Tomato Kostroma

  • Autori: GAVRISH S. F., Morav B. V., AMCHESLAVSKAYA E. V. (Výberová firma GAVRISH)
  • Rok predpokladov: 1996
  • Kategória: Hybrid
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Čerstvé použitie, pre celok-fucked konzervovanie
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 106-110
  • Podmienky rastu: Pre filmové skleníky, pre uzavretú pôdu, pre skleníky
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Prepravovateľnosť: Dobré

Pozrite si všetky charakteristiky

Fanúšikovia rastú chutné paradajky v skleníku, odporúča sa venovať pozornosť hybridnému strednému stupeň kostrómových paradajok, charakterizovaných vysokým výnosom a absolútnou nenárôzou agrotechnológie.

História odstránenia

Zeleninová kultúra bola vytvorená skupina domácich chovateľov (AMCHESLAVSKA E. V., Morav B. V. A GAVRISH S. F.) zastupovanie poľnohospodárskeho poľnohospodárstva „Gavrish“. Hybridná odroda bola vykonaná v ruskom štátnom registri v roku 1996. Úlohou špecialistov bola vytvorenie paradajky s predčasným zrením a s dobrým vkusom a komoditnými vlastnosťami. Odporúča sa pre kultiváciu v uzavretých pôdach v centrálnych oblastiach krajiny, odkiaľ sa učil názov paradajok.

Popis odrôd

Kostoma paradajkový Bush je priemerný džinentový typ rastlín rastúci do 200 cm. Rastlina sa vyznačuje dobrým zhrublom svetelným zeleným lístím, silným kmeňom, vyvinutým koreňovým systémom a stredným kvetenstvom. Ovocie sú zostavené v krásnych kefách. 7-10 skóre sa vytvára v každej kefke.

Napriek malým počtom nových krokov sa vyžaduje pardenie. Okrem toho odborníci odporúčajú vytvorenie kríkov v 1 stonku. Paging hornej časti centrálneho kmeňa Bush možno vykonať, keď sa na ňom vytvorilo 10 kefiek.

Hlavné kvality ovocia

Paradajkový Kostróm má plochú formu (niekedy oválnu) so slabým povrchom. Farba zrelé paradajky jasne červená, uniforma. V nesprávnej forme bobúľ s svetlom zelenou. V jednej kefách rastú paradajky rovnakú veľkosť a tvar.

Prečítajte si viac  Hrozno Aleshhhenkin

Paradajky zahŕňajú rozsiahle kategórie – hmotnosť bobule dosiahne 150 g. Paradajky sú husté, hladké a brilantné, absolútne nie sú náchylné na praskanie. Vďaka hustej pleti sú paradajky prenosné a môžu byť dlhé, bez straty vkusu a nákladu.

Charakteristiky

Vyhlásil paradajku ako dezert. V chuti dominuje sladkosť, dokonale v kombinácii s ľahkosťou. Dužina v bobule je hustá, mäsitá, mierne šťavnatá, s malým obsahom semien. V kontexte výrazne nazelenoškolá na základni. Paradajky sa vzťahujú na kategóriu univerzálne, takže môžu byť použité v čerstvej forme, v recyklovanom, konzervovaní, fyziologickom stave. Zvlášť dobré paradajky pre celozrnné konzervovanie.

Dozrievanie a plodnenie

Kostroma Hybrid predstavuje triedu stredných paradajok. Z vzniku prvých výhonkov na zrelé paradajky na pobočke sa koná 106-110 dní. Dozrievanie v rastline je nezvyčajné: najprv skryl spodné kefy s ovocím, a potom hore. Maturácia v kvetenstve sa vyskytuje súčasne, takže si môžete vziať bobule s celými kefami. Najaktívnejšia fáza vyvrátenia Falls v júli – august.

Výnos

Táto odroda je vysoko výhodná. So vhodným poľnohospodárskym strojom z jedného kríka, môžete odstrániť 4-4,5 kg paradajok.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Kultúra sa pestuje pri mori. Siatie sadeníc za 40 dní pred pristátím v zemi. Optimálny čas sa považuje za začiatok marca.

Zaseľovacie materiály v zakúpenej pôde pre rastlinné plodiny. Na urýchlenie vzhľadu výhonkov je potrebné poskytnúť skleníkový účinok s použitím polyetylénu alebo skla. Keď sa objavia výhonky, boxy so semenami sú inštalované v teplých a dobre osvetlených miestach. Vychystávanie sa vykonáva v štádiu vzhľadu jedného reálneho listu.

Pristátie na trvalé miesto je lepšie stráviť v druhej polovici mája, keď sa vzduch dobre ohrieva.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Prečítajte si viac  BlackBerry Loche teste

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Hustota vykládky kríkov na 1 m 2 je 7-9 rastlín. Ideálny pre pristátie sa považuje za schému 40×60 cm. Kríky sa vysadia lineárny spôsob alebo v šachovnom poradí.

Pestovanie a starostlivosť

Tento typ paradajok sa odporúča pestovať v chladných a vyhrievaných skleníkoch. Na tento účel je pôda pripravená vopred, ktorá je vyčistená, hnojiť a zvlhčovať. Extruding Bushs je lepšie stráviť na zamračený deň alebo večer.

Podobne ako všetky zrnce kultúry, Kostróm paradajky potrebujú správnu agrotechnológiu: zavlažovanie, tvorba kríka v 1 kmeňovej podväzke, odstránenie krokov, kŕmenie, pôdne, vetranie a opatrenia na ochranu škodcov a vírusov.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Rastlina má vysokú imunitu, takže mnoho chorôb nie je pre neho hrozné, napríklad vírus tabaku mozaiky, COPORIOSA, FUSARY WILT. Bojovať proti škodcom (whiteflies, vlny, medveď) pomôžu insekticídom.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Prečítajte si viac  Tomato unikátny Kulchitsky

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Kultúra je odolná voči mnohým negatívnym faktorom: vysoká vlhkosť, prudké kolísanie teploty, kontinuálne sucho.

Rastúce regióny

Vzhľadom na skutočnosť, že paradajky sa pestujú v skleníkoch, región na rastúci veľký význam nemá paradajky v žiadnej klimatickej zóne.

Recenzie Recenzie

Rôzne s viacročnou históriou Kostroma je masívne pestované a záhrady a priemyselné agrianci. Kultúra je charakterizovaná ako nepatrovaná v starostlivosti, čo dáva stabilné a hojné výnosy. Okrem toho, paradajky majú dobrý vkus.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: