Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

Zimolez je známejšia ako Wolf Berry, predstavuje nenáročnú kultúru a získal rozšírený v krajinnom dizajne na usporiadanie domácich pozemkov, parkov a štvorcov. Kultúra sa vyznačuje pretrvávaním na nepriaznivé poveternostné faktory, je to málo citlivé na škodcov útokov a plesňových infekcií. Zároveň rastlina aktívne vyrastá a má tiež výlučne dekoratívne druhy.

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

Popis

Zimolez sa tiež nazýva les, obyčajný a dokonca divoký. V prírodných podmienkach sa nachádza v ihličnatých a zmiešaných lesoch, možno nájsť na malých lesných hrán, v podrastiach, ako aj v blízkosti roklín a na brehu rieky.

V ľuďoch sa zimolez tohto druhu nazýva Wolf Berry. Je to spôsobené tým, že jeho ovocie sú atraktívne, ale jedovaté.

Rastlina je nízky ker. Má sivú hnedú kôru, na dospelých vetvách, šupí s tenkými pozdĺžnymi pruhmi. Za priaznivých podmienok rastie až 2,5 m. Mladé výhonky častejšie nazelenalé buď majú červené spieva.

Letáky zimolezu dosahujú 5 cm na šírku a 7 cm dlhé. Tvar plechových dosiek je all-os, oválny eliptický, mierne ukázal na vrchol. Farbenie – tmavé, matné. Zadná strana má výrazný sivého odtieňa, hustoty zvolený malými vlasmi. Ústredné fialové námestie.

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

Wolf’s Wolf kvet, keď stromy práve začínajú kvitnúť prvé kvety – V strednom pruhu Ruska tento čas spadá do polovice mája. Kvety-agent-biely, malý, zozbieraný v kvetenstve 2-4 kusy, vyžarené voňavé vôňa. Crazhelistické orezané, môže byť nahé alebo pokryté hnutím, dĺžkou až 10-13mm.

Rastlina – sušienka. Zriedenie ovocia prichádza v júli. Bobule majú svetlú červenú farbu, tvar – sférické. Bobule môžu mať charakteristický lesk. Často sú dvojča.

Dôležitý. Napriek všetkej vonkajšej príťažlivosti obsahujú plody lesného honeysost toxické látky – verili, že sú neznesiteľné.

Je to tento jedovosť, ktorá spôsobila nezvyčajnú prezývku „Wolf Berry“. Ale v ľudovom medicíne, rastlina získala rozšírenú ako zvracanie, laxatívne a liečivé činidlo. Okrem toho kôra a zelené z tejto rastliny s veľkým lovením jedia malý hovädzí dobytok.

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

Vlastnosti pristátia

Lesný zimolez – nenársná rastlina. Je však dôležité, aby si vybral najlepšie miesto. Je to celkom pohodlné. Rozvíja sa v blízkosti stien budov a plotov. V prírodnom prostredí, kultúra zaberá priemernú úroveň lesov, a preto prispôsobená čiastočnému tieniu. Hoci vo všetkých jeho sláve sa prejavuje na slnku svieti slnkom.

Krátko pred výsadbou vlkových bobúľ by si mali pripraviť penzión Fossa – je vytvorená vo výške 60-70 cm hlboké a 50-60 cm široké. Odvodnenie z clamzitovej alebo sutiny 5-7 cm. Zmes 5-8 kg hnoja, 60 až 80 g superfosfátu a 50-60 g draselnej soli. Pôdy sú pripravené z trávniku, humoringu, rašeliny a piesku, roztrhané proporcie 3: 1: 1: 1. Optimálna úroveň kyslosti pôdy – v rozsahu od 7 do 8,5 jednotiek.

Je potrebné zasadiť zimolez takým spôsobom, že krk koreňov po tesnenie a sedimentácii pôdy sa pohyboval na úrovni zeme. Pri vytváraní živého živý plot medzi sadenice sa má pozorovať vzdialenosť 1,5-2 m. Po výsadbe rastliny potrebuje naliať a zakryť pôdu v valcovacom kruhu mulčovania – ušetrí vlhkosť a urýchľuje prispôsobenie mladého sejačka.

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

Najpohodlnejšie zimolez je susedí s ihličnatými a listnatými krídlami:

 • jedľa;

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

 • Weigla;

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

 • Pružinové vinutia;

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

 • chýbať;

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

 • Thua;

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

 • Juniper;

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

 • Hydrangea;

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

 • veľa ruží;

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

 • bubbler;

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

 • TIS BERRY.

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

Starostlivosť

Starostlivosť o zimolezu nepotrebuje špeciálne problémy. Potrebuje súbor štandardných agrotechnických postupov – pravidelné zalievanie, výrobu výživového kŕmenia, uvoľňovanie, mulčovanie, sanitárne a tvárnenie orezávanie, ako aj príprava na zimný čas.

Podkord

Lebo zimolez sa úspešne vyvrátila, vyvinula a spokojná s jeho dekoratívnymi druhmi, potrebuje kŕmenie. Skorý jar, pred začiatkom nasadenia, minerálny komplex je vyrobený vo výške 20-30 g na Bush. Krátko pred kvitnutím sa vykonáva trojstupňová kvapalina kŕmenie, práca je pripravená z 10-15 g nitroamhosu rozpustených vo vodnom vegete. Počas jeseň poplete v vlovakovej zóne sa výstup je vyrobený vo výške 100-200 g na rastlinu.

Dobrý účinok poskytuje extrakčné spracovanie, pretože to trvá 1 časť močoviny, 1 časť superfosfátu, 5 dielov chloridu vápenatého. Výsledná zmes sa rozpustí v vedre vody a vytvárajú striekanie. Najlepšie je vykonávať spracovanie vo večerných hodinách buď na zamračený deň. Extra rohové podávače trávia 3-4 krát za sezónu.

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

Zalievanie

V prvom roku po pristátí by mala byť rastlina miešaná častejšie a bohato, potom sa zavlažovanie postupne znižuje. S miernym počasím, zalievanie vlkových bobúľ produkuje 7-10 krát za sezónu, zatiaľ čo každý krídlo by sa malo uskutočniť 1,5-2 vodnými vedrami. Množstvo zavlažovania je upravené faktormi počasia. Ak v lete sú silné dažde a sprchovací kút s búrkami, dodatočná vlhkosť zimolezu nie je potrebná. Suché letné rastlina potrebuje bohatšie a časté zalievanie.

Poradenstvo. V horúcom počasí je najlepšie využiť techniku ​​postrekovania. Zavlažovanie cez hadicu môže spôsobiť vypálenie plechov.

Uvoľnenie a mulčovanie

3-5 krát za sezónu je potrebné vykonať pôdu. Tiež to v prípadoch, keď je Zem silne zhutnená od zavlažovania. Počas uvoľnenia je pôda opitý do hĺbky 5-10 cm, paralelne odstrániť všetky tráva Weline. Takýto postup uľahčuje prílev vzduchu na korene, zlepšuje absorpciu vlhkosti a hnojiva.

Udržať vodu v substráte, po uvoľnení a zavlažovaní uzemneného krytu mulčovania. Optimálnym riešením bude použitie rašeliny s vrstvou 10 cm. Alternatívne môžete mať slamu, piliny alebo ihličnaté ihly.

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

Orezávanie

Wolf Berry ľahko tolerujte akýkoľvek účes, lisovanie a orezávanie. Na konci zimy alebo skorého jari sú odstránené všetky staré, zranené a choré pobočky. V prípade potreby prelomte korunu.

V tomto čase je vhodné odstrániť vrchol, ako aj časť drieku na miesto vetvenia najväčšieho stánku.

Pri vykonávaní radikálnej omladzovania sa všetky stonky odstránia do maximálnej časti rozvetvenia, to znamená tesne nad základňou.

Na konci kvetu, rozmazané výhonky skrátiť na polovicu dĺžky

Wolf Berry sa vzťahuje na kultúry odolné voči mrazu, takže nepotrebuje ďalší prístrešok. Ale tak, že ker je ľahšie trpieť chladu, je pokrytá snack. Dobrý účinok dáva hnoju položený s vrstvou 5-6 cm, v procese topenia snehu, vytvorí ďalšie kŕmenie.

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

Choroby a škodcov

Napriek tomu, že zimolezské lesy označujú vytrvalé kultúry, s nedodržaním agrotechnológie, môže byť ovplyvnené všetkými druhmi infekcií:

 • Nafúknutý rosa – Toto je ochorenie typu huby, ktorý sa rýchlo vyvíja v nedostatku zavlažovania. Charakteristickým príznakom sa stáva prašným svetlom šedej škvrny na listových doskách. Ak nebudete liečiť huby, bude pokrývať všetky listy vo veci dní, a potom reinfects iných oblastí zimolezdu.
 • Na liečbu Je potrebné odstrániť všetky postihnuté výhonky a urobiť profylaktický striekanie fungicídnych liekov.
 • Čierna vina – Ďalšie plesňové ochorenie, ktoré často úžasné výhonky so oslabenou imunitou. Zdá sa, že čierne nájazdy z spór a húb, môže sa vymazať s prstami. Ak chcete zachrániť rastlinu, musíte znížiť všetky choré fragmenty a vypáliť ich. Zdravé tkaniny Sprej Burgundská kvapalina.
 • Ramularita – Toto je hubové ochorenie vo forme hnedých škvŕn s bielym stredom. Jeho distribúcia prispieva k zníženej teplote v kombinácii s vysokou vlhkosťou. Na úpravu kríka je potrebné ho nastriekať s fungicídom alebo intenzívnym medi.

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

Wolf Berry môže byť obeťou útokov hmyzu. Metódy boja proti nim sa líši v závislosti od typu škodcov.

 • Na zničenie lopatok a pavúkov používa „bovterína“.
 • Proti kolóniu Tibe účinne striekaním tabakom s pridaním zeleného mydla na zvýšenie adhézie. Spracovanie je vyrobené z dna a vonku.
 • Neutralizuje rozvádzač umožňuje trojnásobný striekanie „Rogor“ alebo „Actelly“ s frekvenciou 1,5-2 týždňov.
 • Ak je pristátie napadnuté goosebre, zachrániť rastlinu pomôže kompozíciam „fytoverm“, „fufanon“ alebo „aktellik“.
 • Odstráňte ružový leták, ktorý vedie k odstreďovaniu plechov, umožňuje liečbu liekmi „Eleksar“ alebo „Decis“.

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

Aplikácia v krajinnom dizajne

Napriek jedovatým vlastnostiam získal zimolezský les rozšírený v mestskej a prímestskej krajine. Kultúra rozlišuje výnimočnú dekoratívnosť – kvitnú po dlhú dobu, po skončení kvitnutia, dekorácie kríka sa stáva jasne drhnúť bobule, vyzerajú veľmi pôsobivé na pozadí nasýtených zelených lístie.

K ďalším výhodám zimolezu zahŕňajú:

 • Odolnosť voči suchu a zmrazeniu;
 • schopnosť rásť aj na hustých, nížinných substrátoch;
 • Úspešne rastie a vyvíja sa vo výkrese veľkých miest a v blízkosti s cestou, rastlina sa rýchlo prispôsobuje aj samotnému znečistenému vzduchu;
 • Je to považované za dobré voštiny a priťahuje hmyz opeľovača.

Okrem toho je vlk bobule dlhý pečeň. Na jednom mieste môže rásť až 25 rokov av priaznivých podmienkach a to dlhšie.

Avšak, rastlina má nevýhodu – dáva skôr hrubý nárast, takže vyžaduje pravidelné redné orezávanie.

Lesné zimolez často používajú pre záhradné terénne úpravy. Nebojí sa orezávania, Bush Wolf Berries môže mať nejaké, dokonca aj tie zložité formy. Avšak, to je najčastejšie sa používa ako živý živý plot – rýchlo a hrubá vyrastajú, tvoria takmer nepriechodné húštiny. Zdobia stránku a okrem toho chráni pred prachom a vetrom.

Čo zimolez vyzerá pravdivé a ako ho vyrastať?

Wolf Berry má výnimočnú dekoratívnosť. Často sa používa na vytvorenie štýlových úpravných skladieb. Na to je kombinované s inými kultúrami. Najlepšie zo všetkého to vyzerá obklopené ružami s dlhými výhonkami, tvoria krásne rastliny, rovnako ako blízko ihličnatých kríkov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár