Veľkosť zemiakov na pristátie

Starostlivý výber osiva – sotva jeden z najvýznamnejších podmienok pre získanie bohatého zberu. Týka sa to akejkoľvek zeleninovej kultúry, vrátane zemiakov. Možno táto práca sa môže dohodnúť aj z tejto témy. Ľudia. Otázka veľkosti hľuzy však zostáva dosť kontroverzná a zvyšuje veľa diskusií a diskusií.

Veľkosť zemiakov na pristátie

Čo je lepšie: stredné alebo malé hľuzy?

Okrem iných charakteristík majú zemiaky kaliber – tzv. Priemer priečneho strihu. Keď teda pri triedení, zemiaky sú rozdelené do:

  • malé (menej ako 3 cm);
  • médium (5-6 cm);
  • Veľké (viac ako 6 cm v priečnom priemere).

Samozrejme, že sa to týka odrôd s okrúhlymi a oválnymi hľuvami. Ak je ich forma predĺžená, tieto čísla sa znížia o 1 cm.

Veľkosť zemiakov na pristátie

Zvyčajne malé, menej často, stredné hľuzy sú vybrané ako seminály. Je to ekonomicky odôvodnené, pretože väčšie môže ísť na jedlo alebo na predaj. Vzhľadom k tomu, že vo veľkých farmách, triedenie sa mechanicky vyskytuje, semená sú vybrané zemiaky s priemerom 3-4 cm. Manuálny výber je viac variabilný: Tu sa môžete zamerať na podiel zemiakov určitej veľkosti z celkového objemu a, ak je dosť malý, nestačí sa dostať z väčšej časti.

Veľkosť zemiakov na pristátie

Veľkosť zemiakov na pristátie

Správne zvolená odroda, úrodná pôda, súlad s technológiou výsadby, kompetentná starostlivosť, včasná kŕmenie, nedostatok chorôb a škodcov – to všetko ovplyvňuje výsledok, ktorý bude viditeľný na konci sezóny. Za všetkých podmienok, dokonca aj malé zemiaky poskytnú dobrú úrodu, takže nemá zmysel používať väčšie. V skutočnosti však nie všetko tak hladko tak hladko, takže väčšina záhradníkov uprednostňuje priemer pre veľkosť hľúz. Dávajú väčší počet silných výhonkov odolných voči poveternostným podmienkam, útokom škodcov, baktérií a vírusov.

Niet divu, že je tu ľudová múdrosť, hovorí, aký druh semien, taký a kmeň.

Veľkosť zemiakov na pristátie

Je možné zasadiť veľké zemiaky a ako to urobiť?

Predpokladá sa, že malé hľuzy sú zle vyživované výhonky, takže nedávajú dobré vrcholy. A ona zase nebudú poskytovať potrebné množstvo škrobu a iných látok, aby vytvorili nové hľuzy väčšej hmotnosti. Nemali by ste však spadnúť do inej extrémnej a rastliny najväčších zemiakov v nádeji, že rastie bezprecedentný úrodu. Najčastejšie rastú kríky s dobrými vrcholmi, ale malými hľuzami.

Veľkosť zemiakov na pristátie

To vzniká v dôsledku toho, že hľuzovka matiek poskytuje dostatočné jedlo a jeho vlastný koreňový systém sa vyvíja zle. Aj keď sú nové hľuzy zviazané, zostanú malé. To sa však môže vyskytnúť v dôsledku meniacich sa podmienok: dlhé chladenie, daždivé počasie alebo sucho, takže veľký počet hnojív a t. D.

Na dosiahnutie požadovaného zberu sú veľké hľuzy lepšie rezané. Keďže oči obličiek sú nerovnomerné, je potrebné túto otázku priblížiť pozorne.

Veľkosť zemiakov na pristátie

Ak je málo z nich, hľuzovka je lepšie znížiť, pretože tak na každej polovici zostane niekoľko vedľajších obličiek a jeden alebo dva aktívnejšie zhora. Ak existuje mnoho očí, môžete rezať, vo forme frakcií alebo ľubovoľných segmentov tvaru. To všetko je lepšie, aby sa aspoň dva dni pred vynesením, aby ste mali čas na zvládnutie častí aktívneho uhlia alebo popola, a potom im dajte suché.

Veľkosť zemiakov na pristátie

Veľkosť zemiakov na pristátie

Tipy na výber veľkosti

Ak chcete vybrať si semená zemiakov, môžete použiť výzvy skúsených záhrad.

  • Optimálna veľkosť pre pristátie sú hľuzy s priemerom približne 5 cm a váži od 50 do 80 g. Ak chcete pochopiť, čo navigovať, ak nie sú na ruke žiadne meracie prístroje, si dokážete predstaviť veľké vajce: hľuzy by mali byť približne rovnakej veľkosti.

Veľkosť zemiakov na pristátie

  • Každý z hľúz by mal mať niekoľko krásnych očí obličiek: môžu byť kontrolované, ak na jar, aby sa semená z pivnice pohybovali vopred na teplejšie podmienky. Slabé, tenké klíčky alebo ich neprítomnosť, škvrny, poškodenie – dôvod odmietnuť zemiaky a nezaberajú miesto v záhrade.

Veľkosť zemiakov na pristátie

  • Aby ste boli presvedčení o kvalite koreňov, semená zemiaky sú lepšie vybrať si priamo počas zberu. Je to vytočiť len z dobrých koreňov s hladkými, veľkými hľúcami. Ak sa takéto zistilo, všetky zemiaky z kríka môžu byť poslané do fondu semien, dokonca aj malý. Výnimky môžu byť len veľmi veľké vzorky s hmotnosťou 500 g a vyššie. Zakúpené zemiaky môžu mať hľuzy zo slabých alebo chorých koreňov a nie je možné skontrolovať.

Veľkosť zemiakov na pristátie

V extrémnom prípade môžete použiť zemiaky akejkoľvek veľkosti.

Veľmi malé hľuzy môžu byť položené v pároch. Hlavnou vecou je, že sú zdravé vo vzhľade a klíčkoch. Samozrejme, nikto nedáva záruku dobrého výsledku v tomto prípade, najmä ak sa odroda už degenerovala. Veľký, potom môže byť rozdelený na plátky alebo použiť iba oči: to nielen dostane slušnú zber, ale aj na zvýšenie fondu osiva.

Veľkosť zemiakov na pristátie

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár