Mrkva

  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Čerstvé použitie, na losos a konzervovanie
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Načasovanie dozrievania, dní: 85-100
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Bush: Nočný stupeň
  • Výška kríka, pozri: 80-90
  • Utiecť: Strong-ruština, pripomínajúcu Bottvu mrkvy
  • Farba zrelého ovocia: oranžovo-červená

Pozrite si všetky charakteristiky

Znížené a zároveň, Hardy mrkva paradajka cíti veľký v skleníkoch, pod filmom a na otvorených lôžkach. Táto odroda má pomerne charakteristický, rozpoznateľný vzhľad a ovocie sú chutné a voňavé. Kultúra sa zamilovala do záhrady, predovšetkým za intenzitu, nenársnosť, ako aj sebaistý a stabilný výnos, odolnosť voči hlavným ochoreniam parána.

Popis odrôd

Determinant, nízky stupeň je charakterizovaný výškou puzdier nie viac ako 80-90 cm. Ale s dobrou starostlivosťou a bohatou kŕmením je tento indikátor celkom možný a zvýšiť o niekoľko cm. Paradajkové listové dosky sú silne odrezané, svojím vlastným spôsobom, sú veľmi podobné mrkvovým listom, čo je dôvod, prečo stupeň a nazývaný mrkva. Každá kefa tvorí od 6 do 7 kostí budúcich paradajok.

Hlavné kvality ovocia

Plne zrelé paradajky sa naliata s oranžovo-červenou farbou „mrkv“, ale v tvare nie sú pripomenuté na všetky mrkvy, ale naopak, plochý kruh. Nie je hladká, ale trochu rebrovaný. V súvislosti s bobuľou sú viditeľné kamery so semenami. Hmotnosť každej paradajky je malá, rozsahy od 100 do 150 gramov. Najväčší z nich dosahuje 220 g.

Charakteristiky

Puchy na paradajky mrkvého šťavnatého. Ochutnať sladké, rozpoznateľné tomators, s malou kyslosťou. Toto je svetlý zástupca šalátovej odrody. Okrem jedenia čerstvej formy, vhodné na solenie, konzervovanie.

Dozrievanie a plodnenie

Mrkva – od začiatku skupiny paradajok (z výhonkov a pred začiatkom plodovania od 85 do 100 dní). V júli a auguste môžete zbierať zber, ktorý sa vyznačuje veľkosťou a pravidelnosťou.

Výnos

Až 6-9 kg z jedného puzdra sa zhromažďuje ročne, takže mrkva sa môže pripísať odrodám vysoko výnosov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Aby ste si mohli vychutnať plne skoré paradajky, siatie na semenároch sa musí vykonať včas – to je marec – začiatok apríla. Uistite sa, že vyzdvihnúť paradajkové sadenice v 1. fáze listov. Nemôžete vynechať termíny na prevod pokápok, aby v zemi – to je začiatok – v polovici mája alebo na konci mája začiatkom júna. Všeobecne platí, že odborníci odporúčajú semená 50 dní skôr ako pristátie na pozemku na trvalom mieste.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Malé kríky sa odporúčajú zasadiť 40 x 60 cm schémy. Toto je optimálne pristátie pestovaných sadeníc na mieste.

Pestovanie a starostlivosť

Rôzne mrkva sa kultivuje obvyklým zmäteným spôsobom, v zásade, ako aj hlavná časť iných paradajok. Hlavnou vecou je splniť všetko včas, spĺňať všetky pravidlá Sevy, prevode sadeníc.

Ak je riešenie pre kultiváciu paradajok vyhrievaných skleníkom, potom paradajky môžu okamžite ísť do záhrady (apríl), a keď používate filmový prístrešok, siatie sa vykonáva v máji (ktorý dátum je riešený individuálne, v závislosti od Región a podmienky počasia / teploty).

Je veľmi dôležité. Správna voľba sadenice semien. Všetky dôležité: Svetlo, teplotné ukazovatele a dokonca aj tie rastliny, ktoré na tomto mieste vyrastali. Akákoľvek paradajka bude dobre a ovocie na úrodnej pôde, bohatá na organickú plochu. Príprava lôžok zahŕňa vstup do pôdy relevantné kŕmenie.

V procese „mrkv“ paradajky v celom racionálnej sezóne sa konajú tradičné udalosti: zalievanie, uvoľňovanie vody, včasné hnojivá a kŕmenie. Rovnako ako kultúra potrebujete mierne parenie.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Spoločné medzi strúhanými chorobami, ako je zhnité ovocie a phytaptor, zriedka ovplyvňujú mrkvu odrody paradajok. Záhradníci pre túto moc ocenenie kultúry.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Mrkva odroda je veľmi častá na Ukrajine, v Rusku, Moldavsko. TRUE, V iných krajinách, bohužiaľ, nestal takýmto populárnym.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár