Mangal-scoklin: odrody a vlastnosti výroby

V našej krajine má takmer každý majiteľ chaty alebo domáce graf na akciovej značke. Okrem fyzickej práce na dedine prírody, tiež chcem odpočinúť, ochutnať lahodným vyprážaným mäsom. Čo iné môže byť lepšie? Môže byť! Spolu s Kebabom je možnosť pripraviť vynikajúce údené pochúťky.

Vlastnosti Mangalov

Čo je to mangon-fajčenie? Vo slova – to je dizajn, ktorý vám umožní pripraviť chutný kebab, šťavnatý steak a okrem všetkého, dymovej ryby. Vzhľadom k tomu, že dym nejdú ľahké, ale hlavy do fajčiarskej komory, operácia takéhoto zariadenia sa získa viac funkčných.

Vzhľadom na obyčajný gril, ktorý je oboznámený s akoukoľvek osobou.

Možnosť kombinácie s Smokehouse alebo grilom, vám umožňuje poskytnúť nejaký produkt jedinečnú chuť a vôňu.

Samostatné typy konštrukcií môžu poskytnúť v ich funkčnosti studené aj horúce fajčenie. Táto nuancia sa odporúča zohľadniť počas dizajnu dymu. Okrem toho môžu byť braztiers obaja prenosné a stacionárne.

Stále fajčenie sú rozdelené podľa typu použitého paliva:

 • tuhý horľavý materiál – palivové drevo, brikety, drevené uhlie;
 • Plyn španiel – s najväčšou pravdepodobnosťou to bude typ aerogilu, nie braziera;
 • Elektrická energia – populárna verzia domácich mangálov, ale mäso, varené na takýchto zariadeniach, z nejakého dôvodu, sa nazýva „umelý“.

Preferencie sa najčastejšie dáva kovovým konštrukciám. Urobte takéto zariadenie oveľa jednoduchšie. V prevádzke Mangal-Scoklin z kovu je oveľa kompaktnejší a lacnejší. Ak projekt preberá prítomnosť kolies, potom s pohybom špeciálnych ťažkostí.

Druhy návrhov

Z hľadiska dizajnu sú kovové mangaly oveľa jednoduchšie na kovovom Mangalovi ako v kapitálových tehálových vzorkách. Okrem toho, veľa miesta taká značka neobsahuje. Aj keď je dizajn už pripravený, vždy existuje možnosť pridať niečo alebo zmenu.

Výhody manganého kovu z kovu môžu byť zovšeobecnené nasledovne:

  • pohodlná prevádzka;
  • Zvýšená funkcia;
  • Dizajn je celkom kompaktný;
  • K dispozícii sú pripravené výrobné možnosti, ako aj materiály na ich výrobu;
  • Jednoduché a jednoduché montáž, veľký počet možností vzhľadu.

  V skutočnosti neexistujú žiadne nedostatky v takýchto štruktúrach s výnimkou dodatočného externého spracovania, Keď je všetko zhromaždené osobne. Niekedy môžete počuť repliky, ktoré domáce mangalát dostanú pohľad zhora, ale nemôžete hovoriť o všetkých modeloch. Je tiež potrebné si uvedomiť, že kov je rýchlo vyhrievaný a nedbanlivosť je možné získať nedbanlivosťou.

  Obyvatelia súkromných domov alebo daches, ktorí uprednostňujú tráviť väčšinu svojho času na ich pozemku, nakoniec začnú premýšľať o výstavbe multidisciplinárneho dizajnu na varenie. Street Pece vykonávané podľa verzie „Tri v jednej“ kombinujúcom brazier, Smokehouse a grilovanie v stacionárnej verzii môže byť obľúbeným miestom hostiteľov a hostí počas párty.

  Počas výstavby takýchto štruktúr je možné získať neoceniteľné skúsenosti v oblasti výstavby pecí a krbového puzdra.

  Znalosti získané v budúcnosti môžu byť užitočné, keď sú vybavené krbom alebo pecom už v dome.

  Postavený s vašimi rukami tehlového projektu v krátkom čase bude druh ulice kuchyne na domácom pozemku. Následne, ak dovolí čas a sila, bude možné spoločne pripojiť ázijské pece Tandyard, rezací stôl s umývaním, miesto na uskladnenie palivového dreva a malých domácich sporákoch. Aby sa ďalej chránili pred zlým počasím, a kachle z deštruktívneho pôsobenia vlhkosti sa odporúča nainštalovať svoju pec v altánku pod strechou alebo pod baldachýnom. Mali by sa zohľadniť aj opatrenia požiarnej bezpečnosti a spôsobujú nepríjemnosti susedov.

  Dnes existuje mnoho modelov Mangalov-Koptylénového stacionárneho výkonu. Ale na druhej strane to bude užitočné ukázať fantáziu a vypracovať svoj vlastný projekt, ktorý spĺňa všetky požiadavky.

  Individuálne faktory by však mali byť stále k dispozícii:

  • optimálna hodnota a kvalita materiálu a diel;
  • tak dlho ako je to možné;
  • prítomnosť niekoľkých funkcií v práci;
  • Príslušný projekt a umiestnenie;
  • Ochrana proti vplyvu atmosférických javov.

  No, teraz o výhodách tehál mangaal:

  • Brick Brazier bude trvať dlho, pretože tento materiál je na rozdiel od kovu, nie je korózia.
  • Tehlové, ktorým sa dokonale zachováva teplo, ktorý šetrí na palivo a pripravuje dobre zakorenené jedlo.
  • Tehl, samozrejme, dostane aj za peniaze, ale je to lacnejšie a ľahšie ho kúpiť. Okrem toho je vhodnejšie pracovať s ním bez špeciálnych nástrojov.

  Minusy môžete zdôrazniť nemožnosť prevodu na iné miesto a veľké veľkosti.

  Avšak, ak nie je možnosť pracovať s kovom, potom sa Smokehouse z tehly bude jednou z optimálnych možností na zabezpečenie domáceho pozemku.

  Materiály na výrobu

  Tradične, milovníci prírody, preferrning krajín si pripravuje mäso a iné výrobky na čerstvom vzduchu. Mangál je možné zakúpiť v obchode alebo urobiť sami. V každom prípade bude otázka vždy o výbere materiálu, z ktorého je toto zariadenie vyrobené.

  Zvyčajne sa používa na výrobu mangálov:

   • kov;
   • kameň alebo tehál;
   • betón.

   Pre mobilné zápasy sa najčastejšie používa kovová konštrukcia, zatiaľ čo pre stacionárne štruktúry je tehlová najčastejšie použiteľná, hoci sú povolené zmiešané možnosti.

   Mangal-scocilly kov môže byť vytiahnutý z liatinovej zliatiny alebo zvaru z oceľových prvkov.

   K dispozícii sú často vzorky, ktoré sa líšia v dosť krásnych dekoračných prvkoch. Mangál menej vystavený vysokým teplotám.

   V kovových konštrukciách sú však niektoré nedostatky. Ak nepovažujete nákladné modely v umeleckom dizajne, kovové špízy vyrobené na ich vlastnom horšom pohľade na celkové pozadie oblasti krajiny. Okrem toho, kovové časti sú častejšie podliehajú korózii, takže pri výrobe sa odporúča používať nerezovú oceľ (nehrdzavejúcu oceľ) alebo zvládnuť všetky časti povlakového povlaku.

   Mangaly fajčiari postavené z kameňa majú viac reprezentatívnejší vzhľad a, samozrejme, dokonale zapadajú do dizajnu oblasti krajiny. Je však potrebné zvážiť, že príliš časté používanie takéhoto zariadenia výrazne znižuje načasovanie jeho prevádzky. Špecialisti sa odporúčajú v počiatočných fázach výstavby tehlového manganu. Použite špeciálne upevňovacie roztoky a kovové vložky na dodanie štruktúr. Pre murivo je potrebné používať žiaruvzdornú tehlu a v žiadnom prípade silikát.

   Okrem toho domáce remeselníci ponúkajú ďalší zaujímavý dizajn.

   Keďže domáce pozemky majú rôzne veľkosti, niekedy je ťažké určiť veľkosť, ktorá sa zmestí do celkového interiéru chaty. Preto sa objavil spolu so sklopnými štruktúrami z kovu, sa objavil mangala-smokhouse z plynového valca. Táto verzia Manga má jednoduchosť a najnižšie náklady.

   Každý materiál používaný na výrobu mangálov má svoje výhody:

    • Kameň sa vyznačuje jeho trvanlivosťou;
    • Tehlové zachovanie dlhú dobu;
    • Kovový mangál dym sa veľmi rýchlo zahrieva.

    Preto pri výbere materiálu sa najlepšie riadi vlastnými preferenciami.

    Ako urobiť mangal fajčenie s vlastnými rukami?

    Princíp Pri vytváraní dizajnu sa vždy zvažujú príslušné výkresy. Na nestavení celosvetovej siete nájdete mnoho možností. Avšak, akýkoľvek výkres by sa mal starostlivo skontrolovať na presnosť, inak potom budú správne chyby ťažké.

    Rozlišovacie znaky rôznych vzoriek poskytujú schopnosť používať braziera nielen na vyprážanie, ale aj na výrobky pre fajčenie. Multifunkčný dizajn má výhodu pri ukladaní priestoru, času a prostriedkov. Všetky tieto faktory by sa však mali zohľadniť v štádiu návrhu.

    Vo väčšine prípadov, pri budovaní pekáčov alebo smokhhouse, uprednostňuje sa kov.

    V počiatočnom štádiu musí systém obsahovať všetky veľkosti a tolerancie, takže v budúcnosti nevyvoláva zmätok.

    Ďalej, po nadobudnutí materiálov, musíte určiť prenosnú mosadzu alebo skladateľnú. V prvom prípade sa budú vyžadovať služby zvárača, v druhom prípade môžete vykonať závitové zlúčeniny.

    Okrem štandardných vzoriek fajčenia môžete použiť možnosť konštrukcií z dvoch kovových sudov. Ideálne pre tieto dva staré plynové valce. Takáto verzia je masívnejšia a skôr sa bude vzťahovať na kategóriu stacionárnych štruktúr, pretože na presun takéhoto braziera, budete musieť pomôcť niekoľkým ľuďom.

    Výstavba tehlového smokhousu začína výplňou základne. Po nadácii získava silu, môžete spustiť murivo, pred vytiahnuté vo vode. Namáčanie sa vyžaduje, aby sa tehla v budúcnosti neabsorbovala vlhkosť z roztoku. Je potrebné použiť stupne komína tehly, odolné voči silným vykurovaním.

    Pred začatím konštrukcie je nevyhnutne vyvinutá špeciálna schéma.

    Neskúsený majster sa odporúča riadiť overenými štandardnými schémami, ktoré obsahujú všetky funkcie. Ak existuje ťah na experimenty, je lepšie vyskúšať si jednoduchšie verzie.

    Normálna práca dymu závisí od vykonávania všetkých potrebných požiadaviek týkajúcich sa nezávislosti, na ktorej sa použil materiál.

    Prevádzkové tipy

    Tak, že tvrdá, ktorá slúžila, pokiaľ je to možné, aby sa dosiahol určité pravidlá prevádzky:

    • Po každom varení sa vyžaduje čistenie grilu, inak je možné vytvoriť koróziu do otvorov. A toto je ďalšie náročné jedlá a nákup novej manga.
    • Čistenie musí byť správne. Nie je to dosť len na to, aby sa to stalo, aby ste si vybrali zvyšky jedla, umyte dizajn a trieť suché.
    • Musia sa rešpektovať podmienky skladovania. Vysoká vlhkosť nie je povolená.
    • Pred použitím je potrebné vyčistiť aj brazier.
    • Neodporúčajú ostré chladenie dizajnu, aby sa zabránilo zničeniu.

    Pri používaní fajčenia nebudeme pripomenúť opatrenia na požiarnu bezpečnosť.

    Napríklad existuje neprijateľná konštrukcia štruktúry v blízkosti položiek svetla, používanie dlhotrvajúceho flutruing. Je žiaduce, aby nie je drevená podlaha, ale pôda alebo dlaždice. Inštalácia by mala vyskytnúť s prihliadnutím na konštantný smer vetra.

    Po čase času sa šikmá zóna určite stane útulným rohom na pozemku.

    O tom, ako urobiť mangal-fajčenie, pozrite sa na video nižšie.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: