Mulenbekia: Popis, typy a pestovanie

Po mnoho rokov sú dekoratívne rastliny nevyhnutné pre satelity ľudí. Exotické kvety nielen zdobia byty, kancelárie a spoločenské objekty, ale tiež prispievajú k čisteniu vzduchu. Na police špecializovaných obchodov môžete vidieť obrovské množstvo vnútorných farieb, ktoré sa líšia vzhľadu, dobe kvitnutia a uctievania. Po mnoho rokov sa vysoká úroveň popularity tešia v miestnosti Evergreen Liaans, ktorí umožňujú dizajnérom doma, aby vytvorili nezvyčajné zelené sochy a scenérie. Jedným z jasných zástupcov lezeckých izieb je Mulenbekia.

Charakterové rysy

Mulenbekia je stálegreen rastlina, ktorá patrí do rodiny pohánky. Rodisko tejto kvety je Nový Zéland a Austrália. Botanika má viac ako 25 druhov tejto rastliny, ktorej veľkosť výhonkov je v rozsahu od 15 cm do 3 metre.

Streamované a tenké kvety stonky pokryté hnedou červenou kôrou.

Shortocheries letáky majú ďalšiu sekvenciu a môžu byť oválne, srdcové, klinové alebo vajce.

Kvetenstvo sa zhromažďujú v kefách a nachádzajú sa v dutín. Veľkosť jednej kvetu nepresahuje 5 mm a farba môže byť žltá zelená alebo biela. Doba kvitnutia začína začiatkom augusta a po skončení mesiaca.

Semeno zozbierané v krabici s guľovitou.

Kvôli prítomnosti systému povrchového koreňa v kvete, je potrebné zvoliť plytké hrnce veľkého priemeru.

Hlavnou črtou kvetu je nízka hladina citlivosti na plesňové a vírusové ochorenia. V zriedkavých prípadoch môže byť kvet poškodený hlineným červami a pavúkmi. Mulenbecia môže viesť k smrti Mulenbekia a nízko kvalitnej pôdnej zmesi.

Dizajnéri používajú túto zariadenie ako ampel kvet alebo ako Liana, lezenie na nainštalovanú podporu.

Rastlina nielenže čistí vzduch a zdobí miestnosť, ale má tiež priaznivý vplyv na emocionálny stav všetkých členov rodiny.

Odrody

Biológovia prideľujú niekoľko z najobľúbenejších druhov kvetu, ktoré sa líšia len vo veľkosti plechu:

  • Veľké listy – veľké listy;
  • Microfilla – stredné listy;
  • Nano – malé listy.

Doma, odborníci odporúčajú pestovanie Mulenbekia zmätené, dĺžka výhonkov, ktoré môžu byť niekoľko metrov. Kruhový plech nemá žiadnu veľkosť nie viac ako 15 mm a nachádzajú sa na krátke tuhá. Malé kvetenstvo sú vytvorené pozdĺž celej dĺžky stoniek.

Zaujímavý fakt – v prírode je tulenbekia lietadlo, v ktorom sa namiesto plechu, sú vytvorené spodné segmenty. Táto odroda sa používa v interiéri.

Vlastnosti starostlivosti

Mulenbekia je nenáročný rastlina, starostlivosť o ktorú nespôsobí ťažkosti aj na nováčikoch.

Ak chcete vytvoriť závod pohodlných podmienok pre rast a vývoj, je potrebné zabezpečiť vysokú úroveň osvetlenia bez vstupu do kvetu priameho slnečného svetla. Odborníci odporúčajú umiestnenie kvetinových hrncov na parapet, z ktorých okná prichádzajú na západ alebo na východ.

Pohodlná letná teplota režimu pre rastlinu je v rozsahu od + 22 stupňov do + 24 stupňov Celzia. Pri vyšších teplotách sa plechová doska začne zmršiť a kohútila.

V zime je rastlina v zvyšnej fáze a potrebuje nižšiu teplotu na úrovni +10 stupňov Celzia. V zimovom období môže kvet opustiť časť listnatého krytu.

Evergreen rastlina potrebuje pravidelné a včasné zavlažovanie. Podkladový substrát by mal byť vždy vo zvlhčenom stave. Mladé kvety by sa mali vyhnúť zvlhčovacím pôdou alebo stagnáciou vody, ktorá môže vyvolať vývoj rotačných procesov a pôdnej tlak. Počas zvyšnej vody môžete po úplnom pase hornej vrstvy Zeme len vodu.

Na zavlažovanie je potrebné použiť iba rozšírenú teplotu vody.

Aby Mulenbekia vyschla, v priestoroch s nízkou vlhkosťou je potrebné pravidelne sprejovať.

Na pristátie Evergreen by mala byť liana uprednostniť, ako slabo alkalické alebo kyslé zmesi pôdy. S nezávislou výrobou živiny pôdy je potrebné pripojiť plech, hlinku a turre a rašelinu v rovnakom pomere. Varená zem by mala byť voľná a preskočiť vodu a vzduch. V špecializovaných predajniach si môžete kúpiť hotové pôdne podklady. Vyhnite sa hnijúcim koreňovým systémom pomôže hrubá vrstva drenážneho materiálu.

V lete počas rýchleho rastu a súboru zelenej hmoty je potrebné 1 čas za 14 dní na kŕmenie kvetu s minerálnymi hnojivami pre listnaté rastliny.

Každý rok na začiatku jari je potrebné transplantovať rastlinu v novom kontajneri kvetov. Vzhľadom na prítomnosť jemného a tenkého koreňového systému je hlinená com, spolu s koreňmi, je potrebné starostlivo premietnuť do pripraveného hrnca väčšieho priemeru.

Na konci augusta sa odporúča vykonať hygienické orezávanie, ktoré zabezpečuje odstránenie suchých procesov a kvetenstiev. Odborníci odporúčajú skrátiť a malý počet mladých výhonkov. Takýto postup vyvoláva vývoj bočných výhonkov a urobí rastlinu viac svieži a elegantne.

Hlavné chyby v pestovaní Mulenbekia:

  • nedostatok kvetov – narušenie režimu zavlažovania a osvetlenia;
  • Zber koreňového systému – prebytočné zavlažovanie a nedostatok drenážnej vrstvy.

Reprodukcia

Ak chcete získať nový závod, ktorý môžete použiť Nasledujúce metódy chovu:

  • Division Bush;
  • dlažba;
  • zakorenenie kohútikov;
  • Semená.

Divízia Bush je najbežnejší a jednoduchý spôsob, ako získať nový závod. Počas pružinovej transplantácie je potrebné rozdeliť materský krík na požadovaný počet častí a koreňových ich v nových kvetináčoch.

Pre chov kvetu v metóde osiva, odborníci sa odporúča nakupovať pristávací materiál v špecializovaných predajniach. Zakúpené semená majú vyššie percento klíčenia.

V prípade nemožnosti získania pristávacieho materiálu sa odporúčajú skúsení záhradníci na montáž zrelých semien na vlastnú päsť a sušiť ich pri izbovej teplote. 3 roky môžete použiť tieto semená.

Výsadba semien by sa mala vykonávať v malých nádobách s piesočnatou zmesou. Semená musia byť umiestnené na povrch pôdy a hojne zvlhčovať pôdu so striekačkou. Ak chcete vytvoriť skleníkový efekt, odporúča sa pokryť hrnce polyetylénového filmu. Nováčik blowerfish nemusí zabudnúť na vzduchovú nádobu a zvlhčovať pôdu. Až po výskyte prvých zárodkov je možné odstrániť filmový prístrešok. Po vytvorení štvrtého listu odporúčajú odborníci picing.

Mnoho vnútorných rastlín, aby sa nový kvet používal zakorenené tuhosti. Ak chcete získať výsadný materiál, je potrebné odrezať z materského puzdra s veľkosťou najmenej 10 cm od rodičovského kríka a dať ich do vody. Po vytvorení koreňového systému je potrebné potulovať proces v nutričnej pôde.

Chovatelia odporúčajú výsadbu do jedného kvetinového hrnca aspoň 3 procesy.

Menej spoločnou metódou na získanie výsadbového materiálu je zakorenenie kohútikov. Na realizáciu tejto metódy je potrebné si vybrať zdravý a silný stonok a posypeme svoju malú časť zeme. Po zobrazení koreňového systému je možné oddeliť proces z materského puzdra a transplantovať do nového hrnca.

Viac o pestovaní Mulenbekia sa dozviete z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár