Parato Union 8

 • Autori: pôvod – praktizujúci. ALE.
 • Rok predpokladov: 1996
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Čerstvé použitie, na losos a konzervovanie
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 102-117
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Prepravovateľnosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Hybridná škála paradajok Union 8 bola odvodená v 90. rokoch dvadsiateho storočia. Potom došlo k vysokému výnosu na programe, a v tomto sa podarilo. Okrem toho sa paradajky vyznačujú vynikajúcim plodom, priateľským plodovaním, vynikajúcim výhľadom na produkt.

História odstránenia

Autor a pôvodca Hybrid – slávny chovateľ z Rostov-on-Don Maunakov Aleksey Alekseevich. Žiadosť o prijatie na použitie bola podaná v roku 1993, žalobca vystúpil podnesterskej NIS. Po skúškach prvej generácie hybrid, Únia 8 je uvedená v zoznamoch štátnych registrov v Ruskej federácii a odporúča sa pre výrobu komodít v roku 1996.

Popis odrôd

Tomato Hybrid je nepohodlná rastlina. Bush sa rozlišuje determinantom rastu, ktorý dosahuje 70 až 100 centimetrov. Závod je silne rozvetvený, relevantný priemer. Obyčajné, stredne veľké lístie, farba listu tmavo zelená, sú stredne spred, hostesky. Kvetenstvo môžu byť jednoduché, ako aj medziprodukty. Prvá kefa sa zobrazí nad 6-7 listov, ďalej vo forme každého 1-2 listov. Paradajky s kĺbovými plodmi.

Hlavné kvality ovocia

Hybridný paradajkový zväz 8 má formulár s plochým ukončeným. Koža hladká, maľovaná v jasnej červenej farbe. V každom plodoch 4-5 hniezd. Hmotnosť paradajok – od 70 do 100 g.

Charakteristiky

Chuť zrelého ovocia Únie 8 sa odhaduje ako dobrý, dokonca vynikajúci. Zloženie produktu:

 • Suché látky – 4,3-4,9%;
 • Spoločný cukor – 2,0-2,8%;
 • Kyselina askorbová – 11,8-17,8 mg na 100 gramov surovej látky;
 • Kyslosť – 0,43-0,55%.

Užitočné paradajky opísanej hybridnej odrody sa odporúča používať čerstvé.

Dozrievanie a plodenie

Union 8 je skorý hybridný. Ovocie kultúry začína 102-117 dní po semene.

Výnos

Hybridný výťažok je v priemere pomerne vysoký, je to 9-11 kg / m2.

Ak berieme do úvahy priemyselné pestovanie, potom v rôznych regiónoch, ukazovatele budú iné. Vo severnom Kaukaze zaregistrovaných obvinenia komerčných plodov v rámci hraníc 376-803 c / ha, v území Stavropolu bol maximálny výnos zostavený v množstve 840 c / ha. Na spodnej VOLGA – 500-1094 C / HA, a maximum sa ukázalo v regióne ASTRAKHAN – 1094 C / ha.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie semien Hybrid Union 8 za účelom rastúcich sadeníc stráviť v marci, vopred, to znamená, že v 45-55 dňoch pred pristátím v zemi. Pokiaľ ide o prenos sadeníc na miesto kultivácie, sa deje pre skleník v máji, na otvorených postele – v júni.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Kultúra sa odporúča umiestniť, vzhľadom na určitú hustotu vykládky o 1 m2. Na takejto oblasti je potrebné zasadiť viac ako 4-5 rastlín. Optimálna schéma – 40×60 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Aby sa výťažok opísanej hybridnej odrody mali vysoké, kríky musia tvoriť. Na otvorenej pôde dovolenky 1-2 stonky, v interiéri – 2-3. Rovnako ako kultivovaná kultúra budú potrebné jednoduché odchodové aktivity, ako napríklad pravidelné zavlažovanie odolného voči needrálnej vode, uvoľnenie, burín, kŕmenie organickým a meriajúcim.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Parato Union 8 má charakteristické a iné hybridy vysokej imunity vyvinuté na genetickej úrovni. Takže sa rozlišuje strednou odolnosťou voči fytoofluoróze, ako aj na vrchol hniloby ovocia, stredne prítomný na makrosporiózu. Dobrá imunita v kultúre na alternatív a VTM (vírus tabakovej mozaiky).

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Extrémne poveternostné podmienky nemajú tiež žiadny silný vplyv na vývoj paradajok, pretože Únia 8 je dobre prispôsobená výkyvom teploty a chladu a na zdĺhavý dážď.

Rastúce regióny

Podľa štátneho webu, hybrid je zónovaný v severnom kaukazskom, Nizhnevolzhskom, ako aj regiónoch West Siberian.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: