Hodnotenie najlepších tlačiarní

Tlač textov na papieri, tlač fotografií a výkresov zostáva relevantné a v roku 2020, napriek všetkému rozvoju elektronických komunikácií. Ale len tak prísť do obchodu a kúpiť tlačené zariadenie je sotva rozumné. Uistite sa, že sa zoznámiť s poradím najlepších tlačiarní a urobte jasnú predstavu o nich pre seba.

Aký typ tlačiarne je lepšie vybrať a prečo?

Domáce a servisné zariadenia na tlač sú veľmi odlišné od vykonania. Je dôležité pochopiť, že v každom prípade sa obraz na papieri pozostáva z bodov rôznych veľkostí. Špecifickosť je primárne kvôli spôsobu, akým je obraz na papieri prenesený, a aký druh materiálu sa používa na povrchové farbenie. Nemožno tiež ignorovať a rozdiel v určenom účele.

Matrix tlačiarne sa považujú za zastarané, ale nie je to tak. Áno, výkon mechanickej tlačovej hlavy je malý. Áno, kvalita obrazu získaného týmto spôsobom nebude prekvapiť nikoho ani v najlepšom prípade.

Pre tlač kontrol a iných dokumentov, kde sú výtlačky dôležité (extrémne ťažké fit) matricová technika zostáva relevantná.

Atramentová tlačiareň funguje takmer o rovnakú schému. Ihly sú však nahradené maticou, ktorá má veľmi malé otvory. Sprejová striekacia farba vám umožňuje vytvoriť požadovaný obrázok. Atrament sa zvyčajne umiestni do kaziet, ktoré je potrebné zakúpiť samostatne. Existujú samostatné modely s kontinuálnym podávaním atramentu, ktoré používajú nádrže pripojené k tlačovej časti s tenkou kapilárou. Turnové tanky atrament je nákladovo efektívne a jednoduchšie ako nahradenie kaziet.

Laserová tlač znamená použitie elektromagnetického náboja. Laserový lúč dáva len pulz. Na nabité body bubna prijme maľba. Pri jazde bubna sa prenáša do papiera alebo iného materiálu. Keď je obrázok vytvorený, je fixovaný, zahreje sa v špeciálnom uzle na teplotu približne 200 stupňov.

Pre dom odporúčame používať atramentové a pre kancelárske a iné servisné aplikácie – laserové tlačiarne. Zmysel kúpiť matricové zariadenia na obyčajného spotrebiteľa jednoducho nie. V kanceláriách, najčastejšie používajú multifunkčné zariadenia, v ktorých je skener, tlačiareň, Xerox pripojený, a niekedy fax. Niekedy existujú vysokorýchlostné čiernobiele tlačiarne bez ďalších komponentov. Ale zvyčajne sa snažia používať tlačiarne a MFP na flexibilne vyriešiť heterogénne úlohy.

Títo plánuje robiť vonkajšie reklamy (plagát, stojan), je vhodné kúpiť širokouhlé tlačiarne. Na technické účely (výbery výkresov, schém, kariet, a tak ďalej), je potrebné použiť plottery (gramptentes). Aplikovať takéto vybavenie v súkromnom dome alebo byt je nemožné. Bolo by možné povedať o sublimácii, označovaní a iných vysoko špecializovaných typoch tlačiarní.

Avšak oveľa dôležitejšie je zistiť ďalšie – ktoré zariadenie je vhodnejšie vybrať si pre osobné použitie alebo v kancelárii.

Atramentová tlačiareň môže mať celkom rozšírené použitie. Avšak, celá vec kazí svoju zvýšenú vrstvu. Len s pravidelným používaním sa nemôžete báť, že farba sa vyschne a zlyhá kazetu. Atramentová tlač je nekompatibilná s použitím veľmi tenkého alebo veľmi hrubého papiera. Nakoniec, náklady na získanie odtlačku, s prihliadnutím na náklady na dopĺňanie paliva alebo nahradenie kaziet (a dokonca snph), sú celkom viditeľné.

Laserové zariadenie môže rýchlo zobraziť obrázky. Pre neho tlač rýchlosťou 10-20 strán za minútu je celkom normálna. Hluk viac ako pri atramentovej tlači, ale funkčnosť je oveľa vyššia. Takáto technika môže bezpečne používať rôzne typy papiera a požiadavky hustoty, hrúbka, menej ako prísna.

Populárne firmy

Mnohé desiatky a dokonca aj stovky výrobcov sa zaoberá uvoľňovaním tlačiarní. Ale len relatívne málo z nich sa dostalo lepšie a s istotou. Medzi nimi stojí za zmienku Corporation Lexmark. Je zameraný hlavne na veľkých spotrebiteľov, ale v súkromnom segmente jeho výrobky nepoužívali špeciálny dopyt. Súdiac podľa recenzií, budete musieť vybrať takúto tlačiareň veľmi opatrne, a ak existujú problémy s ladením, budete sa musieť zúčastniť servisného inžiniera spoločnosti.

Technika tlačiarne si zaslúži pozornosť čistým segmentom domácností Panikársky. Treba však mať na pamäti, že hlavným rozsahom tejto spoločnosti je na MFP a „tlačiarne“ zväzky, a nie pre jednotlivé tlačiarne. Spravovať zariadenia Panasonic je celkom jednoduché, sú veľmi funkčné. Kvalita tlače na úplnej úrovni. Okrem toho sa spoločnosť snaží neustále zlepšovať svoje výrobky a pridať im ďalšie príležitosti.

Všeobecne platí, že používatelia hovoria:

 • atraktívny dizajn;

 • Podpora pokročilých rozhraní;

 • Použitie duplexnej tlače;

 • Porovnávacia kompaktnosť;

 • malý sortiment;

 • Pravidelné problémy opravy (ktoré sú čiastočne kompenzované v rámci vysokej spoľahlivosti).

S dôverou súťažiť s Panasonicovými tlačiarňami, inými produktmi Asian Brand – Odtrhnúť sa. Tiež bezchybne spĺňajú požiadavky XXI storočia. Tam sú takéto modely lacno, majú dôstojný tlačený zdroj. Rýchlosť výstupu textov a obrázkov, mesačný výkon a iné aktuálne parametre na slušnej úrovni, ale nie je potrebné čakať na niektoré záznamy. Všeobecne platí, že technika Samsung spadá do výklenku „Home Pracovné kone“.

Ďalší výrobca v zozname – Toshiba. Japonskí vývojári nahromadené obrovské skúsenosti a jedenkrát dôverne súťažil aj s Epsonom. Ale dnes táto spoločnosť môže ponúknuť elegantný sortiment atramentových tlačiarní. Ona je tiež vydaná:

 • fotografická tlačiareň;

 • Tlačiarenské zariadenia malého formátu;

 • širokouhlé modely;

 • Obchodné zariadenia;

 • vzory štítkov;

 • MFP s vynikajúcimi skenermi.

Samozrejme, porozprávajte sa o tlačiarňach a neuvádzajte sa Epson Bolo by to vrchol vyrážky. To je tiež japonská firma, ktorá môže ponúknuť spotrebiteľské riešenia v oblasti fotografií, širokouhlého tlače. Špeciálna technológia pomáha tlačiť mnoho hodín v rade bez akumulácie škodlivých látok vo vzduchu. Pretože Epson tlačiarne ochotne získavajú reklamu, vydavateľské organizácie, vzdelávacie inštitúcie a kopírovacie centrá.

Značka tlačiarne s dôverou spadajú do elitného výtoku Kyocera. Pre ich výrobu sa používajú výberové materiály a samotný dizajn je určený pre dlhodobú prevádzku. Technika tejto značky s dôverou sa presvedčí aj s najkomplexnejšími praktickými úlohami. Okrem toho to funguje pomerne ekonomicky a môže vyniknúť pre duplexnú funkciu, pracovať s mnohými formátmi.

Ale ešte najlepší traja lídri segmentu domácností zahŕňajú iné spoločnosti:

 • Canon;

 • Hp;

 • Xerox.

Hodnotenie najlepšie modely

Rozpočet

V tejto kategórii sa objavujú lacné zariadenia. Je však dôležité pochopiť, že náklady na kazety môžu počas prevádzky dôrazne ovplyvniť skutočné náklady. Ukázalo sa, že ocenený zástupca takejto rozpočtovej skupiny Canon Pixma TS304. Farebné zariadenie má plnú vlastnosť fotografií. Podporovaná je výmena údajov Wi-Fi.

Technické špecifikácie:

 • Print Formát A4;

 • Elementary Drop 1 Picoliter;

 • Farebná tlač obrázku 10×15 za 65 sekúnd;

 • Schopnosť pracovať v Macos;

 • Zásobník papiera pre 60 listov.

Laserové zariadenie bude hodný model nízkonákladových tlačiarní HP LaserJet Pro M104A. Detailovanie je 1200 dpi, čo vám umožňuje vytvoriť veľmi kvalitný obraz. Do zavádzacieho zásobníka je umiestnených až 150 listov. Procesor s hodinovými frekvenciou 600 MHz a RAM 128 MB sú celkom prijateľné pre väčšinu praktických úloh.

Priemerný cenový segment

Atramentový model s dôverou spadne do tejto kategórie Epson L120. Zariadenie je rovnako dobre rozdelené doma aj v kancelárii. Podobne ako predchádzajúci model, používa sa používanie Macos. Najvyššia rýchlosť tlače – až 8,5 strán za minútu. Je to užitočné poznámku:

 • Prítomnosť SSHC;

 • Zásobník 50 listov;

 • Práca s hustotou papiera od 64 do 95 g na 1 kV. m;

 • Farebná tlač 720 DPI.

Laserová tlačiareň priemernej cenovej skupiny je napríklad, Brother HL-L2340DWR. Zariadenie bude pripravené na prácu po 9 sekundách po spustení. Obmedzte rýchlosť tlače – 26 strán za minútu. Zvukový objem nie viac ako 49 dB.

Podporuje obojstranný režim tlače.

Prémiová trieda

Okrem tejto kategórie prichádzajú zariadenia značky Kyocera. Laserova tlačiareň FS-9530DN Najviac optimálne pre nepretržité kancelárske práce. Dizajnéri starostlivo zdvihli najrôznejšie a stabilné materiály. Objem zvuku pri práci nepresahuje 51 dB, čo zaručuje normálnu pracovnú mikroklímu. Technické možnosti a vlastnosti:

 • obojstranná tlač;

 • Len čiernobiely záver;

 • Rozlíšenie na úrovni 1200 DPI;

 • monochromatický displej;

 • Vstavaná pamäť pri 128-640 MB;

 • Pomocou pamäťových kariet CF;

 • Hmotnosť 68 kg.

Model tlačiarne padol do kategórie ELITE Xerox versalink C7000N. Vyznačuje sa tiež rozlíšením 1200 dpi. Stojí za zmienku aj vynikajúcu kvalitu použitého tonera. Zásobník papiera obsahuje 620 listov, preto môžete tlačiareň na dlhú dobu používať. Na pevnom disku 320 GB budú presne umiestnené všetky potrebné tlačové údaje.

Základné kritériá výberu

Ale je to len rozumné navigovať. Vyžaduje pochopiť, prečo sa plánuje vykonať konkrétne zariadenie. Takže pre školák a pre študenta na prvom mieste upozorňuje cenu odtlačku. Spotrebný materiál stojí trochu lacnejšie ako samotná nová tlačiareň. Optimálnou možnosťou je zariadenie, ktoré bude lacné tlačiť asi 100 listov týždenne.

Odborníci odporúčajú prijať len pre štúdium len atramentových modelov. Sú relatívne lacné a pomerne príjemné. Je však dôležité pochopiť rozdiel medzi piezoelektrickým a termo-lúčmi. Piezostruluyny Systems sú kŕmené na papierovom zafarbení vďaka iba elektrickým impulzom.

Termostrous Tlač (s výtlakom pary predhriateho atramentu) viac „jemných“ a nemôže pracovať normálne s lacnými farbami.

Preto je piezoelektrická tlačiareň najvhodnejšia pre prácu s konvenčnými textovými dokumentmi. Ďalšie dôležité kritérium – vykonanie tlačenej hlavy. Spoločnosť Canon, HP vybavená oboma kazetmi sami. Toto rozhodnutie nie je príliš dlhé a je vhodné len pre tých, ktorí nebudú vytlačiť veľa rôznych textov. Ak sa plánuje tlačiť nie sám texty, ale aj obrázky, farba tlačiarne sa stáva veľmi dôležitou.

Musíte sa zamerať na produkty s 5 a viac pracovníkmi. Štandardné rozpočtové prístroje spracovávajú viac ako 4 kazety. Je však potrebné pochopiť, že modely so 7 a viac farbami budú vyžadovať skvelé náklady na tankovanie a rozdiel môže byť úplne zachytený len pri použití špeciálneho papiera.

Samostatné atrament sa môžu týkať typu vody alebo sa vykonať na báze pigmentu.

Výber atramentu vody pre tlačiareň „Pigment“ je však možná, že je to výsada špecialistov. Reverzný prechod je nemožný. Mínus vody atrament v ich rýchle vyhorenie na svetlom slnku. Ale sú bohatí na farbu a stojí výrazne lacnejšie, a tiež pomaly hrubé aj s vzácnou tlačou (hoci by sa nemala týkať tejto nehnuteľnosti).

Často je možné splniť tvrdenia, že systém nepretržitej dodávky atramentu je ekonomickejší ako tradičné kazety. V skutočnosti sa však zdroj každého modelu tlačiarne musí vypočítať individuálne. Takéto porovnania sú preto vhodné len na orientáciu. Modely s SSR sú však pohodlnejšie.

Pokiaľ ide o duplexnú tlač, je to odôvodnené najmä pre veľké objemy, preplatok pre túto funkciu pre domácnosť nie je príliš rozumná.

Ale pre tlač obrázkov potrebujete výstupnú funkciu bez polí. Dôležité: Wi-Fi tlačiarne nie sú horšie v kvalite tradičných káblových modelov, ale oveľa pohodlnejšie v práci. Pre domáce použitie sa často odporúča kúpiť tlačové techniky bez výkonu výkonu. Ale to nie je príliš inteligentné pre študentov, učiteľov pracujúcich s textami doma. Samozrejme, že na získanie tlačiarne je nevyhnutná alebo od oficiálneho dodávateľa alebo vo veľkom univerzálnej elektronike.

Video Review najlepších atramentových tlačiarní je prezentovaná na videu ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár