Tomato San Martzano

  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, na spálenie a konzervovanie, pre šťavu, pre kečup a paradajkovú pastu
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Prepravovateľnosť: Áno
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: 120-150
  • Charakteristický bush: Výkonný

Pozrite si všetky charakteristiky

Každý Dácket na jeho pozemku, spolu s dokázanými a obľúbenými druhmi paradajok, snaží sa pestovať nejakú exotickú odrodu, ktorá poskytne dobrú úrodu, bez toho, aby si vyžadovalo nadmerne zložité agrotechnológie. To môže zahŕňať taliansku rozmanitosť paradajok s nezvyčajným menom San Martzano.

História odstránenia

Táto strednodobá odroda má dlhú históriu stvorenia, na ktorom boli rajčiaky zlepšili chovateľmi. Oficiálne boli paradajky zaznamenané takmer pred 100 rokmi (v roku 1926), ale v štátnom registri výberu úspechy Ruskej federácie nebola vykonaná, ktorá úplne nebráni odrodám, ktorá sa má milovať medzi záhradkami a poľnohospodármi. Odporúča sa pre pestovanie kultúry obilia av skleníkových podmienkach av postele av skleníkoch.

Popis odrôd

Zeleninová kultúra San Martzano je vysoký intelemanninant rastlina, ktorá môže byť vytiahnutá na výšku na 120-150 cm. V skleníkoch rast kríky do 180-200 cm. Vyznačuje sa silným puzdrom so silnými centrálnymi únikmi, flexibilnými vetvami, temperovaným zahusťovaním svetlého zeleného listu, vyvinutý koreňový systém a jednoduchý typ kvetenstva. Prvá ovocná kefa sa vytvára viac ako 5-6 listov, kde je tvorená od 6 do 8 paradajok. Pre sezónu je tvorený 10-12 plutvarmi.

Pestovanie rastliny, je potrebné vytvoriť bush v 2-3 stonkách, uistite sa, že podporuje centrálne stonky a vetvy na nosiči alebo mreží, a tiež včasný krok.

Hlavné kvality ovocia

Tomato San Martzano, ktorý odkazuje na triedu rozsiahleho, je charakterizovaná nezvyčajným tvarom a rovnomernou farbou. V bobule, slimák (rozšírený krém), dosahuje dĺžku 10-14 cm. V priemere sa paradajka získava veľa 120 gramov. V stave absolútnej zrelosti má zelenina intenzívne červená farba a vo fáze dozrievania – svetlo zelená. Koža je tenká a elastická paradajka, pokrytá krásnym leskom, ktorý dáva atraktívnosť paradajky.

Výhodou ovocia je odolnosť proti praskaniu, konzervácii počas prepravy, ako aj dlhodobý mixér. Účel zeleniny je univerzálny, takže paradajky jedia čerstvé, konzervované marinované, recyklovať na cestoviny a kečup. Okrem toho sú paradajky ideálne pre celok-fucked.

Charakteristiky

Chuť paradajok talianskej odrody nasýtených a čerstvých. Bulp rozšírených plodov je mierne hustá, mäsitá, veľmi šťavnatá, ale pri rezaní šťavy sa nerozšíri. V sekcii vnútri paradajky môže byť malá prázdnota. V chuti prevláda jasnú sladkosť, doplnenú korenistou arómou. S nedostatočným slnkom počas kultivácie si paradajky môžu kúpiť svetlovosť. Semená v buničine takmer žiadny pocit.

Dozrievanie a plodnenie

Tomato San Martzano označuje médium. Z vzhľadu plných výhonkov na zrelé paradajky na pobočkách, 110-115 dní. Peel plody jednotne. V stave úplnej zrelosti sa bobule nezobrazujú, napriek tomu, že na ovocnej kefu je dostatočné množstvo paradajok. Peak fuction padá v júli – august.

Výnos

Hojné a stabilné plodiny – to je jedna z plodín odrody. Podľa všetkých pravidiel AGROTECHNYCH s 1 BUSOUM NA PREDNOOSTI DO 8-10 kg zrelých paradajok.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Zelenina sa pestuje na základe semien. Siatie semien sa konajú v druhej polovici marca, ak sa predpokladá pristátie rastlín v otvorenom pozemku. Semená na sadenice pre skleníky zase na konci februára. Siatie materiálu predolný a dezinfikovaný. Hmotnostná klíčivosť semien sa vyskytuje 5-7 dní, ak budete postupovať podľa teploty a svetelných režimov. Po výskyte 2-3rdových skutočných listov môžete stráviť potápať sa (vyhľadávania kríkov na samostatných pohárech).

Môžete preniesť sadenice do záhrady v druhej polovici mája, keď je vzduch teplý, a nočné kvapky boli prebytené. Pristátie v skleníku sa koná už 2-3 týždne skôr.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Systém hustoty a pristátia je rovnako dôležitá ako dodržiavanie pravidiel kultúry. 1 m2 sa odporúča umiestniť 2-3 kríky. Optimálne pre pristátie sa považuje za okruh 50×50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Najlepšia maľovaná kultúra vo voľnom, úrodnej a purifikovanej burinami. Spravidla je zvolený pozemok, dobre osvetlený slnkom. Priaznivé pre pestovanie paradajok bude pôda, kde mrkva, cuketa alebo tekvica rástli.

Komplexná paradajková starostlivosť sa skladá z pravidelného zalievania s teplou vodou pod koreňou, takže užitočné hnojivá, uvoľnenie pôdy, tvorby a podväzky, konštantné parenie, ako aj ochranu pred škodlivým hmyzom a vírusmi.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odroda je prakticky nepodliehajúci paradajkovej chorobe. Je rezistentný voči fusariám vyblednutiu, alternatív, Colaporpiosa. Imunita PhytoOPTOR nie je veľmi stabilná. Z invázie škodcov a húb chráni profylaktický striekanie fungicídov a insekticídov. Nebezpečný v počiatočnom štádiu rastu pre sadenice môže byť chrobák Colorado.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Paradajky majú vysoký odolnosť proti stresu, takže nie sú desivé rozdiely v teplotách, chladenie, teplo a suchom. Okrem toho je stupeň absolútne imúnna voči krátkemu notebooku vlhkosti v pôde.

Rastúce regióny

Paradajky San Martzano sa pestuje v mnohých európskych krajinách. Nie je to tak dávno, boli masívne výsadba v rôznych klimatických zónach Ruska a Ukrajiny, kde kultúra dokonale rastie a poskytuje vysoké stabilné výnosy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár