcov

Malina Joan Joy dokonale proti najbežnejším chorobám a škodcom. Ale len vtedy, ak je potrebné starať sa o ňu. Ak nevykonáva spracovanie kríkov, môžu sa vyvinúť niektoré choroby.

 • Dilimella alebo fialová škvrna. Kvôli jej oslabeniu imunity a maliny sa stávajú zraniteľnými na rad iných chorôb a hmyzu.

 • Šedý hniloba, zničí ovocie.

 • Mozaika, choroba, ktorá preniká cez hodnosti na stonku. Ťažko vylučovaný.

Medzi škodcami by sa mali zaznamenať, napríklad:

 • Riadok maliny, zvnútra jesť kmeň;

 • blcha, jej listy.

Reprodukcia

Počas celej rastúceho obdobia, Malina dáva nové mladé výhonky, čo výrazne uľahčuje reprodukciu kríkov.

Aby ste mohli znásobiť Malina, budete potrebovať mladé, zdravé výhonky v dĺžke 15-20 cm. Skriny úhľadne oddelené od kríka, výhodne spolu s pôdou a prenesením na nové miesto. Jamy pod nových výhonkov by mali kopať vopred.

A môžete tiež znásobiť výhonky rhizomes. Aby ste to urobili, musíte vykopať malé zelené výhonky a transplantovať ich do kontajnerov. Počas obdobia zakorenenia (3,5-5 týždňov) by sa mali intenzívne kŕmiť výhonky. Pred vynaložením musia byť dĺžka pre 40-60 cm. Deembarking je potrebné vykonať pred júlom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: