Prečo sa škvrny objavia na listoch Apple Tree a čo robiť?

Na Apple Listy si môžete často všimnúť škvrny rôznych odtieňov. Spravidla ukazujú, že strom je chorý a musí byť urýchlene liečený. V opačnom prípade existuje obrovské riziko, že zostane bez zberu. O tom, aké choroby sú schopné spôsobovať spinty a ako s nimi zaobchádzať, povedzte mi v tomto článku.

Hlavné príčiny vzhľadu

Chrast

Toto ochorenie je považované za jeden z najnebezpečnejších pre Apple Stromy. Má hunkálny pôvod a je veľmi aktívne zarážajúci strom. Zvlášť rýchle ochorenie sa šíri za znížených teplotách a vysokej úrovni vlhkosti. Skutočnosť, že strom ochorel ako pasáž, svedčí o prítomnosti malých škvŕn, bodov a yasers na lístie. V priebehu času, škvrny začínajú pretekať zo stredu a potom crack, pretože rastlina sa dá ľahko infikovať hnilobou.

Čím viac choroby postupuje, slabšie sa strom Apple stáva: Začína vyhodiť listy a ovocie, ktoré sú tiež pokryté škvrnami. Ak sa jablká pobyt na pobočke, stratia svoj vkus a externé odvolanie. Túto chorobu je možné liečiť pomocou biopreparácií. Spracovanie v preventívnych účely, ktoré pomôžu zabrániť výskytu choroby, nezabudnite.

Hrdza

Ďalšie plesňové ochorenie, ktorého prítomnosť dokazuje početné ryšavky, tmavo-červené, oranžové škvrny na lístie, s čiernymi bodkami vo vnútri. Často sa ochorenie prenáša na strom z jalovec. V rovnakej dobe, krakovanie kôry spočiatku dochádza, pestovatelia hnedého a hlienu sú vytvorené v trhlinách, a potom, čo sa ochorenie začne vyzrážať a jablkové telá.

Liečiť túto chorobu. Na to je potrebné zbaviť postihnutých častí stromu, vrátane lístia, pobočiek alebo ovocia. Všimnite si, že opúšťajú časti, na ktorých sú škvrny, ktoré nerozlišujú s veľkou veľkosťou. Po odstránení postihnutých častí je potrebné vykonať spracovanie dreva chemikáliami.

Prečítajte si viac  Tomato Giroby srdce

Nafúknutý rosa

Choroba, ku ktorej je strom infikovaný plesňovými spormi. Spravidla sa prejavuje v poslednom jarnom mesiaci. Prítomnosť ochorenia počas tohto obdobia dokazuje serióznu daň, ktorá je vytvorená na mladých lístiach a kvetenstve. V prekvapených púčikoch nie sú tvorené Zerovy a choré listy začína zvitok a zomrieť. Ak sa choroba objavila počas tvorby jabĺk, potom sa na nich objaví sieť z korkového tkaniva.

Ak sa chcete zbaviť choroby, je potrebné odstrániť všetky postihnuté oblasti a spracovať miesta rezy fungicídnych činidiel.

Buuray Spotty

Druhé meno tejto hubovej choroby – Marsoniosis. Najčastejšie sa objavuje na tých stromoch, ktorých korene dostanú príliš málo pozornosti. Toto ochorenie je aktívne pozoruhodné kvetenstvo, čo je dôvod, prečo jablkový strom nedáva veľké množstvo ovocia. Na prítomnosti rastliny ochorenia svedčia nerovnomerné škvrny žltkastého odtieňa. Môžu mať hnedý „ráfik“, a môžu to urobiť bez neho.

S vývojom ochorenia listu a mladých výhonkov začínajú drž hubu, suché a vypadnúť, ktoré bráni rozvoju jabĺk. Aby sa zbavili choroby, strom musí byť postriekaný fungicídnymi prípravkami a antibiotikami.

Bakteriálne horenie

Táto choroba je aktivovaná na jar, keď sa vetvy a obličky stávajú hnedými. S vývojom ochorenia, začnú čierne a suché mladé výhonky, čierne škvrny sú vytvorené na lístie – nekróza tkaniva. Pacient stromu začína napučať, objavia sa vredy, ktorých hranice majú fialový odtieň. Zvyčajne pochádza akustická aróma z postihnutých oblastí. Ďalej, vredy začínajú vyschnúť, stmavnú a zmiznú. Zmeškaná kôra bude viditeľná.

Ovocie

Druhé meno tejto nebezpečnej plesňovej choroby – Monilióza. Ak rastlina s touto chorobou ochorela, potom jeho ovocné vetvy, kvety s barmérmi a výhonkami dostanú popáleniny a potom začať vyschnúť. Po dlhú dobu pokračujú zostať na strome, nepatria. Ovocie Apple Strom sa môže hniť. Zvyčajne sa toto ochorenie vzťahuje na vietor a spor a aktívne sa vyvíja s chladným a mokrým pružinou.

Prečítajte si viac  Prečo sa objavila hrdzala v hruške a čo robiť?

Chloróza

Chloróza je menej častý jav. S tým je proces tvorby chlorofylu v listoch narušený, získavajú bledozelený alebo žltkastý odtieň. Okrem toho, živiny prestanú normálne vstupujú do výhonkov, čo najviac vplyvom na ich vývoj.

Najčastejšie sa chloróza vyskytuje v dôsledku mechanického poškodenia kôry a účinku mrazov v zime. Kôra pacienta začína zomrieť alebo byť pokrytá trhlinami, kde škodlivé huby spôsobujúce root alebo kmeň rúpi.

Mechanické poškodenie

Najčastejšie je to mechanické poškodenie, že hlavnou príčinou stromovej infekcie sa stane. Tam môže vzniknúť také škôd s rôznymi okolnosťami: počas búrky, zbierka ovocia, počas prepravy.

V každom prípade musí byť poškodená dezinfikovaná, inak môže trpieť rastlina.

Preskúmanie finančných prostriedkov na liečbu

Ak strom nie je liečený, to znamená, že vysoké riziko straty plodiny a samotná rastlina môže zomrieť. Je to potrebné, akoby ste si všimli, že prvé príznaky nie je spustenie ochorenia. Na boj proti škvrnám na listoch Apple stromu, odporúča sa použiť nasledujúce prostriedky: „fytomycín“, „rajak“ a zlodej. Najlepšie sa ukázať v praxi.

  • „Fitomycin“ – Toto je biologické činidlo, ktoré pôsobí ako analóg prírodného antibiotika a je platný po pol deň po spracovaní. Nepokazuje mikroflóru Zeme, v ktorej jablkový strom rastie a nemá negatívny vplyv na teplokrvnú. Odporúča sa najmä použiť tento liek počas moniliózy alebo bakteriálneho horenia.
  • „Rajak“ – Toto je ďalší nástroj, ktorý je schopný aktívne bojovať proti hubám, často ho odporúča používať, keď jasnejšie alebo plesne. Liečivo rýchlo absorbuje, čo sa deje 2 hodiny po ošetrení, dáva dlhý účinok, zatiaľ čo prší nie je hrozné.
  • Kvapalina Bordeaux – Toto je jeden z najobľúbenejších prostriedkov na boj proti chorobám, či už ide o priechod, ovocné hniloby alebo inú škvrnitú. Použite liek je celkom jednoduché: musí sa len zriediť vodou. Plus tento fond je, že nespôsobuje popáleniny. Začne ho používať skoro na jar a počas vegetačného obdobia.
Prečítajte si viac  Ako správne kravatu BlackBerry?

Všimnite si, že pri spracovaní stromu, ktorýkoľvek z týchto prostriedkov musí nasledovať bezpečnostné zariadenia: Nezanedbávajte respirátor a ochranný odev. V opačnom prípade existuje riziko poškodenia vášho zdravia.

Preventívne opatrenia

Dodržiavanie preventívnych opatrení pomáha predchádzať vzniku chorôb alebo sa ich zbaviť času. Po zbere plodov bližšie k na jeseň sa musia zbierať všetky staré listy. To je vysvetlené skutočnosťou, že na takýchto lístie môže existovať škodlivé plesňové spory. Okrem toho môžu tiež skryť škodcov. Venujte veľkú pozornosť výberu sadenice na pristátie: musia byť hladké, bez viditeľného poškodenia. Bojovať so škodlivým hmyzom. Často sú často bunkami infekčných chorôb. Okrem toho škodcovia často spomaľujú vývoj dreva, kŕmenie jeho džúsov a iných užitočných látok.

Pravidelne dezinfikujte záhradný inventár. V opačnom prípade existuje riziko pre prenos infekcie z postihnutého stromu. Pri nízkych teplotách, jablkové stromy výhodne teplé. Na to môžete plemeno vedľa The Bonfire Tree.

Nezabudnite na profylaktické stromy. To pomôže zabrániť výskytu chorôb.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: