Tomato Wild Timyan

 • Názvy synonymá: Divoký tymián
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 107-112
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Bush: Vysoký
 • Výška kríka, pozri: 120
 • Charakteristický bush: Výkonný

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajkové odrody vhodné pre otvorené a uzavreté pristátie sú najviac univerzálne. Divoký tymián spadá do tejto kategórie. Ale okrem jednej strany má rad ďalších dôležitých vlastností, ktoré si tiež zaslúžia pozornosť.

Popis odrôd

Oficiálne synonymné rastliny – divoký tymián. Toto je známa entometerminantová kultúra. Môže byť použitý v otvorenej pôde a vo filmovej skleníku. Divoké tymiánové kríky vo výške 1,2 m. Vyzerajú mocne a pôsobivo.

Hlavné kvality ovocia

Divoké timové bobule majú olivovo zelenú farbu. Špecifický odtieň závisí od stupňa osvetlenia. Bully Poznámky sa zmiešajú s týmto tónom. Ovocie veľké, vážiť 170-220 g. Mäso maľované v zelenom tóne. Prvá kvetenstvo bude vytvorené viac ako 8-9 listov.

Charakteristiky

Sladkosti bobule je dosť veľké. Pre nich je príjemná mesačnosť. A tiež ochutnávačky vždy všimnite si šťastie tejto rastliny.

Dozrievanie a plodnenie

Divoký tymián patrí do kategórie strednej triedy. Vzhľad ovocia spadne 107-112 dní po vzniku zárodkov. Len príležitostne počasie robí podstatné úpravy tohto plánu. Ovocie môžete odstrániť od júla do septembra.

Výnos

V skleníkových podmienkach môžete zbierať 10-12 kg ovocia a viac. V otvorenej pôde bude fertilita o niečo menej. V mnohých zdrojoch, ktoré píšu, že poplatok v záhrade je 5-8 kg / m2. Ale táto odroda aspoň si zaslúži dôkladnú pozornosť.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Umiestnite semená v kontajneroch potrebuje 60-65 dní pred transplantáciou sadeníc v otvorenej pôde alebo skleníku. Je potrebné ich klíčiť v teple. Keď sa objavia prvé výhonky, je potrebné poskytnúť im intenzívne podsvietenie. Pri pristátí na trvalom mieste dáva zmysel nasýtiť otvory dreveného popola. Dobrí predchodcovia sa zvažujú:

 • mrkvu;

 • Cibuľa;

 • Púšť.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Osobitné pokyny na tomto účte nie sú uvedené alebo sa nelíšia. Ale špičkou môže byť skutočnosť, že táto rastlina musí byť vytvorená určitým spôsobom. Preto by mal byť prístup približne rovnaký ako pre iné odrody s podobnými vlastnosťami. A tiež potrebujú zapamätať si silu vývoja kríkov. Kvôli tomu bude musieť obmedziť ich zblíženie. Niektoré zdroje napíšte, že medzi jamkami by malo byť 250-400 mm.

Pestovanie a starostlivosť

Prechod a tvorba – povinné postupy pri manipulácii s divokým tymiánom. Uložiť kríky v 2-3 stonke. V lokalitách s krátkym, relatívne chladným letom, skleníková rastie určite vyhrá. Zavlažovacie puzdrá sa zvyčajne vykonáva 1 čas za 3-5 dní. V horúcom počasí sú aktívnejšie, ale v každom prípade nemôže byť vodítcovanie listov nie je povolené.

Seedlings vychystávanie sa vykonáva vo fáze 1-2 reálnych listov. Podväzok je relatívne jednoduchý. Zavlažovacie zariadenia by mali byť rovnomerne – inak môžu ovocie prasknúť. Stupeň potrebuje hojné kŕmenie. Na začiatku tvorby plodov budú musieť pridať zmesi fosforu-potash.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Stupeň tolene na phystoofluorosa, plesne. Je to tiež typické pre vysokú odolnosť voči ovocí z vrcholu, na vertikánsku, fusariou. Veľká a odolnosť voči rôznym druhom bakteriálnych infekcií. Z fytoofluorózy sa odporúča spracovať pristátie s prípravou „bariér“. Z hrozieb hmyzu predstavujú lopatku a colorado chrobák. Zastaviť ich inváziu bez značkových insekticídov je dosť ťažká.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Divoké timové sadenice môžu byť zranené pri vzhľade návrhov. Ale s pestovaním skleníkov sa musí vykonať vetranie. Starné obdobia pre túto rastlinu sú veľmi škodlivé.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: