Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Cherry je jednou z najviac výživných a lahodných bobúľ, ktoré dospelí a deti milujú. Nie je nič prekvapujúce, že je možné stretnúť sa s akýmkoľvek záhrade alebo dachám. V našom preskúmaní vám povieme viac o vlastnostiach čerešní, populárnych odrôd, pravidiel pristátia, starostlivosti a reprodukcie.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Popis

Cherry označuje v pomere slivky slivky, vyskytuje sa v stromoch a krovinách. V prvom prípade jeho výška dostane na 10 m a v druhom – až 2,5-3 m. ROOTNÝ SYSTÉMOVÝ RODE, Výkonný, dobre vyvinutý. Kôra dospelých rastlín šedej, trochu brilantných, mladých rastlín majú červeno.

Umiestnenie Ďalšie, Eliptické listy, mierne poukázané na vrchol. Farebné leto-zelené, dolné časti. Dĺžka – 6-8 cm.

Blossom – biela. Kvety sa zbierajú v slnečníkoch pre 2-3 kusy. Štruktúra kvetu je zložitá: Pianth sa skladá z 5 šálky a 5 lístkov, počet tyčiniek sa pohybuje od 15 do 20, panvica jedna.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Ovocie čerešňa sa nazýva bobule. Avšak z botanického hľadiska to nie je. Cherry Ovocie sú busty až 1 cm v priemere, dve triedy. Farba – červená, buničina – šťavnatá, kyslá sladká.

V súčasnosti sa čerešne nachádzajú len v kultúrnej forme, v divokom biotopu prakticky nerastie. Samostatné nerds majú tendenciu zvážiť obyčajný cherry prírodný hybrid, získaný prirodzený stepnými čerešňami a čerešňami.

Priemerná dĺžka života je 20-30 rokov, z ktorých 10-18 rokov má účet pre aktívne plodenie.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Populárne druhy a odrody

Optimálne pre stredného pásu našej krajiny musia mať životne dôležité formy čerešní dôležitých charakteristík:

 • vysoká zimná ťažkosť;
 • zvýšený výnos;
 • Odolnosť voči plesňovým infekciám.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Na základe toho sú tieto domáce odrody najbežnejšie pre Moskvu a centrálny pás Ruska:

 • Lyubovaya – Vysoká výnosová šeropidálna čerešňa, rastie až 2,5 m, čo výrazne uľahčuje zber ovocia. Cora – Brownish-Grey, Krona – Rasky. Mäso a kožné bobule – tmavo červená. Chuť – sladká s vyslovenou kyselinou.
 • APUKHTINSKAYA – Neskoré Samopidal Cherry, vyzerá ako ker. Rastie až 3 m. Bobule sú veľké, tvarované srdcom. Farba tmavo červená, chuť – sladký, viditeľný svetelný horčica
 • Mládež – Frost-rezistentný s vysokou výnosou typu kroviny, rastie až 2,5 m. Je hybridný odrôd Vladimir a Lyubov. Rôzne regály na väčšinu hubových infekcií. Kostyanki majú tmavú červenú farbu, mäso šťavnaté, chuť je veľmi jemná, sladká s vyslovenou kyselinou.
 • Pamäte vavilov – Vysoký typ bez chladu. Plody sú sladké-kyslé, buničiny šťavnaté, svetlé červené.
 • Hračky – hybridná odroda dosiahnutá prechodom bežných čerešní a sladkých čerešní. Bobule mäsité, nasýtené červené. Osviežujúce chuť chuti.
 • Turgenevka – jedna z najčastejších odrôd čerešní. Rastie až 3 m, koruna má formu prevrátenej pyramídy. Berdow – Burgundsko, Sour-Sweet, majú tvar srdca. Jediný nedostatok takejto odrody je samozrejmý, takže je dôležité zabezpečiť prítomnosť opeľovačov na mieste.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Pristátie

Skúsení záhradníci radšej zasadiť čerešne v otvorenej krajine. Ak sa sadenice kúpili na jeseň, môžete sa ich jednoducho dotknúť na zimu, slama alebo streľba Husky bude pre nich dobrý prístrešok.

Pri nákupe výsadbového materiálu venujte pozornosť svojmu formuláru: Optimálna voľba bude dvojročná rastlina s vaňou 60 m dlhým, priemerom 2-3 cm a silné tvarované kostrové vetvy.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Pristátie sa vykonáva v období, keď substrát zahrieva dostatok, ale stvorenie a obličky sa ešte nezačnú otáčať. Pozemok musí byť dobre osvetlený, lepidlo a tenká pôda je optimálna, nevyhnutne dobre vypustená neutrálnou kyslosťou. Čerešne sa neodporúčajú závodom v nížinách, kde prevláda vysoká vlhkosť a vetry často fúka. Ak je pôda kyslá, je potrebné, aby sa na tento účel rozšíril rozdeľovaciu múku alebo vápno rýchlosťou 400 g / m2.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Odporúča sa pomôcť stránke organizáciou, pre to, aby to robil hnoj – 1 m2 bude potrebovať 1,5-2 lyžica organizácií. Dobrý účinok má hnojivá obsahujúce fosfor a draslík.

Upozorňujeme si, že hnoja a vápno by mali byť vykonané v rôznych časoch.

Ak plánujete zasadiť niekoľko čerešní, vzdialenosť medzi nimi by mala byť 2,5-3 m. Pre cross-peerové odrody by mali byť poskytnuté pre plné opelenie. V tomto prípade budete musieť zasadiť aspoň štyri rôzne typy čerešní, sú umiestnené v záhradnom pozemku podľa okruhu 2,5×3 m pre vysoké stromy a 2,5×2 m pre kríky.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Príjemná studňa je vytvorená z výpočtu priemeru 80-90 cm a hĺbku 50-60 cm. Pri tvorbe piatej, hornej úrodnej vrstvy substrátu sa musí zmiešať s dreveným popolom, organickými a minerálnymi zložkami. Zároveň sú dusíkaté hnojivá nežiaduce zasiať. môže spôsobiť horúčku.

Centrum studní je poháňané kolíkom a zo severnej strany IT sadeníc. Korene sú natreté a zaspávajú pripravenú pôdu tak, že koreňový krk sa nachádza na úrovni pôdy alebo 3-4 cm vyššie. Ak je koreňový krk bueled, spôsobí otáčanie čerešňového sadenice.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Zem musí byť potiahnutá a tvoriť pozemky. Nalejte vodný vedro. Keď je všetka vlhkosť absorbovaná, pôda v kruhu valcovania by mala byť meditovaná rašelinou alebo humusom. V konečnom štádiu je semenádlo viazané na podporu PEG.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Starostlivosť

Cherry Care je takmer nie je odlišná od agrotechniky akejkoľvek inej kultúry ovocných beriel. Rovnako ako u všetkých zvyškov záhradných rastlín potrebuje zavlažovanie Zeme, odstránenie burín byliniek, výrobu kŕmenia, orezávania a prípravy na zimu.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Zalievanie

Zapojenie pôdy je potrebná takouto objemom vody tak, aby bola pôda v valcovacej zóne úplne vlhká do hĺbky 45-50 cm. V rovnakej dobe, pôda by nemala plakať, takže zavlažovanie by nemalo byť časté. Mladí práve vysadili stromy, je potrebné napojiť každých 10-14 dní, ak je leto pečené a sustá, potom týždenne.

Dospelá rastlina najprv zavlažovala okamžite po kvitnutí, v rovnakom období, kŕmenie. Druhé zavlažovanie vyžadujú čerešne v štádiu plnenia bobúľ – v tomto momente až do 5-6 vodnej vesty nalejte pod každým stromom. Ak je to daždivé počasie, môže sa znížiť objem vlhkosti.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

V októbri, keď listy úplne pád, rastlina vyžaduje ziskovú vlhkosť predbežné zavlažovanie. Jeho účelom je zvlhčovať substrát do hĺbky 80-85 cm. Takéto zavlažovanie vám umožňuje nasýtiť pôdnu vlhkosť, ktorá je potrebná rastlinami na nákup odolnosti proti mrazu. Okrem toho mokrá pôda zamrzne oveľa pomalšie ako suché.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Podkord

Raz každé dva roky je čerešňa kŕmená organickými hnojivami, privádzajú sa na zem s jesennou alebo jarnou odolnosťou. Okrem, Rastlina bude potrebovať minerálne kompozície: Superfosfát a síran draselný sa zvyčajne zavádzajú z fosfátu z výpočtu 20-30 g / m2. Amoniak dusičnan alebo močovina. Takéto spracovanie sa vykonáva skoro na jar, a potom okamžite po ukončení kvitnutia.

DÔLEŽITÉ: Kŕmenie by sa malo robiť v priestrannom priestore, ale v celej oblasti rastu čerešňových stromov. Skôr ako urobíte tieto hnojivá, pôda je dôkladne napojená.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Dobrý účinok dáva extraxanlety kŕmenie. Na tento účel sa 50 g močoviny rozpustí v vedre vody a rozprašovaním dvakrát alebo trikrát intervalom za týždeň. Spracovanie sa vykonáva nevyhnutne večer alebo na zamračené dni.

Orezávanie

Veľmi prvé orezávanie čerešní trávi na jar až do po prúde. Ak sú obličky už opuchnuté, je lepšie ho odložiť, inak skrátené zranné vetvy môžu vyschnúť. Jesenné orezávanie sa vykonáva v posledných krokoch vegetácie. Bez ohľadu na čas roka, mali by sa odstrániť pacienti a poškodené vetvy.

S mladými čerešňami zasadenými v aktuálnej sezóne je všetko jednoduché. Na strome je 5-6 najsilnejších vetiev, na krovku – až 10. Všetky ostatné sú úplne narezané na krúžku, neopúšťajú ani konope. Úseky škrtov sú pokryté záhradnými borámkami.

Tip: Odporúča sa ponechať najviac zdravých vetiev rastúcich z trupu. Mali by byť umiestnené aspoň 15 cm od seba a musia byť nasmerované v rôznych smeroch.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

Od druhého roka sa tvorba korunky vykonáva nasledovne:

 • Po prvé, všetky výhonky a vetvy zahusťujúce korunku rastúce vnútri;
 • Spí, ktoré sa objavili na trupe, sú rezané;
 • Pobočky sú tiež podliehajú spúšťačom, rýchlo rastúce smerom nahor, inak bude ťažké zhromažďovať zber následne
 • V bushových rastlinách strieľa až 45-55 cm;
 • V oblasti sanitácie sú všetci pacienti a poškodené výhonky rezané;
 • Celkový by mal zostať 8-12 kostrovými pobočkami.

Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

  Prerezávanie na jesennom čase sa neodporúča, pretože rana spôsobená pred mrazom robí rastlinu obzvlášť zraniteľnú a citlivú a môže výrazne poškodiť budúcu úrodu. Okrem toho je nežiaduce opustiť rastliny na zimu so zlomenými výhonkami, potom bude čerešňa nútená ich kŕmiť pred začiatkom jari na úkor zdravých vetiev. S negatívnymi teplotami sa christová kôra a drevo krehká, a ak je strom zranený, môže začať hry. Ale ak ešte potrebujete jesenné orezávanie, najdôležitejšou vecou je vybrať si moment medzi dokončením vegetácie a začiatkom prvých mrazov.

  Ak ste nemali čas pred nástupom chladného počasia, je lepšie odložiť liečbu až do jari.

  Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

  Dospelý Cherry môže niesť aj najsilnejšie zmrazenie bez úkrytu. Je však žiaduce vytvoriť ochranu proti zmrazeniu. Na tento účel je do atraktívnej zóny hodený snehový záves čerstvo vlasy snehu, pokrytý pílymi, slamou alebo syrom. Stabilizované a kostrové vetvy by mali byť potešené a vápno s pridaním medi.

  Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

  Reprodukcia

  Cherry môže byť vynásobený semenníkom alebo vegetatívnym spôsobom, druhý znamená použitie koreňových procesov a odrezkov. Reprodukcia osiva v praxi sa používa zriedka, najmä chovatelia na odstránenie nových odrôd kultúry.

  V amatérske záhradníctve sa uprednostňuje vegetatívne techniky.

  Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

  Pestovanie zo semien

  Po dozrievaní ovocia je potrebné vytiahnuť kosť, vyčistiť ho z buničiny, spadnúť do otvorenej zeme a zatvorte poľnohospodárske. Jarné vyhľadávania, ktoré sa objavili v schéme 25×25. Starostlivosť o nich, ako aj mladé čerešne: zvlhčovať, tvoria buriny včas, vychovávať buriny a slzu. Nasledujúci jar, keď začne obličky na mladých stromoch, môžu byť použité na SIMPAT kultúrne vedenie.

  Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

  Zelené odrezky

  K dnešnému dňu je to jedno z najbežnejších metód chovu pre čerešňa. Vankúše sú dostupné dostupné materiály v nadbytku každého záhradníka. Svietiace sa vyrába v druhej polovici júna, v súčasnosti, keď sa cherry výhonky začínajú do aktívneho rastu.

  Pre pristátie je nádoba 30×50 cm veľkosti a hĺbka 10-15 cm, by mali byť v ňom poskytnuté drenážne otvory. Krabica je naplnená pôdou z hrubého piesku a rašeliny v rovnakom pomere. Substrát sa dezinferuje roztokom manganistanu draselného, ​​potom sa bohato zaviera vodou.

  Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

  Potom môžete prejsť na prípravu odrezkov. Na to, 3-5-ročná rastlina potrebuje znížiť zdravé, nie klesať, vyrastať výhonky. Odporúča sa vybrať tie, ktoré rastú z juhozápadných alebo južných strán. Billety odrezali vrch s nedostatočne rozvinutými listami a odrezali niekoľko odrezkov s dĺžkou 10-12 cm, takže každý obsahuje 5-8 listov. Horný rez by mal prejsť priamo cez obličky, nižšie – 10 mm pod uzlom. Odrezky pripravené v takomto spôsobom sa držia na zem vo vzdialenosti 5-8 cm a prehĺbiť na 2-4 cm, zem okolo nich je utesnenie a vybavené skleníkom.

  Odrezky sú umiestnené v jasnej, ale zároveň chránené pred priamym ultrafialovým lúčom. Skutočnosť, že odrezky boli zakorenené, listy povedia: Obnovia turné, získavajú nasýtenú farbu. Z tohto bodu môžete začať zdvíhať film na vytvrdnutie odrezkov a vetranie. V zime je výsledný výsadný materiál povzbudiť v záhrade a na jar, pošlite na trvalé miesto.

  Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

  Koreňový

  Táto metóda je v dopyte pri reprodukcii druhov čerešní z čerešní, zvyčajne používajú koreňové súrodencov s vysokými odrodami vo veku 2 roky. Musia mať rozsiahlu pozemnú časť a rozvinutý koreňový systém. Najlepšie je vzlietnuť off offs, pestovanie v určitej vzdialenosti od materskej rastliny, inak, ich odpojenie môže poškodiť korene kultúry.

  Na chov v jesennom čase je viazanie koreňov s rodičovským čerešom. Nesúďte si, ale odchádzajte do zeme – v čase jari je kopanie a zasadnutie na trvalom mieste.

  Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

  Choroby a škodcov

  Cherry sa vyznačuje perzistenciou mnohých chorôb a aktivít škodcov. Avšak, ona tiež čelí infekciám.

  • Buuray Spotty. Sa prejavuje vzhľade žltkastranných a hnedých škvŕn na listových platniach. Môžu byť sprevádzané množstvom čiernych bodov, v ktorých žijú plesňové spory. Čoskoro poškodené tkaniny suché a zmizne.
  • Klaasternosporióza. Bežné brežby a čerešne. Prvý príznak sa stáva svetlohnedými škvrnami s červenou lemovaním, ktorá sa čoskoro zmení na otvory, v dôsledku toho, že listy suché a vypadnúť. Poškodené ovocie sú pokryté fialovým, ako keby ste stlačené škvrny, rýchlo zvýšili veľkosť a získali typ bradavcov. Kort je praskanie a uplynie s gumami, vedie k rýchlemu vyblednutiu stromu.
  • Cockclock. To sa prejavuje s malými červenými bodkami zo spodnej strany plechu, čoskoro sú listy pokryté ružovým reťazcom a potom suché.
  • Chrast. Sa prejavuje vo forme olivových hnedých škvŕn na listových platniach. Trhliny sa objavujú v ovocí, a sú re.
  • Monilióza. Vedie k sušeniu pobočiek a výhonkov, stávajú sa tak, ako keby boli spálené vo vzhľade. Tam sú náhodne usporiadané zbrane na kôre, ovocie dostať plody, korúci začína.

  Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

  Všetky tieto hubové infekcie môžu byť vyliečené. Aby ste to urobili, je potrebné odstrániť všetky postihnuté oblasti a potom sa postrieka a miešanie pôdy burgundovej kvapaliny. Spracovanie produkujú 3 krát: v počiatočnom štádiu kvitnutia obličiek, bezprostredne po ukončení kvitnutia a potom 2 týždne po druhom spracovaní.

  Infekcie a porušovanie Agrotechniki Cherry často spôsobujú gumu. To sa prejavuje vo forme separácie od trhlín na jadre živicovej hustej látky, rýchlo zmrazené vo vzduchu. Najcitlivejšie na takéto ochorenia spáli stromy alebo mokré v zime. Ak sa proces nezastavíte včas, vetvy sa sušia, a to bude viesť k vyblednutiu celého stromu.

  Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

  Ak chcete vyliečiť rastlinu, je potrebné vyčistiť ranu ostrým nožom a liečiť s krčmou z čerstvej Sorrel. Ak nie sú žiadne byliny, môžete si vziať roztok kyseliny šťaveľovej pri rýchlosti 100 mg prípravku na 1 1 vody. Po vysušení v rane, záhradník rany.

  Ďalšou spoločnou chorobou je čarodejnica metla. Táto huba parazituje na mnohých ovocných kultúrach, jeho vzhľad vedie k vzhľadu neplodných sofistikovaných výhonkov. Listy sa stávajú bledými a mierne ružovkými, postupne pokrčený. Na spodnej strane plechu sa objaví sivastá flare, obsahuje spóry huby. Ak chcete šetriť strom, musíte odstrániť všetky postihnuté fragmenty a proces s riešením sily železa.

  Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

  Nebezpečné bakteriálne infekcie zahŕňajú rakovinu root. Sa prejavuje s výskytom malých rastov na koreňoch. Ako sa vyvíjajú, zvyšujú priemer a stvrdlia. To vedie k oslabeniu koreňového systému, takéto rastliny nie sú povolené a umierajú.

  Mozaika – vírusové ochorenie, ktoré vedie k vzniku pásov a šípok na listových doskách. Takéto listy sú skrútené a padajúce, fotosyntéza je pozastavená a cherry môže.

  Neexistujú žiadne liečby z týchto chorôb, rastliny podliehajú zničeniu.

  Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

  Hmyz škodcovia sú prezentované pre čerešňu. Cherry a Cherry Womb môže spôsobiť najväčšiu ujmu, slivkové ovocie, verejnú a bledo-legged pilier, subkorterový leták, ako aj čerešňový kvet a hawarman. Boj s týmito parazitmi pomáha striekaniu „cytcore“, „Ambush“, „Roviikurtovi“, „Anemetrin“.

  Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

  Zaujímavosti

  A na záver vám predstavím najzaujímavejšie fakty o čerešni.

  • Rodisko tejto rastliny zváži moderný Irán, hoci niektoré historické dôkazy naznačujú, že tiež rástla v Kaukaze.
  • Cherry Tree je extrémne odolný voči mrazu. V prostredí prirodzenej distribúcie možno nájsť aj v Himalájach.
  • Prvé zmienky čerešňa v domácej histórii sa vzťahuje na stred XIV storočia. Je známe, že keď Yuri Dolgoruky položil Moskvu, Cherry obyčajná bola jediná ovocná kultúra v teréne.
  • Cherry má liečebné vlastnosti. Uľahčuje epilepsiu a normalizuje prácu nervového systému.
  • Ale semená a kosti čerešní nemôžu byť konzumované vo veľkých množstvách, môže to viesť k vážnej otrave.
  • Japonská Sakura slávna pre celý svet je tiež jedným z odrôd čerešní. Je pravda, že jeho ovocie sú úplne nejednoduché.

  Čo sa stane čerešňa a ako ju vyrastať?

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár