Čo je fermitori a ktoré pre ňu používajú hnojivá?

Poľnohospodári a záhradníci môžu byť veľmi zaujímavé, čo je – fertive. V našom článku sa pozrieme na ferračný systém na kvapkové zalievanie, poskytneme prehľad o vybavení a normách spotreby insekticídu. Samostatná téma sa používajú hnojivá.

Čo je fermitori a ktoré pre ňu používajú hnojivá?

Čo je fermitori a ktoré pre ňu používajú hnojivá?

Čo to je?

Už v hlbokých dávnych dobách, Hisačka, záhradkári a záhradkári zistili, že hnojivo by sa malo urobiť na zem – potom jeho produktivita je udržiavaná na veľmi vysokej úrovni. Mnoho storočí a dokonca aj tisícročia Hlavné experimenty išli s rôznymi chemickými kompozíciami hnojív. Ale nedávno revidoval prístup k ich záložke – z pevných prísad, viac a viac sa začali pohybovať na tekutinu. Takže sa objavila fertive Pôvodná metóda zavádzania výživových komponentov do pôdy, ktorá vám umožní počítať s vysokými výťažkami a je atraktívny z ekonomického hľadiska. Takáto rozhodnutia sa prvýkrát začali používať v sedemdesiatych rokoch v Izraeli.

Zavedeli sa zavlažovací systém odkvapkávania púštnych pozemkov. A bolo dosť logické, že hnojivá a iné potrebné látky môžu byť tiež pridané výlučne ako zavlažovanie. Táto technológia sa rýchlo zdvihla v iných štátoch, kde sa plnenie uplatňuje na mnohých miliónoch hektárov. Oblasť, na ktorú sa vzťahuje ročne, sa zvyšuje. Všetky organické a minerálne zložky sú vopred zmiešané, takže ich dodanie do koreňového systému prechádza čo najrýchlejšie a efektívne.

Špecifické normy spotreby insekticídov závisia predovšetkým z použitého lieku. Tak, populárny „herec“ spotrebuje 0,4 kg na 1 hektár s výškou stoniek do 1 m. Ak je to viac ako táto značka, náklady sa zvyšujú dvakrát. „Exposhot of Energy“ použitie 3 l na 1 hektár.

Musíte sa riadiť predovšetkým pokynmi výrobcov a s akýmikoľvek pochybnosťami – hľadať poradenstvo o skúsených agronómoch.

Čo je fermitori a ktoré pre ňu používajú hnojivá?

Čo je fermitori a ktoré pre ňu používajú hnojivá?

V prípade potreby?

Pevnosť sa používa hlavne v priemyselnom poľnohospodárstve. Tam sa stáva čoraz viac rozvíjať do lietadiel – umenie pestovania rastlín bez pôdy. Avšak, rastúci počet záhradkárov a záhradkárov je tiež pripojený k fentacionálnym technológiám. Výhodou tejto techniky je, že kvapalné hnojivo je oveľa jednoduchšie distribuovať homogénne ako pevná látka. Táto okolnosť je obzvlášť dôležitá, keď obsah „rozmarných“ plodín, ktoré trpia nedostatočným a nadmerným podkordovaním.

Absorpcia živín sa vyskytne o 100%. Z tohto dôvodu môžu byť záložky menej spoločné a menej, znižovanie nesprávnosti práce a eliminuje nadmerné zaťaženie na prírodné prostredie. Na rozdiel od obvyklého hnojenia sa nemôžete prispôsobiť parametrom počasia. Náklady na kŕmenie sú nižšie, pretože významná časť priameho úsilia pracovníkov je nahradená príspevkom automatizácie. Je možné pridať hnojivá v druhej časti vegetačného obdobia, keď mechanicky kŕmne rastliny sú veľmi ťažké.

Kvapkové kŕmenie s užitočnými látkami veľmi pomáha v oblastiach s nerovnomerným úľavou. Situácia je vylúčená, keď sa hlavná časť látky zbierajú v nížini, a vrcholy úľavy nie sú povolené. Vzhľadom k tomu, že aj pevné kompozície musia rozpustiť, rozdiel medzi nimi a tekutými podávačmi v pohodlí použitia zmizne. Nepravidelné straty živín sú minimalizované. Metóda sa rovnako dobre prejavuje v otvorenej a uzavretej pôde.

Fudzovanie však má slabé stránky:

 • Musíte si kúpiť, inštalovať zariadenia;
 • Výpočet dávok je veľmi komplikovaný a len pripravení odborníci to môžu jasne urobiť;
 • Existuje možnosť upchatia zavlažovacieho systému s nerozpustnými zvyškami;
 • Týmto spôsobom sa môžu aplikovať všetky hnojivá.

Čo je fermitori a ktoré pre ňu používajú hnojivá?

Čo je fermitori a ktoré pre ňu používajú hnojivá?

Potrebné vybavenie

S kvapkovým zavlažovaním a fertive sa vyžaduje celkom množstvo zariadení. Vstrekovače hrajú dôležitú úlohu. Vstrekli tekutiny do prúdu pod tlakom. Vonkajšie teleso je vyrobené z polypropylénu alebo polyvinylchloridu. Pomocou injekčných látok môžete tekutinu dokonale zmiešať pomocou tlakového rozdielu.

Keď kvapalina spadne do injektora, tlačí do čerpacej komory, kde sa začína pohybovať rýchlejšie. V tomto prípade sa nakreslí kvapky tlaku a nová časť látky. Moderné injektory sú navrhnuté výpočtom minimálneho tlakového rozdielu medzi vstupnými a výstupnými časťami. Takáto technika výhodne a takmer vždy stojí bez vonkajších zdrojov energie; Podávajte to nepohodlné. Na vedúcich plantážach sa ferizácia vykonáva pomocou dávkovacích čerpadiel, ktoré zabezpečujú najpresnejšie rozdelenie tekutiny. Najmä takáto technika dodáva izraelský záujem „TEFEN“. Vyrábaný dávkovačom Mixrit nepotrebuje moc. Hnacia sila trvá z tlaku vodovodného potrubia. Spotreba tlaku sa minimalizuje. Samotný prístroj je nenáročný a tiež nevyžaduje zložitú údržbu, je široko a úspešne sa používa v rôznych častiach sveta.

Na fermentáciu často používajte viac injektora Dispenser „Venturi“. Ale samotné kŕmne látky sú vždy v užitočnom kontajneri. Je to pevná uzavretá nádrž. Tam sú žeriavy v prívode a na objemovom obryse.

Tok tekutín vďaka malým poklesom tlaku. Vstrekovacia jednotka vyhladí výkyvy koncentrácie roztoku a na hlavnom zavlažovacom systéme už existuje homogénna zmes.

Čo je fermitori a ktoré pre ňu používajú hnojivá?

Čo je fermitori a ktoré pre ňu používajú hnojivá?

Použité hnojivá

Vyššie uvedené vyššie, obmedzená rôznorodosť aplikovaných kompozícií. A hlavným dôvodom je, že iba kvapalné a vo vode rozpustné lieky môžu byť hypofiginované. Medzi druhé pridelenie:

 • „Crystal“;
 • „TERFLEX“;
 • „Novalon“;
 • Kombinovaný „KEMIR“;
 • „Ferctare“;
 • „Universol“;
 • monofosfát draselný;
 • močovina.

Pod zákazom vzácnych komplexných hnojív. Pokus o to, aby sa otočili často úplne úplne z zavlažovacieho systému. Je nežiaduce používať nízko rozpustné látky, ako je NitroMofosk. Pred použitím neznámeho kŕmenia musíte ho pripraviť a otestovať na vzorkách zavlažovania. Je nemožné, aby sa ešte vylúčila skutočnosť, že voda nepredvídateľne reaguje na nové chemikálie.

Hnojivá začínajú pridať približne 20. minútu odkvapkávania. Do tejto doby je hlava v jeho linke stabilizovaná. Oslavná relácia je najmenej 1 hodina. Zároveň musíte vymyť čiaru s čistou tečúcou vodou.

Je mimoriadne nežiaduce zaviesť viac ako 1,2 kg hnojív na 1000 litrov vody – je lepšie obmedziť 1 kg vôbec a presná dávka sa vykonáva pomocou agronómov individuálne.

Čo je fermitori a ktoré pre ňu používajú hnojivá?

Čo je fermitori a ktoré pre ňu používajú hnojivá?

Prostredníctvom fertačného systému môžete pridať všetky batérie požadované rastlinami. Ale vo väčšine prípadov sú obmedzené na fosfor, dusík a draslík. Prísady vápnika a horčíka sú menej časté. Pretvorenie stopovými prvkami sa odporúča len pre tie zriedkavé prípady, keď je nemožné robiť s mimoriadnym kŕmením. Pri výbere špecifických hnojív sa musí venovať pozornosť:

 • o skutočných potrebách kultúr;
 • fázy ich rastu a rozvoja;
 • interakcie medzi iónmi;
 • špecifickosť pôdy;
 • Vodné charakteristiky;
 • náklady a prevalencia hnojív;
 • Kompatibilita kŕmenia.

Pre pohodlie je životný cyklus všetkých rastlín rozdelený do 3 hlavných období: od tvorby výhonkov alebo vylodenie v hotovej forme pred kvitnutím, z tvorby kvetov k skladaniu ovocia; Zdvih a dokončenie ovocia. V každom z týchto období sa fertiologické rieši špecifické úlohy. Rovnako ako pri normálnom kŕmení by sa mali vyhnúť záložkám mnohých hnojív bezprostredne pred folifikáciou a počas jeho. To môže viesť k nebezpečným zlúčeninám. V každom štádiu stále podporujú optimálnu časť medzi nutričnými prvkami a zohľadňujú interakciu ich špecifických formulárov.

O alkalických krajinách, hnojivách dusíka a karbamid. Amónny sa môže použiť aj bez špeciálnych obmedzení, ako napríklad potaš mikro, makrobary v chelátovej forme. Jediná výnimka je FE2+. V kyslých krajinách je nepraktické použitie fyziologicky kyslých zmesí dusíka, ako aj kyselinu fosforečnú.

Pri výbere medzi rovnakým typom akcie sa kompozície zohľadňujú teplotu Zeme.

Čo je fermitori a ktoré pre ňu používajú hnojivá?

V ďalšom videu nájdete fertive fertive of the Hazelnut Garden s ejektorom „Venturi“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár