Tomato husacie vajcia

 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu pre skleníky
 • Prepravovateľnosť: Vysoká
 • Bush: stredný odolný
 • Výška kríka, pozri: 150-200
 • Farba zrelého ovocia: Tmavo červená

Pozrite si všetky charakteristiky

Vyberte si vhodný pre pestovanie rôznych paradajok nie je ľahké, najmä ak je štartovná záhradník prevzatá na podnikanie. Je potrebné vziať do úvahy mnoho špeciálnych charakteristík každej ovocnej kultúry, ako aj poveternostných podmienok konkrétneho regiónu. Tomato Gusic vajcia je pozoruhodne vhodná pre skúsených špecialistov a letných domov bez skúseností, ktorí chcú získať bohatú zber na ich pozemku.

Popis odrôd

Jedna z charakteristík odrody je priemer. Cez výšku kríkov dosahuje 1,5-2 metra. Typ rastu – Intenenerninantný. Vhodné paradajky pre skleníky a otvorenú pôdu. Dokonca aj na území Sibíri a Urals môžete dosiahnuť vynikajúce plodenie. Tiež, kríky sa vyznačujú hrúbkou a silnou pobočkou.

Zeleninová kultúra rastie veľmi rýchlo, takže je potrebné vytvoriť a vykonávať parenie. V podmienkach otvorených miest rastú paradajky husacie vajcia menej ako v skleníkoch. Farba listov a výhonkov – štandard, jasne zelená.

Spravidla je maximálny počet zeleniny položený na ovocný strapec v spodnej časti kríka.

POZNÁMKA: Podľa skúsených situácií, rôzne husacie vajíčka demonštruje lepšie plodnice v kultivácii v otvorených oblastiach, než pri kultivácii v uzavretej pôde. V rastlinách, ktoré rastú v skleníkových podmienkach, bola pozorovaná najhoršia časť.

Hlavné kvality ovocia

Spočiatku sú výhonky pokryté zelenou zeleninou s viditeľným tmavým bodom v ovocí. O zrelosti paradajok hovorí tmavo červená farba. Hmotnosť veľkých čísel ovocia od 200 do 300 gramov. Vo forme sa podobajú slimám alebo vajec, kvôli tomu, ktorého stupeň a dostal svoje meno. Paradajky môžu byť hladké aj malá stuha na základni. Na jednej kefke rastie v rovnakom čase a rips od 6 do 8 plodov.

Paradajky sa ľahko čistí od tenkej kôry, ale majú hustú buničinu. Napriek tenkej koži je krvácanie označené ako vynikajúce.

Charakteristiky

O gastronomických vlastnostiach reagujú pozitívne. Lahodné plody sú vhodné na jedenie čerstvej formy. Niektoré hostesky môžu byť orezané na zimu.

Dozrievanie a plodnenie

Tomato GUS vajcia má priemerné načasovanie dozrievania. Od vzhľadu zárodkov pred zberom prvej zrelej zeleniny trvá od 110 do 115 dní. Zbierať zber od júla do augusta.

Výnos

So vhodnou starostlivosťou o kríky, môžete ľahko dosiahnuť vysoký výnos. Odroda je neustále ovocia z roka do roka, udržiavanie objemov plodov. Z jedného štvorcového metra stránky zbierajú od 7 do 8 kilogramov paradajok. Vintage je možné skladovať do 45 dní, pre tieto boxy so zeleninou je potrebné preniesť na chladné miesto. Zberanie sa spravidla zbierajú spolu zo všetkých kríkov v rovnakom čase.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Na získanie sadeníc na klíčenie semien začínajú v období od februára do marca. Aby sa rastliny vyvíjali rýchlo, je potrebné pripraviť úrodnú pôdu a pravidelne ho kŕmiť živinami. Skriny sa pestujú v miestnostiach s teplotou 20 až 25 stupňov Celzia. Kruhy tejto odrody rastú rýchlo, natiahnute a vytvárajú bočné výhonky.

Ak sa plánuje pestovať paradajky v skleníku, čas pristátia klesne na posledný jarný mesiac. Na otvorenom priestore sa sadenice preložia od mája do júna, presný čas závisí od poveternostných podmienok v regióne. Hlavnou vecou je, že deň vystúpenia mladých rastlín sú dosť pokrčené. Najčastejšie používané kríky vo veku približne 60 dní. Pristátie sa vykonáva len vtedy, keď sa Zem zahrieva. V skleníkoch s vykurovaním môže byť práca vykonaná predtým.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Odporúčaný systém pristátia – maximálne 3 kríky na meter štvorcový územia. Takže rastliny nebudú vzájomne zasahovať, spokojný s pravidelným zberom. Pri vytváraní v 1-2 stonkách (pri pestovaní v skleníkoch) môže byť pristátie viac zhrubne – až 4-5 rastlín na meter štvorcový.

Pestovanie a starostlivosť

Rastúce rôzne husacie vajíčko je prakticky nelíši sa od starostlivosti o iné odrody paradajok. Vyžadujú sa postupy, ako napríklad podväzok, tvorba a parenie. Odporúča sa sprevádzať kríky v 1-2 stonkách, najmä pri pestovaní v skleníkoch. V otvorenej pôde môžete pestovať rastliny v 3 a dokonca 4 sudoch.

Na výhonky, ktoré nie sú trpené gravitáciou zberu a ovocie sa nedotýkali Zeme, mali by byť nakonfigurované na spoľahlivé podpory. Musíte sa vopred starať. Niektorí záhradníci sú zviazaní nielen pobočiek, ale aj paradajky, ako niekedy spadajú pod váhu svojej vlastnej hmotnosti.

Husacie vajíčko je pozoruhodne reagovať na komplexné subcorders bohaté na minerály. Organické sa tiež používa, ale menej. V špeciálnych hnojivách, trieda nepotrebuje.

Zavlažovanie rastlinnej plantáže raz týždenne. Počas zavlažovania, musíte starostlivo sledovať, že kvapalina nie je rozmazaná pôde v bareli. Zavlažovacie rastliny. Paradajka sa nebojí krátkodobého sucha. Cestné počasie neovplyvní plodiny alebo stav rastlín.

Optimálna schéma starostlivosti o nákladu v podmienkach uzavretej pôdy.

 • Pri pristávaní sadenice v skleníku alebo skleníku, musíte okamžite vykonať krok. Nechajte do dvoch výhonkov na stonku. Je dôležité odstrániť zbytočné laterálne výhonky v počiatočných fázach vývoja Bush. Tento postup sa vykonáva ako sadenice rastú. Pri odstraňovaní procesov by sa mali ponechať malé haliere v 2 centimetroch. Takže kroky znova nevyrastú.
 • Na jednom kmeni nie je ponechaných viac ako 4-5 ovocných kefiek.
 • Takže Bush nie je silne natiahnutý, horná štipka. Takže rastlina strávi sily, ktoré nie sú na rast, ale na tvorbu ovocia.
 • Balík výhonkov a dodatočnú podporu pre kefy – predpoklad.
 • Spodné listy, ktoré sú umiestnené predtým, ako plodné kefy sú systematicky odstránené.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Presné údaje o stabilite tejto odrody k chorobám a škodcom chýbajú. Všetky dostupné informácie boli vypracované recenziami Ogorekov. Ruskí záhradníci sa domnievajú, že rôznorodosť husacieho vajíčka má vysokú odolnosť voči niektorým vírusovým infekciám a fytoofluoróze. Berúc do úvahy skutočnosť, že husacie vajíčko bolo odvodené špeciálne pre sibírsky región, môže sa pochváliť odolnosťou voči nepriaznivým a drsným podnebím.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Recenzie Recenzie

Väčšina záhradníkov odpovedá o vyššie uvedenej triede. Ako hlavná výhoda poznamenáva vysoký výnos, ktorý môže dosiahnuť aj začiatočníkov. Stačí dodržiavať nekomplikované pravidlá pre starostlivosť a pestovanie kultúry. Druhá dôstojnosť paradajok je husacia vajcia – zdieľaná chuť zberu a vysokých búrok, kvôli tomu, ktoré môžu byť paradajky uložené na dlhú dobu.

Ako nedostatky, existuje povinná inštalácia podpory, bez ktorej môžu trpieť nielen samotné kríky, ale aj plody.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: