Peach Frost

  • Autori: Výber Weinberger, Spojené štáty
  • Názvy synonymá: Frost
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Čas dozrievania: Stredná sila
  • Účel: Na spotrebu v čerstvej forme, na konzervovanie
  • Výnos: Vysoká
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Prepravovateľnosť: Vysoká
  • Rastúce regióny: Vhodné pre severné regióny
  • Distribúcia kosti z buničiny: Dobré

Pozrite si všetky charakteristiky

Mnoho hoteli DACKETS, Výber broskýň pohľad na pristátie, uprednostňuje overené odrody s jednoduchým poľnohospodárskym inžinierstvom, ktoré sú slávne na celom svete. To zahŕňa odrody strednej odrody amerického výberu.

História odstránenia

Peach Frost je relatívne nová trieda, odvodená z dôvodu starostlivých diel amerických chovateľov, ktorých hlavnou úlohou bolo vytvoriť zimnú kultúru s rýchlou adaptáciou na klímu. Frick Kultúra Frost je jasným zástupcom výberu Weinberger. Odporúča sa pre pestovanie broskyňa vo všetkých klimatických zónach Ruska vrátane severných regiónov.

Popis odrôd

Frost je strom strednej triedy s miernou rozťahmi vetiev a nie je veľmi zhrubná koruna so svetlými zelenými listami. Kompaktná kultúra je charakterizovaná silným centrálnym trubom, flexibilnými vetvami svetlohnedého farby a vyvinutý koreňový systém. Kvitnúce strom neskôr – v máji. V tejto dobe je Krona Thick pokrytá malými kvetmi, pekný zápach.

Ovocná charakteristika

Americká Peach Frost je rozsiahla odroda. Hmotnosť ovocia dosahuje 200 gramov, ale v južnom prúžku broskýň rast väčší – 220-250 g. Forma ovocia je správna – zaoblená s plochým povrchom, na ktorej je viditeľný hrubý okraj. Zrelé ovocie majú žltú oranžovú farbu, zriedili takmer po celom povrchu s bledý červený červenať. Odlúpnite ovocie je dosť husté, ale bez tuhosti.

Účel ovocia je univerzálny – sú konzumované čerstvé, aplikované pri varení, konzervácii, recyklácii. Po odstránení ovocia zo stromu sa môže prepravovať aj na dlhé vzdialenosti bez straty kvality výrobku. Ovocie trvajúce trvalé – až 2 týždne v chladničke. Zmäkčovacie broskyne sa vyskytujú postupne.

Chuť vlastnosti

Ovocie kvality chuti sú vynikajúce. Žlto-oranžová buničina má priemernú hustotu, malé vlákno, citlivosť, mäsitosť a šťavnatosť. Svetlá sladkosť prevláda prevláda, doplnená silnou ovocnou medovou arómou. Niekedy, s daždivým letným obdobím, broskyne získavajú príjemnú mačku. Kosť vo vnútri plodu sa ľahko oddelí od buničiny. Mimoriadne hodnoty je mäso ovocia, ktorá obsahuje obrovské množstvo vitamínov B, E, K, C, ako aj Tubylových látok a Pektínu.

Dozrievanie a plodnenie

Frost je lahodný zástupca skupiny odrôd so stredne široký zrenie. Ovocná kultúra začína 2-3 roky po pristátí. Doba ovocia spadá na obdobie od 20. augusta. Ovocný strom stabilný a ročne.

Výnos

Vysoký výnos je jednou z výhod odrody. Za priaznivých podmienok za sezónu z jedného stromu môžete odstrániť z 20 na 40 kg šťavnatých broskýň.

Rastúce regióny

Frick čerstvý strom rastie a ovocie v rôznych klimatických zónach Ruska. Okrem toho je strom populárny na Ukrajine, ako aj mnoho krajín CIS.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Odroda je preto bez sebaobsluhy, preto v stromoch, poliežky nepotrebujú. Ďalšie priečny opelenie, ktorý je možný, keď vylodenie v časti Donor Trees, môže pozitívne ovplyvniť dynamiku výnosov.

Pestovanie a starostlivosť

Výsadba stromčeka je lepšie stráviť na konci marca – začiatkom apríla, akonáhle je počasie stabilizované a trochu teplejšie. Saplings sa odporúča vybrať jednu / dvojité výšku 100-120 cm. Pri pristátí, musíte pozorovať vzdialenosť medzi stromami – najmenej 3-4 metrov, pretože broskyňa nemá rád shaders.

Komplexná starostlivosť o broskyňa drevo zahŕňa pravidelné zalievanie, aplikácie hnojív, sanitárne orezávanie vetva, tvorba koruny, uvoľnenie a mulčovanie pôdy, prevencie vírusov a škodcov, ako aj prípravu na zimu.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Ovocie strom má vysoký odolnosť proti mrazu, s nízkymi teplotami -25 … 32 stupňov, pričom potrebuje prístrešok na zimné obdobie. Na tento účel sú zvláštne kolíky poháňané a kmeň stromu je zabalený do burlap alebo iného špeciálneho materiálu. Tam je ďalšia možnosť úkrytu – okolo trupu je inštalovaná kartónová krabica a pokrytá filmom.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odolnosť voči mnohým chorobám a invázii škodcov v kultúre je dobrá. Extrémne zriedka strom je chorý s plesňou a curlovým listom. Pokiaľ ide o inváziu hmyzu, broskyňa je atraktívna len pre tly, aby sa zbavili, ktoré včasné preventívne spracovanie insekticídy pomôžu.

Požiadavky na pôdne klimatické podmienky

Optimálne na pestovanie broskyňových dreva je voľná, priedušná, úrodná pôda s neutrálnou alebo zníženou kyslosťou. Pozemok by mal byť na ľahkej výške, kde je prístup k vzduchu, tepla a svetla, ale podzemná voda má hlboko, pretože stagnácia vlhkosti môže zničiť koreňový systém. Negatívny vývoj môže ovplyvniť návrhy, predĺžené shadery a vlhkosť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: