Malé stĺpce: funkcie, prehľad modelu a pripojenie

Nie je to tak dávno, hudba mimo domu by mohla byť počuť pomocou exkluzívne slúchadlá alebo reproduktor mobilného telefónu. Samozrejme, obe tieto možnosti si úplne nevyužívajú zvuk alebo dokonca jednoducho rozdeľujú radosť z milovanej hudby s okolitými ľuďmi. V slúchadlách počúvajte hudbu v spoločnosti nebude fungovať, a reproduktor telefónu je slabý pre úplný prenos vysoko kvalitného zvuku. A potom sa rozpadli do každodenného života – prenosné stĺpy. Teraz je to potrebný atribút akejkoľvek hudby lásky a majiteľa takejto veci – uvítací hosť v akomkoľvek hlučnej spoločnosti.

Zvláštnosť

Malé bezdrôtové reproduktory rýchlo vyhrali srdcia bežných používateľov. Sú dostatočne jednoduché a ľahko sa používajú, môžu sa s vami užívať na prácu, štúdium, chodenie alebo odpočinok. Najobľúbenejšie modely nie sú horšie pomocou kvality zvuku do veľkých systémov. Vyrovnávajú sa s vysokým zaťažením, dokonale prenášajú zvuk. Mnohé sú dokonca vybavené mikrofónom alebo ochranou od vody, prachu a piesku. To ich robí nepostrádateľným na párty a iných podujatiach.

Pracujú zo vstavanej batérie, takže nepotrebujú trvalé pripojenie k sieti. Niektoré modely zobrazujú záznamové výsledky – až 18-20 hodín autonómnej práce.

To všetko je zabezpečiť, aby ste si mohli vychutnať počúvanie hudby kdekoľvek a navždy.

Preskúmať modely

Nepochybne sa na trhu prenosných stĺpcov nezákonne, ale modely sú rozdelené medzi nimi, Na ktorú venujete pozornosť.

 • JBL FLIP 4. Celkom populárny model. Jeho Minimalistický dizajn a prijateľná cena robí jej obľúbenú mládež. Okrem toho je vodotesné, takže sa nebojí z dažďa, ani nespadne do vody.

 • JBL BOOMBOX. Boombox – jeden z najvýkonnejších prenosných reproduktorov. Jeho reproduktory sú schopní prenášať neuveriteľnú kvalitu.

Avšak, hmotnosť a veľkosť nebude vhodná pre každého používateľa.

 • Jbl go 2. Malý štvorcový stĺpec, ktorý vás ľahko umiestni vo vrecku, je ideálny pre tých, ktorí sú stále nedostatočne chápané v zvukových systémoch, ale miluje počúvať hudbu. Toto dieťa vám poskytne hudbu za 4-6 hodín autonómnej práce. A môžete si ho kúpiť za cenu 1500 až 2500 rubľov.

 • Sony SRS-XB10. Kolónia má tiež kompaktnú veľkosť. Môže ľahko reprodukovať zvuky z 20 na 20 000 Hz, pomocou reproduktora len 46 mm.

Užívatelia však všimli, že pri zvyšovaní úrovne hlasitosti, kvality zvuku kvality.

 • Marshall Stockwell. Táto značka je sotva populárnejšia svetovo známa JBL. Spoločnosť sa však špecializuje na najlepších svetových gitarových zosilňovačov, robí dobrý mini stĺpec. Rozpoznateľný dizajn, vynikajúca kvalita zvuku a trvanie autonómnej práce jasne stojí tie 12 000 rubľov, pre ktoré je možné tento model zakúpiť.

 • DOCION SOUTNOX TOUCH. Kompaktný vreckový stĺp, ktorý môže dokonca pracovať s Flash Drive.

Výrobca vyhlasuje, že takéto zariadenie na batérii bude až 12 hodín.

 • JBL TUNER FM Môžete zavolať pol stĺpca a pol rádio. Okrem práce cez Bluetooth môže pracovať s osobným počítačom a ako rádiový prijímač.

Ako sa pripojiť?

Prenosný stĺpec môžete použiť nielen v konjugácii s telefónom alebo pamäťovou kartou, ale aj s počítačom. Ak je v prevádzke s mobilným zariadením, všetko je jasné – stačí ho pripojiť stĺpec pomocou Bluetooth, čo musíte urobiť, ak potrebujete pripojiť stĺpec do počítača? Všetko je celkom jednoduché. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť.

 1. Pripojenie pomocou Bluetooth. Niektoré modely notebookov majú vstavaný adaptér Bluetooth, takže môžu byť pripojení rovnakým spôsobom ako smartphone. Ale ak v počítači nie je takýto počítač, môžete si kúpiť odnímateľný. Vyzerá to ako obyčajný flash disk. Stačí, aby takýto adaptér vložil do voľnej USB zásuvky vášho počítača – a môžete použiť stĺpec práve tak, ako to urobíte pomocou telefónu. Tam sú také adaptéry relatívne lacné, ale veľmi užitočné.

 2. Pripojenie kábla. Tento spôsob pripojenia podporuje väčšinu bezdrôtových stĺpcov. Takéto pripojenie môžete nainštalovať cez port Jacka 3.5 mm. Audio v podpise by mal stáť na ňom alebo jednoducho vstup. Ak chcete pripojiť, budete potrebovať adaptér Jack-JACK, ktorý nie je dokončený so stĺpcami mnohých populárnych firiem, takže bude musieť byť zakúpený samostatne. Druhý koniec drôtu sa musí vložiť do zvukovej sily počítača. Je to zvyčajne zelená alebo ikona slúchadiel v blízkosti. Ready – Nevyžaduje sa žiadne ďalšie nastavenia, môžete prostredníctvom vášho počítača používať prenosný stĺpec.

Ako sa!?

Ak ste si nemohli vybrať zo všetkých rôznych modelov, ktoré sa vám to páčilo, potom to nie je s vlastnými rukami? Je to oveľa jednoduchšie, než sa zdá na prvý pohľad. Takýto stĺpec a kvalita a dizajn nestratí stĺpec zakúpený v obchode. Môžete si vybrať absolútne akýkoľvek dizajn a forma budúceho produktu, vybrať si výrobu akéhokoľvek materiálu, a tým vytvoriť svoj vlastný jedinečný dizajn. Samozrejme, taký „remesiel“ vás bude stáť oveľa lacnejšie ako nákupný stĺpec. Napríklad, budeme analyzovať, ako urobiť bývanie z hrubého preglejky. Najprv musíte definovať zoznam materiálov, ktoré budú potrebné pre prácu:

 • Dva dynamika najmenej 5 wattov;

 • pasívna dynamika LF;

 • Modul zosilňovača bude vyhovieť lacnej verzii triedy D;

 • Modul Bluetooth na pripojenie stĺpca do iných zariadení;

 • Radiátor;

 • Veľkosť akumulátora veľkosti 18650 a modul nabitia;

 • istič 19 mm s LED;

 • Ďalšie 2 mm LED diódy;

 • Modul nabíjania;

 • USB adaptér;

 • Zvýšený konvertor DC-DC o 5 wattov;

 • Gumové nohy (voliteľné);

 • obojstranná lepiaca páska;

 • Seba-skrutka M2,3 x 12 mm;

 • 3A nabíjanie pre 5V;

 • plechy;

 • PVA a epoxidové lepidlo;

Z nástrojov – Standard Set:

 • lepidlo pištoľ;

 • brúsny papier;

 • vrták;

 • Lobzik;

 • spájkovačka;

 • Drill forstener.

Na ochranu stĺpca pred malým poškodením, Budeme musieť pokryť drevený telový lak. Tak prečo začať? Najprv musíte vystrihnúť detaily z preglejky tela budúceho stĺpca. Môžete to urobiť ako skladač a špeciálne laserové gravírovanie.

Prvá možnosť je oveľa cenovo dostupnejšia pre obyčajných ľudí, nie je horší ako laser, ale po skončení práce bude musieť ísť cez rezané hrany brúsneho papiera.

Foto 1

Odporúča sa použiť tanatúru s hrúbkou 4 mm pre predné a zadné časti puzdra a všetky ostatné časti rezu z hrúbky s hrúbkou 12 mm. Budete musieť urobiť len 5 prázdnych miest: 1 predný panel, 1 zadný a 3 centrálny. Môže sa však použiť aj pre tento 4 mm hrubý. Potom namiesto 3 prázdnych miest potrebujete 9. Neuvádzajte na kvalitu materiálu, V opačnom prípade sa vytvoria chipsety a hrany preglejky najvyššej kvality sú rýchlejšie spracované a vyzerajú lepšie.

Na výrobu stredných vrstiev budúceho prípadu vezmite jeden z pripravených panelov (predné alebo zadné), pripevnite ho na plech preglejky a opatrne kruh ceruzku. Zopakujte požadovaný počet časov. Rezanie protokolovej časti, nezabudnite ponechať malý materiál z okraja pre následné brúsenie. Každý z rezaných častí spracuje brúsny papier na obrysovú čiaru. Uľahčí, ak ste si vybrali široké preglejky. Po dokončení, Na každom detaile vytvorte vnútorný okruh, odídlil sa od okraja 10 mm.

Teraz s vrtákom vodiča Je potrebné znížiť 4 otvory v rohoch obrobku. Aby sa zabránilo dodatočným čipom a prasklám, je lepšie nie je lepšie vŕtať okamžite cez, a prejsť na polovicu hĺbky z jednej strany časti, a potom na druhej strane. Potom, čo sú všetky otvory vyrobené, pite vnútro, pohybujte sa z jednej diery do druhého. Nezabudnite na leštenie a vnútorné plochy prípadu.

Je čas nalepiť detaily spolu. Vezmite dva stredné predvalky a aplikujte PVA GLUE. Posúvajte sa spolu na prebytočné lepidlo, po ktorom ich odstránite. Urobte to isté s tretím médiom prázdnym a predným panelom. Nelepte si chrbát. S pomocou podpredsedu medzi dvoma preglejkovými listami, takže nie je pokaziť hrany a nepoškodiť formulár. Obrobok necháte niekoľko hodín, čím sa získate adhézia.

Keď lepidlo riadi, môžete získať takmer hotové telo preglejky z vicepre. Zadný kryt stĺpca bude pripojený na 10 malých skrutiek. Presne ho pripojte k prípadu a svorky vikum, aby sa nezmenil. Po prvé, urobte budúce otvory pre samoobslužnú skrutku s ceruzkou a po utiahnutí niekoľkých skrutiek. Voliteľné, aby ste ich skrátili vice. Bude to stačiť 2-3 kusy, aby sa zabezpečila fixácia veka.

Po skrutkách sú skrutky a teleso stĺpce je úplne zmontované, musí sa opäť ošetriť brúsnym papierom. Prejsť na stranách, odstránenie lepidla a malých nezrovnalostí. Odporúča sa použiť pre tento dokument rôznych zrnitosti, spustenie hrubého a pohyblivého smerom k menšiemu. V hornej časti toho istého vrtáka vrtáka vrtáku pre vypínač na stĺpci. NEPOUŽÍVAJTE dieru príliš blízko k nízkofrickejšej dynamike, takže počas prevádzky dva z týchto častí nezasahovali do seba.

Po všetkých týchto manipuláciách môžete odstrániť zadný kryt. Sprej celé telo tenkej vrstvy matného laku z plechovky. Ak použijete lak a kefu, výsledok sa nemusí dostať von tak elegantný, ako pri používaní aerosólu. Teraz môžete pokračovať v inštalácii vnútorností. Na okrajoch, nainštalujte dva hlavné reproduktory av centre – nízkofrekvencia. Je možné ich namontovať na termocons, potom, čo sa letel na reproduktory drôtu. Ďalej je potrebné spájkovať všetku elektroniku v súlade s touto schémou.

Foto 2

Zostáva len umiestniť všetky konektory a LED diódy v zadných paneloch pridelených pod nimi a lepí ich rovnakým termoclarage. Aby karty a batérie nemajú hromu v stĺpci, sú lepšie zasadiť aj na termocons alebo bilaterálnu škótsku. Pred zatvorením zadného krytu, Uistite sa, že sa nič nelíši s nízkou frekvenčnou dynamikou. V opačnom prípade môžu byť vo svojej práci počuť cudzie zvuky a rachtanie. Zostáva len lepidlo na dno stĺpcových plastových nôh.

O tom, ako urobiť bezdrôtový stĺpec Bluetooth s vlastnými rukami, môžete zistiť nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár