Ako správne vykonať Adenium?

Adenium prekvapí nielen s krásnym kvitnutím, ale aj skôr exotickým skllíkmi alebo cakexom, ktorý zvyčajne skrýva podzemné a udržiava živiny a vlhkosť. Dôležité body pestovania sukulentných leží v príslušnom prerezávaní a transplantácii rastliny, ktoré sa vykonávajú v etapách a rôznymi spôsobmi.

Určuje to, aby si orezal Adenium?

S pomocou nožníc môžete odstrániť nielen sušené časti rastliny, ale aj tvoriť závod. Prerezávanie nadzemnej časti zahŕňa odstránenie, ktorákoľvek časť pobočky alebo všetok útek, ktorý spôsobí zrýchlený rast šťavnatých, vyvoláva tvorbu obličiek a búrlivej kvitnutia.

Aj keď Adenium a pomerne vytrvalý rastliny, ktoré pretrvávajú prevody narezanie nielen nadzemnú časť, ale aj korene, je potrebné vziať do úvahy niektoré vlastnosti.

Keď nie je lepšie?

Je potrebné dodržiavať nasledujúce odporúčania od odborníkov:

 • Nepodliehajú mladým rýchlym orezaním rastlín a tvorby; Špecialisti odporúčajú čakať nejaký čas na pestovanie dostatočného pestovania koreňovej hmoty;
 • Nemôžete orezať pobočky Adenium v ​​zime, keď je rastlina v režime hibernácie, všetky jeho regeneračné sily sa znižujú, rast bočných výhonkov je pozastavený; Ak ste znížili vrch, závod sa prestane rozvíjať alebo môže zomrieť vôbec;
 • Po transplantácii, na ktorom je sukulentný už strávil časť síl, je potrebné čakať aspoň 3 týždne, takže doba prispôsobenia prešla len potom, čo môže byť orezaná;
 • Plodina kvitnúce Adenium nie je najsprávnejším riešením, pretože nie je len ľúto, ale aj škodlivé;
 • Ak bol sukulentný pestovaný zo semien, je potrebné venovať osobitnú pozornosť tvorbe koruny; Aby to urobilo, robí prídavku hornej časti rastliny, a aby pobočky neboli vytiahnuté, je potrebné skrátiť pobočky dvoch tretín každé 2 roky, čo určite povedie k opuchu a rast Bočné výhonky.

Tvorba krok za krokom

Na výrobu práce doma je potrebné pripraviť takéto nástroje a materiály ako:

 • akútny nástroj;
 • bavlnené disky alebo obrúsky;
 • latexové rukavice;
 • špeciálny balzam alebo blokujúca pasta;
 • alebo ostré.

Koruny

Pri vytváraní koruny musíte venovať pozornosť nasledujúcim nuancom:

 • Práce sa odporúčajú vykonávať v ochranných rukaviciach, ktoré budú chránené nielen z jedovaté rastliny rastliny, ale tiež vytvárajú sterilné podmienky procesu;
 • Zrezanie dospelej rastliny je potrebné nájsť spiace obličky rastúce na vonkajšej strane vetvy;
 • Správne urobený reze by mal byť polovičný acestimeter nad takou obličkou;
 • Pred tlačou je potrebné prezentovať rastúcu pobočku, pretože zmení celý obraz Adenium, ako aj hodnotiť všetky riziká;
 • Nenechávajte zakrivené alebo rastúcimi vetvami koruny rastlín v rastline;
 • V prítomnosti slabých výhonkov by ste ich nemali ľutovať a zistiť, stále sušia; Včasné orezávanie pomôže vytvoriť nádhernú korunu, provokuje nové bočné výhonky a rozvetvenie;
 • Šťava prúdi na rastline opustí škaredé stopy, aby sa zabránilo škvrnám, je potrebné ich okamžite odstrániť s vložkou alebo bavlneným diskom;
 • Pri odstraňovaní úteku sa šťava začne hojne, postupne znižuje jeho počet, a potom sa vôbec zastaví, je potrebné kúpiť špeciálny nástroj alebo balzam vopred, ktorý sa predáva v obchode s kvetinou, pretože skutočne pôsobí ako záhradná príprava – Používa sa na zatvorenie rezu a zabrániť uplynutiu, ktorý nepomôže len vyhnúť sa nedbalé stopy, ale aj vlhkosť do rastliny;
 • Nie je potrebné vyhodiť orezanú časť barelu – rezanie je ľahko zakorenené;
 • Ak sú časti druhej a nasledujúcej objednávky pozorovať v progresii, môžete provokovať adenium začať rozvetvenie a vytvoriť výnimočnú korunu.

Caudex

Caudex vyžaduje zvýšenú kvet.

Je možné začať vytvoriť nezvyčajný cakex v mladom rastline, ktorá je sotva vyššia ako a 3 mesiace.

Tento proces sa vyrába v niekoľkých stupňoch a kombinuje s transplantáciou a orezávacími vetvami. Existujú také spôsoby, ako vytvoriť kauducs ako:

 • prerezávanie stredného koreňa, v ktorom sa bočné korene aktívne zvyšujú; Ak pridáte všetky korene, ktoré vyrastajú, forma kaudec sa nazýva chobotnica;
 • Spôsob je všeobecne známy, v ktorom Caudax nie je rezaný, ale používajte rôzne techniky výsadby; Koreň pri každom transplantácii je mierne vytiahnutý na úroveň pôdy, čím sa snaží o zaujímavý účinok holého koreňa;
 • Je možné pristáť Adenium na disku alebo kameni;
 • Môžete postupne otáčať zmäkčené cakex, vytvárať prsteň z kmeňa alebo krížovo niekoľko kmeňov do pigtail alebo wisin uzla.

Ďalšou zaujímavou technikou je kombinácia dvoch alebo viacerých mladých výhonkov. Je to nasledovné:

 1. Mladé sadenice sú navzájom spojené a upevnite film;
 2. V tomto formulári sa umiestnia do navlhčeného zemského substrátu a umiestnia sa do teplého osvetlenia;
 3. Pravidelne sprej; Zavlažovanie je obmedzené – 1 krát za 5-7 dní, nemali by ste príliš vlhkú pôdu;
 4. Po 1-1,5 mesiaci stojí za to odstrániť film na vyhodnotenie stavu domáceho maznáčika;
 5. V miestach blízkeho kontaktu je potrebné urobiť plytké rezy a znova pripojiť kmene s filmom;
 6. Sukulentný je opäť umiestnený v substráte asi mesiac, za ktorý má rastlina čas na to, aby sa dostali nielen na zvýšenie koreňov, ale tiež rásť spolu so svojím priateľom.

Starostlivosť

So všetkým exotickým adenímkom v dennej starostlivosti, to nie je veľmi odlišné od väčšiny izieb. Hlavným pravidlom v starostlivosti o akúkoľvek rastlinu je láska a pozornosť, je potrebné pozorne pozorne pozerať na kvetinu, pokúsiť sa pochopiť jeho potreby, brať do úvahy zvláštnosti starostlivosti sukulentov. Je potrebné chrániť kvet z chladnej strany parapetu, nízke teploty, návrhy, prebytočnej vody.

Osvetlenie – Jedným z hlavných faktorov krásneho Adenia. V lete je v južnom alebo juhovýchodnom Windows žiaduce rozptýlené svetlo.

Kvety argumentujú, že ho musí nastaviť na niekoľko hodín v lete pod pravými lúče zo slnka, ktorý bude vyvolať pokládku obrovského množstva púčikov a poskytne chic kvitnúce.

Je žiaduce nastaviť kvetinu na leto na slnečnom balkóne alebo verande. V zime je potrebné poskytnúť dodatočné osvetlenie najmenej 14 hodín. S nedostatkom svetla, Adenium trpí, resetujte listy, ktoré prestanú kvitnúť.

Je tiež potrebné pozorovať teplotu a vlhkosť v miestnosti. Čím vyššia je teplota v miestnosti, tým vyššia je vlhkosť. Vodné kapacitné rastliny pomôžu. Striekanie závodu by sa malo vykonávať veľmi opatrne, vyhnúť sa vstupu do listov a adenímových kvetov, inak sa škaredé škvrny objavia, keď voda a slnko interaguje. Dlhé zimné dni Rastlina trpí nielen kvôli krátkemu dňu a znižuje teplotu, ale aj z nadmerného zavlažovania.

Skúsené kvety sa odporúčajú v zalievaní jesenného zimného obdobia, aby sa znížilo až 1 krát týždenne.

Ak je byt chladný, môžete, mierne riskovať, vo všeobecnosti chýbať zalievanie, nahradením postrekom povrchu zeme teplou vodou.

Možné problémy

Zdá sa, že pozdĺžne vrásky na samotnom pobočke Adenium nie je problémom, pretože sa môže vyskytnúť kvôli prírodným silám: v zime počas odpočinku, keď všetky životné sily rastliny vynaložené, alebo v lete, v horúčave kvôli nedostatok vody. Takéto vrásky v čase prechádzajú, keď je Adenium naplnené vlhkosťou. V tomto prípade stačí vytvoriť podmienky pre obnovenie trupu Turgora: Včasné zavlažovanie a striekanie Caudex.

Ale toto môže byť predbežná smrť rastliny, ak je sprevádzaná vzhľadením jednotlivých žltých listov, opäť a znova. Alebo, možno so zdravým násilným veľkolepým Krone, keď sa cakex náhle stáva mäkkou na dotyk, stráca elasticitu a tvrdosť.

Aby sa ubezpečil, že domáce zviera netrpí, je potrebné skontrolovať stav trupu, trochu, ktorý má odrezať vrchnú vrstvu valca.

Ak sa pod kožu namiesto svetlej tkaniny objaví tmavé, potom Caudex trpí hnilobou. Keď hnedá kvapalina prúdi pri stlačení, prípad je veľmi zlý a Adenium zomrie. Caudex hniloba sa môže vyskytnúť pri nástupe chladného počasia na jeseň, keď sú nočné teploty výrazne klesajú a zavlažovanie zostáva rovnaké. Studená mokrá pôda môže vyvolať vzhľad zápalových ochorení trupu a koreňa.

Nie je potrebné zúfalstvo. Dospelý rast je oveľa jednoduchšie vyrovnať sa s možnými počítačovými manifestmi. Stačí, aby si samozrejme usporiadal nasledujúce sušičku, sledovať jeho stav. Je potrebné čakať na úplné umieranie Zeme Koma, úplne zavlažovaním a striekaním. Je to povolené aj v vykurovacej sezóne na inštaláciu Adenium bližšie k batérii.

Sušenie, dostať rastlinu z hrnca spolu so suchou miestnosťou Zeme, triasť alebo premyje korene, zatiaľ čo je možné ľahko otáčať so zdravými koreňmi rastlín. Ak sa tento prípad získal vážnejší obrat a takým spôsobom nebolo možné zbaviť sa hniloby z koreňov, je potrebné odrezať na zdravé strnisko tkaniva, po ktorých transplantoval do novej hydratačnej pôdy s a Vysoký obsah perlitu.

Ak mladá rastlina prešla hnilobou, je potrebné ju dostať z hrnca, opláchnite z mokrého substrátu a pekne kontrolovať problémové oblasti. No, ak sa vám podarí obmedziť na odstránenie padlých koreňov. Ak proces reenforce ovplyvnil cakex, budete musieť znížiť poškodenú časť. Rez musí byť úhľadný, tenký plasty, na zdravú tkaninu. Takýto purifikovaný driek musí nevyhnutne vysušiť 20-24 hodín. Po vysušení musí mať Adenium čistý suchý driek.

Ak sa zobrazí hniloba, budete musieť zopakovať celú operáciu.

Ukazujúci

Sukulentné kotlety po orezaní alebo liečbe z hniloby sa ľahko zakorenijú. Pre pristátie používali len Adenium so sušeným rezom Caudex. A tiež potrebujú hrniec vhodnej veľkosti, pripravenej uzemňovacím zmesi a trochu perlit. Pôda musí byť navlhčená, ale nie mokrá. V substráte naplnený hrniec je umiestnený taká sada.

Globe s Adeniom musí byť umiestnený na teplom mieste – to je podmienkou podmieneného stavu. Teplota by nemala byť pod +20 stupňami.

Aby ste sa vyhli vzniku hniloby, nemusíte na vode, len sprej, berúc do úvahy teplotu a vlhkosť v miestnosti.

Zakorenenie dochádza v priebehu mesiaca, o tomto čase Adenium vyrába nové listy a korene, potom, čo môžete transplantovať šťavnaté vo väčšej hrnci. Teraz, keď sa stal plnohodnotným rastlinou s koreňmi a listy, vyžaduje sa častejšie zavlažovanie – 1 čas za 3-5 dní.

Krásne príklady

Púštne kvety alebo neznáma lesná misa veľmi štýlovo sa budú pozerať na akýkoľvek interiér. Urobte len – dosť na rastliny mladých sadenice v jednom byte. Niekoľko mesiacov po transplantácii, musíte stlačiť v tej istej výške. O rok neskôr je potrebné zvýšiť korene sukulentnej úrovne.

Arabské Adenium sa pestuje a používa ako bonsai – To je spôsobené zvláštnosťou tohto typu rastliny s dlhým časom odpočinku. Rastlina kvitne na jar, potom kvapky kvety a vypráža do výrazného režimu hibernácie;

Zaujímavá forma šťavnaté bude neustály záujem a prekvapenie aj v období odpočinku. Tento druh sa dosahuje mazané recepciami spojenia viacerých kapusta pri pristátí.

Adenium Multi-Filder inak s bujnou korunou s mäsitými hustými listami a svetlými terrotickými kvetenstvami. Priemer kvetov zvyčajne nepresahuje 5 cm, zriedka dosiahne 8 cm.

     Adenium kvety prichádzajú v rôznych farbách: biela, žltá, červená, takmer čierna. Ich rozmanitosť a fascinuje. Kombinácia úžasného kvitnutia a nezvyčajného Cauda robí Adenium obľúbené.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
     Zdieľať s priateľmi
     Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
     Pridať komentár