Valova Ríberant

  • Autori: Abdeyev M. G., LITVINOVA B. M. (FGBNU UFIM Federal Research Center RAS)
  • Sa objavili pri prekročení: Opelenie odrôd veľká zmes odrôd peľu BRADTORP a KHLUDOVSKAYA
  • Názvy synonymá: Valovaya
  • Rok predpokladov: 1998
  • Načasovanie dozrievania: skoré dozrievanie
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Výnos: Vysoká
  • Účel: Univerzálny
  • Hmotnosť bobúľ, g: 1,4
  • Hodnotenie ochutnávky: 4

Pozrite si všetky charakteristiky

Rybárska odroda hrubá je považovaná za hodný zástupca tohto druhu, napriek tomu, že existuje obrovská škála odrôd čiernych ríbezle. Ovocná kultúra nádherne prešla na dačovej krajine av záhradách Rusov.

Popis odrôd

Bočné kríky rastú na 110-120 centimetrov na výšku. Toto sú vysoko bláznivé rastliny so strednou hustou. Hrúbka pestovania výhonkov je priemerná, farba – svetlo zelená, opomenutie chýba, a už všetky izolované výhonky sa stávajú hnedými, tiež strednou hrúbkou.

Kryté vetvy so štandardným líbím, pozostávajúcim z troch alebo piatich čepelí. Farba – nasýtená zelená. Povrch pokrytý malými vráskami, matnými. Listové dosky sú stredne veľké, mierne konvexné. Počas kvitnutia je ker pokrytý veľkými farbami, kanalizácie – svetlé ružové. Kefy mierne znížené, navíjanie a dlhé. Dĺžka jednej kefy – od 8 do 10 centimetrov.

Ríbenec má vynikajúcu zimnú ťažnosť, vďaka ktorej možno trieda vysadená v oblastiach s chladným podnebím. Stupeň Gross Stuck Aj v Sibíri. A kríky sa môžu pochváliť silnou imunitou na plesňové infekcie.

Charakteristické pre bobule

Farba jazdiacich bobúľ je tmavá a bohatá, takmer čierna. Tvar – kolo, rozmery – veľké. Hmotnosť jedného BERRY – 1,4 gramu. Kryté ovocné lesklé kožu, médium v ​​hrúbke. Vnútri HID Hustá buničina. Zo suchého. Semená sú vytvorené v malom množstve.

Prečítajte si viac  Všetko o organických hnojivách

Úroda má vynikajúce vlastnosti výrobkov, ako je atraktívny vzhľad a silná vôňa. Bobule bez problémov tolerujú dlhodobú prepravu. Vďaka vyššie uvedeným vlastnostiam sa hrubá odroda často pestuje na komerčnom meradle.

Chuť vlastnosti

Nádherná chuť plodov kompetentne kombinuje sladkosť a bozkávanie. Počet kyselín – 1,9%, cukrom – 11,5%, vitamín C – 97 mg /%. Použitie ovocia – Universal. Vyhodnotenie tastier – 4 body z 5.

Dozrievanie a plodnenie

Plodín dozrievajúcim časom – skoro. Bobule začínajú zbierať z druhej dekády júna. Ríbenie sa odstráni asi 35-40 dní po začiatku kvitnutia. Presný čas v závislosti od počasia.

Výnos

Výťažok je označený ako vysoko. V priemere sa z jedného kríka zbiera 3,7 kilogram bobúľ. V priemyselnom meradle sa získa 61 centov alebo 12 ton s hektármi. V priaznivých klimatických podmienkach sa hrubá odroda sa môže pochváliť bohatou a pravidelnou plodinou.

Pristátie

Proces výsadbových kríkov je jednoduchý, ale má určité vlastnosti. Ak neberú do úvahy, ríbezle sa nesmie zapojiť. Potrebné sú len vysoko kvalitné sadenice zakúpené od spoľahlivých a osvedčených predajcov. Čierne bobule bez problémov toleruje trochu tieňovanie.

Kríky tejto odrody sú priemerné na výšku, ale kvôli roztierateľnosti, rastlina potrebuje dostatočné množstvo voľného miesta na mieste. Optimálna vzdialenosť je aspoň dva metre od seba. Takáto medzera umožní vhodnú starostlivosť o ríbezle a umožní pohodlne vyvíjať ovocnú kultúru.

Významný vplyv na život je kvalita pôdy. Ak na pozemku vyčerpanej pôdy, musíte to starostlivo cítiť. Časť nutričných zložiek je položená v dobre. Dve osoby superfosfátu sa posielajú do diery, vedro hurejného, ​​polaritu potašovej soli a lopatu dreveného popola. Všetky uvedené ingrediencie sa miešajú.

Optimálne pristátie – 50×50 centimetrov. Neďaleko Nainštalujte stranu, ktorá odloží vlhkosť zavlažovaním. V procese pristátia potrebujete starostlivo zavlažovať rastlinu. Zem okolo kroviny Mulčovač. A tiež pristátie pre 2-3 obličky. Zasadené ríbezle na jar alebo na jeseň.

Prečítajte si viac  Apple Tree Cinnamon Striped

Pestovanie a starostlivosť

Ak sme kompetentne starať o ovocnú kultúru, rastlina sa aktívne rozvíja a rýchlo zakorenená. Nasledujúci rok po pristátí môžete vyskúšať prvé bobule. Hlavnými zložkami agrotechnológie sú pravidelné zavlažovacie a mierne zavlažovanie.

Pri použití akéhokoľvek hnojiva musíte byť elegantné a zabrániť predávkovaniu. Raz každé tri roky sa používajú organické kompozície, ale každý rok je možné použiť minerálne kŕmenie. Zároveň je potrebné jasne sledovať odporúčanie. Minerály sú uvedené na jar.

Ak sa vám to staráte o kríky, sú schopní žiť až 25 rokov. To môže prispieť k správnemu orezaniu. Sanitárna liečba sa vykonáva podľa potreby.

Zariadenie sa vytvára počas prvých 5 rokov po transplantácii. S nástupom pružiny sa vykonáva prerezávanie, v procese, ktorého odchádza len 3-4 silné a zdravé úniky. Staré pobočky sú vyčistené na 6. rok po pristátí. Ich miesto zaberá mladé pobočky. Teda, čerstvé výhonky postupne nahrádzajú staré. Výnos rastliny nebude trpieť a ríbezlí bude vždy mladý.

Rozmanitosť s názvom Hrubá pozoruhodne toleruje studené aj teplo. Všeobecne platí, že starostlivosť o túto kultúru ovocia sa nelíši od starostlivosti o iných odrôd čiernych ríbezlí. Napriek odolnosti voči extrémnym poveternostným podmienkam potrebujú rastliny v suchom období. Takže voda dosiahla korene, je potrebné usporiadať malú stranu v blízkosti pristávacej diery.

Počas tvorby a plnenia bobule by sa mala zvýšiť frekvencia zavlažovania, aby sa plodina ukázala byť šťavnatá. Ale v procese farby sady, je lepšie opustiť zavlažovanie, inak bobule budú trvať trhliny a strácajú atraktívny vzhľad. Postup zavlažovania je žiaduci, aby sa spojil s uvoľnením pôdy. Práca sa vykonáva pred zavlažovaním alebo po daždi.

Skúsení záhradníci nevyhnutne používajú mulč, keď rastie ríbezle na svojich stránkach. Vykonáva niekoľko funkcií naraz: zachovanie a udržiavanie optimálnej úrovne vlhkosti, prekážky pre burinu rastlín a výživu pôdy (ak sa organická používala ako mulčovaná). A nedajú vyblednuté bobule sa dotknúť Zeme.

Prečítajte si viac  Strawberry Garland
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: