Vyberte a pripojte skener pre počítač

Počítače vo všeobecnosti a najmä monitory, notebooky a dokonca aj systémové bloky sú pochopiteľné prevažnej väčšine ľudí. Ale trochu iný je prípad skenovacieho zariadenia. Preto je potrebné zistiť, ako si vybrať a pripojiť Skener pre počítač.

Zvláštnosť

Najprv by ste mali prísť na to, prečo potrebujete nejaké skenery pre počítač. Milióny ľudí pracujú každý deň, hrajú, baví sa a zvyšujú svoju kultúrnu úroveň bez akéhokoľvek skenera. Ale aj v storočí elektronickej komunikácie, obrovské množstvo materiálov alebo nie je možné nájsť v hotovej forme, alebo aby bolo mimoriadne ťažké. Preklad obrázkov alebo textu v digitálnom tvare manuálne neuveriteľne log, únavné. Je lepšie použiť špeciálne pripravené zariadenie.

Niektoré splatené – môžete tiež aplikovať fotoaparát a dokonca aj pravidelný smartphone. Problém je, že rozlíšenie obrázkov pomocou takýchto zariadení nie je vždy uspokojivé.

Samozrejme, digitalizovať dokumenty – pasy, pracovná zmluva, vodičský preukaz, cín a tak ďalej – môžete si urobiť obrázok.Ale tí, ktorí potrebujú Digitálne kópie širokej škály dokumentov, kníh, časopisov a tak ďalej, správne aplikujte zariadenie, ktorého funkcie sú optimalizované pre túto úlohu. To je presne vymenovanie počítačových skenerov v jeho čistej forme. Avšak, musíte to pochopiť Táto technika má niekoľko nuansy.

Názory

Tableta

Podobné systémy skenovania sú takmer každá kancelária alebo iná oficiálna inštitúcia. Ale doma sa táto technika používa veľmi aktívne. Je to vysoko produktívne a pohodlné fungovanie. Neexistuje žiadna potreba rozptylových dokumentov alebo v kontrolnom usporiadaní textu na jednom liste. Naskenované materiály „lícom nadol“ umiestnené na sklenenom povrchu tablety. Keď stlačíte tlačidlo, začína pohyb vozíka umiestnený pod sklom.

Toto nie je jednoduché mechanické zariadenie, samozrejme. Vozík obsahuje:

 • Zdroj pomerne silného svetla;
 • Zrkadlový komplex;
 • šošovky;
 • Senzory zachytávajúce odrazené svetlo.

Keď sa odrazené lúče patria do senzorov, sú transformované na elektrické impulzy. Podľa potenciálneho rozdielu, kontrolná elektronika „dešifruje“ vlastnosti vzhľadu každej lokality. V skeneri tabliet nevyhnutne existuje analóg-to-digitálny konvertor. Bez nej napíšte informácie prijaté v pamäti počítača a aby sa podrobilo jeho ďalšiemu spracovaniu, bolo by takmer nemožné.

Už v počítači sa binárny kód premieňa na presnú elektronickú kópiu dokumentu.

Skôr, tak presné, pretože číry obraz bol schopný odstrániť a „vytiahnuť“ pomocou algoritmov skenera. Moderné tabletové zariadenia sú celkom funkčné. A ak existujú nejaké chyby, zlyhania, potom dôvod je takmer vždy negramotný. Alebo tak nízka kvalita textov a obrázkov, že aj najlepší program algoritmov „Pass“.

Listaktory

Essence je z mena jasný. Hoci základné fyzikálne a inžinierske zásady sú rovnaké, dokument sa už presunie, ktorý vloží do špeciálnej diery. Špeciálny elektromotor zaisťuje pohyb listu okolo pevných fotobuniek. Často, leaf kontrolované skenery nefungujú sami, ale v úzkom zväzku s inými zariadeniami. Potom hovoria o MFP, zvyčajne obsahujúcom tlačiareň a fax.

Prečítajte si viac  Mikrofónové regály: Vlastnosti, odrody, výber a prevádzka

Dôležité – oblúkové skenery „nemajú radi“:

 • Vyradené dokumenty;
 • Šité texty;
 • Staples, držiaky pre zošívačky.

Bubon

Tento typ skenerov je vhodný pre vysoko kvalifikované informácie s transparentnými a nepriehľadnými médiami. Podobné zariadenie sa používa v tlačiarňovom priemysle. Doma sa vôbec nepoužíva. Samostatné skenery bubna sú relatívne kompaktné a predávané za desiatky tisíc dolárov alebo eur. Ale iní sa stretávajú – porovnateľné s veľkosťou „Zaporozhet“, a už môžu byť zmenené na kaštieľ.

Tento skener dostal svoj názov na hlavnej dielni – dutý valec skla. Na tomto valci a originál je pevný. Bubon je možné nakloniť, dať horizontálne alebo vertikálne. Rozpoznávanie obrázkov sa uskutočňuje pomocou fotoelektronu multiplikátora. Táto metóda sa ukázala sám oveľa efektívnejšie tradičné CCD matrice aj najvyššiu triedu.

Iný

Uistite sa, že si poznamenať Manuálne skenery. Hoci nie sú veľmi populárne kvôli ťažkostiam v oblasti práce a malej kvality obrazu – ich výklenok má.

V inštitúciách pracujúcich s veľkými dokumentmi, ako aj pre digitalizáciu časopisov, novín a ďalších veľkých formátových edícií, použitie Kniha skenery. Iba preto, že môžete napríklad odstrániť obraz z rukopisu, zostavený pred 200-300 rokmi a nepoškodil ju.

Čiastočne podobný Planétové skenery. Ale tieto zariadenia pracujú vôbec bez priameho kontaktu s povrchom dokumentu. Preto sú vhodné pre najmä krehké alebo mimoriadne cenné texty, obrázky.

Posuvné skenery sa používajú, keď potrebujete odstrániť obrázok z nosiča filmu.

Môžete tiež spomenúť skenery:

 • pre čiarové kódy;
 • Pre odtlačok prsta;
 • Trojrozmerný formát.

Preskúmať modely

V niektorých prípadoch je to model Panasonic KV-S1015C. Je schopný skenovať listy až do A4. Najväčšie rozlíšenie v dvoch rovinách – 600 bodov. Kapacita politického spotrebiča – 50 strán. 24-bitová farebná hĺbka a relatívne malá (2,7 kg) hmotnosť.

Oveľa vyššie rozlíšenie (až 4800 bodov) na tabletovom skeneri Epson dokonalosť V370. Zariadenie má rozhrania USB a Ethernet. Kolekcia obrazových dát alebo textu sa vyskytuje s CCD matricou. Farebná hĺbka dosiahne 48 bitov. Rýchlosť obmedzenia je 86 strán za minútu; K dispozícii je automatický podávač, ale dvojstranné spracovanie listu nie je poskytnuté.

Stojí za zmienku a iný skener – AVISION MIWAND 2 PRO WIFI. Hmotnosť baleného produktu je 1,32 kg. Je zaručená 2 roky. Rozsiahle zariadenie je schopné pracovať s jednotlivými listami, vrátane formátu A4. Rýchlosť skenovania – najmenej 37 strán za minútu; Rozlíšenie – 600×600 bodov.

Kritériá voľby

Najväčšou chybou, že mnohí ľudia priznajú, je akvizícia „vysoko kompaktného“ manuálneho skenera. Nie, plní svoje úlohy, ale dostane sa k nákladom na veľké úsilie. A kvalita obrazu, ako už bolo spomenuté, je nepravdepodobné, že by nedosiahol niekoho potešenie. Ak potrebujete „len dobrý počítačový skener formátu A4“, potom musíte použiť tabletové zariadenie. Používa sa v kanceláriách, v rôznych inštitúciách a organizáciách.

Prečítajte si viac  PUNK OF omietky: nápady na dekoráciu interiéru

Uložiť trochu umožňuje výber modelu založeného na snímači CIS. Okrem toho toto rozhodnutie uľahčuje celý dizajn. Je však potrebné pochopiť, že tieto výhody sú dosiahnuté z dôvodu plytkej hĺbky ostrosti. Obraz môže byť rozmazaný. Preto v prítomnosti finančných prostriedkov stojí za výhodné produkty založené na pokročilejšom prvku CCD.

DÔLEŽITÉ: Treba chápať, že „svetlo a kompaktné“ skenery mimoriadne zriedka demonštrujú skvelý obraz.

A ak sa výrobca v opise zameriava na takéto vlastnosti – to je aspoň dôvod myslieť. Pre skenovanie dokumentov je odporúčaný automatický podávač. Ale tu pracuje s knihami, časopismi a inými vyradenými alebo prešité texty odpisuje túto možnosť. Tu sú niektoré ďalšie odporúčania:

 • Orient na najväčší formát listov, ktoré sú plánované na skenovanie;
 • zohľadniť hĺbku farby (obzvlášť dôležité je pre prácu s fotografiami a výkresmi);
 • Skontrolujte, či je rozhranie USB (samostatné modely to nemôžu mať);
 • Objasnite, či je zariadenie podporované operačným systémom.

Ako sa pripojiť?

DÔLEŽITÉ: Pred tým, ako niečo urobíte, mali by ste si vopred prečítať pokyny pre zakúpený skener. To umožní nielen vyhnúť sa chybám, ale tiež jednoducho ušetriť veľa času, ktorý sa vynaloží na „metódu Typ“. Ďalej musíte nájsť všetky potrebné káble a porty, uistite sa, že káble sú neporušené a externe. Mať schému v hlave, čo sa má pripojiť, môžete navyše zjednodušiť svoju prácu.

Inštalácia požadovaného softvéru je zvyčajne vyrobená z CD, ktorá je sprevádzaná skenera. Výrobca však môže ušetriť na takomto nosiči alebo na počítači sa nezobrazí disk. Našťastie inštalujte a nakonfigurujte skener môže dokonca bez inštalačného disku. V oboch prípadoch, potrebné programy na stiahnutie z webovej stránky výrobcu. Je však potrebné okamžite pripraviť, že niektoré problémy môžu vzniknúť.

Tak, dokonca aj na dobre zavedených a oboznámení so všetkými vývojármi systému Windows 7 Ovládače niekedy vložia „krivé“ alebo nie sú nainštalované. Pred ponáhľaním na paniku, niečo na preinštalovanie alebo zavolajte technickú podporu, čo dáva zmysel Skontrolujte samotné zariadenie. Možno, že nejaký kábel nie je dostatočný pevne. Alebo nie je stlačené tlačidlo napájania na skeneri.

Časť modelov je vybavená Špeciálne páky, ktoré bránia spontánnemu spusteniu Zariadenie na prepravu.Je to celkom možné, že niektorí z nich nebol preložený do pracovnej pozície, A preto nepodpáni skener. Ak je však problém v ovládači, budete musieť ich odstrániť a opakovať postup inštalácie od nuly. Keď a potom počítač nevidí nové zariadenie, musíte sa obrátiť na špecialistov. Existuje šanca, že samotná technika má výrobné manželstvo, ktoré zabraňuje jeho bežnému používaniu.

Pripojte skener na notebook alebo osobný počítač môže byť rovnaký rovnako – s káblom. Ktorý kábel je potrebný, vždy zapísaný v pokynoch. Pri pripojení k notebooku tiež potrebujete ovládače.

Odporúčanie: Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako pridať nový softvér, bez zníženia inštalačných diskov alebo vyhľadávania na internete, je použitie vhodného fungovania operačného systému.

Nie vždy nie je hladko hladko a v niektorých prípadoch je potrebné ponoriť do konkrétneho procesu. Po inštalácii ovládačov v časti Prístroj a tlačiarne, Musíte automaticky nastaviť používanie skenera. Potom nastavte nainštalovaný nástroj poskytovaný výrobcom.

Prečítajte si viac  Domov a apartmán Decor Ideas

Ďalšia dôležitá téma – Ako povoliť skener na lokálnej sieti. V jednom prípade je prístroj najprv pripojený k počítaču, ako obvykle, a potom ho umožní použiť na diaľku. V druhej – spočiatku nastavíte zariadenie ako spoločný zdroj celej siete a potom sa zobrazí jeho individuálna sieťová adresa.

Ako použiť?

Najčastejšie zariadenie skenuje potrebné texty a obrázky ihneď po jeho inštalácii a nakonfigurovaní. Nič obzvlášť ťažké. Odporúča sa však v súlade s niektorými pravidlami, ktoré zjednodušujú prácu a zaručujú dlhé využívanie skenera. Začať Stojí za to, aby sa uistili, že je umiestnený na plochý pevný povrch, ktorý je dostatočne stabilný. Na akomkoľvek inom mieste, použite ho nebezpečné.

Príkaz skenovania zvyčajne poskytuje pravidelnú aplikáciu od výrobcu. Sú tu tiež nakonfigurované hlavné parametre výsledného obrazu.

POZOR: Samostatné skenery môžu pracovať bez ovládačov – v tomto prípade sa všetky práce vykonávajú prostredníctvom príslušnej služby v operačnom systéme.

Je užitočné okamžite vybrať miesto na hromadenie skenov – takže tam bol dodávka miesta na disku, a to bolo vhodné získať. Neodporúča sa položiť súbory do koreňa disku: je vždy navrhnutý pre systémové potreby.

Stojí za to zvážiť Dokonca aj na vysokorýchlostných systémoch, objemové súbory skener uloží dlho. Aby sa zabránilo stratám Musíme určite počkať, kým program upozorní na pripravenosť a len tak blízko. Pred skenovaním fotografií vyberte špeciálny režim a tiež označte farbu spracovania obrázka. Pri výbere formátu Ak nie sú žiadne špeciálne úvahy, musíte zadať JPEG.

Tu sú niektoré ďalšie tipy:

 • Uvoľnite kábel tak, aby ste o tom zmenšili;
 • Nestláčajte naskenované dokumenty na povrch tablety;
 • Ak je to možné, strieľajte klipy a konzoly;
 • Zatvorte veko aj s krátkou prestávkou v práci;
 • Všetky pohyblivé časti otvorené a starostlivo uzavreté bez väčšieho úsilia;
 • Vyhnite sa silným vykurovaniu a vode.

Ako pripojiť skener na zobrazenie nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: