Ako sa zapojiť do garáže?

Dobre vybavená kapacita pre vozidlo alebo inú dopravu musí mať nevyhnutne dobre premyslené elektroinštalácie. A aj keď sa niekto podarilo vytvoriť apartmán (domov) Power Grid, opravte nie jedno zariadenie s vlastnými rukami, nemusím ponáhľať sa pracovať pre prácu. Ak chcete začať, všetko by malo byť prijímať a je dôkladné zistiť, čo bude potrebné urobiť.

Ako sa zapojiť do garáže?

Zvláštnosť

Elektrická energia v garáži je vždy potrebná. Dokonca aj tí, ktorí nebudú opraviť svoje autá alebo motocykel, sú nútení nabíjať batérie tam a osvetliť miestnosť v tme. Ak sa garáž používa na opravu, na udržanie auta, budete musieť zostrihovať nástroj, vŕtať a rezať, brúsiť, spájkovať, variť kov … ale nevyhnutné umiestnenie neďalekého paliva a mazív, nezmenenej vlhkosti a kontaktu S zemou vyžadujú elektroinštaláciu veľmi opatrne.

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Odporúča sa zistiť všetko o elektrických bezpečnostných normách ao základných ustanoveniach technológie práce.

Nie každý vlastník garáž má dostatok voľného času a vedomostí, Preskúmať budovy a pravidlá elektrických inštalácií. Na rozdiel od elektrických prác v dome av byte je potrebné získať povolenie od dosky garážových družstiev alebo vlastníka prenajatých vozidiel. Pripojenie k trojfázovým sieťam o 0,4 kV tiež vyžaduje koordináciu s dodávateľom elektriny, rovnaká organizácia by mala byť projektom vašej žiadosti.

Ako sa zapojiť do garáže?

Dôležité požiadavky

Použitie siete 220V ukladá oveľa menej obmedzení vlastníka garáže. Treba však kupovať meter, odvodenie elektrickej energie na 50 zosilňovačov a zodpovedajúce káble. Pre poskytovanie zásob na nakladanie prúdu, starostlivo sleduje energetický dohľad. V prípade odhalenia porušenia má právo vydržať poradie demontáže nelegálnej mocenskej siete a dokonca uložiť pokutu na „iniciatívy elektrikárov“.

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Vykonávať elektrinu z domu možná vzduchom a podzemnými spôsobmi.

Vo vzduchových závesných kábloch držaných nosným oceľovým drôtom s priemerom 0,3 cm. Podľa súčasných štandardov sa podzemné línie spoliehajú na vytiahnutie vlnitých plastových rúrok v zákopoch v hĺbke 0,8 m. Spodná časť výkopových postrekovačov s pieskom (vrstva 0,1 m). Podobná čiara je pripojená k osobnému merači, chráni segment špeciálnym strojom.

Ak chcete distribuovať elektrickú energiu, používajte špeciálne elektrické panely, inštalované priamo v samotnom garáži. Pre neho sa predpokladá hlavný automatický automat, rovnaký typ s bytom inštalovaným v byte (dom). Tieto požiadavky sú kľúčové a všetky ostatné momenty závisia od použitého systému.

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Montážna schéma

Vysoká kvalita, dobre premyslený elektroshem – hlavná záruka úspešnej práce. Je dôležité rozlíšiť tzv. Základné schémy a polohové schémy; V prvom prípade je opísaný samotný elektrický reťazec a v druhom mieste – umiestnenie spotrebiteľov (označených na vzdialenosť alebo s presnou stupnicou). Pre najväčšie pohodlie a výnimky sú drôty označené rovnakými farbami, ktoré majú v reálnom živote.

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Fázové vodiče v sieťach sú pod nebezpečným stresom vo vzťahu k Zemi. Ale na pripojenie UZO bez ochrannej pôdy nebude uvoľnený.

Je prísne zakázané na bezpečnostné normy viazať ochranné pozemky a neutrálne, je to v rozpore so základnými požiadavkami súčasného zapojenia.

Zariadenia na ochranu sú diferenciálne transformátory, Skladací vstup (z fázy) a exportované (cez neutrálne) prúdy. V prípade poškodenia izolácie, keď sa uzatvára uzavretie na telo, tieto prúdy sa líšia a nebudú sa navzájom prestať.

Ochrana proti úniku prúdu Úspešne ovplyvňuje len vtedy, ak je nasmerovaný svojou špeciálnou uzemňovacou čiarou. Pomocou hlavného počítača môžete sieť vyvodiť, keď v hlavnej línii vznikajú skratové okruhy, alebo keď všetky riadky podstúpili súčasné preťaženie. Toto je nepostrádané zariadenie a pri opravách a pri testovaní systému a pri riešení problémov.

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Odporúča sa slúžiť elektrickej energii na jednom riadku, pretože v garáži bude stále len jeden spotrebiteľ energie.

Samostatné skupiny sa pripájajú k „jeho“ guľometové zbrane v fázových obvodoch. Pneumatiky nachádzajúce sa v štítoch sú štrukturálne vykonávané ako pruhy alebo tyče z medi, mosadze. Robia otvory pre drôty utiahnuté skrutkami.

Práca elektrikára s trojfázovým garážovým sieti nemá významné rozdiely od už opísaného postupu. Mal by sa spomenúť len o dvoch pomocných fázach a štruktúrovanej automatizácii, UZO namiesto zvyčajného, ​​vypočítaného pre jednu fázu. Fázové zapojenie je vyrobené ako v bežných 220 V napäťových linkách spolu s neutrálnym. Napätie akejkoľvek páry fáz by malo byť 380 V, s fázovým uhlom jednotného zaťaženia 120 stupňov.

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Ak chcete vybudovať sieťovú sieť správne, budete potrebovať:

 • Vytvorte schému s jasnými a jasnými obrázkami (notácia);
 • Označiť vertikálne fragmenty elektroinštalácie s označením „+“ s výškovou výškou;
 • Striktne dodržiavať vybrané značky pre zásuvky, lampy a iné prvky.

Keď sú schémy vytvorené, môžete prejsť na akvizíciu garážovej elektrickej siete.

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Výber káblov a vodičov

Vo výberom každého kábla a vodičov stojí za to navigácia napätia 230 V (to znamená nahradiť starý 220 V a čoskoro sa stane všeobecne akceptovaným štandardom).

Vo väčšine prípadov postupujú z predpokladu, že:

 • Stropné svietidlá sa vypočítajú na 80 W;
 • V pozorovacej jame sa nainštalovalo 3 lampy 36 V až 0,1 kW;
 • V tej istej jame sa objavia výstupy na pripojenie pracovného elektrického zariadenia na 5 kW.

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Počnúc transformátorom stojí za to použiť medený drôt uzavretého formátu.

Ak sa aspoň časť z nich vykonáva vo vnútri betónovej podlahy, potreboval som prierez 4,5 kV. mm. Pre predajne v pozorovacej jame, vodiče uzavretých verzií s prierezom 1 kV. mm väčší. Podrobnejšie informácie o vlastnostiach zapojenia vo vzťahu k jeho garáži môžu byť vždy získané pomocou špeciálnych vzorcov. Najtenší kábel sa používa na pripojenie stropných svetiel – 1,5 kV. mm (neexistuje tenší).

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Ak chcete uložiť, dáva zmysel kúpiť hliníkové vodiče, najmä pre najmenej naložené oblasti.

Rovnako ako v inej miestnosti, nemali by ste viazať meď a hliník – to je tiež potrebné vziať do úvahy pri výbere elektroinštalácie. Kompenzácia škodlivých účinkov negatívnych podmienok v garážach sú schopné len káblov s dvojitou izoláciou a izolačnými vodičmi.

Výber stroja sa vykonáva „podľa aktuálneho“. Na stropných svetelných zdrojoch potrebujete 2,5 A, na jamke – 15 A. Vzorec pre výpočet požadovaného výkonu transformátora je rovnaký ako. Ochranné vypínacie zariadenie určené pre prechodné prúdenie menšie ako 20 A a na spúšťanie pri viac ako 20 mA je úplne nevhodné, pretože únik dobrých zariadení je takmer nepostrehnuteľný.

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Ak chcete umiestniť káble a pneumatiky:

 • uzavreté štíty;
 • box;
 • Káblové kanály;
 • Utesnené zásobníky.

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Najčastejšie sú takéto výrobky vyrobené z kovu, ale okrúhle a obdĺžnikové rúry z plastov zaberajú rastúci akciový trh. To by sa malo uchýliť k vlnitým výrobkom len vo väčšine extrémneho prípadu, použiť ich celkom únavné. Najmodernejšie a praktické rozhodnutie o elektrickej oblasti sa považuje za káblový zásobník so západkovým vekom. Celkom dobre posunuté kovovými plastovými rúrkami – to isté, čo sa zvyčajne používa v inštalatérskych a vykurovacích systémoch.

Ako sa zapojiť do garáže?

Technológia Montaja

Zakúpením všetkých potrebných materiálov a nástrojov môžete pokračovať v strečovaní zapojenia. Tam, kde nie je možné, aby sa zložiť zložený vo forme veľkého polomeru potrubia, stojí za to byť v boxoch. Pomôžu distribuovať vetvy a usporiadať spínače správne. Dlhopisy a spojovacie a potrubia na nosných konštrukciách by sa mali stanoviť čo najviac. Zodpovedné domáce garáže, obe namontované elektroinštalácie s vlastnými rukami a prístupné pre profesionálov, vždy hodnotiť tesnosť kĺbov akejkoľvek rúrky a boxu.

Je dôležité si uvedomiť, že aj tie najjednoduchšie a starostlivo premyslené inžinieri, návrhy, sú inštalované len s pozorným, starostlivejším prácou.

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Správne natiahnite kábel cez potrubiu – to znamená začať najprv vo vnútri drôtu. Pre toto použitie špeciálne hlavy, ktoré zabraňujú zaseknutiu a svorke. Len potom frontu káblových väzieb na drôt a nesie ho cez potrubie. Podnosy Odporúča sa aplikovať na zvislé segmenty elektroinštalácie, stropné svietidlá sú zavesené na natiahnutých kábloch (nie pod napätím!).

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Ak chcete, aby sa upevnenie vodičov v krabiciach spoľahlivej, odporúčame, aby ste ich upevnili skrutkami, alebo na spájkovanie medených zvratiek. Tam, kde musia byť povolené hliníkové a medené drôty, oddelené ich svorkami buď s podložkami z iných kovov. Veľká pozornosť by sa mala venovať uzemneniu. Žiadny krok za krokom Pokyny na inštaláciu elektroinštalácie v garáži sa nedá dostať okolo neho.

Typický postup práce je nasledovný:

 1. Vedľa kapitálovej štruktúry, oceľové potrubie pokryté zinkovou vrstvou je tesnenie, dĺžka 2 m;
 2. K tejto rúrke je zvarený okrúhly oceľový blok s priemerom 0,6-0,8 cm;
 3. Oceľový kruh je natretý hydrofóbnou farbou a dostať sa do garáže;
 4. Musí byť dláždený na štít, ktorým je uvedený terminál;
 5. Terminál je hrubý drôt medi (hrúbka – kľúč k nízkej odolnosti).

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Od garáže – miestnosť je surová a nebezpečná, kde je riziko lézie skvelé, takže stojí za to zvoliť si zásuvky a osvetľovacie zariadenia, ktoré zodpovedajú triede ochrany IP44.

Aby ste urobili plnohodnotný workshop, budete musieť chovať trojfázové zapojenie na základe medeného kábla, prierez je najmenej 6 kV. mm. Kábel vložte tak, že nie je menší ako 11 cm na strop a výstup a podlaha sa musia oddeliť 50 cm. Rozdiel medzi klamami a vykurovacími rúrkami je žiaduce odolať aspoň 15 cm.

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Mnohé garáže sú vybavené pivnicou a táto časť priestorov vyžaduje aj špeciálne osvetlenie, To znamená, že drôtené tesnenia a pripojenie ich do osvetľovacích zariadení. Pivnica sa javí ako surové priestory, kde je potrebné maximalizovať sieťovú mriežku. A keď sa nachádza aj v garáži, závažnosť požiadaviek sa pestuje. Mali by sme použiť nižšie transformátory s výstupným prúdom 12 V. Len na konci, uistite sa, že miestnosť je úplne suchá, je prípustná používanie štandardnej elektriny o 220 V.

Odporúča sa pred začiatkom práce ukázať garáž pre skúseného elektrikára a koordinovať s ním nákup všetkých komponentov. To umožní presne zohľadniť špecifikáty vytvorenej siete, vyhýbajte sa chybám pri ich budovaní a riešení problémov.

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Užitočné poradenstvo

Podľa tých, ktorí už museli vytvoriť skryté vedenie v garáži, je najlepšie riešenie natiahnuť káblové kanály z nehorľavých materiálov. Hladký povrch z vnútra oveľa pohodlnejší ako vlnitý rukáv. Ak náhle zapojenie nestojí, vždy bude fungovať na otvorenie malého úseku steny a zmeniť horiaci drôt alebo dokonca časť kanála.

So všetkou dôležitosť elektrického vedenia, musíte sa postarať a že okno je v garáži.

Poskytuje prirodzené svetlo a udržiava najekonomickejší režim používania prístroja. To znamená, že rovnaké drôty a distribučné uzly budú fungovať dlhšie.

Ako sa zapojiť do garáže?

Vstup elektrickej energie v garáži tradične poskytuje „Hussaki“ – palcov vyrobené z kovu na strechy. Vertices regálov slúžia na opravu kolíkov vybavených keramickými izolátormi. Takáto metóda pripojenia je prípustná len vtedy, ak je uvedená v technických špecifikáciách vydaných elektrickými spoločnosťami. Štandardná výška „Hussakov“ – 2-2,2 m, rozdrvený koniec kábla nesmie klesnúť pod 2 m.

Pripojenie cez pilier diaľkového podpory znamená, že kábel bude natiahnutý priamo z riadku na vstupný štít. V obytných budovách je takýto systém odôvodnený, ale umiestnenie počítadla na vonkajšej stene garáže – pokušenie pre lovcov vandals a neželezných kovov.

Preto trvá na tom, či chce energia používať, je to vzdialený spôsob, ako sa pripojiť cez podzemný kábel.

Ako sa zapojiť do garáže?

Ako sa zapojiť do garáže?

Pred natiahnutím drôtov musíte variť:

 • ostro ostrý nôž (to pomôže vyčistiť drôt);
 • Nippers (najlepšie s izolovanými rukoväťami);
 • plochý a križiaci skrutkovač;
 • Tester (pomáha detekovať prítomnosť prúdu na rôznych častiach siete pri ich kontrolke).

Ako sa zapojiť do garáže?

Výber kábla, stojí za to zvážiť nielen vlastné vlastnosti, ale aj parametre izolácie.

Je veľmi dôležité, aby bolo súčasne elastické (je vhodnejšie pracovať) a trvanlivé (závisí od životnosti a bezpečnosti používania). Nemôžete začať pracovať s individuálnymi časťami elektroinštalácie, bez toho aby ste sa uistili, že sú bezpečne poškodené. Treba tiež poznamenať, že inštalácia vonkajších drôtov a ich spojenie s garážou by mali vykonávať len profesionáli. Vstup by mal byť umiestnený v dostatočne vysokej výške a ohnúť smerom von, aby sa zabránilo zálivu s zrážkami a preniknúť do vnútra.

Ako sa zapojiť do garáže?

Outlets stojí za to, že rovnomerne distribuujú, ak nie je určené iba umiestnenie ich nie je diktované vlastnosťami miestnosti a požadovaných bodov pripojenia nástrojov. Ak musíte pracovať v nadmorskej výške (povedzte, natiahnite drôty na strope av hornej časti stien), sú potrebné len kozy, šaty alebo stepladers.

Je kategoricky nemožné vstať na sudoch, boxy, stoličky, iné rebirth objekty.

Pred začiatkom práce je vhodné skontrolovať náradie pre zdravie zakaždým a drôty na integritu izolácie.

Ako sa zapojiť do garáže?

O tom, ako sa zapojiť do garáže sa pozri ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár