Paradajka čierna princezná

 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie, na losos a konzervovanie
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu pre skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Bush: Vysoký
 • Výška kríka, pozri: Až 180
 • Farba zrelého ovocia: Brown-Brown

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajky o odrodách zásob majú vynikajúcu chuť. A tiež sú veľmi užitočné pre zdravie, pretože vitamíny a antioxidanty obsiahnuté v nich prispievajú k prevencii chorôb kardiovaskulárneho systému a gastrointestinálneho traktu, onkologických ochorení a posilňovania imunity tela všeobecne. Svetlým zástupcom tohto typu paradajky je stupeň čiernej princeznej. Vďaka nepostrehnutiu v starostlivosti, vysokých výnosoch a všestrannosti v kulinárskom pláne, táto odroda získala veľkú popularitu medzi milovníkmi Gobby.

Popis odrôd

Čierna princezná je stredne načasovaná rastlina. Tall Bush, môže dosiahnuť asi 180 cm. Stredné listy, špicatá sivá-zelená.

Plusy čiernej vzorce princeznej:

 • dostatočne vysoké klíčenie semien;

 • dlhé a bohaté plody;

 • Vynikajúce chute ovocia;

 • Rozmanité použitie pri varení;

 • možnosť pestovania v krytom skleníku av otvorenej pôde;

 • Udržateľnosť pre plesňové ochorenia.

Nevýhodou tejto odrody možno pripísať:

 • potreba pary a podväzky kríka;

 • Milosť.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie tejto odrody majú hrubú formulár. Povrch Surbus, hustý. Skin jemný a tenký, nie náchylný na praskanie. Najprv je farba plodu zelená, pod vplyvom slnka, stáva sa hnedohnedým. Hmotnosť hmotnosti môže dosiahnuť 100-150 g. Mäso nie je vodnatá, mäsitá, šťavnatá a sladká.

Charakteristiky

Paradajky sú čiernou princeznou odrodou rôznymi spôsobmi pri varení: nakrájajte na šaláty, rastliny, marinovať, recyklovať na šťavy alebo zmrazenie v pevnej forme.

Dozrievanie a plodnenie

Čierna princezná je stredne zrnitá odroda – čas od vzhľadu baktérií na plodnenie je 110-115 dní. Stupeň má pomerne vysoký indikátor semien – približne 90%.

Výnos

Kruhy paradajok tejto odrody sú plodné a hojne. V priemere je výťažok 6-7 kg / m2.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená by mali byť vyrobené v marci-apríli, pristátie v pôde – v máji-júni.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pred siatím by sa semená mali liečiť roztokom mangánu a opláchnite mierne chladnú vodu. Potom sú zasiate v špeciálnom kontajneri so Zemou, ktorá je pokrytá filmom a priradiť v teplom mieste.

Po približne 1,5 mesiaci sa sadenice transplantáciou na skleník (sklárujú alebo film) alebo v otvorenej pôde, pre-dýchacie studne pre každé semenáč. Rastliny sú vysadené vo vzdialenosti 40 cm od seba s vzdialenosťou medzi radmi 50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Ak chcete získať dobrú úrodu, rastlina je tvorená do jedného kmeňa, predbežné odstránenie všetkých krokov a spodných listov. Kríky by mali byť zviazané na špigy alebo iné vertikálne podpery.

Zavlažovacie kríky potrebujú mierne chladnú vodu asi 1 krát týždenne. Pre hnojivo s pôdou môžete použiť rôzne podávače alebo prírodné látky, ako napríklad krieda, popol alebo suchý vták vrh. Je žiaduce mať bohaté slnečné svetlo, pretože je vďaka slnečnému plodiu získavať charakteristické čierne odrody. A tiež farba zrelých paradajok sa môže líšiť (z bledých karmínov do nasýtenej červenej farby) v závislosti od úrovne pH v pôde.

Ovocné kríky začínajú v júli – august. So vhodným skladovaním po zbere, semená môžu udržať klíčenie na 10 rokov.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Čierna princezná je odolná voči fytophththluoróze (patogén – Oomitzet fytophtora infstans de Bary A), však, aby sa zabránilo, najmä v miernej klíme, každý týždeň, ako aj po daždi, kríky paradajok by sa mali liečiť Biologické prípravky, napríklad roztok Tri – Khodmina.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

South Slnečné územia sú vhodné na pestovanie v otvorenom pozemku. V skleníkových podmienkach môže byť čierna princezná odroda pestovaná v akýchkoľvek regiónoch, napríklad v strednom, severnom kaukazskom, Volrovom a západnom sibírovi.

Recenzie Recenzie

V podstate Recenzie pre kvalitu Black Princess pozitívne. Kupujúci oslavujú vysoké percento semien a vynikajúcich chutí plodov. Niektorí milenci v ich preskúmaní kladú dôraz na skutočnosť, že aj bez ďalšieho kŕmenia a spracovania z škodcov rastliny, dali vysoké zber a nepodľahli škodcom. A hostesky si všimli všestrannosť použitia zrelých plodov (ochrana, šťavy, omáčky, spotreby v čerstvej forme, ako aj zmrazenie na zimu).

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár