Všetko o výnosoch zemiakov

Zemiaky na jeho stránke pristávajú takmer každý záhradník. Táto kultúra sa vyznačuje dobrým výnosom. Zvlášť úspešne sa rastliny plodia v prípade, že sú pre nich správne starajú.

Všetko o výnosoch zemiakov

Ovplyvňujúce faktory

Výťažok zemiakov závisí okamžite z niekoľkých hlavných faktorov.

 1. Čas pristátia. Zemiaky sa neodporúčajú zasadiť príliš skoro. Ak existuje hrozba návratných mrazničiek, pristávacia zelenina by mala byť odložená neskôr. V opačnom prípade môžu hľuzy zomrieť.
 2. Vybrať odrody. Pri umiestnení zemiakov na svoje stránky je dôležité vziať do úvahy vlastnosti zvolenej odrody. Čoskoro a skoré zemiaky sa odporúčajú zasadiť čo najskôr. Rozvíja sa dobre aj v Unleashed pôde. Ale s pristátím neskorých odrôd nie je v zhone. Ak takéto zemiaky vysadili príliš skoro, bude to negatívne ovplyvniť množstvo a kvalitu zberu. Odrody zemiakov sa odporúčajú so zameraním na miestne klímy.
 3. Kvalita výsadby. Voľba výsadby zemiakov hrá obrovskú úlohu. Mal by byť neporušený a dosť veľký. Poškodené rastliny, pomalé alebo zelené zemiaky.
 4. Výber miesta. Zemiaky sa odporúčajú zasadiť na slnečnom mieste. V tieni stromov, kríky rastú zle a nudné hľuzy sa vyznačujú veľmi malú veľkosť. Povrch zemiakových lôžok by mal byť hladký.
 5. Vlastnosti pôdy. Zemiaky sú najlepšie rastú na pľúcach, vzdušných pôdach. Táto kultúra je ideálna pre Chernozem a Loam. Pre normálny vývoj hľuzoviek vedľa kríkov sa odporúča pravidelne uvoľniť.
 6. Zvlhčuje pôdu. Pre normálny rast a vývoj zemiakov potrebujeme pravidelné zavlažovanie. Typicky majú rastliny dostatok vlhkosti, ktorá spadá do pôdy s dažďom. Ale ak sa leto stalo, zemiaky budú mať navyše. Osobitná pozornosť na tento postup sa musí udeliť počas tvorby hľúz. Pre zalievanie rastlín sa odporúča používať dobre definovanú dažďovú vodu.

Všetko o výnosoch zemiakov

Všetko o výnosoch zemiakov

Ak urobíte všetko správne, bude možné dosiahnuť vynikajúce výsledky bez zvláštneho úsilia.

Priemerné ukazovatele

Skúsení záhradníci poznamenávajú, že výnos zemiakov je pomerne vysoký. To možno vidieť posúdením priemerných ukazovateľov krajín.

Od 1 tkania

Priemerný výťažok zemiakov je 150-200 kg z jedného tkania. Všeobecne platí, že je to veľmi konvenčná hodnota. Môže sa zmeniť z roka na rok. Ako pravidlo, asi 5 vedier o plodinách sa získa z jedného vedra zemiakov na výstupe. Rastúce rastliny v skleníku, množstvo zozbieraného ovocia sa môže zvýšiť.

Ale priemerná sadzba zberu je dosť veľa. Koniec koncov, z jednej malého miesta, môžete zbierať niekoľko tašiek veľkých zemiakov. To je dosť pre strednú rodinu.

Všetko o výnosoch zemiakov

S 1 g

Z jedného hektára pôdy sa zvyčajne zbiera od 50 do 150 centov zemiakov. Ale toto číslo sa môže dobre zmeniť. Ak sa správne staráte na rastliny, ako aj pravidelne ich kŕmte, výťažok ovocia sa môže zvýšiť na 20 ton s hektármi.

Všetko o výnosoch zemiakov

Koľko zemiakov je možné zbierať v rôznych regiónoch?

Pestovať zemiaky v takmer akejkoľvek časti Ruska. Výťažok tejto kultúry závisí od miestnych klimatických podmienok.

Veľké množstvo zemiakov sa zhromažďuje v regióne Bryansk a centrálnych regiónoch. Z jedného hektára pôdy je asi 230-250 tunelov hľúz. V Moskve a Leningradských oblastiach je miera zozbieranej plodiny 200 centov z jedného hektára pôdy. Obyvatelia Tatarstanu a Chuvashia sa môžu spoľahnúť na dobré plodiny.

Ale v Sibíri a ďalších chladných oblastiach krajiny, zbierať veľké množstvo zemiakov z jednej stránky dosť ťažké. Pre túto osobu bude musieť dobre fungovať.

Všetko o výnosoch zemiakov

Ako zvýšiť výnos?

Bez ohľadu na to, kde sa pestujú zemiaky, môže sa ľahko zvýšiť jeho výnos. Urobte si množstvo jednoduchých pravidiel.

 1. Neustále pristane zemiaky na jednom mieste. Dôrazne vyčerpáva pôdu. Z tohto dôvodu sa výťažok zemiakových kríkov výrazne znižuje. Zvyčajne sa táto kultúra pestuje na jednom mieste tri roky. Po tom, oblasť, na ktorej sú umiestnené lôžka, zmení.
 2. Na zlepšenie kvality pôdy a zvýšenie výnosu rastlín, zemiakové lôžka potrebujú pravidelne kŕmiť. Väčšina Ogorodnikov pre tento účel uprednostňuje používanie organických hnojív. Môže to byť kompost, hnoj alebo dokonca vták vrh.
 3. Ďalší spôsob, ako zvýšiť výnos – používanie rastlinných miest. Sú zasadené, a potom sa držia a okamžite blízko v pôde.
 4. Rovnako ako iné rastliny v záhrade a v záhrade, zemiaky sú často vystavené škodcom útokom a rôznym chorobám. Veľmi poškodzujú výnos rastliny. K tomu sa nestane, kríky, ak je to potrebné, spracovávajú insekticídy. Na ochranu miesta pred bežnými chorobami na jar a jeseň sa postriekajú fungicídmi.
 5. Na pristátie na malej ploche sa odporúča používať vysoko výhodné odrody zemiakov. Ľudia žijúci v strednom pruhu by mali venovať pozornosť takýmto odrodám ako „gala“ a „ruská krása“. Sú veľmi dobré ovocie a sú v starostlivosti považované za nenáročné. Odporúčajú sa aj skúsení záhradníci, aby používali rôzne odrody zemiakov tým, že ich z času na čas menia.
 6. Niektorí záhradníci sú rezané hľuzovkami vo všetkom obvode. Pomáha stimulovať aktívny vývoj výhonkov. Odevné hľuzy potrebujú starostlivo. Hĺbka škrtov by nemala byť viac ako 1 centimeter. Dva týždne po skončení kvitnutia sú stonky zemiakov jemne ohromené. Miesto Donom by malo byť vo výške približne 10 cm perimetrov z úrovne zeme. V tomto prípade všetky živiny pôjdu do hľúz.
 7. Pomáha zvýšiť výnosy zemiakov a správnu dezinfekciu hľúz. Najčastejšie ovocie je liečené mangánom alebo medenou silou. Niektorí záhradníci uprednostňujú namiesto toho používanie cesnakovej malty. Pre jeho prípravu v 10 litrov vody, 1 kilogram jemne nakrájaných cesnakových klinčekov. Na urýchlenie rastu zemiakov je možné použiť živný roztok varený z dusíkatých hnojív, superfosfátov, ako aj potašovej soli.
 8. Aby sa zemiaky neublížili a dobrým ovocnosťou, je tiež dôležité správne zbierať úrodu. Všetky poškodené alebo infikované hľuzy musia byť zlikvidované. Hlavná hmotnosť zemiakov je potrebná na sušenie dobre. Pred uskladnením musia byť ovocie triedené a rozložené do samostatných boxov, mriežok alebo hraniciach.
 9. K každého kríka sa vytvorilo väčší počet hľúz, mali by sa ponoriť zemiaky. Zvyčajne to robia 2-3 krát za sezónu. Prvýkrát, lôžka voľné ihneď po vzniku prvých zárodkov. Nasledujúca poranenie sa vykonáva za pol alebo dva týždne. Ploti môžete spracovať ako manuálne a pomocou špeciálneho pluhu alebo motocyklov. Všetko závisí od veľkosti pozemku a schopností svojich vlastníkov.

Všetko o výnosoch zemiakov

Všetko o výnosoch zemiakov

Všetko o výnosoch zemiakov

Existuje aj niekoľko špeciálnych metód na zvýšenie výnosov, ktoré teraz získavajú popularitu.

 • Mittlider Metóda. Zemiaky sú zasadené do úzkych lôžok. Dĺžka každého z nich by mala byť v priebehu 9 metrov. Priemerná šírka tyče – 50-60 centimetrov. Predpokladá sa, že veľké hľuzy sú najlepšie vytvorené na takýchto úzkych lôžok. Použite túto metódu len vtedy, ak je lokalita, na ktorej zemiaky padajú, hladko. Zemiakové riadky v tomto prípade by mali byť umiestnené v smere od severu na juh. Miesto na výsadbu zemiakov v preddavkoch. Minerálne hnojivá sa zvyčajne používajú na kŕmenie …

Všetko o výnosoch zemiakov

Všetko o výnosoch zemiakov

 • Metóda GULIHA. Rozhodovanie o používaní tejto technológie výsadby, ako siatie materiálu stojí za to používať vysoko kvalitné veľké hľuzy. Pozemok musí byť umiestnený na štvorce. Veľkosť každého z nich je 60×60 cm. V strede každého štvorca urobte malé prehĺbenie. Je naplnený zmesou plodnej pôdy, prevíjacieho hnoja a humusu. Jedným z hlavných zemiakov sú umiestnené vo vnútri. Klíčky by mali byť poslané dole. Pravidelne plot. Po výskyte výhonkov do stredu každej rastliny sa nalieva malé množstvo pôdy. Pestovanie stoniek sa odstránia na stranách. Tento postup sa opakuje niekoľkokrát v rade. Dospelý Bush by mal byť veľký a viacstupňový.

S správnou starostlivosťou bude možné zbierať asi 10-15 kg hľúz.

Všetko o výnosoch zemiakov

 • Holandská metóda. Stojí za to rastú vysoko kvalitné holandské odrody zemiakov. Postele sú umiestnené v smere od severu na juh. Pripraviť ich od jesene. V tomto okamihu je oblasť opitý a do pôdy dať organické hnojivá. Jarné lôžka kŕmijú močovinu a znova sa rozbijú. Wells sa nachádzajú vo vzdialenosti 70-80 centimetrov od seba. Medzery medzi jednotlivými kríkmi by mali byť najmenej 25 cm. Vylodenie zemiakov v studniach, zaspajú s veľkou vrstvou pôdy. Po ďalších 2 týždňoch sa do postele pridá malá pôda. 10-14 dní pred zberom orezaných vrchov sa odporúča posmievať. To zvýši nielen veľkosť hľuzy, ale aj ich divokosť.

Všetko o výnosoch zemiakov

 • Rastúce zemiaky pod slamovou vrstvou. Pomocou tejto metódy rastú veľké zemiaky, môžete dokonca na skalnaté pôdy. Tento spôsob výsadby zemiakov vyzerá veľmi jednoduchý. Zemiaky sú usporiadané do malých jamiek a potom mierne nakladané malým množstvom pôdy. Z vyššie uvedených postele sú pokryté suchou slamou, záhradnou mulčou alebo pilinou. Hlavnou vecou je úplne zatvoriť hľuzy, chráni ich pred priamym slnečným svetlom. Zbierajte zber pestovaný na takýchto lôžkách, veľmi jednoduché. Hľuzy nemajú ani kopanie. Stačí vytiahnuť každú závod na vrcholy a oddeliť hľuzy z koreňov.

Všetko o výnosoch zemiakov

Všeobecne platí, že zvýšenie výnosu zemiakov je celkom jednoduché. Hlavnou vecou je pravidelne starať sa o lôžka a neignorujú vznikajúce problémy.

Všetko o výnosoch zemiakov

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár