Paradajkové pôdne huby

 • Autori: FBGNU „Federálne vedecké centrum rastlinného rastu“
 • Rok predpokladov: 1950
 • Názvy synonymá: Pozemné húb 1180
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 96-112
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, pre skleníky
 • Obchodovateľnosť: Dobré

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Group hubár – veľmi stará odroda. Ale môže byť brilantne súťažiaci s najnovším vývojom chovateľov. A preto musia byť charakteristiky takejto závodu preskúmané ako hlboko a komplexne.

História odstránenia

Vývoj paradajok z pôdnej húb sa uskutočnil vo FGBU „Federálne vedecké centrum zeleniny“. To bolo dovolené používať v roku 1950. Potom bola inštitúcia volaná inak – Fungi Experimentálna zeleninová stanica. Kultúra má alternatívny názov – pôdna huba 1180. V tomto závode bola celá sila Sibírskej chovateľskej školy stelesnená v ranom štádiu.

Popis odrôd

Pozemná huba – vynikajúci určený stupeň. Týka sa univerzálnej skupiny. Kríky majú výšku len 0,4-0,52 m. Semi-poprotym paradajky sa rozlišujú médiom. Zelené lístie má priemernú veľkosť, zistené známky.

Paradajka môže rásť znovu po plodní. Akonáhle staré výhonky dávajú takmer všetku moc ovocia, začínajú vydávať nové stonky. Získanie paradajok z týchto stoniek je však možné len v obmedzených množstvách. V Kolekcii Eastern Birch sa bude musieť vykonať v fáze zrelosti mlieka. Ale aj plodina bude dobre spať a oddeliť od kríka, pretože s ním nevyskytujú žiadne problémy.

Hlavné kvality ovocia

Práve sa objavili bobule pôdnej huby majú jednoduchú zelenú farbu. Priľahlé k ploche ovocia bude mať tmavozelenú farbu. Zrelé ovocie sú tradične červené. Hmotnosť paradajok sa pohybuje od 0,055 do 0,09 kg. Bobule môžu byť zaoblené alebo ploché kruhovo, ale v každom prípade sú páska slabo vyjadrené.

Na povrchu ovocia je hladká koža. Je dosť tenká. Bobule vyrastajú z jednoduchých kvetenstiev. Prvá plodná kvetenstvo sa vytvára viac ako 6 alebo 7 listov. Následné kvetenstvo sa bude vyvinúť po 1-2 listoch.

Charakteristiky

Smart hubár mäso. Pre ňu je typická vysoká šťava. Podiel sušiny v ovocí je najmenej 4.3 a nie viac ako 5,9%. Opis chuti je veľmi odlišný od rôznych ľudí. Uveďte tak nasýtenú sladkosť a výraznú súpravu.

Dozrievanie a plodnenie

Huba huby – typické skoré paradajky. Medzi detekciou prvých zelených výhonkov a schopnosť odstrániť ovocie prechádza od 96 do 112 dní. Zberné kryty Júl a august. Ale v konkrétnom roku v konkrétnom území sa tieto termíny môžu mierne posunúť.

Výnos

V pestovaní plantáže sa trieda poskytuje 173 až 420 centov na 1 hektár. Podobné proporcie sú pozorované v záhradnej kultúre. V útulku odstráňte až 8 kg 1 kg bobule. M. Vonkajšie úrody dosiahne 6 kg. Preto možno dospieť k záveru, že sa hrá dôležitá úloha:

 • výber optimálnej oblasti;
 • Správna voľba času pristátia;
 • Opatrenia osobitného starostlivosti.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Na miestach s priaznivým podnebím je možné zasiať semená do kontajnerov v marci. Ak sú podmienky v regióne trochu horšie, je lepšie ho odložiť až do apríla. Osobitné termíny povedia skutočné počasie. Transplantácia na otvorenie zeme sa teda vykonáva v máji alebo dokonca v júni. Súčasne, primárne vedené pripravenosť pôdy a samotných sadenice.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Odporúčané miesto paradajky podľa schémy 300×400 mm. Na 1 „Square“ môže mať 3 alebo 4 kópie. V prvom prípade bude ľahšie poskytovať odbornú starostlivosť. V druhej voľbe môžete dosiahnuť mierne vyššiu plodnosť.

Pestovanie a starostlivosť

Ako paradajka je nízka, nie je potrebná jeho podväzok. Táto výhoda sa týka aj lokality so silným vetrom. Formulár Bush je nevyhnutný v 1 alebo 2 stonke. Odroda sa považuje za odolnosť voči fytoofluoróze, ale dodatočné opatrenia nie sú nadbytočné. Pôdne huby pomerne regály na zimu a môže byť zanedbané na spojenie ovocia pri nízkych teplotách.

Presne charakterizovať jeho odolnosť voči silným teplom a suchom nie je možnosť. Je však nepravdepodobné, že by to bolo obzvlášť vysoké, vzhľadom na špecializáciu kultúry. Nebezpečenstvo predstavuje praskanie ovocia. Rastlina môže byť pestovaná v otvorenej pôde av skleníku pod filmom. Ale skleníky z polykarbonátu nie sú príliš vhodné pre podobnú odrodu.

Kvôli tenkej šupke s zavlažovaním inackera, je ľahké stretnúť sa s plodovou plodov. Zavlažovanie pod koreňovým vedením 3-krát týždenne – ich frekvencia vám umožňuje kompenzovať relatívnu skromnosť objemu vody. Hnojivá v pôde je mimoriadne užitočné. Rýchlosť pestovania vám umožňuje robiť bez kŕmenia počas vegetatívneho cyklu. Boj proti hubovým infekciám sa vykonáva s medenou parou alebo burgundovou tekutinou.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: