Pear Century

  • Autori: Falkenberg E. ALE., Pankratova A. E. (FGBNU „Ural Federal Agrárne výskumné centrum pobočky Ruskej akadémie vied“)
  • Sa objavili pri prekročení: Ussuriyskaya hruška 41-16-1 x Kultúrna hruška № 143
  • Rok predpokladov: 2015
  • Hmotnosť plodu, g: 160-280
  • Načasovanie dozrievania: Jeseň
  • Trvanie odstránenia ovocia: V polovici septembra
  • Účel: Dezert
  • Typ rastu: Pamätník
  • Výnos: Vysoká
  • Výška, M: 4-5

Pozrite si všetky charakteristiky

Century Pear Grade je povolené používať v roku 2015. To vám umožní získať veľké plnohodnotné úrody, takže sa teší veľkej popularite medzi záhradkami.

Popis odrôd

PEAR, storočia označuje priemerné druhy. Dospelý výška zdravého stromu môže dosiahnuť asi 4-5 metrov. Krone Roulago. Strieľa tiež zaoblené hnedé. Priemer úmrtnosti. Plechy majú pomerne veľkú veľkosť, sú jasné zelené farby, vajcia v tvare. Povrch listov mierne lesklý.

Ovocná charakteristika

Formulár v zdravých ovociach hruška. Majú veľké veľkosti, hmotnosť jedného plodu môže byť približne 160-280 gramov. Maľovanie sú zvyčajne zeleno-žlté.

Dužina zrelého ovocia, bez inklúzií. Jej farba je biela. Trvanie skladovania roztrhaného ovocia je 1-1,5 mesiace.

Chuť vlastnosti

Hrušky tejto odrody majú príjemnú kyslú sladkú chuť. Hodnotenie ochutnávky bolo 4,9 bodu.

Dozrievanie a plodnenie

Pears CEUTHER sa vzťahuje na jesenné druhy. Termíny odstraňovania ovocia sa vyskytujú v polovici septembra. Frekvencia plodovania v rovnakom čase ročne.

Výnos

Táto špecifikácia má vysokú úroveň výnosu.

Pristátie

Pri plánovaní mladých sadeníc tejto hrušky je potrebné ponechať voľný priestor medzi rastlinami v 3,5-4 metroch. Medzi jednotlivými riadkami sú vzdialené aj 4-5 metrov.

Pestovanie a starostlivosť

Mladé sadenice sú vysadené na jeseň alebo na jar. Zároveň sa rozhodnúť pre pristátie je potrebné na juh. Miesto musí byť chránené pred vetrom.

Výsadba miest kopať vopred, ich hĺbka dosiahne 70-80 centimetrov. V spodnej časti každej digitálnej studne, plodná zemská vrstva, pozostávajúca z rašeliny, kompostu.

Najvyššie úhľadne stanoviť odnohu mladých sadeníc. Je rovnomerne umiestnený na spodnej časti jamiek. Korene budú musieť mierne posypať zem. Pôda okolo malých škvŕn. Potom by mala byť pôda hojne vylievaná.

Ak chcete získať maximálnu zber, výživné hnojivá by mali byť vykonané včas. Na jar stojí za to, aby sa kŕmenie dusíkom. Zvýši zelená hmotnosť. V lete sa používa na stimuláciu tvorby nestály.

Deficit tohto dôležitého prvku povedie k príliš skorému pádu z listových dosiek, ich žltnutie. Nadmerné množstvo dusíka však môže nepriaznivo ovplyvniť tieto ovocné stromy, popáleniny sa môžu objaviť na nich, škodlivé dusičnany začne v ovocí.

Často používa močovinu s dusíkom. Je to koncentrovaná kompozícia, ktorá sa často používa v preventívnych účely.

A hrušky budú potrebovať vo fosforu. Bez toho bude zle absorbovaný dusík. Okrem toho bude tento prvok zodpovedný za normálny rast a rozvoj koreňového systému rastlín, kvitnutia a plodovania.

Najčastejšie pre hrušky používajú špeciálne minerálne kompozície s fosforu, môžu byť tiež použité ako koreň, a ako extraxanitské kŕmenie. A tiež odporúča priniesť superfosfát.

Mladé hrušky budú potrebovať draslík. Zabezpečí správny vývoj a rast. U dospelých stromov môže tento prvok zvýšiť imunitu. Draslík je lepšie priniesť v jesennej sezóne, aby sa priblížili na jar, ktorá látka úplne rozložila v zemi.

Vynikajúca možnosť pre hrušky budú komplexné hnojivá. Najčastejšie v nich v rovnakom čase obsahujú draslík, fosfor, dusík. Populárne možnosti sú také kompozície, ako sú diamophos, nitroposk.

Striekanie koruny na jar zložitých hnojív vám umožňuje stimulovať rast stromov, posilniť imunitu, zlepšuje plod. A takýto postup môže byť vykonaný pre mladých aj dospelých rastlín.

Organické hnojivá zaberajú dôležité miesto. Najčastejšie hnoj a humus. Niekedy sa použil vták vrh, ale môže sa užívať len v jarnom období. Táto látka umožní stimulovať rast vegetácie.

Venate Organické hnojivo je drevený popol. To vám umožní znížiť úroveň kyslosti pôdy, nahrádza potašovaciu kŕmenie. Okrem toho obsahuje veľký počet potrebných makroelementov a stopových prvkov.

Stojí za to pripomenúť, že hruška potrebuje periodické orezávanie. Malo by sa vykonať na jar. Počas tohto postupu odstráňte staré a poškodené choré pobočky. Zároveň budú musieť byť potrebné liečiť špeciálne dezinfekčné prostriedky alebo jednoducho whitewash.

Nesmieme zabudnúť na pravidelné zavlažovanie. Jeden strom v priemere by mal ponechať 30 litrov vody. Keď sa vyskytne teplo suchého počasia, takéto postupy sa budú vykonávať len večer.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: