Paradajka

 • Autori: Lukyanenko A. N., Dubinin S. V., Dubinina I. N. (LLC „AGROOFIRMA SEDK“)
 • Rok predpokladov: 2011
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie, na losos a konzervovanie
 • Čas dozrievania: Médium
 • Načasovanie dozrievania, dní: 95-100
 • Podmienky rastu: Pre filmové skleníky
 • Prepravovateľnosť: Vysoká
 • Bush: Vysoký

Pozrite si všetky charakteristiky

Vintage odrody paradajok vhodných pre celok-fucked konzervovanie, veľmi ocenil medzi detacitami. Hybridná škála cisárovnej – jedna z týchto odrôd. Kultúra je zónovaná na pestovanie v celej krajine.

Popis odrôd

Cisárovná, odvodená v Agrofirma SEDK LLC, je intelemantnou odrodou určenou na pestovanie pod prístreškom. Uzemnenie v podmienkach skleníka sa stonka vytiahne do výšky 2 metrov. Korene sú veľmi silné, pod zemou, natiahnite sa ako v hĺbke a šírke. Rastliny majú veľký počet tmavo zelených farebných listov. Pozoruje sa, že na kópiách s kúskom špičky lístia sa stáva nasýteným.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie podstupujúce fázu formácie majú farbu blízko svetla zelená. Po zastavení bobúľ sa stávajú červenou, neexistuje škvrna v blízkosti ovocia. Inversely-tvarované buničiny paradajky majú nízko-vzostupnú stuhu, ako aj konvexnosť na špičke – tzv. Pokiaľ ide o charakteristiky hmotnosti, budú predstavovať 100-150 gramov. Šupka takýchto paradajok je veľmi elastická, a to vám umožní ticho prepravovať.

Charakteristiky

Tomatoes-Cream sú v ich textúre veľmi hustá. Chuť je dobrá, sladká, s malým množstvom kyseliny.

Dozrievanie a plodenie

Cisárovná dosiahne plnú technickú zrelosť na 95-105 dní. Takéto ukazovatele sú charakteristické pre mediorálne odrody. Zber sa vykonáva v 2-3 mesiacoch leta.

Výnos

V podmienkach skleníkov sa trieda ukázala ako vysoko výnos. Štandardná miera zberu – 9,1 kg / kV. M.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Príprava sadeníc – prvý krok pri pestovaní paradajok z rôznych cisárovných. Semená, ktoré majú byť vysadené v marci alebo apríli. Vopred sa materiál musí dezinfikovať, držať 24 hodín v maltovom roztoku svetla ružovej. Pôda je tiež napojená rovnakým roztokom. Oddelené zrná voľne posypané pôdou, zem by mala byť mokrá. Ako rastú, poskytujú všetky potrebné podmienky a teplotný režim, striekanie sa vykonáva z postrekovača. Po potápaní sa každé semenádlo rozlišuje samostatným šálkou.

V skleníku, sadenice cisárovnej sú vysadené po 2 mesiacoch po vzniku prvého výhonkov. Predtým sú korene semenníkov spustené vo vode s „heteroacexínom“.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Takže rastliny sa navzájom nekonkurujú pre živiny, musíte zasadiť viac ako 3 kríky na jeden meter štvorcový. Zem by nemala byť kyslá. Kyslé pôdy môžu byť neutrálne vápno. Pre túto odrodu je veľmi dôležité. Dobre kopanie vo vzdialenosti 50 cm od seba. V každom dutine organické a minerálne kŕmenie. Zasadené paradajky napojené dobre a okamžite kravatu na PEG. Na zemi môžete tiež dať mulč. Ak sa to robí, potom rastliny nebudú potrebovať vodu na celý týždeň, alebo ešte viac.

Pestovanie a starostlivosť

Hybridná škála empresia nevyžaduje komplexnú starostlivosť. Rastliny dosť na vodu raz týždenne, ale počas kvitnutia to bude trvať dvakrát. Aby sa zabránilo tvrdej kôre, ktorá zostala po zavlažovaní, pôda je vyrobená na uvoľnenie a mulčovanie.

Podpory sú žiaduce robiť aj v jesenných mesiacoch, aby doplnili dodávku užitočných látok, pretože táto odroda ich vytiahne. Na jarné zasadené rastliny budú tiež potrebovať hnojivo. Prvýkrát sadenice hnojili 10 dní po pristátí. Fit kuracie vrh alebo korovyan. Ďalej nekŕmte rozpúšťanie druhej kefy. Keď sa to stane, čaká na ďalšie 14 dní, potom urobte nasledujúce zloženie:

 • Korviaci roztok – 2 litre;

 • „Rassenin“ – 1 polievková lyžica;

 • Meď Vigor – 3 gramy;

 • Mangán – 3 gramy.

Hnojivo sa privádza pod každým kríkom. Rovnaký podávač dáva rastliny v čase začiatku plodovania.

Kríky sú dosť vysoké a rôznorodosť intelemantného. To znamená, že paradajka rásť bez zastavenia. Aby ste predišli, musíte ukončiť vrcholy. Vzhľadom na jednoduchý postup bude ovocie väčšie a dozrievajú rýchlejšie. A je tiež potrebné otáčať kroky, ktoré sa pravidelne objavujú na sadenice. Ak sa to nerobí, pristátie začne zahusťovať, čo komplikuje poplatok za zber. Pri tvorbe, 2 stonky odchádzajú, takže rastlina strávi sily na ovocie a nie na pestovanie nových lístkov.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Empress je rezistentná voči takýmto trochu ako vrchol hniloby z ovocia, vertikánska a vírus mozaiky tabaku. Zriedka si vyberá plesňové ochorenia a dokonca aj jednoduchým nesúladom s rastom. Aby ste zabránili vzhľadu ochorenia, musíte vetrať skleník, nie nalejte a nevykurte rastliny. Škodcovia v skleníku sa objavujú zriedkavo. Môže obťažovať whitefly a web tick, ale je ľahké sa zbaviť profesionálnych nástrojov.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Recenzie Recenzie

Mnohé zeleniny sa už pokúšali rásť cisárovne. V prevažnej väčšine sa odrody kultivujú v skleníku. Saddry tvrdia, že rastlina je dokonale ovocie a dáva dobrú plodinu krémového ovocia. Hladké a krásne bobule pekne jedia priamo z kríka alebo vložte do obrobku. Hustota buničiny však nie je všetko.

Ak je klíma veľmi mäkká, je celkom možné sa pokúsiť zasadiť cisárovnú vo vonkajšom teréne. SUMEY, KTORÉ SA VYUŽÍVAŤ A REGISTIŤ APLIKÁCIU NÁHRADUJÚCE TARTERS A PRONKUJE KRYTY, AKO NIE JE TO, KTORÉ NIE JE BEZPEČNOSTI.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: