Paradajka tlakollal de matamoros

 • Autori: Mexiko
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu pre uzavretú pôdu
 • Bush: Vysoký
 • Farba zrelého ovocia: Raspberry
 • Formulár: Pripomína Hinkali, s výrazným harmonikou rebier

Pozrite si všetky charakteristiky

Tlazolul de Matamoros paradajka – exotická odroda paradajok, ktorá sa vyznačuje veľkými veľkosťami plodu a neobvyklým tvarom.

Popis odrôd

Veľmi tepelná milujúca rastlina so silným a silným barelom, ktorý s ľahkosťou môže odolať vážnym úrode. Na štetosti môže byť vytvorená až 7 veľkých paradajok, zatiaľ čo na samotnom Bush môže byť až 10 kusov.

Stupeň je veľmi závislá od jasného slnečného svetla, takže pred pristátím stojí zodpovedne vybrať si výber pristávacích miest. Musí byť na svetle bez prekážok jeho prijatia. A tiež stojí za to neustále kŕmenie rastliny, pretože správna výživa má pozitívny vplyv na vývoj kríka a ovocia.

Zároveň je Bush obdarený stabilnou a silnou imunitou, takže starostlivosť o to nebude spôsobiť ďalšie problémy. Nemenej dôležitá výhoda je odolnosť voči teplu a slnku. Na rozdiel od svojich kolegovných paradajok tohto druhu je toto počasie veľmi milované. Ak náhle žijete v regióne, kde je takýmto klimatickým režimom normou, môžete svojmu žiadateľovi bezpečne poskytnúť svoje preferencie.

Stojí za zmienku, že odroda Tlakolul de Matamoros môže rásť ako v otvorenej zemi a v skleníkových podmienkach. Podmienky miestnosti nie sú pre neho zásadné, ale zalievanie by malo byť pravidelné a hojné, pretože úroveň vlhkosti bude hrať dôležitú úlohu v úrovni plodu.

Hlavné kvality ovocia

Priemerná veľkosť plodu môže dosiahnuť 350 gramov, čo je pomerne dobrý indikátor. Zdôrazňuje, že tieto paradajky sú veľmi frach a nezvyčajná forma. Nie sú v žiadnom prípade hladké, ale s obrovským počtom záhybov, ktoré externe pripomínajú zviazanú vrecku. V kontexte môžete vidieť mnoho rôznych otvorov, ktoré tvorili tieto záhyby.

Formulár je najviac ako hruška s obrysmi, pretože vrchol je dosť úzky a pod, naopak, predĺžené.

Farbenie tiež nelíši jednotnosť. Takže vrchol má nasýtený žltkastý odtieň, ale uprostred ovocia získava ružovú alebo červenú farbu. Stojí za zmienku, že kríky sú veľmi plodiace, pretože sezóna z metra štvorcového možno zbierať až do 13 kg zrelých a šťavnatých paradajok.

Takáto nezvyčajná a krásna paradajka môže byť dobrá výzdoba stola, doplnok šalátov alebo iných čerstvých jedál. A tiež tolerantný sa vzťahuje na tepelné spracovanie alebo konzervovanie.

Charakteristiky

Hlavnou výhodou Tlacolul de Matamoros Tlakolulos je považovaná za svoje bohaté chuťové spektrum. Takže obsahujú zmes sladkej chuti a kyslého výťahu, ktorý dáva charakteristickú sviežosť, najmä v horúcom letnom období.

Tieto plody sú ideálne na výrobu šťavov alebo omáčkach, ktoré sú ideálne pre mäsové jedlá a polievky. Kvôli neobvyklej forme budú esteticky vyzerajúce ako zeleninové krájanie. Paradajky odhalia svoju chuť v kombinácii s inými komponentmi šalátu alebo pri varení na oheň, dym a sušenie.

Dozrievanie a plodnenie

Stredná škála. Z hľadiska dozrievania je 110-115 dní. Zber od júla do septembra.

Na vaječníku môže byť vytvorená asi 7 veľkých plodov. Budú sa ponáhľať. Tento proces môže byť sledovaný na hladkú zmenu farby. Z nasýtenej zelenej až žltej a potom na červenú.

Hustá šupka pôsobí ako štít, ktorý chráni plodu z externého poškodenia. Spomaľuje však proces zrenia plodu, predlžuje sa takmer jeden a pol krát.

Ako zrelé paradajky sa stane, ten je sladší. Táto odroda má obrovský obsah cukru v mefety, ktorý sa prejaví po úplnom dozrievaní.

Výnos

S príslušnou a správnou starostlivosťou je výnos tejto odrody pomerne vysoký. Ak splníte všetky pravidlá a nuansy, môžete bezpečne zbierať až 5 kilogramov paradajok. Nech nie je najvyšším ukazovateľom, ale je veľmi hodný. V strede môže byť úroda z jedného štvorcového metra 13-14 kg.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Pre-Pripravte pôdu a miesto, kde vaše pristátie pôjde. Pred siatím, dezinfikovanými semenami, aby sa zabránilo zbytočným problémom v budúcnosti. Takže ste čiastočne zabezpečili rastliny z infekcií a vinutí v skorých štádiách.

Siatie na sadenice zvyčajne začína koncom marca alebo začiatkom apríla. By sa nemali dotiahnuť s pristátím, pretože táto odroda dozrieva dosť dlho (až do 130 dní), takže musíte mať čas na to.

Výsadba sadeníc stojí za to začínajúce po rastline. Zvyčajne tento koniec mája.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Paradajka tlakollal de matamoros

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Paradajka tlakollal de matamoros

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Paradajka tlakollal de matamoros

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Nevkladajte kríky príliš blízko k sebe navzájom. Medzery medzi radmi pristátia by mali robiť viac ako polovicu metra, aby mohli odovzdať medzi nimi to bolo možné.

Blízke okolie môže harmonizovať harmonizovať harmonický rast a rozvoj. Táto odroda je celkom svetla, takže pri pristátí stojí za to uvažovať, že Bush neďaleko by sa nemalo prekrývať prístup k slnečnému žiareniu. Vzdialenosť medzi semenáčikmi by mala byť viac ako 50 centimetrov. Odporúča sa zasadiť sadenice v šachovnom poradí, potom ste presne eliminovali všetky možné riziká.

Pestovanie a starostlivosť

Rastlina môže dosiahnuť veľkosť dvoch metrov, takže nie je potrebné robiť bez podväzky. V opačnom prípade môže byť rastlina rozbitá a stonka je zle poškodená. Na ochranu Bush, vyberte si dva najsilnejšie a veľké stonky, a od zvyšku sa postupne zbaviť. Takže rastlina nebude stráviť svoju silu na udržanie života zbytočných častí.

Nezabudnite na včasné kŕmenie. Táto odroda je veľmi závislá od dodatočných zdrojov energie, takže závod bude musieť pravidelne. Kŕmenie je vhodné stráviť aspoň raz za dva týždne. Takže ste s väčšou pravdepodobnosťou získať zdravú a hojnú úrodu.

Paradajka tlakollal de matamoros

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Paradajka tlakollal de matamorosKvasinkaParadajka tlakollal de matamorosKyselina boritáParadajka tlakollal de matamorosJódParadajka tlakollal de matamorosPopolParadajka tlakollal de matamorosVápnik selitraParadajka tlakollal de matamoroskyselina jantárováParadajka tlakollal de matamorosSérumParadajka tlakollal de matamorosPeroxid vodíkaParadajka tlakollal de matamorosKuracie vrhParadajka tlakollal de matamorosSódaParadajka tlakollal de matamorosSpievaťParadajka tlakollal de matamorosMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Pre paradajky, schopnosť odolávať parazitom alebo chorobám, ktoré vedú k smrti rastliny alebo stratu väčšiny plodín. Takže Tlacollalla vykazuje fenomenálnu odolnosť voči chorobám, ako napríklad:

 • Fusarióza Tomatov,

 • CLAP TROUCH TOMATOV,

 • Vírusová tabaková mozaika.

Napriek vysokej imunitosti závodu však stále potrebuje neustálu starostlivosť a ochranu.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Paradajka tlakollal de matamoros

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Paradajka tlakollal de matamoros

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Paradajka tlakollal de matamorosPhytofluoroParadajka tlakollal de matamorosNafúknutý rosaParadajka tlakollal de matamorosVrcholParadajka tlakollal de matamorosClapporiosParadajka tlakollal de matamorosŠedý ganilParadajka tlakollal de matamorosTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Paradajky tejto odrody s ľahkosťou tolerujú teplo a dokonca silné sucho, ale zároveň absolútne netolerujú tiene. Nadmerná vlhkosť môže tiež negatívne ovplyvniť ich stav, takže pred výsadbou stojí za to, že stojí za to, že je to starať o miesto pristátia a o konštantných poveternostných podmienkach. Ak okolnosti nespĺňajú potreby týchto rastlín, potom si môžete vybrať vhodnejšie odrody z rôznych možností.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár