Boxy Palee: Popis histórie a maľby

Malé box alebo boxy, ktoré najčastejšie majú tvar obdĺžnikovej rovnobežnosti. Sú vhodné ukladať šperky, peniaze, papier a iné malé cenné predmety. Predpokladá sa, že kaskety sa objavili veľmi dávno a vyskytujú sa z truhly, v ktorých boli oblečenie držané. V Ústrednom výbore Ruska uprostred XVIII storočia sa takýto ľudový rybolov, ako je lak miniatúra stali obzvlášť populárne.

Caskets v tejto technike remeslá z Ivanovo Village Palee, sú vynikajúcim príkladom zručnosti a identity ruských ľudí.

Historický odkaz

História miniatúr Palekha ako remeslá ľudového umenia úzko súvisí s ikonopografiou. Majstri, šikovne písanie ikony, v XVIII storočia žil v obci Palen, ktorý v tom čase patril do Vyaznikovského okresu provincie Vladimir. Spolu s ikonografiou sa miestni remeselníci zúčastnili na maľbe a obnove obilniny Kremľa a kostoly nachádzajúcich sa v Trinity-Sergius Lavrea a na území Novodevichyho kláštora.

Po revolúcii 1917 nebolo možné pokračovať v zapojení do maľby ikony, takže v roku sa vytvoril dekoratívny Artel fane. Umelci vstupujú do toho začal angažovať sa do maľby dreva. Zakladatelia Miniatúry Palekh sa považujú za Ivana Golikov a Alexandra Glaznov. Majstri zvládli nový materiál – papier-mache, ktorý je založený na hmote získanej z miešacieho papiera a lepenky s omietkou, škrobom a inými látkami. V roku 1923. Miniatúry Palekh boli poslané do all-ruskej výstavy poľnohospodárskej a kroviny, kde dostali diplom stupňa II.

V decembri 1924. Sedem majstrov z palen založilo „AREL ALTIENT MAKTION“. Práca tohto združenia v roku 1925. boli poslaní na svetovú výstavu v Paríži. V roku 1932. Vytvorila sa Únia palen umelcov a v roku 1935. Artel bol transformovaný na partnerstvo palen umelcov. V roku 1954. Palekh umelecké a priemyselné workshopy umeleckého fondu ZSSR. V súčasnosti je možné učiť sa umenie tejto miniatúry za 4 roky v Umeleckej škole Palekh pomenovaná. M. Gorky.

Výrobná technológia

Ako už bolo uvedené, Caskets v tradíciách lakových miniatúr mali základ papiera-mache. Polotovar z lepenky je stlačený a potom sa vysuší niekoľko dní. Ďalej je potrebné počas dňa impregnovať s ľanovým olejom a vysušený v horúcej peci 2 dni. Polotovar je spracovaný s použitím brúsneho papiera, lešteného a potrebné príslušenstvo. Na konci tejto fázy je škatuľa so špeciálnym zložením, potiahnutým čiernym lakom v niekoľkých vrstvách a 7 vrstvách svetelného laku, opatrne vysušené v peci každá vrstva.

Maľba má prísny sekvenciu pri ťahaní tempers. Tvrdené farby boli použité od dávnych čias, umelci ich robili z suchých práškových pigmentov, spojivo, v ktorom boli emulzie podávané: prírodné (kurací žĺtok) a umelý (olej vo vodnom roztoku lepidla). Majstrovstvo pracovať s TEVER, ktoré je potrebné trénovať niekoľko rokov, až potom môžete dosiahnuť dokonalú hladkosť riadkov, presnosť a definíciu miniatúrnych siluety.

V počiatočnej fáze maľby Majster zvolil kompozíciu Bellyl, zdôrazňoval tmavé a svetlé miesta. Potom aplikujte farby potrebné na maľovanie krabice. Remeselníci sú bolestne nakreslené kosťami veveričky ručne vyrábaných obrysov všetkých prvkov, zdôrazňujúc farbu každého detailu a často pomocou zväčšovacieho skla. V konečnom maľbe aplikujú zlato (list zlata je rozdrvený a zmiešaný s lepidlom), dáva obrázku teplom a jasom, pocit je vytvorený, že obraz svieti zvnútra.

Zlatá povrchová úprava požičiavaná PHAHI MASTERS PRIHLÁŠKA MAKUJÚCICH MAKUJÚCICH, KDE JE ZLATÉ.

V poslednej fáze výroby je rakva pokrytá olejom a poľsky. Leštenie nastáva nanesením niekoľkých lakových vrstiev, ktoré sú dobre vysušené pri danej teplote. Potom je povrch vyrovnaný so sklom a pemzou a potom leštený na špeciálnom pohybujúcom sa kruhu, ktorý je pokrytý zamatom.

Originality štýlu

Pozadie pre výkresy na Phakhsky boxoch je čierne – je to symbol temnoty, z ktorej sa narodia život a farba, dáva hĺbku celého zloženia. Vnútri výrobku je vždy červený odtieň. Pre maľovanie Palekh sú tiež charakteristické jasné temperačné farby a maľovanie zlata. Elegantne maľované podlhovastých obrázkov sú echo ikona maľovanie tradície. Heroes sú postavy rozprávky a eposu, ako aj klasické práce a piesne. Caskets majú svoje vlastné mená, napríklad „Troika“, „Hika Ermak“, „Kamenný kvet“, „Ruslan a Lyudmila“, „Vasilisa Lovely“.

Ako odlíšiť originál z falošného?

Painch maľované boxy sú vynikajúcou interiéri dekoráciou a jedinečným darčekom. Ale aby si nekupoval falošný, keď nákup by mal venovať pozornosť nasledujúcim detailom.

 • Originál Palekh Caskets sú zvyčajne čierne vonku (niekedy môžu byť natreté v zelených alebo modrých odtieňoch) a vždy maľované červenou farbou zvnútra.
 • Maľba je charakterizovaná multi-end procrace tieňov, mierne predĺžiť obraz znakov, presné kreslenie všetkých prvkov a častí.
 • Palenové výrobky sú charakterizované dokonalým leštením vonku a vo vnútri. Škrabance, škvrny a bradavky – toto je znak neoprávnenej krabice.
 • Veko krabice je vždy pevne susedí so základňou – tzv.
 • Na pôvodnej veci musí byť prítomný pozlátený nápis „Paleh“, ktorý je vždy v ľavom dolnom rohu, a v pravom dolnom rohu môžete si prečítať priezvisko Majstra.
 • Balené REAL PHAKHKAYA BOX V TIN BOXU, ktorá má vrstvu bavlnenej vlny, schopná chrániť lak a maľovanie pred poškodením.
 • Nízka cena za takýto produkt je vždy indikátor, ktorý pred vami falošný. Palekh miniatúra – veľmi pracovný čas ľudový rybolov, takže takéto veci sú vysoko cenené a nemôžu stáť lacné.

  Papekh maľované boxy sú jedinečné umelecké diela, v ktorom Majster investuje svoju dušu a všetkých svojich dlhoročných skúseností. Caskets vyrobené v Palekovej technike sú známe po celom svete a sú neoddeliteľnou súčasťou pôvodnej ruskej kultúry.

  Všetko o boxoch Paleh sa pozerajú na video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: