Automatické garážové brány: Vlastnosti a jemnosti voľby

Garážové brány nielen chránia vaše auto pred votrelcami, ale sú druhom tváre. Brána musí byť nielen „inteligentná“, ergonomická, spoľahlivá, ale má tiež atraktívny vzhľad, v kombinácii s exteriérom budovy.

„Smart“ Automatická brána pre garáž je potrebná tak, aby sa majiteľ nemusel dostať von z auta, otvoriť a zatvoriť krídlo, mokré pod dažďom alebo vystavený fiktívnym vetrom. Stačí sa sedieť v aute a dvakrát stlačte tlačidlo na diaľkovom ovládači: prvýkrát otvoriť bránu a odísť, a druhýkrát zatvoriť.

Zvláštnosť

Automatické garážové brány majú niekoľko špeciálnych vlastností:

 • Automatizácia závisí od elektrickej energie. Ak neexistuje žiadny alternatívny zdroj energie (generátor) v dome, potom otvorte garáž bude musieť byť manuálne, preto je lepšie kúpiť modely s torznou pružinou, ktorá vám umožní otvoriť klapky s rukami;
 • Ušetrite priestor v garáži;
 • zvýšili zvuk, teplo, hydroizoláciu;

 • Odolné voči hrdzaveniu;
 • V práci;
 • Odolný voči hack;
 • Vysoké náklady na výrobu a nastavenie brány si vyžaduje úmyselný prístup v štádiu návrhu. Garáž musí byť postavená s rezervou na možnú zmenu stroja, je tiež potrebné vziať do úvahy vzdialenosť 50 cm medzi krídlom brány a strechou karosérie vozidla;

 • Dlhá životnosť. Napríklad brány v sekcii budú slúžiť najmenej 20 rokov, pričom sa ukladajú len pohyblivé prvky mechanizmu;
 • Možnosť otvárania oboch stacionárneho tlačidla, namontovaná do steny garáže zvnútra a na diaľku cez diaľkové ovládanie, ktoré visí na kľúči;
 • neschopnosť vytvoriť a upraviť mechanizmus výšky sami. Inštalátor musí mať skúsenosti.

Ak Riešenie problémov, musíte kontaktovať službu.

Modely

Automatické garážové brány sú niekoľko typov:

 • zdvíhanie;
 • sekcia;
 • Typ valca (Roller Shutter).

Swing Gates sú menej pravdepodobné vybavené automatickým ovládacím systémom a možnosti prenájmu príliš veľa miesta. Používajú sa len v strojoch na opravu strojov, pretože priestor vám umožní nainštalovať. Swing Automatické brány vyzerajú skvele, ak nie sú inštalované v samotnej garáži, ale používajú sa ako vstupná brána na územie domácnosti.

Ak chcete nainštalovať takéto modely v garáži, vyberte návrh, ktorý sa otvorí smerom von.

Modely prvého typu sú krídlo dverí, ktoré sa otáčajú v rovnakej rovine – horizontálne. Skladací mechanizmus zdvihne bránu krídlo a opustí ho otvoriť v uhle 90 stupňov.

Takéto modely sú vhodné pre garáže s vysokými stropmi, pretože je potrebné nechať medzi krídlom a jazdeckým strojom, vzdialenosť najmenej 50 cm. Náklady na tento dizajn sú dostatočne vysoké.

Ďalšie výhody – Vysoká odolnosť voči hackingu, takmer úplnú tesnosť a schopnosť inštalovať bránky na samostatný vstup.

Sekčné brány sú niekoľko kovových pásov prepojených závesmi. V podstate sú tieto modely vyrobené z sendvičových panelov, ale distribuujú sa domáce klapky. Dizajn, ktorý umožňuje bráni krídlo pri otváraní pohybu pozdĺž sprievodcov a ísť na strop, pohodlný. Dvere sa nevyvíjajú, ako žalúzie a jednoducho sa pohybujú a sú paralelne. Pri inštalácii brány tohto typu stojí za to zvážiť, že dizajn znižuje celkovú výšku garáže.

Rollerové žalúzie sú vyrobené z izolovaných hliníkových dosiek, ktoré sú spoľahlivo spojené. Pri otváraní sa jednotlivé dosky zkladajú do harmoniky alebo rany na hriadeli, ktorý je upevnený na hornej strane vchodu. Vynikajúca možnosť pre tých, ktorí nemajú garáž s vysokými stropmi.

Minusy sú nemožnosťou nastavenia bránky na rolovanie dverí, nízkej hydroizolácii a pevnosti.

Posuvné brány otvorené podľa typu dverí kupé, V súlade s tým, pre pohyb krídla by mal byť miesto pozdĺž steny, rovné šírke krídla s okrajom 20 cm. To je len vhodné, ak je v garáži vybavený dielňou alebo inou inžinierskou miestnosťou. Rozmery garážovej brány sú zvyčajne štandardné, ale všetky hlavné firmy robia krídla individuálne pod dverám zákazníkov.

Druhy jednotiek

Ak sú pravidelné brány swingu nainštalované v garáži, potom môžete použiť nasledujúce typy automatických jednotiek na ich otvorenie:

 • Podzemný. Zložené pre sebainštaláciu: spodná časť je namontovaná v zemi a horná časť je umiestnená na závese na základni brány. Horná časť musí byť mazaná tak, aby nestlačila;

 • Lineárny. Vysoká spoľahlivosť z hackingu. Dizajn je pripojený k dverným vážením nie viac ako 3 t zvnútra. Niekedy vyžaduje mazanie. Práca sa poskytuje pomocou konzoly alebo stacionárneho spínača;

 • Páka. Namontované ako vonkajšia aj vnútorná strana. Otvorenie sa vyskytuje kvôli tomu, že priamy posunovač vysiela silu zakrivenej páky.

Výhodou týchto mechanizmov otvárania je, že môžu byť inštalované na hotovej bráne. Nevýhody ležia v potrebe voľného miesta pred garážou, vysoké divoké úspory (tak môžu spontánne prerušiť), a pre inštaláciu podzemného mechanizmu bude vyžadovať prípravu jamy, jej betónovej a hydroizolácie.

Na posuvné brány sa používa drôtený pohon, ktorý je vodítka upevnený na garážovej fasáde, koľajnicu so zubami, namontovanými na bránu, a prevodový stupeň umiestnený na motore. Zariadenie posúva dvere bloku. Namiesto regálov môžete použiť reťaze, ale tento mechanizmus je veľmi hlučný.

Rotačné mechanizmy sú vybavené valcami, vodidlami, páčkami a pružinami. Sprievodcovia sú umiestnené vertikálne pozdĺž plátna rovnobežne s stropom. Väčšina pneumatiky elektrického pohonu. Tento systém je najkomplexnejší pre amatérsku inštaláciu. Mechanizmy v sekcii majú elektrický pohon a povinné pružiny – manuálny reťazec, ktorý vám umožní otvoriť bránu bez pripojenia k elektrickej energii.

Čo si môžete vybrať?

Voľba a inštalácia garážových brán sú splatné, predovšetkým dizajn garáže, jeho výšky a voľné miesto pred ním.

Rotačné a sekčné krídla Hormann and Diverhan môžu byť inštalované len vo vysokých priestoroch a pre hojdačky a zatiahnuteľné modely, ktoré potrebujete viac miesta pred garážou, inak budú problémy nielen s otvorením brány, ale aj v garáži.

Ak žijete v teplom podnebí, alebo je vaša garáž dobre vyhrievaná, potom vynikajúcou možnosťou bude rakúska otočná štruktúra alebo Promatic-3 systémy. Pokyny pre cieľ hovorí, že v drsnom prostredí je nemožné ich používať, pretože môže mať drahé opravy výrobkov.

Výrobcovia a recenzie

Na trhu automatických brán pre garáž sú lídri tri výrobcovia spoločnosti: nemecký Hormann, Bieloruština Alutech a Ruská Dávnosť. Rozdiel v prvom rade je náklady na výrobky. Nemecké vzorky budú stáť kupujúceho na 800, Bieloruština – v 700 a ruštine – v 600 eur. V skutočnosti, rozdiel nie je veľmi významný, najmä ak sa domnievame, že výrobky sú od seba veľmi odlišné v kvalite.

Nemci a bieloruskí výrobcovia dávajú dvojročnú záruku na svoje výrobky a domáca značka je len 12 mesiacov. Základný počet otvorov a uzáverov krídla je 25 000-krát, ale doRDhan vydal model so zdrojom 10.000 otvorov. Bieloruské dvere sú ideálne pre priemyselné zariadenia, v sortimente Alutech je brána s distribučným zdrojom vo výške 100 000 krát.

Napriek tomu, že najťažšie zimy v Rusku, doRDhan neponúka tepelnú izoláciu garážových brán na rovnakej úrovni ako Hormann a Alutech. Zbierka ruského výrobcu zobrazuje dvere pre južné regióny s hrúbkou 30 mm, hoci štandard je hrúbka 45 mm.

Súdiac podľa užívateľských recenzií, najobľúbenejšie brány – Alutech. Kupujúci Poznámka Jednoduchosť inštalácie, vysoko kvalitných materiálov, vynikajúca odolnosť voči vlhkosti, zvýšenej hlukom a tepelnej izolácie, mechanizmus môže byť inštalovaný nezávisle.

Väčšina používateľov nie je uprednostniť. Takmer všetky nároky sú znížené na skutočnosť, že brána je zmrazená, valcovanie prestávok pred uplynutím záručnej doby a náhrada sa musí vykonať po dvoch mesiacoch.

Inštalatéri tiež nedávajú dobré hodnotenia o produktoch ruského výrobcu, s odkazom na skutočnosť, že príliš veľa musí priniesť na mysli v procese inštalácie: Komponenty sa navzájom nehodia, a musia byť napísané, otvory Slučka musí byť rezaná nezávisle, pružiny krúžok, valčeky odletieť, plastové časti prestávky, vodiace lišty sa navzájom nezodpovedajú.

Nemecký Hormann má hodnotenie 4,5 z 5. Spotrebitelia oslavujú vysoko kvalitné výrobky, schopnosť objednať si krídlo pod jednotlivými veľkosťami. Osobitná pozornosť sa venuje funkciám obmedzenia funkcií. Leží v skutočnosti, že krídlo sa zastaví, ak je auto v otvore. Takže je to ďalšia výhoda pre bezpečnosť automobilov. Práca brány je absolútne tichá, pružiny nie sú náchylné na strečing, systém spotrebuje extrémne málo e-mailov.

Úspešné príklady a možnosti

Najväčší priestor pre fantázie otvára kompozitnú automatickú bránu. Ich predná časť môže byť oddelená v ľubovoľnom štýle: od štandardných „dosiek“ do túlavých dverí v klasickom štýle.

Vynikajúca kombinácia garážových klapiek a fasády budovy. Obaja sa vykonávajú v jednej farbe a biela povrchová úprava vchodu je dokonale harmonizovaná s bielymi pruhmi na stene.

Dobre kombinované tehly a strom pre rustikálne, s bránou a stenou garáže sa musia vykonávať v jednej farebnej schéme. Originality je použitie rôznych textúr.

Garážové brány dokonale zapadajú do krajinného dizajnu nádvoria japonského štýlu. Stačí oddeliť dvere tak, aby simulovali dvere a steny v klasických japonských domovoch.

Prívrženci autentického dizajnu môžu byť oddelené bránu na spôsob dumpingových dverí stredovekého hradu, zdobenie panelov „točí“ a „kov“.

Švité vstupné brány môžu byť ubytované v ľubovoľnom štýle, napríklad symbolovanie skutočného kovaného krídla, ktoré sú tiché a hladko poháňané lineárnym pohonom.

Vynikajúce riešenie sú klapky, ktoré sú vybavené oknami. Poskytujú ďalšie garážové osvetlenie. Okrem toho, dizajnér vybral kombináciu kontrastných farieb – Burgundsko a Marsh. Dokonale zdôrazňujú jasno.

Ako si vybrať Automatickú bránu garáže, pozri poradie odborníkov nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: