Paradajka altai bogatyr

  • Autori: Korchagin B. V., Maksimov S. V., Teleshonkova T. ALE., KLIMENKO N. N.
  • Rok predpokladov: 2017
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Čerstvé použitie, na losos a konzervovanie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 115-120
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: Až do 200

Pozrite si všetky charakteristiky

Lahodné šťavnaté paradajky zo svojej záhrady – vždy veľké použitie pre telo. Rast ALTAI BOGATYR je jednoduché, stačí, aby ste urobili nejakú prácu a starostlivosť, potom závod bude radi bohatá zber.

Popis odrôd

Tento rozhodujúci stupeň rastie až 200 cm, takže sa vzťahuje na vysoký. Medziproduktové kvetenstvo, 1-2 stonky sa vytvárajú pri vytváraní. Stredná dĺžka lístia, tmavo zelená.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie Altai Goyraty sú stimul, sú tiež ideálne na konzervovanie.

Farba v zrelom paradajkách opísaná Stupeň intenzívna červená. Paradajky rastú veľké, vážia 400-500 gramov, niekedy dokonca až 900 gramov. Formulár môže byť plochý aj plochý kruhový.

Charakteristiky

Vnútri paradajkov mäsitých buničín, na sacharóznych raňajkách. Chuť dosť nasýtený.

Dozrievanie a plodnenie

ALTAI BOGATYR – Stredo-východný druh, ktorý zreje v 115-120 dní. Koncom júla sa zber začne v auguste.

Výnos

Výťažok tejto odrody sa odhaduje na nasledujúce obrázky: 5,7-5,9 kg / m2.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Koniec februára a začiatkom marca – čas na pristátie osiva na sadenivách. Do 60-65 dní, môžete zasadiť rastliny v otvorenej zemi.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Altai Warrior pristál podľa nasledujúcej schémy: 70-80 x 40-50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Proces pristátia ALTAI BOGATYR je jednoduchý. Kopať pit dvakrát priemer a hĺbky koreňovej gule. Dajte do studne malé hŕstky univerzálneho organického hnojiva alebo kompostu. Zasadené sadenice, ponorené do dvoch spodných listov. Uistite sa, že budete vyrábať zalievanie.

Krmivo Altai Bogatyr s organickým hnojivám, napríklad so vzorcom 5-5-5. A tiež použitie kŕmenia s nižšou rýchlosťou dusíka, pretože nadbytok tejto látky vedie k tvorbe veľkého počtu lístkov, ale nie kvety a ovocia.

Paradajky potrebujú na samom začiatku dobré zavlažovanie, ale nie je možné zveriť pôdu, pretože veľká vlhkosť je dôvodom na vzhľad hniloby. Udržujte vlhkosť v pôde pomáha mulčovaniu.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Pri pestovaní paradajok tejto odrody je najväčším problémom početné choroby a škodcov.

L miluje paradajky altai bogatyr. Môžete sa vyrovnať s hmyzom pomocou insekticídov. Ak záhradník preferuje organické látky, môžete aplikovať olej NiMA alebo infúzie cesnaku.

Tam je ďalší škodca, s ktorým potrebujete bojovať – ​​Rhor, toto je húsenica s rohom na konci. Začnite boj so skutočnosťou, že zbierajú hmyz ručne z rastlín. Ak to nefunguje, používa sa organický pesticíd.

Často musíte čeliť hnilobe na konci plodu. Najlepší spôsob, ako vyriešiť tento problém, je uistiť sa, že v pôde je dostatok živín. Organizátor by mal byť uvedený raz mesačne. V súlade s správnou rovnováhou medzi dusíkom a vápnikom pri kŕmení. Okrem toho, zalievanie tiež hrá veľkú úlohu. Ak je to možné, je lepšie inštalovať kvapkové zalievanie.

Ako prevencia z problému sa používa 1 polievková lyžica suchého mlieka, nalievanie pod každým krovím na základňu každej rastliny na začiatku sezóny.

Ťažšie veci s vírusom tabakového mozaika. Neexistuje žiadny liek od neho, ale môžete stráviť preventívne opatrenia každú sezónu. Pozemok na pristátie by mal byť čistý, bez trávy. Akonáhle sa objavujú prvé príznaky ochorenia, kontaminované časti rastliny sa odstránia, ruky sa ošetrujú tak, aby sa ochorenie ďalej nepreniesli.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Rozmanitosť je dokonale prispôsobená na pestovanie v skleníkoch a otvorenej pôde v mnohých regiónoch našej krajiny. Toto nie je len severná, severozápadná a centrálna štvrť, ale aj CCO, juhovými krajinami, uralmi, západnými a východnými Sibírmi. S úspechom sa Altai Bogatyr pestuje na Ďalekom východe.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: