Strawberry fenella

 • Autori: Výskumná stanica East Molling (NIAB-EMR), Spojené kráľovstvo
 • Názvy synonymá: Fenella, Fiona
 • Chuť: sladký
 • Veľkosť: Veľký
 • Hmotnosť: 40 gr
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Výnos: Až 1 kg s krovím
 • Oprava: Nie
 • Načasovanie dozrievania: Stredná sila
 • Výhody: Dobrý fantastický

Pozrite si všetky charakteristiky

Viac a viac záhradníkov-milovníkov Ruska, majiteľov pozemkových pozemkov skromného námestia a advokácií prírodného poľnohospodárstva čerpá svoj pohľad na odrody kultúr Berry, ktoré môžu dobre a ovocie v ťažkých poveternostných podmienkach, so zvýšenou odolnosťou voči infekciám a -DeMandaing pôdy. Tieto žiadosti odpovedajú novinkou anglickej stanice East Colling Research – Fennel Tried (Fiona), získaný v roku 2001.

Popis odrôd

Bush je hustý, kompaktný, pokorný šťavnatý, lesklé listy. Výška rastliny dosiahne 50 cm. Hrubé, vysoké kvety potrebujú zálohy počas injekcie a dozrievania plodín. Fúzy fúzy, s veľkými predajňami. Hrdzavé sú veľké, vyrezávané.

Výhody fenikelu:

 • nenáročnosť a jednoduchosť starostlivosti;

 • Vysoký výnos, prepravovateľnosť a krvácanie;

 • univerzálnosť použitia;

 • Zimná ťažnosť;

 • pretrvávajúca imunita;

 • Nestratí komoditné vlastnosti s dlhotrvajúcimi dažďami a počas skladovania.

Všetky tieto vlastnosti robia stupeň fenella vhodnej pre priemyselné kultivácie a amatérskych záhradkárov, problémy s vyhľadávacími trhmi sa nevyskytujú.

Načasovanie dozrievania

Garden Strawberry Fenel Maturation. Časový čas natiahnutý: Tretie desaťročie júna – začiatkom augusta.

Výnos

V druhom roku kultivácie sa dosiahne pík výnosu. Uvedený odrodový výťažok – 1 kg s rastlinami.

Bobule a ich chuť

Veľké bobule, až 5 cm a váženie 40 g, kužeľový tvar s tupým nosom, krásna červená oranžová farba, lesklá, takmer jedna veľkosť. Farba sa stane jasnejšou ako dozrievanie. Bobule triedy 1 tvoria hlavnú časť plodiny. Dužina je šťavnatá, svetlá, výnimočne sladká, bez kyslosti, s poznámkou ananásu. Pokožka jemná, ale trvanlivá, s lisovanými semenami. Plody sú jednoduché, bez poškodenia, oddelené od pohára.

Prečítajte si viac  Tomato Black Princes

Ovocie si zachovávajú vzhľad a chuť s dlhotrvajúcimi dažďami a počas prepravy. Používajte bobule v čerstvej forme, sú vhodné na zamrznutie, kuchynské kompómy, džemy, džúsy. Špecialisti z holandských spoločností Vissers, jedným z pokynov je pestovanie vysoko kvalitných jahôd, dať stupeň najvyššie hodnotenia na chuť, odolnosť voči chorobám a kvalite ovocia, 2 body z 3 – pre výnos.

Vlastnosti pestovania

Odporúčaný systém pristátia:

 • Vzdialenosť 45-50 cm medzi rastlinami;

 • 60-70 cm medzi riadkami.

Dôležitou podmienkou – pri výsadbe sadeníc by mal bod rastu zostať na úrovni zeme. Po vylodenie postele s mladými rastlinami napojené, showted mulč. Ak je horúce počasie, prvých 10 dní po výsadbe sadenice sú uzavreté zo slnka. Zlepšiť rýchlosť prežitia sadeníc môže zavlažovať jahodové listy s teplou vodou vo večerných hodinách, okrem hlavného zavlažovania.

Dospelé rastliny odrôd fenella nepotrebujú zavlažovanie s vysokou intenzitou, len v južných oblastiach s horúcim, suchým letom, zalievanie produkujú aspoň 1 čas za 3 dni. Pre lepšiu ochranu ovocia, najmä s dlhou zrážkou, odporúča sa použiť mulčovanie postele.

Výber miesta a prípravy pôdy

Fenella, ako každý iný jahoda, miluje dobre osvetlené slnkom s ľahkým, voľné pôdy. Najvhodnejšia pôda sa považuje za hlinku s pH 5,2-5,5. Kyslé pôdy môžu byť zlepšené limetkou alebo dolomitou múkou, rýchlosťou aplikácie – 400 g / m2. Ťažké pôdy stupeň fenella nie je vhodný, ale beznádejnou pozíciou sú pripravené tým, že sa pieskoví alebo lisvní. Doterajší sa podzemné vody sú neprijateľné, hĺbka ich umiestnenia nesmie byť vyššia ako 80 cm.

Pred výsadbou sadeníc je pôda obohatená o pomoc organizácií, rýchlosť použitia na 1 m2 lôžka:

 • 15 kg humusu;

 • Sklo dreveného popola.

Treba sa vyhnúť aplikáciám čerstvého hnoja, pretože je s výhľadom na pôdu.

Skrývky sú zasadené na jar, potom, čo sa pôda zahrieva, alebo na jeseň, mesiac pred chladom, takže rastliny sa podarilo root.

Prečítajte si viac  Aplikácia tabakového prachu z škodcov

Opeľovanie

Zoradiť samozhorežné. Pre lepšie viazanie ovocia sa odporúča zasadiť niekoľko jahodových odrôd na jednej stránke. Dobré výsledky dodávajú atrakciu záhrade opeľovačov hmyzu vynechaním rastlín-med rastliny, ktoré sú schopné zlepšiť pôdu: horčica, espartz.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Choroby a škodcov

Stupeň je charakterizovaná rezistenciou voči vertikálnym vyblednutím, na červenú hnilu koreňového systému, fytoofluorid, ktorý vám umožní kultivovať nielen v otvorenej zemi, ale aj vo vreciach so substrátom bez akejkoľvek definície pôdy. Možno porážka kultúry maklevej rosy. V súlade s agrotechnikou rastúcej jahodovej aplikácie insekticídov a fungicídov.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Stupeň fenella Usami, rozdelenie kríka a semien. Najjednoduchší a najefektívnejší spôsob – zakorenené zásuvky. Zvolená maternica je zvolená, ktorá rozbije kvety pre viac pristávacích materiálov. Zakorenené zásuvky 1 a 2 objednávky, nahradenie pod každú prímorskú nádrž s nutričnou zmesou a uzavretím fúzy na substrát v nádrži. Po zakorenení ružica, fúzy sa odrezáva z maternice Bush a semenádlo je vysadené na trvalé miesto. Je dôležité neustále navlhčiť pôdu v semenár.

Zvýšené charakteristiky odrody dávajú dôvod domnievať sa, že v krátkom čase bude každý jahodový milenec bude mať v záhrade a na stole krásne, chutné a voňavé fenella.

Prečítajte si viac  Malina India Leto
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: