Strawberry Ženeva

  • Autori: USA
  • Názvy synonymá: Ženeva
  • Chuť: sladký
  • Veľkosť: Veľký
  • Hmotnosť: 25-30 gr
  • Výnos: 0,1-0,15 kg s krovím
  • Oprava: Áno
  • Načasovanie dozrievania: Skoro
  • Výhody: Stabilné plodnenie aj s nepriaznivými poveternostnými podmienkami
  • Účel: Univerzálny

Pozrite si všetky charakteristiky

Jahody rastú takmer od akéhokoľvek poklesu. Záhradníci uprednostňujú odrody s vysokými výťažkami, veľkými bobuliami a vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami. Takéto odrody zahŕňajú odnímateľnú škálu jahodových Ženevov.

História odstraňovania odrôd

Genevová trieda (Ženeva) priniesla amerických chovateľov. Stalo sa to v 80. rokoch XX storočia. A po 10 rokoch potom sa Ženeva začala často stretávať v lôžok milencov z rôznych krajín sveta.

Popis odrôd

Charakteristickým znakom odrody je stabilná plodina aj pri nepriaznivých poveternostných podmienkach. BUSTA Výška 25-30 cm, šírenie, výkonné. Listy sú svetlé zelené, sú umiestnené na dlhých tuhých, s dobre viditeľnými zubínmi okolo okrajov. Kvetinové farby sa trochu opierajú o zem. 6-7 MUSTNY NA BUSKU. Pridelenie odrody – Universal. Bobule sú dobré ako v čerstvej a konzervovanej forme. Vysoká úroveň a náklad.

Načasovanie dozrievania

Ženeva sa vzťahuje na odrody s predčasným zrenia. Vintage dozrieva vlny. Prvé bobule sa objavujú na začiatku leta. Až do polovice júna končí prvá fáza dozrievania bobúľ. Potom existuje krátka doba zvyšku rastliny. Trvá o niečo viac ako 2 týždne a začne sa re-blossom. Rastlina hodí fúzy. V prvej dekáde júla plodia začína znova.

Ak je fúzy vydané fúzy so zásuvkami zakorenené, potom po vzniku 7 listov začína kvitnúť.

Bobule možno zbierať nielen na materské kríky, ale aj na mladých rastlinách.

Termín plodnosti Ženevy sa tiahne, pokračuje až do prvého jesenného chladu.

Výnos

Stupeň dáva dobrú úrodu. Bobule na Bush sa zvyčajne deje od 0,1 do 0,15 kg.

Bobule a ich chuť

Jasné červené bobule, lesklé, veľké, vážiace v priemere 25-30 g. Sú to skrátený-kužeľový tvar, rebrovaný. Špicatý hrot niekedy zostáva ľahká. Červené tieň mäso, veľmi šťavnaté a husté. Veľmi sladké bobule s ťažkou jahodovou arómou. Picky často existujú dôkladné bobule.

Vlastnosti pestovania

Rast Ženeva Odporúčaná na Agrovolock alebo HISTE LOPS. Udržiava bobule z znečistenia Zeme počas dažďa a tiež ušetrí nízke bobule z vysielania.

Závod vyžaduje hojné zalievanie. Ale kvôli povrchu koreňov je potrebné s opatrnosťou. Je lepšie použiť malé množstvo vody, ale napájanie je často. Ak neexistuje dážď, potom zavinené jahody tejto odrody každé 2 dni, pretože to netoleruje nedostatok vlhkosti.

Kúpanie sa uskutočňuje jemne, aby neboli zraniť korene, ktorý sa nachádza v blízkosti povrchu Zeme.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pre postele Vyberte si solárny, chránený proti vetru, dobre osvetlené miesto. Nie je vhodný pre Ženevské rašeliny a dernovo-podzolové pôdy.

Vzdialenosť medzi kríkmi by mala byť veľká, asi 40 cm. Aisle – 70 cm.

Strawberry Geneva môže zasadiť pod oblúkmi alebo v skleníkových podmienkach.

Na jednom mieste môže byť pestovaný nie viac ako 2-3 roky v rade.

Opeľovanie

Kvety jahčina včely, čmeliaky. Ďalšie opelenie sa nevyžaduje.

Podriadený

V priebehu roka si môžete počas roka kŕmiť Ženeva. Močovina (karbamid) prispieva na začiatku jari. Jeseň môžete urobiť humus alebo kompostu. Odporúčame aj kŕmenie komplexných minerálnych hnojív po ukončení prvého plodovania.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Odroda má stredný odpor mrazu. Ak existuje hrozba pre ťažké mrazy, kríky musia byť ukradnuté. To platí najmä pre regióny s menšou zimou. Použitie pre prístrešok slamu, šupku.

Choroby a škodcov

Strawberry Geneva má vysokú odolnosť voči plesňovým ochoreniam. Ramularita (biela škvrnitá), svetlé miesto, šedé hniezdne takmer nie sú amrazy jahody tejto odrody. Ženeva ukazuje vysokú odolnosť voči plesňom.

Strawberry Ticks sú schopné poškodzovať kríky. Preto sa vedľa záhrady odporúča, aby zasadiť údržbu, mätu, levanduľa. To bude slúžiť ako preventívne opatrenie z strawberry lézie štetcami.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Tento stupeň záhradných jahôd sa pestuje buď zo semien, alebo metódou zakorenenia fúzy.

Semená sú umiestnené v chladničke, odchádzajú tam asi mesiac. Čas siatie by mal byť na konci februára.

Semená sú usporiadané na povrchu pripravenej zvlhčenej pôdy, balené v nízkych nádržiach. Vhodné pre toto použitie transparentné zásobníky z mäsových polotovarov. Na vrchole semien posypil tenkou vrstvou pôdy. Potom musí byť nádoba umiestniť na svetlo. Pred výskytom zárodkov sa teplota udržiava v rozsahu 22-25 stupňov nad nulou.

Výhonky sa objavujú nerovnomerne do 35-60 dní po siatí. Preto po vzniku prvých zárodkov je potrebné poskytnúť semenárky umelé osvetlenie.

Zbieranie sa vykonáva po výskyte druhého súčasného letáku. Mladá rastlina potrebuje kvapkové zalievanie. 10-14 dní pred jahodovým vylodenie v zemi musí byť naočkované.

Pri výbere metódy reprodukcie je potrebné zakoreniť po prvej vlne z dozrievania bobúľ.

Recenzie Recenzie

Záhradníci, ktorí rastú Ženevu, považujú za výskyt úspešnej práce chovateľov. Niet divu, že mnoho rokov, to bolo populárne medzi záhradkami. Treba poznamenať jeho vlastnosti, ako je výnos a veľký. Prideliť túto rozmanitosť jahôd okrem iného a pre vynikajúcu chuť, príjemnú vôňu bobúľ, ako aj možnosť chovu semien.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: