Paradajka Ružová Lyana

  • Kategória: Hybrid
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Univerzálny
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Načasovanie dozrievania, dní: 82-85
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Prepravovateľnosť: Vysoká
  • Výroba komerčných plodov,%: 97
  • Bush: Nočný stupeň
  • Výška kríka, pozri: 50-70

Pozrite si všetky charakteristiky

Viac a viac milovníkov milencov začalo rásť kultiváciou paradajok na ich chate alebo domácich pozemkoch. Na výsadbu si zvolia nenáročné stupne v agrotechnickej starostlivosti, ktoré sú prispôsobené klimatickým prvkom regiónu. Jedným z týchto odrôd je paradajka ružová lynana.

História odstránenia

Odroda je odvodená ruskí chovatelia, zamestnanci Nizssa v Rusku v roku 1996. Hybridná odroda bola navrhnutá špeciálne na pestovanie v otvorenej zemi a pre filmovú teplo. Radne obyčajná paradajka Lyan bola odobratá ako rodičovská odroda na vývoj hybridu. Od svojho rodiča, nová rozmanitosť paradajok prijala len pozitívne kvality.

Popis odrôd

Hybridná odroda Pink Lyana je determinant nízko-stupeň Bush, až do výšky 60 cm. V podmienkach dobrej agrotechnickej starostlivosti, stonky dosahujú výšku viac ako 70 cm. Bush je celkom kompaktný, s množstvom listov na stonkách. Pri odstraňovaní krokov, závod nemusí najmä potrebujú, ale hranice nebude zbytočná.

Listy sú malé, forma plechu sa nelíši od iných odrôd. Horná časť jasne zelenej listovej dosky je mierne pubes.

Na rozdiel od rodičovskej odrody, ružová Lyana patrí k skorým známkam, v regiónoch s teplou klímou, úrody dozrieva ultra vodou.

Prvá jednoduchá kvetenstvo nad 5-6 listom z koreňového systému, ďalšie vzdelávanie sa vyskytuje po 1-2 plechu.

Hlavné kvality ovocia

Middle-veľké plody majú zaoblený formulár. Hmotnosť jednej paradajky sa pohybuje od 70 do 80 g. Na jednej plnohodnotným štetcom môže rásť od 5 do 7 paradajok.

Hustá a šťavnatá telom Hid pod hladkou tenkou kožou. Počas úplnej zrelosti je kôra natretá v intenzívnej ružovej farbe.

Semená kamery nie sú obzvlášť výrazné, semená v nich sú trochu, a plod väčšina semienových kamier sami nie je viac ako 6 kusov.

Kvôli hustým pulskovým ovocím charakterizovaným dobrým úsilím a vynikajúcou dopravou.

Paradajky z tejto odrody sú univerzálne, pretože ich používajú v čerstvej forme a v konzervovaní, ako aj na výrobu paradajkových štiav.

Charakteristiky

Vo svojej kvalite chuti sú ovocie odrody ružové Lyang vyhodnotené chovateľmi v 4 bodoch z 5. Chuť paradajky sladké. Ovocie obsahujú mnoho vitamínov, karotén, kyseliny askorbovej a minerálov. Suchá látka asi 6%, cukor – 6,5%.

Dozrievanie a plodnenie

Odroda Pink Lyana sa vzťahuje na predčasné odrody, prvá plodina záhrad sa zhromažďuje po 82-85 dňoch od začiatku vegetačného obdobia po vzhľade prvých zárodkov. Dlhé obdobie plodnice trvá od začiatku júla do konca augusta.

Plus tejto odrody, môžete volať vysoký výnos ovocia s dobrými produktovými vlastnosťami, kolíše v rozsahu 97%.

Výnos

Pri pestovaní v otvorenej pôde môže jeden Bush dať až 4-5 kg ​​jasných a atraktívnych plodov, vo filmových skleníkoch je vysoko výnosný stupeň schopný vzdať sa až 9-10 kg s 1 m2.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Stupeň rastu môže byť naočkovaná a zasiať vonkajšie zem. Na to je potrebné pozorovať dátumy pristátia.

Na pestovanie sadeníc určitých semien nie sú nainštalované semená, pretože všetko závisí od regiónu a plánovaného dátumu pristávacieho zariadenia v otvorenom pozemku. Ale skúsení záhradníci odporúčajú zasiať semená, aby získali sadenice od 20. marca do 10. apríla. Je dôležité vziať do úvahy, že optimálne vekové sadeníc na pristátie na trvalé miesto rastu – 50-60 dní. Zvyčajne sa vysadzuje v zemných sadenice od 15. mája do 5. júna. Toto je najpriaznivejšie obdobie, keď priemerná denná teplota spĺňa normy vykládky.

V prípade siatia na miesto trvalého rastu je potrebné zohľadniť klimatické a poveternostné podmienky rastúceho regiónu. Je dôležité si uvedomiť, že Zem musí byť v poriadku.

.T-Cell {Display: tabuľka-bunka; Vertikálne-align: stred; Výška: 100%; Margin-Left: 0; RIGHT-PRAVDY: 0; } .T-vagr_top {vertikálne-align: top; } .T512__IMG {šírka: 100%; Max-šírka: 100%; Výška: AUTO; } .T-NAME {FONT-RODINA: ‚ROBOTO‘, ARIAL, SANS-SERIF; hmotnosť písma: 600; Farba: # 000000; } A.T-BTN {Displej: Inline-Block; Hranica: Žiadna; Na pozadí – Farba: # FFD426; Farba: # 222; Text-dekorácia: Žiadna; Polstrovanie: 0 30px; Obrys: Žiadny; Min-výška: 30px; Výška linky: 30px; Border-Radius: 4px; Font-veľkosť: 14px; } A.T-BTN: Hover {pozadia-Farba: # FC0; Text-dekorácia: Žiadna; Farba: # 000; } .T-Názov {veľkosť písma: 22px; ROZPNÚTNOSTI: 20PX; FONT-HMOTNOSŤ: tučné; } .T-textblock {margin-dole: 20px; } A.T04_title_link {Farba: # 000; Text-dekorácia: podčiarknutie; } A.T04_TITLE_LINK: Hover {Farba: # CF2933; }

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Hotový sedací materiál je pevne vysadený, je možné vzhľadom na skutočnosť, že busty busty ružového Lyan Compact. Vzdialenosť medzi kríkmi by mala byť najmenej 40 cm, vzdialenosť medzi riadkami je aspoň 50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Ak chcete získať zdravé a silné sadenice, je lepšie použiť špecializované rašelinové hrnce. To pomôže vyhnúť sa vyberaniu kultúry.

Pre rýchle výhonky osiva, aby sa na dobre osvetlené teplé miesto, pravidelne podporovalo odporúčanú vlhkosť vzduchu. Aby sa zachovala vlhkosť, mnohí záhradníci sú zakryté jedálmi s siatím priehľadným filmom a sklom. V tomto prípade nebude odparovanie tak rýchlo, a semená rýchlo stúpajú.

Budúce sadenice musia byť naplnené hnojivám obsahujúcimi minerály.

Týždeň pred pristátím sadenice. Na to sú hrnce s paradajkami vystavené asi 3-4 hodiny denne.

Po transplantácii potrebuje kultúra agrotechnickú starostlivosť. Určité pravidlá by sa mali dodržiavať za normálny ďalší rast a dobrá zber.

Lemované kríky paradajok napojené raz za tri alebo štyri dni. Zároveň musíte byť veľmi pozorný a prevencia konvergencie alebo sušiacej pôdy. Obaja môžu negatívne ovplyvniť rastlinu. Ak chcete zachovať požadovanú vlhkosť v zemi, koreňový systém je mulčovaný. Aby ste to mohli urobiť, môžete použiť sušenú trávu alebo minuloročnú slamu.

Po zakrývaní každý deň je zem opatrne, je dôležité, aby sa zabránilo poškodeniu koreňov.

Pravidelne sa musia konať pekné rastliny. Prvá aplikácia hnojív sa vyskytuje 2-3 týždne po pristátí. Riešenie kravy sa používa ako kŕmenie.

Druhé krmivo sa vykonáva na formálnej fáze kvetenstva, tretieho – počas rastu ovocia.

Ako hnojivá, riešenie kovboja, minerálnych hnojív s dusíkom, popom, humusom a inými.

Pôda pravidelne je potrebné uvoľniť z burín, ktoré berú živiny v paradajkách potrebných na normálny rast bush a tvorby ovocia.

A je tiež dôležité si zapamätať správne okolie rastlín.

.T03 A {Farba: # 000; Text-dekorácia: podčiarknutie; } .T03 A: Hover {Farba: # CF2933; } .T03_col1 {displej: inline-blok; Box-Veľkosť: Border-box; Šírka: 510px; Vertikálne-align: top; Padovanie vpravo: 50px; } .T03_col2 {displej: inline-blok; Šírka: 480px; } .T03_MAIN {font-veľkosť: 14px; Zarovnanie textu: vľavo; } .T03_ITEM {Display: Inline-Block; Box-Veľkosť: Border-box; Šírka: 50%; Font-veľkosť: 14px; / * Polstrovanie vľavo: 20px; * / Text-ALIGN: doľava; Vertikálne-align: top; } .T03_ITEM_IMAGE, .T01_main_image {výška: 80px; } .T03_ITEM_IMAGE IMG, .T03_main_imagem img {displej: inline-blok; Výška: 100%; } .t03_main_title {margin: 10px 0; Veľkosť písma: 16px; FONT-HMOTNOSŤ: tučné; } .T03_ITEM_TITLE {Margin: 10px 0; Veľkosť písma: 16px; FONT-HMOTNOSŤ: tučné; } / * .T03_ITEM A, .T03_main a {Farba: # 3D8901; } * / .T03_main_text, .T03_ITEM_Text {Farba: # 333; } .T03_item_other {margin-top: 20px; } .T03_MAIN_BTN {margin-top: 15px; } .T03_MAIN_BTN A {DISPLEJ: INLINE-BLOCK; Hranica: Žiadna; Pozadia-farba: # 63BC66; Farba: #fff; Text-dekorácia: Žiadna; Polstrovanie: 0 30px; Obrys: Žiadny; Min-výška: 30px; Výška linky: 30px; Border-Radius: 4px; Font-veľkosť: 14px; } .T03_MAIN_BTN A: Hover {pozadia-farba: # 3ab34a; Text-dekorácia: Žiadna; } A.T-BTN: Hover {pozadia-Farba: # FC0; Text-dekorácia: Žiadna; Farba: # 000; } .T03_BTN A {DISPLAY: INLINE-BLOCK; Hranica: 1px Solid # 3D8901; Border-Radius: 4px; Farba: # 3D8901; Polstrovanie: 0 30px; Obrys: Žiadny; Min-výška: 30px; Výška linky: 30px; Margin-top: 15px; Text-dekorácia: Žiadna; } .T03_BTN A: Hover {pozadia-farba: # 3D8901; Farba: #fff; Text-dekorácia: Žiadna; } .T03_ITEM {Display: Inline-Block; Pozícia: relatívna; SIZIVOTNOSŤ: počiatočná; Text-ALIGN: Centrum; OBRÁZKA DOPLOSTI: 12PX; OBNOVOSTI – LEST: 6PX; RIGHT-PRAVDY: 6PX; Hranica: 3PX Pevná #FFF; Vertikálne-align: top; } / * .T03_ITEM: Hover {Border: 3px Solid # 63BC66; Text-dekorácia: Žiadne !Dôležité; } * / .T03_ITEM IMG {Display: BLOCK; } .T03_item_title {Farba: # 333; Výška: 45px; / * Čalúnenie: 0 5px; * / Prepad: skrytý; font: 15px storočia gotické, arial, sans-serif; Displej: blok; Displej: Tabuľka; Vertikálne-align: stred; / * Font-hmotnosť: tučné; * / Text-dekorácie: podčiarknutie; } / * .T03_ITEM: Hover .T03_ITEM_TITLE {pozadia-farba: # 63BC66; Farba: #fff; FONT-HMOTNOSŤ: tučné; Text-dekorácia: Žiadna; } * / .T03_ITEM: Hover .T03_ITEM_TITLE {Farba: # CF2933; } .T-Cell {Display: tabuľka-bunka; Vertikálne-align: stred; Výška: 100%; Margin-Left: 0; RIGHT-PRAVDY: 0; } .T-vagr_top {vertikálne-align: top; } .T512__IMG {šírka: 100%; Max-šírka: 100%; Výška: AUTO; } A.T-BTN {Displej: Inline-Block; Hranica: Žiadna; Na pozadí – Farba: # FFD426; Farba: # 222; Text-dekorácia: Žiadna; Polstrovanie: 0 30px; Obrys: Žiadny; Min-výška: 30px; Výška linky: 30px; Border-Radius: 4px; Font-veľkosť: 14px; } A.T-BTN: Hover {pozadia-Farba: # FC0; Text-dekorácia: Žiadna; Farba: # 000; }

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Rose Lyana odroda je vysoko odolná voči mnohým chorobám, ktoré trpia rodinou panezínu. Vysoká odolnosť voči alternatívom a tabakovým mozaikovým vírusom pomáha elektrárne zachrániť ovocie v obchodnej forme.

.T-Cell {Display: tabuľka-bunka; Vertikálne-align: stred; Výška: 100%; Margin-Left: 0; RIGHT-PRAVDY: 0; } .T-vagr_top {vertikálne-align: top; } .T512__IMG {šírka: 100%; Max-šírka: 100%; Výška: AUTO; } .T-NAME {FONT-RODINA: ‚ROBOTO‘, ARIAL, SANS-SERIF; hmotnosť písma: 600; Farba: # 000000; } A.T-BTN {Displej: Inline-Block; Hranica: Žiadna; Na pozadí – Farba: # FFD426; Farba: # 222; Text-dekorácia: Žiadna; Polstrovanie: 0 30px; Obrys: Žiadny; Min-výška: 30px; Výška linky: 30px; Border-Radius: 4px; Font-veľkosť: 14px; } A.T-BTN: Hover {pozadia-Farba: # FC0; Text-dekorácia: Žiadna; Farba: # 000; } .T-Názov {veľkosť písma: 22px; ROZPNÚTNOSTI: 20PX; FONT-HMOTNOSŤ: tučné; } .T-textblock {margin-dole: 20px; } A.T04_title_link {Farba: # 000; Text-dekorácia: podčiarknutie; } A.T04_TITLE_LINK: Hover {Farba: # CF2933; }

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

.T02_ITEM {Display: Inline-Block; Pozícia: relatívna; SIZIVOTNOSŤ: počiatočná; Text-ALIGN: Centrum; OBRÁZKA DOPLOSTI: 12PX; RIGHT-PRAVDY: 15PX; / * Hranica: 3PX Pevná #FFF; * / Vertikálne-ALIGN: TOP; } .T02_ITEM: Hover {/ * Border: 3px Solid # F27C09; Text-dekorácia: Žiadne !DÔLEŽITÉ; * / / * Farba: #FFF; * /} .T02_ITEM IMG {Display: BLOCK; } .T02_item_title {Farba: # 000; Výška: 45px; / * Čalúnenie: 0 5px; * / Prepad: skrytý; font: 15px storočia gotické, arial, sans-serif; Displej: blok; Displej: Tabuľka; Vertikálne-align: stred; } A.T02_ITEM: Hover, .T02_ITEM: Hover .T02_ITEM_TITLE {Farba: # CF2933; }

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Sloven Dinov
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: