Tichý mikrofón: príčiny a riešenie problémov

Napriek rýchlemu rozvoju nanotechnológií a hmatateľným nárastom priamej komunikácie prostredníctvom internetu, interolocutor nemá vždy vynikajúce ukazovatele. A zriedka, keď dôvod pre takýto problém spočíva ako pripojenie alebo VOIP technológia. Dokonca aj keď komunikujú prostredníctvom populárnych programov, ako napríklad Skype, Viber alebo WhatsApp, sa hlasom medziodopríruk stane tichým alebo zmizne vôbec, čo je veľmi nepríjemné, najmä keď sa konverzácia týka dôležitej témy. Vinník problému je najčastejšie zvukový headset.

Lacné analógové mikrofóny čínskej výroby z rozpočtového zariadenia. Nízkozhodné zariadenie sa nikdy nemohlo pochváliť ideálnym technickým charakteristikám. Samozrejme, testovací test zariadenia pri nákupe nikdy nevykazuje zlé výsledky, ale po týždni si užívateľ všimnete, ako zariadenie stráca svoj potenciál. A za mesiac môžete ísť na nákup nového podobného zariadenia.

Ďalšia vec je, keď sa zvuk pôvodných mikrofónov stane tichým. Odoslať také drahé zariadenie v odpadkovi nezvýši ruku. Takže potrebujete opraviť problém. A riešenie úlohy je v skutočnosti veľmi jednoduché.

Hlavné dôvody

Určite každý človek aspoň raz v jeho živote narazil na problémy, keď jeho vlastný hlas zmizol počas on-line komunikácie alebo nebol žiadny partner. A prvý dôvod, ktorý sa dostal na myseľ – internet nefunguje dobre, pripojenie sa stratí. A ak sa takéto situácie opakujú príliš často, potom Stojí za to skontrolovať iné príčiny ostro vznikajúceho ticha. A nezačnite nie z internetu, ale z headsetu.

Predtým, než sa zaoberajú dôvodmi tvorby mikrofónu, tiché, Je potrebné zoznámiť sa s konštrukčnými funkciami zvukového zariadenia a ich rozdielov. Napríklad v pracovnom princípe je zariadenie dynamické, kondenzátor a elektret. Dynamické viac populárne kvôli nízke náklady.

Môže sa však pochváliť vysokej citlivosti. V kondenzátorových mikrofónoch Obmedzený polomer rozsahu a nízka citlivosť.

ElectRedny – Rôzne modely kondenzátora. Takéto štruktúry majú malú veľkosť, nízku cenu a prijateľnú úroveň citlivosti pre domácnosť.

Typom pripojenia sú mikrofóny rozdelené Namontované, analógové a USB zariadenia. Namontované modely sa nachádzajú v jednom dizajne s webkamermi alebo slúchadlami. Analógové pripojenia ako nezávislé zariadenie. USB mikrofóny sú pripojené na princípe analógov s jedným rozdielom v spojovacom konektore.

Najbežnejšie mikrofóny sú považované za Analógové modely. Sú reprezentované rôznymi konfiguráciami. Najdôležitejšie však – môžu byť použité ako nezávislé zariadenie alebo kombinované s slúchadlami.

Medzi rôznymi mikrofónmi s zástrčkou 3,5 mm je možné zvoliť relatívne citlivých headset zodpovedajúcich najviac vstavaným vstupným konektorom. Proces pripojenia je veľmi jednoduchý. Stačí vložiť zástrčku do hniezda s podobnou farbou. Pre kvalitu zvuku v tomto prípade je zodpovedaná dobrým vstupom a zvukovou kartou. V neprítomnosti takejto veľkej pravdepodobnosti hluku, keď zariadenie pracuje. USB modely sú vybavené vstavaným zosilňovačom, ktorý poskytuje požadovanú úroveň zvuku.

Po pochopení konštruktívnym vlastnostiam mikrofónov rôznych modifikácií je možné prejsť k štúdiu z hlavných dôvodov, vďaka ktorým sa mikrofón stal tichým:

 • Zlé spojenie medzi mikrofónom a zvukovou kartou;
 • Zastaraný ovládač buď jeho neprítomnosť;
 • Nesprávne nastavenie mikrofónu.

Ako posilniť zvuk?

V prípade, že zvuková karta stacionárneho alebo prenosného počítača je v súlade s vysokými nárokmi, zvýšenie objemu mikrofónu nie je ťažké. Ak chcete vykonať vhodné nastavenia, Bude potrebné dostať sa do ovládacieho panela systému. Môžete ísť krátkym spôsobom, menovite kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu reproduktora v blízkosti hodín, ktoré sa nachádzajú v rohu panela úloh a vyberte reťazec „Recording Devices“.

Ťažší spôsob, ako to vyžaduje stlačenie tlačidla „Štart“, prejdite na ovládací panel, kliknite na „Zariadenie a zvuk“, potom vyberte „Zvuk“ a otvorte kartu „Záznam“ a potom prejdite na časť „Úrovne“ Vhodné nastavenie vylepšenia mikrofónu. Posuvník, ktorý je zodpovedný za jeho citlivosť, zvyšuje hlasitosť hlasu, odpojte sa z noriem PC a na kvalitu zvukovej karty. Najmodernejšie zvukové karty okamžite vydávajú najvyšší možný objem hlasu, ktorý musí naopak znížiť.

Okrem stanovenej štandardu zvukovej karty je však alternatívna možnosť zosilnenia hlasitosti zvuku. A toto je možnosť mikrofónu. Prítomnosť predloženej alternatívy do celého a úplne závisí od ovládača zvukovej karty. Ak je vodič zastaraný, potom a táto možnosť v systéme nebude nájdená.

Nezabudnite Zvýšenie zvuku mikrofónu povedie k zvýšeniu objemu cudzieho hluku. Samozrejme, tento nuance bude prakticky ovplyvniť online komunikáciu na Skype. Avšak, pre hlasové záznamy, video tutoriály alebo potoky, bude prítomnosť zbytočných zvukov vážnym problémom. Aby sa zabránilo takýmto situáciám, odporúča sa otvoriť rozšírené nastavenia mikrofónu a nastaviť všetky indikátory na požadovanú úroveň. Uistite sa, že ste skontrolovali prácu headsetu. Ale je žiaduce, aby som nahrával zvuk, ale s inou osobou Skype alebo WhatsApp.

Existuje ďalší spôsob, ako zvýšiť hlasitosť mikrofónu v operačnom systéme PC. To vám bude vyžadovať, aby ste použili pomôcku Sound Booster. Tento program má veľa prospešných výhod, medzi ktorými používatelia ocenia jednoduchosť inštalácie, spustite program zakaždým, keď zapnete alebo reštartujete počítač. Pomocou Sound Booster môžete zvýšiť objem mikrofónu o 500%. A najdôležitejšie – Zvukový booster podporuje mnoho populárnych hier, multimediálnych prehrávačov a programov.

Treba však pozorovať. Maximálny nárast zvuku mikrofónu vedie k tomu, že zahraničné zvuky a dokonca dýchanie majiteľa headsetu budú jasne počuteľné. Z tohto dôvodu je potrebné vykonať jasnú úpravu citlivosti zariadenia.

Trochu trpezlivosti umožní získať dokonalý objem bez sprevádzajúcich outsiderov.

Okrem obvyklého a najbežnejšieho spôsobu zisku mikrofónu, Existujú ďalšie metódy na zvýšenie hlasu hlasu. Napríklad, v niektorých stacionárnych a prenosných počítačoch, audio karta alebo audio karta podporuje možnosť prekrytia filtra. Sprevádzajú ľudský hlas v procese komunikácie. Tieto filtre nájdete v vlastnostiach mikrofónu. Dosť Vyberte kartu „Zlepšenie“. Stojí za zmienku, že „vylepšenia“ sa zobrazia len vtedy, keď je headset pripojený.

Akonáhle v pomenovanom záložke sa na obrazovke objaví zoznam filtrov, ktoré možno vypnúť a aktivovať ich operáciu.

 • „Potlačenie hluku“. Tento filter znižuje úroveň hluku počas procesu konverzácie. Tí, ktorí neustále používajú Skype alebo iné online komunikačné programy, prezentovaný filter musí byť aktivovaný. Ale používatelia zapojení do hlasových záznamov, neodporúča sa použiť túto možnosť.

 • „Echo supresia“. Tento filter znižuje účinok echo, keď posilní zvuky prejsť reproduktormi. Bohužiaľ, z praktickej strany, pri písaní sólo vokálu, táto možnosť sa prejavuje nie veľmi dobrá.

 • „Vymazanie konštantného komponentu“. Tento filter uloží majiteľa super-citlivého zariadenia. Rýchle prejavy Po spracovaní mikrofónu sa pokrčili a nepochopiteľné. Táto možnosť vám umožňuje prenášať reč bez prekrytia na každú ďalšom slovách.

Počet a rozmanitosť filtrov sa líšia v závislosti od verzie vodiča a generácie zvukovej karty.

V prípade, že žiadny z prezentovaných metód nepomohol vyriešiť problém tichého mikrofónu, Môžete sa pokúsiť zakúpiť webovú kameru s vyvýšeným zvukovým zariadením. Môžete však aktualizovať počítače, môžete si kúpiť novú zvukovú kartu, v ktorej bude prítomný mikrofón vysokokvalitný vstup.

Odporúčania

Nebojte sa a zúfalstvo, ak mikrofón zlyhal, najmä preto, že tichý zvuk gadget nie je veta. Najprv musíte skontrolovať hlavné nastavenia mikrofónu a zobraziť ho zvonku. Snáď zvuk sa stal tichším kvôli poklesu objemu v prípade zariadenia. V skutočnosti, pre každý jednotlivý prípad, tucet nepredvídaných situácií predstavuje vážnu poruchu. A všetci sú úplne náhodní.

Pomerne často, užívatelia čelia nesprávnej prevádzke mikrofónu, ktorý je zabudovaný do slúchadiel, ktorý je vyjadrený v tichom hlasu, zvyšujúci sa hluk, pisch, bzučiaci, rachopovanie a dokonca koktanie.

Ak chcete identifikovať dôvody na riešenie problémov, je potrebné diagnostikovať zariadenie a skontrolovať prevádzku PC systému.

Najlepšia online diagnostika – WebMaticEes Internet Portal. Na tejto stránke je ľahké zistiť príčinu problému. Po skontrolovaní systému sa na obrazovke objaví výsledok diagnostiky, kde bude jasné, problém v mikrofóne alebo v nastaveniach operačného systému.

Mimochodom, mnohí používatelia operačného systému Windows 7 sa sťažujú na trvalú deaktiváciu zvukových ovládačov, pretože to musí neustále vykonať inštaláciu. Toto však nie je riešenie problému. Po prvé Je potrebné skontrolovať výkonnosť servisných programov. Ak to chcete urobiť, prejdite na webkammestovú webovú stránku. Com, otvorte kartu „Kontrola mikrofónu“.

  Akonáhle sa rozsvieti zelený indikátor, Je potrebné začať hovoriť s malými frázami v inom tóne. Ak na obrazovke existujú priame výkyvy, znamená to, že mikrofón pracuje v normálnom režime, a problém je nastavenia systému počítača.

  Nasledujúce video predstavuje prehľad z top 9 USB mikrofónov.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: