Hoover s vreckom alebo košom: výber najlepšieho modelu pre domácnosť

Potrebujete spoľahlivý a kvalitný vysávač? Správny výber je veľmi starostlivý. Na trhu je veľa možností vysávačov a nakoniec si môžete vybrať výrobok s extra funkciami alebo bez nich. Medzi mnohými typmi vysávačov už dlho prebieha tvrdá konkurencia medzi vreckovými a košovými modelmi. Ktorý z nich je lepší a aké sú hlavné rozdiely? Naši odborníci vám poskytnú odpoveď.

Vreckové vysávače: funkcie, výhody

Vreckové vysávače

Vysávače s prachovým vreckom sú štandardné domáce spotrebiče, ktoré pozná každý spotrebiteľ. Klasická, aj keď mierne zastaraná, klasika. Napriek tomu, že sa na trhu objavili mnohé vylepšené bezvreckové modely, mnohí spotrebitelia stále uprednostňujú osvedčené, spoľahlivé, ľahko použiteľné a udržiavateľné možnosti.

Vysávače s vreckom patria do 2 kategórií– Klasické podlahové modely a vzpriamené modely, ktoré majú nízky výkon na rýchle čistenie. Niektoré z nich sú vybavené ďalšími atraktívnymi a užitočnými funkciami, ako je napríklad filter jemných častíc (HEPA).

Prečo si vybrať vysávač s vreckom?

  1. Jednoduchá manipulácia – vďaka nekomplikovanej konštrukcii je nepravdepodobné, že by sa vreckový vysávač pokazil. Cyklónové varianty sú zložité, multicyklónové kanály sú úzke a rýchlo sa upchávajú, ak vysávate na mokrom povrchu. Existuje tiež riziko, že sa kôš náhodne zlomí alebo praskne. To však nie je prípad vreckovej verzie.

  2. Sací výkon – zvyčajne silnejší ako cyklónové vysávače. V cyklónovej konštrukcii je strata vzduchu nevyhnutná; vo vrecovej konštrukcii vzduch prechádza priamo cez vrecko. Pravdou však je, že tieto zariadenia veľmi rýchlo strácajú sací výkon, pretože sú plné prachu.

  3. Vrecko je umiestnené vo vnútri zariadenia, takže slúži nielen ako vrecko na prach, ale aj ako dobrý pohlcovač zvuku.

  4. Vrecko je hygienické – jedna z kľúčových vlastností vreckového vysávača. Pri dodržaní výrobných postupov môže byť vrecový model v skutočnosti hygienickejší. Ide o to, že vrstvená nádoba na prach nie je len zásobníkom prachu, ale aj určitým filtrom. Ak napríklad výrobca vreckového vysávača uvádza medzi výhodami vreckového modelu viacero úrovní filtrácie, väčšinu práce vykonáva práve vrecko.

  5. Dobre vyrobená nádoba na prach sa tesne uzatvára špeciálnym ventilom, ktorý zabraňuje aj najmenšiemu kontaktu s prachom zachyteným počas čistenia. Niektorí výrobcovia sú tak verní tradičným vreckovým modelom, že preferujú iba takéto výrobky (Miele je toho najlepším príkladom – až do roku 2016 vyrábala táto značka iba vreckové vysávače).

Cyklónové vysávače: vlastnosti, výhody

Cyklónové vysávače

Cyklónové vysávače sú spotrebiče založené na systéme, ktorý vytvára tornádo vzduchu a zachytáva všetok prach a nečistoty vo vnútri zariadenia. Nádoba na prach v cyklónových modeloch je vyrobená z vysokokvalitného, robustného plastu, ktorý odolá menším mechanickým nárazom. Nádoba na prach cyklónového vysávača má 2 priehradky – jednu zvonku a druhú zvnútra.

Vzduch v zásobníku sa pohybuje po špirále. Vo vnútornom priestore sa už pohybuje smerom nahor. Sila prúdenia je taká veľká, že sa vnútorná stena valca otvorí, čím sa prachové častice dostanú na vonkajšiu stranu zásobníka. Nádoba na prach je uzavretá, takže nečistoty zostávajú vo vnútri vysávača.

Jemné častice sa zachytávajú vo vnútri. Vzduch prechádza filtračným systémom a vychádza už čistý. Všimnite si, že väčšina vysávačov s nádobou na prach vytriasa prach z nádoby vibráciami. Výsledkom je výrazne lepší čistiaci výkon. Po upratovaní stačí, ak majiteľ vyberie odpadkový kôš a vyprázdni ho. Okrem toho ho môžete umyť pod tečúcou vodou a vysušiť.

Prečo si vybrať vysávač s prachovým vreckom??

  1. Stabilný sací výkon – táto vlastnosť platí najmä pre multicyklóny vybavené dvoma alebo viacerými separačnými komorami. A to výrazne prispieva k stabilite výkonu vysávača počas celého cyklu čistenia. Čím viac cyklónov je vo vysávači, tým menší je pokles sacieho výkonu.

  2. Žiadny nepríjemný zápach – po prechode prachu a nečistôt cez vrecko je nepríjemný zápach takmer nevyhnutný. Výnimkou sú modely vybavené vreckom na pohlcovanie zápachu alebo filtrom s aktívnym uhlím (ktoré sú drahé). To však nie je prípad cyklónového vysávača, ktorý je bez zápachu.

  3. Vždy pripravené na použitie – cyklóny sú po vyčistení odpadkového koša rýchlo „späť v akcii“. Vreckové vysávače majú rovnaký problém, ale s vreckom.

  4. Úspornosť – samozrejme, počas používania zariadenia vzniknú určité režijné náklady – najmä potreba pravidelnej výmeny spotrebného materiálu. Vrecko sa však nemení: to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa týmto cyklónovým vysávačom odpúšťa, že sú hlučné a hygienické.

  5. Vylepšený dizajn – mnoho značiek dbá na vylepšovanie svojich produktov, aby dosiahli čo najlepšie výsledky. Niektoré modely vysávačov majú prachovú nádobu, ktorá vytlačí viac prachu do nádoby bez toho, aby ste ju museli častejšie čistiť. Existujú vysávače, ktorých cyklónový systém sa čistí automaticky bez potreby výmeny filtra.

Porovnávacie charakteristiky

Porovnávacia charakteristika

S taškou

S nádobou

Jednoduché používanie

Dizajn je čo najjednoduchší, čo zjednodušuje proces aplikácie

Zdanlivo inovatívny výrobok, ale má svoje ťažkosti: neregulovaný výkon, prehrievanie motora kvôli slabému cyklónu atď.

Musím sledovať obsah vysávača??

Áno

Nie

Hladina hluku

55-75 dB

71-80 dB

Dodatočné náklady

Nákup jednorazových vrecúšok

Nákup vymeniteľných ochranných filtrov

Hygienické

Pokiaľ ide o jednorazové vrecko na nečistoty, systém čistenia je jednoduchý: vrecko jednoducho vyhodíte a vložíte nové

Vyčistiť nádobu od nahromadených nečistôt nie je ťažké, robí sa to rýchlo, ale nejaký kontakt s prachom, však, bude

Zvlhčovanie vzduchu

Nie

Nie

Cena

Od roku 2000 Euro

Od 3000 Euro + náklady na nákup príslušenstva v prípade jeho poruchy (najmä ochranné filtre, ktoré môžu stáť až 100 USD)

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: