Paradajkový svetlý drahokam

  • Autori: Brad Bates, USA
  • Názvy synonymá: Lucid Gem, Clear Gem, Skutočný Jewel
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Univerzálny
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 110-120
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: 180

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajkový svetlý drahokam (lucid drahokamy, skutočný šperk, čistý drahokam) – odroda s originálnym farbivom a vynikajúcou chuťou. Bol odstránený v USA v roku 2015. Odroda Autor – Brad Bates, Farm Majiteľ Farm Wild Boar Farms („Wild Caban“) v Kalifornii.

História odstránenia

Špecializácia spoločnosti „Wild Caban“ je exotická škála paradajok, s nezvyčajnou farbou alebo chuťou. Rozsah spoločností je už viac ako 100 odrôd, svetlý gem prichádza v prvej päť najčastejšie zakúpenej. Táto odroda je dvojča inej slávnej odrody modrej krásy (modrá krása). Obidve odrody sú podobné formy, konzistenciu, chuť, ale líšia sa vo farbe. Modrá krása – Black-zastrešiteľné paradajka s jasne červenou buničkou, svetlý drahokam – majiteľ fialovej amber ovocie s oranžovo-červenou buničinou.

Popis odrôd

Zoradiť podľa 1,8 metra. Foliage Stredomorské, pevniny, bez stínia. Priemer úmrtnosti. Busty tenké, elegantné, úzke. Stonky nie sú tuk, ale krásne. Bush má harmonickú štruktúru, v sadenivých semenách sa rýchlo stáva jedným z najvyšších. Rýchlosť energie a rastu sú pomerne vysoké.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie ploché kruhové, mediterline, vážiace 150-200 gramov. Rebrovaný. Farbenie v nezrelé ovocie svetlo zelená s ťahmi. Postupne žlté paradajky. V plne sofistikovanom stave sa stanú jasne oranžovou žltou s miestami anthocien. Ovocie vyzerajú veľmi elegantné. Nasýtené žlto-oranžové mäso s chladičovým centrom. Paradajky vo vnútri multi-komory, kamery s semenami malými, stenami medzi nimi silné, mäsité, sú umiestnené okolo pevného centra – to všetko vám umožňuje pripísať odrody do kategórie Bifu paradajky. V jednej kefke môže byť až 3 ovocie.

Charakteristiky

Chuť nádherný, sladký s ovocnými poznámkami. Paradajka je ideálna pre čerstvé použitie v low-handed forme. Vyzerá to takľko na paradajke, koľko je na exotickom ovocí, ktoré je schopné ozdobiť tabuľku sám o sebe. Peňosť vynikajúca, paradajky sú schopní udržať vynikajúcu chuť a konzistenciu 3-4 týždňov.

Dozrievanie a plodnenie

Odroda je stredoveká, dozrieva 110-120 dní po vzniku výhonkov. Paradajka má jedinečnú schopnosť udržiavať svoje vlastnosti. Aj keď prispejeme k zberu, bez toho, aby sme zozbierali už zrelé paradajky, nemôžete sa báť, že ovocie bude rozptýliť alebo zmäkčiť. Perevanim alebo opustenie paradajok strácajú časť ovocnej arómy, inak zostávajú rovnaké.

Výnos

Výťažok je vynikajúci – 8-10 kg od 1 kV. M.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Sadenice sú zadržané ako štandard: stredný koniec marca. Na trvalého miesta pôdy od polovice mája až do začiatku júna, v závislosti od možností a podmienok. V Urals a na Sibíri je pristátie paradajok v otvorenom pozemku možná nie skôr ako prvá polovica júna, skoršie pristátie je riskantné, alebo potrebujú prístrešok.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Paradajkový svetlý drahokam

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Paradajkový svetlý drahokam

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Paradajkový svetlý drahokam

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Za 1 m2. M Pozemky 2-3 rastliny.

Pestovanie a starostlivosť

Bushový v úmysle, môžete vytvoriť v 3 bareloch, v podmienkach Ruskej federácie je lepšie v 1-2. Garter je povinná, kmene odrody nie sú príliš silné a úroda je ťažká. Krehová podpora odroda schopná.

Rozmanitosť je odstránená v Kalifornii, takže miluje bohaté slnko. Listy v dozrievaní plodín lepšie. Dole, najlepšie držať úplne holé.

K teplu je stupeň stabilný, kvety sa nepredaj, ale, rovnako ako všetky paradajky, môžu existovať problémy s viazaním. Pomôže to dvakrát zalievanie za deň (ráno a večer, časť. Obyčajná), tieňovanie, manuálne trasenie kefiek, alebo prenos peľu s kefou. Postup opeľovania sa vykonáva ráno, po tomto rastlinách.

Paradajky milujú hojnú vlhkosť, ale jeho prebytok bude negatívne ovplyvniť chuť ovocia svetlého klendu. Stanú sa trochu čerstvejšie. Takže neexistujú žiadne problémy s bilanciou vody, potrebujete dôkladnú predbežnú prípravu pôdy. Mal by byť veľmi voľná, dobre vysielacia vlhkosť. V takej pôde, menej rizík na vylete paradajky. Ak chcete určiť čas zavlažovania, môže byť pôda manuálne skontrolovať – ​​ak sa suší 2,5 cm, je čas naliať.

Napriek pôvodu je stupeň dosť pretrvávajúca a zdravá, nie je chorý vertex rot a fytoofluoróza. Striekanie kyselinou boritou, roztokom Ash, „fytoosporín“ alebo dusičnan vápenatého bude užitočný. Paradajky sa stanú ešte sladšími a samotné rastliny sú odolnejšie voči bakteriálnym a plesňovým ochoreniam.

Paradajkový svetlý drahokam

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Paradajkový svetlý drahokamKvasinkaParadajkový svetlý drahokamKyselina boritáParadajkový svetlý drahokamJódParadajkový svetlý drahokamPopolParadajkový svetlý drahokamVápnik selitraParadajkový svetlý drahokamkyselina jantárováParadajkový svetlý drahokamSérumParadajkový svetlý drahokamPeroxid vodíkaParadajkový svetlý drahokamKuracie vrhParadajkový svetlý drahokamSódaParadajkový svetlý drahokamSpievaťParadajkový svetlý drahokamMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Paradajkový svetlý drahokam

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Paradajkový svetlý drahokam

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Paradajkový svetlý drahokamPhytofluoroParadajkový svetlý drahokamNafúknutý rosaParadajkový svetlý drahokamVrcholParadajkový svetlý drahokamClapporiosParadajkový svetlý drahokamŠedý ganilParadajkový svetlý drahokamTobacco mozaikový vírus

Recenzie Recenzie

Odroda svetlý drahokamy nemá rovnaké. Kombinácia tmavej fialovej a jantárovej oranžovej v obraze ovocia je veľmi pôsobivý. Ovocie sú svietili. Telo vyzerá úžasne chutné, pripomína mango, ananás alebo maracuy a ospravedlňuje čakanie na chuť.

Recenzie pre rôzne. Záhradníci hodnotia kolekciu buď ako stredné alebo tak vysoko. Bush Active a Hardy. Žiadne negatívne recenzie. Takmer každý, kto sa snažil pestovať stupeň, ho prebiehajú.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár