Čo je lepšie pre domácnosť – projektor alebo TV?

Ak chcete zobraziť filmy, moderné technológie ponúkajú dva varianty zariadení: projektory a televízory. Rôzne technické a prevádzkové parametre sú voľbou medzi nimi veľmi ťažké, pretože každý z týchto zariadení má svoje výhody a nevýhody. Pri nákupe by mal brať do úvahy obrovské množstvo rôznych faktorov začínajúcich od preloženého obsahu a končiacim odtieňom stien v hale.

Vlastnosti projektora

Projektor v domoch sa používa nie tak dávno, napriek tomu, že samo o sebe vznikla podobná verzia sledovania videozáznamov v polovici minulého storočia. Od tej chvíle, zariadenie prešlo pomerne pôsobivú evolučnú cestu, a dnes kinomans čoraz viac uprednostňuje túto inštaláciu namiesto štandardnej televízie. Takáto voľba je vysvetlená veľkým množstvom výhod tohto systému:

 • veľká obrazovka;
 • slabé zaťaženie na pohľad;
 • stručný dizajn;
 • Kompaktné rozmery;
 • jasnosť a prirodzenosť odtieňov;
 • Schopnosť zobraziť 3D.

Na odstránenie obrazu v projektoroch sú zapojené svetlá, ktoré sa odrážajú z malých zrkadiel, vďaka tomu, oči takmer necítia únavu v procese sledovania filmov, ktoré vo všeobecnosti robí obraz realistický a do značnej miery znižuje vizuálne zaťaženie.

Ak hovoríme o dizajne, výber medzi projektorom a obvyklým TV je zrejmé. Napriek všetkému úsiliu firiem vyrábajúcich televízne vybavenie, v kontexte akéhokoľvek interiéru, projektor vyzerá oveľa harmonický. Pracovné zariadenie vytvára teplú atmosféru domáceho kina, robí pohodlie a pokoj.

Domáce projektory majú nízku hmotnosť a malé rozmery, tento faktor má pri pohybe dôležitý význam. Okrem toho, takéto vybavenie môže byť vždy vzaté so mnou do krajiny alebo v krajine.

Zariadenie má napriek tomu niekoľko významných nedostatkov. Tie obsahujú:

 • Zvýšená tvorba hluku;
 • potreba častého čistenia prachu;
 • Efekt dúhy;
 • krátke životné lampy v kombinácii s vysokou výmenou cien;
 • prítomnosť reflexnej obrazovky;
 • Potreba starostlivého zatemnenia miestnosti;
 • Požiadavka priestorov v tmavých zberoch.
Prečítajte si viac  Ako zvoliť reproduktory s Bluetooth pre počítač?

Projektory buzz a zbierať prachové častice. Aj keď výrobca zaručuje, že zariadenie je absolútne prachopolné, napriek tomu ho ešte musí pravidelne čistiť. Pozrite sa do filmu je najlepšie urobené v tme. Ak plánujete sedieť v blízkosti obrazovky, budete musieť stmaviť okná a starostlivo pripraviť miestnosť. Aby sa zariadenie odchádzalo zo zariadenia, ukázalo sa, že je jasné a bohaté, je najlepšie nainštalovať projektor v obývacej izbe, z ktorých steny sú natreté v tmavosivej, modrej alebo čiernom tieni.

Svietidlá v projektoroch majú pomerne obmedzené prevádzkové obdobie -Čo je to pravidlo, je to 2 tisíc. hodín a nahradiť tento prvok, budete musieť zaplatiť až 40-50% nákladov projektora. Je to tento nedostatok. Mnohí používatelia považujú hlavné, odmietajúc si takýto zariadenie v prospech tradičnej televízie.

Potrebným atribútom pre použitie projektorov je reflexná obrazovka, jej usporiadanie vyžaduje aj materiálne výdavky. Zvyčajne je vyrobený z PVC materiálu, lavsana alebo plášťa tkaniva.

TV Charakteristiky

Spolu s ventilátormi kinematického umenia, ako aj odborníkov, ktorí dávajú bezpodmienečné preferencie filmových projektorov, existuje veľká skupina tradičných milencov televíznych zariadení.

Oboznámené so všetkým televíznym zariadením, ktoré sú mimo pochybností, je vhodné. Ale ako projektory, to má nielen ich výhody, ale aj nevýhody.

Moderné televízory majú jednu vážnu výhodu – to je vysoko kvalitný obrázok. Zariadenia vyrobené v posledných rokoch poskytuje prirodzenú reprodukciu farieb a výnimočný kontrast, takže sledovanie filmov, prevodov a sérií sa stane čo najpohodlnejším.

Je pozoruhodné, že osvetlenie nemá vplyv na pohodlie prezerania: žiadne jasné slnečné svetlo, ani umelé svetlo môže viesť k strate kvality prenášaného obrazu.

V prospech televízneho vybavenia existuje aj zemepisná šírka rozsahu prezentovaného v obchodoch. K dnešnému dňu, trh ponúka obrovský výber širokej škály modelov, takže každý užívateľ môže vždy vybrať optimálnu možnosť v závislosti od osobných preferencií a finančných možností. Aj keď je výber projektorov extrémne Zubud, a niektoré cenové kategórie sú kompletne reprezentované párovými modelmi.

Prečítajte si viac  Možnosti používania fialovej farby v interiéri

Televízory sa vyznačujú jednoduchosťou, ktorá sa používa, žiadne ťažkosti so spojením a konfiguráciou zariadenia sa zvyčajne nevyskytujú.

TV môžete kedykoľvek zapnúť a vypnúť, nie je potrebná žiadna predbežná príprava miestnosti. Týmto parametrom je zariadenie oveľa praktickejšie a funkčné projektory – stačí kliknúť na tlačidlo napájania a po niekoľkých sekundách sa obrazovka rozsvieti.

Pre porovnanie – zapnúť projektor, musíte urobiť veľa ďalších akcií: podržte závesy, otvorte obrazovku, potom, čo niekoľko minút čaká, kým sa lampa zariadenia zahrieva do požadovaného stavu.

Avšak, aby sa obraz, aby bol obraz najspravom a správnym, stojí za to zostať na nedostatkoch televízorov.

Veľkosť diagonálneho diagonálneho televízora je najvhodnejšia, ktorá sa najviac odráža na jeho náklady: Čím viac sa obrazovka bude, tým vyššia. Aby ste mohli inštalovať kino doma, budete potrebovať vybavenie s uhlopriečkou asi 2 metre a bude to veľmi drahé. Ak si kúpite malú televíziu, môžete si sotva získať špeciálne potešenie pri sledovaní širokouhlého filmu.

Dlhé sledovanie televízie Najviac nepriaznivo ovplyvňuje orgány vízie, pretože oči v tomto bode sú vždy poslané na svetelný zdroj, a nie jeho reflexiu, ako sa to deje v kinách.

Pracovná matrica všetkých moderných tekutých kryštálov a plazmových obrazoviek je veľmi citlivá k akejkoľvek mechanickej expozícii. Aj slabá rana môže spôsobiť poškodenie a zlyhanie.

Čo je lepšie?

Spomienka na všetky výhody a nevýhody projektorov a televízie, môžete vykonať nejaké závery a zistiť, aké rozhodnutie bude správne.

Ak spomeniete veľkosť, potom V minulosti televízne vybavenie nezodpovedalo možnostiam projektora, pokiaľ ide o obrazovky. V súčasnosti je to už dosť reálne kúpiť televíziu s uhlopriečkou 85 palcov v hodnote 3-4 tisíc. dolárov. Zároveň, 120 palcov projekčná obrazovka bude stáť oveľa lacnejšie, zatiaľ čo samotný projektor bude stáť asi 1,5 tisíc dolárov. Ak plánujete organizovať skutočné veľké domáce kino vo vašej obývačke, potom je najlepšie použiť projektor s obrazovkou – toto rozhodnutie nebude tak drahé.

Prečítajte si viac  Výroba panelov z foamiry

Jas – Tento parameter je obzvlášť relevantný, pretože ovplyvňuje kvalitu obrazu, ktorá sa môže líšiť v závislosti od vlastností osvetlenia v dome. Aká bude jasná obývacia izba, tým viac by mal byť zdrojom video rodov – len tak môžete získať nasýtený obrázok.

Projektor s vysokým stupňom jasu je oveľa drahší ako televízor. Takže prevažná väčšina modelov v cenovom segmente asi 2 tisíc dolárov dáva jasu prúdu s parametrom od 1,5 do 3 tisíc lm. Ak hovoríme o televíznom zariadení, väčšina moderných zariadení dosahuje a oveľa úspešnejších ukazovateľov.

Zároveň, ak nainštalujete projektor v tmavej miestnosti, potom aj ten najslabší tok bude poskytovať vysoko kvalitný obraz, zatiaľ čo oči budú unavené z projekčnej obrazovky oveľa menej ako z televízie.

   Zhrnutie všetkých vyššie uvedených, môžete vykonať jednoduché odporúčania.

   • Ak uprednostňujete HD filmy a oceníte filmové špeciálne efekty, posúďte, ktoré môžete plne len v kine na veľkom zväzkovitom obrazovke, potom, bez akýchkoľvek pochybností, radšej si vybrať projektor.
   • Ak ste fanúšikom sledovania filmov a prenosov analógového vysielania, z času na čas zapnite vysielanie športových a spravodajských vydaní – je to vaše potreby pre viac ako dostatočne uspokojiť plazmový panel alebo tekutý kryštál TV.
   • Avšak, obe tieto zariadenia sú zamerané na riešenie špecificky definovaného kruhu úloh. Ak rozpočet umožňuje, je lepšie kúpiť televízor a projektor.

   Rozhodnite sa na výber projektora alebo televízie pre domácnosť pomôže nasledujúcemu videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: