Tomato Ilya Muromets

 • Autori: Onosv B. V., Maksimov S. V., KLIMENKO N. N., Kostenko A. N. (Agrofirma search llc)
 • Rok predpokladov: 2008
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Prepravovateľnosť: Dobré
 • Bush: Vysoký

Pozrite si všetky charakteristiky

Záhradníci, milovníci rozsiahlych a nenáročných paradajok by sa mali venovať veľká pozornosť intedereminanm odrodám Ilya Muromets. Táto univerzálna rastlina sa vyznačuje silnou imunitou, nenáročnosťou a možnosťou rastu v priebehu Ruska. Jeho ovocie sa jedia v čerstvej forme, použitie na konzervovanie plátkov, v letných a zimných šalátoch, omáčkach a šťavách z nej. Paradajka sa pestuje v otvorených krajinách a skleníkoch, skleníkoch. Bobule sa vyznačujú vysokým výstupom produktu, vynikajúcu prepravovateľnosť a dobrú divokú.

História odstránenia

V odrode je povolené používať v roku 2008, pôvodcov – v. V. Onosv, S. V. Kostenko, N. N. Klimenko, A. N. Kostenko, chovatelia spoločnosti „Agrofirma Search“.

Popis odrôd

Intenenerminantný silný Bush má rôzne ukazovatele v raste, ktorý závisí od spôsobu pestovania. V skleníkoch dosahuje 1,5-2 m, zatiaľ čo v otvorenom pozemku je oveľa nižšia – v priemere 0,8-1 m.

Výhody Ilya Muromety:

 • Vynikajúca chuť a atraktívny výhľad;

 • Dobrá základňa a prepravovateľnosť;

 • silná imunita, nenársnosť, výnos;

 • Veľkosti, univerzálnosť, odolnosť proti praskaniu;

 • Berry sa vyznačuje zvýšenou koncentráciou takého silného antioxidantu, ako je beta-karotén;

 • Plody sú bezpečné pre ľudí, ktorí trpia alergiami na červených plodoch a zelenine, môžu ich použiť tí, ktorí majú problémy s gastrointestinálnym traktom.

Paradajkové výhonky sú pokryté veľkými tmavo zelenými listami, žlté kvety sa zbierajú v medziprodukčných kvetenstve. Kefové väzby od 5 do 6 bobúľ pripojených k trvanlivému kĺbovému ovocí.

Hlavné kvality ovocia

Veľké (od 200 g) ploché kruhové ovocie, zelené v nezrelých podmienkach, zmena maľby na intenzívnej žltej oranžovej vo fáze technickej zrelosti. Berry má kamery s nízkym semien obsahujúce obmedzený počet semien.

Charakteristiky

Telesná buničina strednej hustoty má vyváženú chuť s dostatočným obsahom cukrov (od 3,5 do 4%), miernej kyslosti, pokrytá hladkou lesklou kožou. Berry obsahuje 5% sušiny.

Dozrievanie a plodnenie

Paradajka sa vzťahuje na strednú kategóriu – uvedené dátumy dozrievania od 110 do 115 dní, avšak presnejšie ukazovatele sa líšia v závislosti od regiónov. Úroda sa postupuje v poslednom desaťročí júla a odstránila rozliatie paradajok do konca augusta.

Výnos

Výťažok Ilya Muromet umožňuje prijímať až 10 kilogramov z 1 štvorcového meter zrelého a chutného zarovnaného ovocia.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Optimálne termíny naočkovania – od 1. marca do 20. marca, sadenice sú vysadené 10-20 až 20 do skleníka, v otvorenom pozemku – po hrozbe vratných mrazničiek.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Optimálna vzdialenosť medzi kríkmi je 70×50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Pred prenosom sadeníc na trvalé miesto, musíte stvrdnúť. Rastliny začínajú učiť vonkajšie prostredie asi dva týždne, takže cisterny s sadenice na ulicu alebo balkóny. Mladé rýchlejšie rastliny by sa mali zvyknúť na teplotu okolia, jeho denné kvapky a jasne slnečné lúče.

Pôda v hrebene sú roztrhané (v prípade potreby) s kriedou, vápnom, kosťou alebo dolomitou múkou, ktorá hľadá neutrálnu úroveň pH. Aby sa hustá ťažká uzemniteľná a priedušná, urobte obilnín šupky. V studniach sú vyrobené humusom, minerálnymi hnojivami, drevným popruhom, nastaviť stávky na podporu. Po páde pôdy okolo rastliny sú vylievané teplou vodou, ďalší deň voľné, aby sa zabezpečilo korene kyslíka. Ďalšia starostlivosť o paradajky leží v tradičných podujatiach – tvorba kríka v 1-3 stonkách, pare, zavlažovanie, burina, kŕmenie, ponor.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odrody Ilya Muromets má silnú imunitu. Paradajka odolná voči vrcholu hnilobu, ale nič nemôže proti škodcom. Aby sa zabránilo poškodeniu a smrti, rastliny vyžadujú preventívne spracovanie insekticídov a fungicídov.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Závod má silu zdravia a dobre sa vyrovná s chladiacimi, teplotnými rozdielmi a teplo. Je to však nebezpečné, že je nebezpečný dážď, pretože stupeň je slabo tolerovať.

Rastúce regióny

Odrody Ilya Muromets je prispôsobené na pestovanie v priebehu Ruska, z jeho južných regiónov do severného, ​​kde je tu paradajka. Dokonale založil sa v ťažkých podmienkach severného, ​​severozápadného, ​​Ural, West Siberian, East Siberian a Ďaleké východné regióny. V teplejších okresoch nepotrebuje skleníky a spĺňa všetky deklarované ukazovatele. Jedná sa o CCO, Central, Volga-Vyatsky, Severný Kaukazský, Mersatnevolzh, Nižinvodolzh.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár