Ako pripojiť tablet na TV?

Existuje pomerne niekoľko spôsobov, ako pripojiť tablet na TV. Niektoré z nich vám umožňujú prenášať obraz vo forme prúdu (v reálnom čase), iné môžu hrať na obrazovke, ktorá je už k dispozícii v tabletových súboroch.

Ako sa pripojiť s káblom?

Prenos videa k televízoru a sledujte filmy v najlepšej kapacite pohodlnejšie, používa sa káblové pripojenie kvôli vysokej rýchlosti prenosu dát a vysoko kvalitné pripojenie. Ak chcete zobraziť obrázok na obrazovku pre sledovanie filmov, tableta k televízoru je možné pripojiť pomocou rôznych káblov a adaptérov. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako pripojiť: HDMI, USB, SLIMPORT, MHL, RCA, VGA.

HDMI

Pripojenie HDMI je najobľúbenejší typ káblového pripojenia, pretože vám umožní prenášať obrázok a zvuk vo vysokej kvalite. Okrem toho je to univerzálne pripojenie – v akomkoľvek nie veľmi starej televízii nevyhnutne majú vstup HDMI.

Na pripojenie k počítaču je potrebný kábel HDMI, ktorý je možné zakúpiť v obchode s počítačovým technológiou. Zvyčajne na tabletách poskytuje konektor len pod mini HDMI, a nie pod štandardom.

Je to pre takéto prípady, že existujú špeciálne adaptéry z Micro USB alebo Mini HDMI na HDMI, ktorý je pripojený k samotnému drôtu.

Druhý koniec kábla je pripojený k jednému z niekoľkých zodpovedajúcich konektorov na televízore (môžete si vybrať ľubovoľné, len zapamätajte si vstupné číslo).

Po pripojení, s najväčšou pravdepodobnosťou musíte vykonať malé nastavenie pripojenia. Na diaľkovom ovládači televízora je vždy tlačidlo pripojenia nastavenia (zvyčajne je na vrchole). Kliknite na toto tlačidlo a zo všetkých možností vyberte pripojenie HDMI s požadovaným číslom konektora, ku ktorému bol vodič pripojený, čím sa vypína prioritný zdroj signálu, po ktorom je televízor dokončené.

Odporúča sa úplne vypnúť káblovú televíziu na tentoraz.

V nastaveniach tabliet nastavte výstup signálu k pripojeniu HDMI. Potom si môžete vychutnať vidieť.

Usb

Iná žiadna menej populárna metóda prenosu, ktorá má oveľa menej funkčnú. Ak sa pripojenie HDMI otočilo na obraz TV streaming v reálnom čase, potom v prípade USB tabliet vykoná úlohu jednotky. V televízii sú k dispozícii iba tie mediálne súbory, ktoré sú už v pamäti tabletu.

Pre pripojenie vyžaduje obyčajný kábel USB. Pripojte tabletu a TV, po ktorej nainštalujete na povolenie tabliet na prístup k súborom.

Napriek tomu, že väčšina televízorov má USB-vstup, na prenos videa, musíte ho vysledovať pre jeho formát.

Niektoré zastarané modely podporujú výnimočne definovaný formát videa, takže pred pripojením je potrebné zmeniť svoje nastavenia v tablete.

SLIMPORT

Pripojenie pripomínajúce možnosť s HDMI. Vo všetkých tabliet s operačným systémom Android je konektor MicroUSB. Používa sa na takéto pripojenie. Tento konektor sa pripojí k Slimport Adaptér, ktorý prevádza pripojenie USB, zatiaľ čo obrázok môže byť zobrazený takmer cez ľubovoľný konektor, ktorý je k dispozícii na televízore. Táto metóda je veľmi vhodná v neprítomnosti mini HDMI, však tableta a TV môže niekedy podporovať túto technológiu. Po pripojení sú zariadenia nakonfigurované, rovnako ako pri pripojení HDMI.

Mhl

Podobne ako predchádzajúca metóda pripojenia, ktorej funkcia je rovnaká – konverzia signálu. Tu tiež vyžaduje adaptér, iba to by mal byť iný typ (z MicroUSB v HDMI).

Keď MHL pripojenie, zobrazí signál VGA a iné porty nemôžu byť – výlučne na HDMI.

Ak televízor podporuje túto technológiu, musí byť napísaný aspoň jeden z vstupov HDMI: MHL. Tableta musí tiež podporovať tento typ pripojenia. Po pripojení kábla HDMI a adaptéra so zariadeniami v nastaveniach zadajte príslušný typ pripojenia – a pripojenie je dokončené.

Okrem toho, po pripojení k televízoru sa tableta začne pomaly nabíjať, čo je určité plus, pretože zariadenie obnoví nabíjanie batérie počas prevádzky a môžete použiť odstránenie obrázka alebo videa na televíznej obrazovke bez lehota.

RCA

Trojfarebné konektory pre RCA sú v akejkoľvek starej televízii. Kedy Ak TV model nie je vybavený portom USB- ani HDMI, môžete túto technológiu používať.

Informácie prostredníctvom takýchto konektorov sa prenášajú výlučne v analógovom formáte, čo výrazne znižuje kvalitu oboch obrázkov a zvuku.

A keďže všetky tablety majú digitálny formát, na prenos do RCA potrebujete konvertor.

Takýto konvertor obsahuje 4 konektor: jeden – pod HDMI, zvyšok – pod RCA. Na pripojenie, podľa toho sú potrebné 2 káble.

HDMI Drôt sa pripája k tabletu akýmkoľvek spôsobom opísaným vyššie. RCA je 3-káblový vodič s viacfarebnými zátkami (obrázok sa prenáša cez žltý kábel, cez červený a biely – zvuk). Tento vodič musíte pripojiť televízor a konvertor – a pripojenie bude dokončené. Ak chcete konfigurovať pripojenie na ovládacom paneli, musíte nájsť tlačidlo s AV Inscription (alebo RCA) na prepnutie na kanál Analógového prenosu dát a nastavte prenos signálu na HDMI na tablete.

Vga

Najmenej funkčným a racionálnym spôsobom pripojenia, ktorý, bohužiaľ, môže prenášať iba obraz bez výstupu zvukových informácií.

Okrem toho, v tabletách, vo všeobecnosti neexistuje žiadny VGA-zásuvka, bola zachovaná len v starých modeloch notebookov. To znamená, že sa pripájate takto, budete musieť použiť adaptér.

Po mechanickom spojení konfigurujeme zariadenia, ako aj pri pripájaní cez HDMI.

Možnosti bezdrôtového pripojenia

V modernej ceste a rytmom života je vždy túžba zbaviť sa extra drôtov, pre ktoré boli vytvorené rôzne možnosti bezdrôtového pripojenia. S bezdrôtovým pripojením sú riadiace zariadenia oveľa jednoduchšie, pretože tableta môže byť prenesená a nechať tam, kde je to vhodné.

Nevýhody tohto typu pripojenia označujú predovšetkým nestabilitu prenosu signálu

Pripojenie a záver kvality môže zabrániť viacerým faktorom v závislosti od zvolenej verzie bezdrôtového pripojenia. Musíte neustále monitorovať rýchlosť a kvalitu prenosu dát, najmä Wi-Fi.

Aspekt Synchronizovať tabletu s pomerne novými modelmi televízorov s vlastnými rukami bez drôtov je celkom jednoduché. Samotné pripojenie a ďalšie zariadenia závisia od toho, ako sú nové TV a tablet.

Wi-Fi

Možno je to najobľúbenejšia a kvalitatívna metóda bezdrôtového spojenia, ktorá priamo závisí od rýchlosti prenosu dát Wi-Fi. V televízore je potrebné mať vstavaný Wi-Fi adaptér. Všetky televízory Smart TV podpory majú napríklad takýto adaptér. Ak chcete synchronizovať s tabletom, musíte najprv pripojiť obe zariadenia na jednu sieť Wi-Fi.

Môžete posielať akumulované a streamovanie informácií, duplikátnou obrazovkou tabletu v televízii.

Ďalej konfigurácia TV, vrátane priamej funkcie Wi-Fi. V zozname zariadení, ktoré sú k dispozícii na pripojenie, musíte nájsť tablet, po ktorom bude inštalovaný prenos dát. Možné problémy so spojením sú spojené s prerušeniami a blokovaním signálu, takže je potrebné zistiť v prvom rade s nimi.

Bluetooth

Bluetooth adaptér môže byť vstavaný (moderné televízory sú zvyčajne dokončené s nimi) a vo forme externých médií. Spojenie Bluetooth sa vzťahuje na najstaršie metódy bezdrôtovej synchronizácie. Preto je potrebné pochopiť, že funkčnosť takejto synchronizačnej metódy je výrazne obmedzená: ani obraz ani zvuk v žiadnej forme nie je možné prenášať – iba tableta sa môže použiť ako diaľkové ovládanie pomocou vopred určenej aplikácie.

Existuje mnoho takýchto aplikácií – existujú platené aj voľné verzie tej istej aplikácie. Algoritmus pripojenia Ďalej: Zapnite Bluetooth na oboch zariadeniach, spustite aplikáciu prevzatú na tabletu, vyberte TV v zozname synchronizovaných zariadení a potom postupujte podľa aplikácie v samotnej aplikácii. Najčastejšie musíte jednoducho zadať kód pre pripojenie, ktoré sa zobrazí na televíznej obrazovke. Pomocou tabletu s aplikáciou môžete preložiť všetky ovládanie televízora: prepnite kanály, upravte hlasitosť a vykonajte iné nekomplikované riadiace funkcie.

Toto je vhodná možnosť v neprítomnosti diaľkového ovládača.

Miracast

Najnovšia technológia pripojenia, príslušná pre najnovšie zariadenia. Môžeme to povedať MiRACAST je rozšírená verzia Wi-Fi. Vyznačuje sa jednoduchším a rýchlym pripojením, ako aj vyššou úrovňou kvality pripojenia. Okrem zjavných výhod vo forme pripojenia priamo a ekonomického prietoku tabliet môžete prenášať streamovanie informácií nielen z tablety k televízoru, ale aj z televízora k tabletu.

Vzhľadom k tomu, že nie všetky televízne modely majú vstavanú funkciu MiraCast, výrobcovia prišli s konzolou adaptéra, ktorá sa pripája k televízoru prostredníctvom vstupu USB a funguje absolútne.

Zapnite funkciu Miracast na televízore a synchronizujte ho so smartfónom po upozornení pripojenia. Prirodzene je potrebné, aby sa tableta a televízia pripojená k jednej sieti Wi-Fi.

Iné možnosti

Ďalšie možnosti synchronizácie zahŕňajú rôzne konzoly, ako napríklad Google Chromecast. Predpona bude musieť kúpiť samostatne, nikdy nie je súčasťou. Televízor Google Chromecast pripojte pomocou kábla HDMI. A s tabletovým zariadením sa synchronizuje prostredníctvom účtu v spoločnosti Google. Rovnako ako keď Wi-Fire, pripojenie musí ísť na jednu spoločnú sieť Wi-Fi.

Prostredníctvom hracieho trhu na tablete musíte tiež nainštalovať domácu aplikáciu Google, prostredníctvom ktorej je predpona nakonfigurovaná a kontrolovaná. Spustite zariadenie, po pripojení k napájaniu otvorte aplikáciu a postupujte podľa ďalších pokynov. Tablet musí zistiť televízor, po ktorom sa na obrazovke zobrazí synchronizačný kód, ktorý sa má zadať do aplikácie. Pripojovacie pripojenie dokončené.

Existuje ďalší spôsob bezdrôtového pripojenia, ktoré je k dispozícii len pre tablety spoločnosti Apple. Systém je usporiadaný takým spôsobom, že absolútne akýkoľvek iPad môže byť pripojený k televízoru s funkciou Apple TV. Synchronizácia nastane cez jednu sieť Wi-Fi. Ak chcete ovládať Apple TV z appstore na tabletu, musíte nainštalovať aplikáciu AirPlay. V aplikácii musíte vybrať zariadenie, ktoré nájdete, potom aktivujte funkciu opakovaného videa, ktoré duplikuje akcie vykonané na iPad.

Mimochodom, táto aplikácia vám umožňuje synchronizovať prácu nielen tabletu a televíziu, ale aj iné zariadenia značky Apple.

Odporúčania

Tablet môžete tiež pripojiť k starej televízii, aj keď zastarané spôsoby. Možnosti, ktoré sú opísané vyššie, pripojenie cez VGA a RCA sú s najväčšou pravdepodobnosťou prídu. Ak TV bude mať len jeden konektor SCART, môžete sa pokúsiť pripojiť tabletu s viacerými vodičmi a meniče, ale v tomto prípade existujú pomerne možné problémy so synchronizáciou, až do úplnej neprítomnosti. Aj keď je možné to urobiť, môžete zabudnúť na vysoko kvalitný obraz.

Ak na starej televízii všeobecne nie sú k dispozícii žiadne konektory pre externé médium, potom nemôžete pripojiť tabletu, žiadny smartfón ani notebook, ani žiadne iné zariadenie na to nemožné.

Na záver, je možné poznamenať, že pripojenie tabletu k televízoru prostredníctvom kábla aj bezdrôtového, bude oveľa jednoduchšie a rýchlejšie, ak tieto zariadenia patria do jednej spoločnosti. Rovnako ako v prípade Apple TV, existujú zvláštne spôsoby, ako synchronizovať Samsung, Sony, LG zariadenia a ďalšie populárne značky, ale budú k dispozícii len pre novšie tablety a televízne modely.

Ako pripojiť tabletu k televízoru, pozrite si časť Nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: