Malina Wolnitsa

 • Bery: Jasne červená
 • Chuť: Sour-Sweet
 • Čas dozrievania: priemer
 • Hmotnosť bobule, g: 3,2-5 g
 • Výnos: 4 kg s krovím, 113 c / ha
 • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Zima Hardy, na -35 ° C
 • Hodnotenie ochutnávky: 4
 • Účel: Univerzálny
 • LOKUMENT: Pozdĺž celej dĺžky
 • Stupeň výnosu: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Malina Wolitsa odroda je výsledkom kríženia bryansk a brigantínových odrôd. Bola vyvinutá ruskí chovatelia. Toto je neprimeraná trieda, ktorá má svoje zvláštnosti.

Popis odrôd

Custicesian Bush, v súvislosti s ktorým potrebuje podväzok. Výška obce je 150-200 cm, má svetlohnedé rovné výhonky s malými fialovými rovnými hrotmi, ktoré sa nachádzajú pozdĺž celej dĺžky.

Listy majú veľkú veľkosť, tmavozelenú farbu, listovú dosku – vrásčitý, hrana chýba. Na jednom trupe sa vytvorí 10-12 výkonných plodiacich vetvičiek, rozvetvené kefy nesú asi 20 obväzov.

Načasovanie dozrievania

Prvé bobule sú červenať asi týždeň po ranom stupňoch, takže táto odroda je klasifikovaná.

Výnos

Odroda sa považuje za vysoko výnos. Súčasne, aj za nepriaznivých podmienok, jeden Bush prináša asi 4 kg plodov, čo je približne 113 c / ha. Výťažok je podľa roka stabilný.

Bobule a ich chuť

Wolnitsi Rôzne ovocie majú jasnú červenú farbu a kužeľovitý tvar. Bobule sú veľké, ich hmotnosť je asi 3,2-5 g, neexistuje žiadna vôňa. Bobule mäso jemné, chuť nie je krehký, kyslý. Plody majú priemernú prepravovateľnosť a nízke zametanie, zatiaľ čo nehodné bobule vo všeobecnosti neodstránia z fit.

Vlastnosti pestovania

Jednou z hlavných výhod rastúcej triedy je jeho vysoká zimná kontrola. Kríky odoláva teplotám do -35 stupňov. V tejto súvislosti je pristátie povolené vo všetkých regiónoch Ruska.

Medzi nevýhodami Volnitsa, stojí za zmienku slabosti výhonkov, ktoré vyžadujú vláknici do trellis. Okrem toho sú bobule veľmi pevne držané na ovocí, a to sťažuje čistenie zberu.

Výber miesta a prípravy pôdy

Maliny tejto odrody radšej rastú v úrodnej, dobre zvlhčovacej pôde. Je však dôležité vyhnúť sa umiestneniu lokality v blízkosti podzemnej vody.

Ak je zvolená rašelina, potom pridajte do hliny a hnoja pred výsadbou, tieto fondy poskytujú rozvoj organizmov, ktoré sa rozkladajú rašeliny. NEPOUŽÍVAJTE RASPBERRY V NÁPOJECH OBLASTI.

Optimálny priestor pre kríky – v blízkosti oplotenia z južnej strany, toto miesto je pohodlné kvôli jednotnému osvetleniu slnkom po celý deň. Vyhnite sa pristáti v blízkosti lôžok s paradajkami, zemiakmi a jahodami.

Orezávanie

Orezávanie trávia trikrát ročne:

 • Na jar je potrebné odstrániť poškodené počas zimného streľby;

 • V lete je dôležité odstrániť slabé výhonky a opustiť 5-6 zdravé výhonky;

 • V jesene eliminovať minuloročné výhonky, z ktorých boli bobule odstránené.

Musia byť spustené kríky. Rastliny, ktoré sa pestujú v priekope, sú zviazané na brúsenie. Jednotlivé kríky sú pripojené k rozsahu COLA.

Zavlažovanie a kŕmenie

Pri pestovaní prezentovaných odrôd nemôžu byť povolené. Pred hydratáciou Zeme skontrolujte stav hornej vrstvy pôdy. Ak je znovu zahrejúci, potom ho trochu vlhkosť. Pre sezónu je zvyčajná vodou rastlín 3-5 krát – na jar a dvakrát v júni a potom podľa potreby.

Po zime sa Bush vleje najmenej 10 litrov vody, v júni sa táto sadzba zvyšuje dvakrát pre každý krík. Zohľadnite sa, že preteky nie sú len príčinou chorôb kríkov, ale tiež prispievajú k zhoršeniu kvality ovocia – bobule sa stávajú vodnatými. Dobre kríky reagujú na mulčovanie. Ako mulčujete, môžete použiť rašeliny, piliny, seno.

Prvýkrát, strom potrebuje hnojivo 2-3 roky po pristátí, a to je, že pri výsadbe pôdy pripravenej vopred, pridaním organických a minerálov do neho.

Na jar, pred tavením snehu, rastlina by mala byť naplnená dusíkom – prispieva k tvorbe zelenej hmoty. Pred kvitnutím sú relevantné draslíka a fosforu relevantné, ako aj vápnik a horčík, ktorý sa odporúčajú za mimoriadnym spôsobom, to znamená, napríklad s pomocou postrekovača.

Choroby a škodcov

Vrôznosť Volnica zraniteľný hmyz ako malina Tick alebo vrahovia. Ale na hubové infekcie je Bush stabilný. Faktom je, že stonky tohto krídla sú pokryté voskom RAID, ktorý chráni tkaniny pred trhlinami a penetračným hubám aj na daždivom čase. To nepodlieha takýmto rýchlym a antracnózem, ktorý prispieva k zvýšeniu plodiny.

Vysoká odolnosť voči chorobám zabraňuje používaniu chemikálií, v súvislosti s ktorými zostanú plody šetrné k životnému prostrediu.

Reprodukcia

Chovové odrody zvyčajne nespôsobujú ťažkosti. Na jeseň musíte vykopať off offs, umiestnené na 30-40 cm od trupu, a dať ich do jamiek.

Chovné odrody zakorenenie tankov vykonávajú celkom jednoduché.

 1. V blízkosti rodičovského kríka, vykopať výkop so šírkou 30 cm a hĺbkou 40-50 cm. Vytiahnite zmes superfosfátu, draslíka a humusu.

 2. Znížiť polovicu obličiek s veľkou zdravou vetvou.

 3. Urobte únik do výkopu, posilniť ho s pravými slovami a nalejte úrodnú pôdu.

 4. Starostlivo navlhčite pristátie. Obličky, ktoré sú rezané, dá korene a výhonky sa vyvíjajú zo zvyšných obličiek.

 5. V auguste, dvakrát strieľa a dajte ich do samostatných jamiek.

Recenzie Recenzie

V podstate sú záhradníci vysoko cenené výnosom a kvalitou mraziacich plodov. Dachnips ako chuť bobúľ, ako aj schopnosť ich uložiť niekoľko dní. Existuje jednoduchosť kultivácie a odolnosť voči mrazu – niektorí záhradníci majú Bush odchode do mrazu do 40 stupňov. Medzi mínusmi sú uvedené hroty na stonkách, ktoré bránia pohodlnému zberu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár